Jump to content
IGNORED

Dwie karty Creative'a w kompie


pablo8511

Recommended Posts

Witam,

 

Parę dni wcześniej dostałem nową kartę tj. Titanium HD. Moje założenie było proste. Używanie dwóch dzwiękówek.

 

Titanium HD + Denon PMA 355UK + Acoustic Solutions 120

Audigy 2 ZS (moja stara karta; mam jeszcze Xtreme Gamer) + Logitech Z4

 

Proszę państwa okazało się, że sterowniki strasznie się gryzą. Pojawiają się bluscreeny. Z tego co poczytałem w sieci wychodzi na to, że stery będą się jednak gryźć przy takim configu. Może coś przeoczam? Prosiłbym szanowne grono o opinie. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam dwie karty w kompie Xonar ST i X-Fi Gamer nic się nie gryzie zero problemów.Usuń wszystkie sterowniki łącznie z wpisami w rejestrze (potrzebny specjalny program) i zainstaluj jeszcze raz.

U Ciebie inna sprawa, bo karty masz od różnych producentów. Nie powinno być zatem konfliktów. Na chwile obecną chyba problem rozwiązałem. Wyłączyłem automatyczne instalowanie sterowników do urządzeń w systemie (system --> zaawansowane ustawienia systemu --> ustawienia instalacji urządzeń). Wpierw zainstalowałem stery z płyty do Titanium HD (same sterowniki bez reszty głupich pierdół). Restart. Następnie ręcznie aktualizowałem oprogramowanie sterownika do Audigy (przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika). Dodałem lokacje gdzie miałem wypakowane sterowniki PAX. Instalka poszła. Restart. Przeczyściłem system używając Combo fix. Działa!

 

Następnie pozostało wybranie źródeł dźwięku do muzyki, filmów i gier. Ekstra sprawa. Jak gram na Audigy (ustawione jako domyślne) to jednocześnie mogę słuchać muzy w Winampie, gdzie mam ustawione Titanium HD jako źródło dźwięku.

 

Wcześniej działało mi tylko jedna urządzenie. Raz Audigy, raz Titanium. Zależnie co najpierw instalowałem. Nie działające urządzenie było podświetlone na żółto w menadżerze urządzeń. Dodatkowo pojawiał BSOD przed pojawieniem się kafelków. Wtedy właśnie coś się działo i system szalał mając ten sam identyczny sterownik w dwóch kartach.

Link to comment
Share on other sites

Guest SlawekR

(Konto usunięte)

Problem w tym przypadku generalnie polega na tym, że sterowniki do kart Creative, składają się z szeregu różnych modułów. Przy czym część modułów dedykowanych do jednej karty, zadziała też z inną, a część z tej samej karty kompletnie się z tą drugą pogryzie. Ale może się zdarzyć, że akurat ten sam moduł-odpowiednik, napisany dla tej drugiej karty, zadziała równie dobrze i z tą pierwszą.

 

Zmierzam do tego, że poprzez sprytną instalację, musisz stworzyć takiego Frankensteina ;-), który składa się częściowo z modułów sterowników jednej karty i częściowo z modułów drugiej. I generalnie, albo trzeba mieć po prostu szczęście i liczyć na to, że tak się to samoczynnie poinstaluje, że nie będzie nic się gryzło. Co się będzie miało nadpisać, to się nadpisze. Albo trzeba totalnie się na tym wszystkim znać, co akurat zapewne proste nie jest. W każdym razie, nie ma opcji, aby funkcjonowały równolegle moduły z obu kart, musi być albo z jednej, albo z drugiej. Część z nich jest stosunkowo uniwersalna, choćby "mode switcher", ale część mocno "alergiczna". Akurat Titanium HD, ma już nieco przekonstruowane sterowniki, działają wyraźnie lepiej niż w starszych kartach, ale nie ma za bardzo kompatybilności do tyłu.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Instalowanie sterów do Titanium może nadpisać niektóre pliki do Audigy i vice versa. Oprogramowanie się gryzie i pojawiają mi się BSODy przed pojawieniem pulpitu. Kombinowałem wczoraj na miliony sposobów do późnych godzin nocnych. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Dobrze że mam wolne od pracy ;) Grzebiąc w sieci za informacjami typu dwie karty dźwiękowe natknąłem się na sterowniki Kx. Dedykowane są tylko i wyłącznie na starą serię Audigy. Wzbudziło to pewne nadzieje. Chwila i pomyślałem nie będzie konfliktów. Kx instaluje się do Program Files (wersje 32 i 64 bitowe; wsparcie dla 7). Odpalamy setup i lecimy. Pliki są całkowicie zmodyfikowane. Nie ingerują nic w ustawienia sterowników Creative'a. Wszystko bardzo ładnie się zainstalowało. Następnie przyszedł czas na oficjalne do Titanium HD z ich strony. Także poszło bez problemu i po restarcie nie było BSOD! Po instalacji tak to wygląda w menedżerze urządzeń:

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam nadzieję, że rozwiązanie mojego problemu może się komuś przydać w przyszłości. Pozdrawiam.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.