Skocz do zawartości
IGNORED

Dwie karty Creative'a w kompie


pablo8511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Parę dni wcześniej dostałem nową kartę tj. Titanium HD. Moje założenie było proste. Używanie dwóch dzwiękówek.

 

Titanium HD + Denon PMA 355UK + Acoustic Solutions 120

Audigy 2 ZS (moja stara karta; mam jeszcze Xtreme Gamer) + Logitech Z4

 

Proszę państwa okazało się, że sterowniki strasznie się gryzą. Pojawiają się bluscreeny. Z tego co poczytałem w sieci wychodzi na to, że stery będą się jednak gryźć przy takim configu. Może coś przeoczam? Prosiłbym szanowne grono o opinie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dwie karty w kompie Xonar ST i X-Fi Gamer nic się nie gryzie zero problemów.Usuń wszystkie sterowniki łącznie z wpisami w rejestrze (potrzebny specjalny program) i zainstaluj jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dwie karty w kompie Xonar ST i X-Fi Gamer nic się nie gryzie zero problemów.Usuń wszystkie sterowniki łącznie z wpisami w rejestrze (potrzebny specjalny program) i zainstaluj jeszcze raz.

U Ciebie inna sprawa, bo karty masz od różnych producentów. Nie powinno być zatem konfliktów. Na chwile obecną chyba problem rozwiązałem. Wyłączyłem automatyczne instalowanie sterowników do urządzeń w systemie (system --> zaawansowane ustawienia systemu --> ustawienia instalacji urządzeń). Wpierw zainstalowałem stery z płyty do Titanium HD (same sterowniki bez reszty głupich pierdół). Restart. Następnie ręcznie aktualizowałem oprogramowanie sterownika do Audigy (przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika). Dodałem lokacje gdzie miałem wypakowane sterowniki PAX. Instalka poszła. Restart. Przeczyściłem system używając Combo fix. Działa!

 

Następnie pozostało wybranie źródeł dźwięku do muzyki, filmów i gier. Ekstra sprawa. Jak gram na Audigy (ustawione jako domyślne) to jednocześnie mogę słuchać muzy w Winampie, gdzie mam ustawione Titanium HD jako źródło dźwięku.

 

Wcześniej działało mi tylko jedna urządzenie. Raz Audigy, raz Titanium. Zależnie co najpierw instalowałem. Nie działające urządzenie było podświetlone na żółto w menadżerze urządzeń. Dodatkowo pojawiał BSOD przed pojawieniem się kafelków. Wtedy właśnie coś się działo i system szalał mając ten sam identyczny sterownik w dwóch kartach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Problem w tym przypadku generalnie polega na tym, że sterowniki do kart Creative, składają się z szeregu różnych modułów. Przy czym część modułów dedykowanych do jednej karty, zadziała też z inną, a część z tej samej karty kompletnie się z tą drugą pogryzie. Ale może się zdarzyć, że akurat ten sam moduł-odpowiednik, napisany dla tej drugiej karty, zadziała równie dobrze i z tą pierwszą.

 

Zmierzam do tego, że poprzez sprytną instalację, musisz stworzyć takiego Frankensteina ;-), który składa się częściowo z modułów sterowników jednej karty i częściowo z modułów drugiej. I generalnie, albo trzeba mieć po prostu szczęście i liczyć na to, że tak się to samoczynnie poinstaluje, że nie będzie nic się gryzło. Co się będzie miało nadpisać, to się nadpisze. Albo trzeba totalnie się na tym wszystkim znać, co akurat zapewne proste nie jest. W każdym razie, nie ma opcji, aby funkcjonowały równolegle moduły z obu kart, musi być albo z jednej, albo z drugiej. Część z nich jest stosunkowo uniwersalna, choćby "mode switcher", ale część mocno "alergiczna". Akurat Titanium HD, ma już nieco przekonstruowane sterowniki, działają wyraźnie lepiej niż w starszych kartach, ale nie ma za bardzo kompatybilności do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Instalowanie sterów do Titanium może nadpisać niektóre pliki do Audigy i vice versa. Oprogramowanie się gryzie i pojawiają mi się BSODy przed pojawieniem pulpitu. Kombinowałem wczoraj na miliony sposobów do późnych godzin nocnych. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Dobrze że mam wolne od pracy ;) Grzebiąc w sieci za informacjami typu dwie karty dźwiękowe natknąłem się na sterowniki Kx. Dedykowane są tylko i wyłącznie na starą serię Audigy. Wzbudziło to pewne nadzieje. Chwila i pomyślałem nie będzie konfliktów. Kx instaluje się do Program Files (wersje 32 i 64 bitowe; wsparcie dla 7). Odpalamy setup i lecimy. Pliki są całkowicie zmodyfikowane. Nie ingerują nic w ustawienia sterowników Creative'a. Wszystko bardzo ładnie się zainstalowało. Następnie przyszedł czas na oficjalne do Titanium HD z ich strony. Także poszło bez problemu i po restarcie nie było BSOD! Po instalacji tak to wygląda w menedżerze urządzeń:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam nadzieję, że rozwiązanie mojego problemu może się komuś przydać w przyszłości. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.