Skocz do zawartości
IGNORED

Telefunken ECC803s (12AX7) - opinie użytkowników


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam wszystkich zainteresowanych.

 

Właśnie zakupiłem parę lamp NOS Telefunken ECC 803s w stanie nowym.

Z tego co wiem (choć wiem nie wiele w porównaniu do niektórych forumowiczów) na temat lamp są to dobre lampy.

Mam zamiar użyć je albo do PRE albo do CD.

 

Czy ktoś miał/ma takie lampy a jeżeli tak to w jakiej konfiguracji grają i w jakim sprzęcie?

 

Proszę o opinie i spostrzeżenia.

 

Z góry dziękuję.

post-33970-0-12211600-1352235080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I ja mam podobne pytanie, bo z tymi NOSami to ciężko trafić.

 

Wiem wiem. Oszustów i złodziei na świecie nie brakuje. Szczególnie w Azji.

Jak kupować NOS-y to z pewnego żródła bo inaczej można się niemile rozczarować.

 

Kupiłem też ostatnio 3 pary 6SN7GTB z 1960r Tungsol i właśnie jutro je dostanę na podmiankę moich Tungsoli USSR.

Myślę , że je zmasakrują ;)

 

Just fun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek&ania gratuluję zakupu, no po prostu śliczności, aż ślinka cieknie, takie piękne i świeżutkie. Czyżby ręczna robota z Niš?

Okropny jestem, wiem ;-) Zresztą mozna je dokładnie pomierzyć a fachmani z P508 dadzą radę określić ich parametry.

Miałem trzy lata temu okazję posłuchać w rozbudowanym systemie Audio Note używanych Telefunkenów ECC803S bo właściciel trzymał NOS w swoistym humidorze jako kolekcję - pozwolił obejrzeć cały zbiór ;-) - ale nie było możliwości porównania ze zwykłymi TFK ECC83, które trochę znam bo rok temu dojechałem swoje.

Jeśli to oryginały - w co oczywiście na serio nie wątpię i bardzo proszę o więcej zdjęć ;-) - to może warto potraktować je jako lokatę bo za 20-30 lat nie zdziwiłbym się gdyby ceny osiągały wielokrotność dzisiejszych.

Pewnie wszyscy znają:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

jarek&ania gratuluję zakupu, no po prostu śliczności, aż ślinka cieknie, takie piękne i świeżutkie. Czyżby ręczna robota z Niš?

Okropny jestem, wiem ;-) Zresztą mozna je dokładnie pomierzyć a fachmani z P508 dadzą radę określić ich parametry.

Miałem trzy lata temu okazję posłuchać w rozbudowanym systemie Audio Note używanych Telefunkenów ECC803S bo właściciel trzymał NOS w swoistym humidorze jako kolekcję - pozwolił obejrzeć cały zbiór ;-) - ale nie było możliwości porównania ze zwykłymi TFK ECC83, które trochę znam bo rok temu dojechałem swoje.

Jeśli to oryginały - w co oczywiście na serio nie wątpię i bardzo proszę o więcej zdjęć ;-) - to może warto potraktować je jako lokatę bo za 20-30 lat nie zdziwiłbym się gdyby ceny osiągały wielokrotność dzisiejszych.

Pewnie wszyscy znają:

http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren-Geschichtliches/Betrug/Betrug.htm

http://www.jacmusic.com/nos/images/Fakes/index.htm

 

 

 

Najważniejsza zasada to nie kupować w Azji;)

To już połowa sukcesu.

 

Jak słuchałeś tych Telefunkenów to napisz w jakiej konfuguracji (z jakimi innymi lampami) bo jestem ciekaw twojej opinii.

U mnie na razie zagrają z Mullardami 12AT7 z 1958r i RCA 12BH7 z 1960r.

Lampy mam ze sprawdzonego żródła (przynajmniej tak myślę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

jarek&ania gratuluję zakupu, no po prostu śliczności, aż ślinka cieknie, takie piękne i świeżutkie. Czyżby ręczna robota z Niš?

Okropny jestem, wiem ;-) Zresztą mozna je dokładnie pomierzyć a fachmani z P508 dadzą radę określić ich parametry.

Miałem trzy lata temu okazję posłuchać w rozbudowanym systemie Audio Note używanych Telefunkenów ECC803S bo właściciel trzymał NOS w swoistym humidorze jako kolekcję - pozwolił obejrzeć cały zbiór ;-) - ale nie było możliwości porównania ze zwykłymi TFK ECC83, które trochę znam bo rok temu dojechałem swoje.

Jeśli to oryginały - w co oczywiście na serio nie wątpię i bardzo proszę o więcej zdjęć ;-) - to może warto potraktować je jako lokatę bo za 20-30 lat nie zdziwiłbym się gdyby ceny osiągały wielokrotność dzisiejszych.

Pewnie wszyscy znają:

http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren-Geschichtliches/Betrug/Betrug.htm

http://www.jacmusic.com/nos/images/Fakes/index.htm

 

 

No to masz kilka fotek:

Tylko nie załamuj mnie ,że to podróby ;(

post-33970-0-42779800-1352308304_thumb.jpg

post-33970-0-80122300-1352308315_thumb.jpg

post-33970-0-89342700-1352308325_thumb.jpg

post-33970-0-75210900-1352308453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz kilka fotek:

Tylko nie załamuj mnie ,że to podróby ;(

 

Nie martw się... to są w 100% oryginały :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zechciał pomniejszyć i załadować ponownie zdjęcie <> ``diamentu`` pomiędzy pinami.Niepokoi mnie niezgodność kodów na tych lampach.Mają jednakową datę produkcji pomimo,że nie pochodzą z jednej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli to są faktycznie nowe lampy-Telefunken dołączał kartę gwarancyjną do każdej lampy,jest na niej data produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy do white boxes? Bo kolega ma z koloroego pudła. Niestety są na nich b.często wpadki -- mowa o podróbach. Trza mieć duży portfel i mocne nerwy do takich wynalazków. Osobiście ich nie posiadam choć bardzo jestem za ich konfrontacjią z np. starą Teslą o dokładnie takiej samej konstrukcji anody ( n razy tańsze ), młodszą teslą 803 z długą anoda ( kopią starego Tf-ena ) a i ze starym dobrym TFkiem z normalnych serii np z gładkimi długimi anodami ( też oczywiście duuuuuuuużo tańszego )

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Gdybyś zechciał pomniejszyć i załadować ponownie zdjęcie <> ``diamentu`` pomiędzy pinami.Niepokoi mnie niezgodność kodów na tych lampach.Mają jednakową datę produkcji pomimo,że nie pochodzą z jednej serii. https://www.tubeworld.com/ecc803s.htm

 

Jeżeli to są faktycznie nowe lampy-Telefunken dołączał kartę gwarancyjną do każdej lampy,jest na niej data produkcji.

 

Wedle życzenia ;)

 

Dużo wpisów na różne tematy.

A czy ktoś słuchał i może coś powiedzieć?

post-33970-0-49939500-1352324181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słuchał i może coś powiedzieć?

 

Mam te tfk. Krótkie porównanie do smooth plate czy ribbed i od razu wiadomo czy jest to oryginał.

Przede wszystkim olbrzymia przestrzeń, oddech w dźwięku. Scena szersza i głębsza,

wszystkiego jest "więcej", ale nigdy nie ostro - w b. jasnych systemach lepsze okażą się klasyczne 83,

bo 803 nie szczędzą informacji mikro i makro, nie zaokrąglają jak smoothy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mam te tfk. Krótkie porównanie do smooth plate czy ribbed i od razu wiadomo czy jest to oryginał.

Przede wszystkim olbrzymia przestrzeń, oddech w dźwięku. Scena szersza i głębsza,

wszystkiego jest "więcej", ale nigdy nie ostro - w b. jasnych systemach lepsze okażą się klasyczne 83,

bo 803 nie szczędzą informacji mikro i makro, nie zaokrąglają jak smoothy.

 

Z jakimi lampami i w czym grają te Telefunkeny?

Ja montuję je w torze z Mullardami Blackb. w miejsce Raytheonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jest jeszcze jedno pytanie do kolegów speców od lamp.

Mam jeden problemik z szumem w systemie.

Po wymianie lamp Psvane na NOS-y pojawiły się większe szumy w kolumnach w pozycji min.

Problem w tym ,że wymieniłem wszystkie lampy na NOS-y i ch.g.w. które to tak szumią?

 

Czy ktoś miał podobny problem?

 

Może jak wstawię wspomniane Telefunkeny to szumy znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jesli slyszysz cos jak delikatny szelest papieru to znak, że nosy kończą swój żywot.

Które? Po kolei wymieniać i sprawdzać, albo pomierzyć.

A propos Twojego pytania, to 803 stosuję w monosach Jadis w różnych konfiguracjach lamp mocy.

Mam sporą kolekcję 83, 82, 86. TFK 802, 806, 803 grają generalnie podobną sygnaturą,

są wybitne, ale można też nimi przedobrzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dziwne, jesli slyszysz cos jak delikatny szelest papieru to znak, że nosy kończą swój żywot.

Które? Po kolei wymieniać i sprawdzać, albo pomierzyć.

A propos Twojego pytania, to 803 stosuję w monosach Jadis w różnych konfiguracjach lamp mocy.

Mam sporą kolekcję 83, 82, 86. TFK 802, 806, 803 grają generalnie podobną sygnaturą,

są wybitne, ale można też nimi przedobrzyć.

U mnie w PRE grają obecnie Raytheony i Mullardy z najlepszych lat.

Telefunkeny zastąpią Raytheony a Mullardy zostaną.

Jeżeli ten szum (jest on delikatny ale większy niż z poprzednimi lampami) zniknie to znaczy ,że Raytheony tak szumiały.

U mnie szum jest troszkę większy bo i moc końcówek (2x 1800W) jest żdziebko większa ;)

 

Tak czy inaczej zobaczymy jak będzie w przyszłym tygodniu z Telefunkenami.

 

Dzisiaj wymieniłem w końcu 6SN7 GTB na NOS-y i tutaj nie ma aż takiego szoku jak przy poprzednich zmianach.

Może dlatego , że są one "tylko" w końcówkach a nie w PRE ?

Co dziwne świecą słabiej niż poprzednie Tungsole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wieksza moc i PushPull to faktycznie moze byc szumik, Raytheona nie uzywalem.

To znaczy tych 803s jeszcze nie masz? Ciekawy jestem wrażeń, moje mullardy trafiły do pudełek.

Moim zdaniem osiemsetki kupuje się raz i gra na nich - do końca ich dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jesli masz wieksza moc i PushPull to faktycznie moze byc szumik, Raytheona nie uzywalem.

To znaczy tych 803s jeszcze nie masz? Ciekawy jestem wrażeń, moje mullardy trafiły do pudełek.

Moim zdaniem osiemsetki kupuje się raz i gra na nich - do końca ich dni.

 

Wzmacniacz nie jest push-pull

Nie mam jeszcze bo jadą do mnie i będą w przyszłym tygodniu.

Mój system gra dosyć jasno więc Telefunkeny muszę wymieszać z ciepłym brzmieniem np. Mullardami.

Chcę kupić nowe i nie wiem które wybrać.

Poniżej fotki.

Jakie masz zdanie na temat tych lamp. Które wybrać ?

post-33970-0-70986500-1352542464_thumb.jpg

post-33970-0-65997200-1352542472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc ocieplić brzmienie celowałbym w TFK ECC83 smooth plates, na pewno nie w mullardy, ale tych co wrzuciłeś nie znam, wyglądają na bardziej współczesne wersje, ja mam 2 pary z lat 50-60 - logo BVA, żółte i białe napisy. Jestem bardzo powściągliwy w wydawaniu sądów, bo różnie bywa, sam się ciągle o tym przekonuję. Uważam, że różne lampy trzeba mieć i dobierać je pod kątem zamierzonego efektu na ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Chcąc ocieplić brzmienie celowałbym w TFK ECC83 smooth plates, na pewno nie w mullardy, ale tych co wrzuciłeś nie znam, wyglądają na bardziej współczesne wersje, ja mam 2 pary z lat 50-60 - logo BVA, żółte i białe napisy. Jestem bardzo powściągliwy w wydawaniu sądów, bo różnie bywa, sam się ciągle o tym przekonuję. Uważam, że różne lampy trzeba mieć i dobierać je pod kątem zamierzonego efektu na ucho.

Ja też mam takie Mullardy Blackburn i z Raytheonem zagrały fantastycznie.

Tego TFK ECC83 nie znam i nie wiem czy wstawiać wszystkie lampy tego samego producenta w PRE?

Już raz tak miałem i było "średnio" ;)

Poza tym ECC83 to 12AX7 a ja potrzebuję 12AT7 bo jak wiesz 12AX7 już zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

No i ... "nadejszła wiekopomna chwila" i zainstalowałem powyższe Telefunkeny do Pre.

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś innego.

Fakt , że dżwięk jest b.detaliczny i szczegółowy , stereofonia również b.dobra ale...... no właśnie jest pewne ale.

Całość gra jakoś tak sucho i bez muzykalności a Raytheony w konfiguracji z Mullardami grają lepiej - dynamiczniej i muzykalniej.

Nie wiem czy lampy muszą się jeszcze wygrzać (są nowe) czy po prostu nie zagrają w PRE tak jakbym od nich oczekiwał ;(

 

Więc tak jak przewidywałem i przypuszczałem wstawię je do żródła (CD) aby uzyskać max. datalu i szczegółów a w PRE zostaną Raytheony aby dodać muzykalności.

Idą do mnie jeszczę Tungsole 12AT7 z 1960r (4szt) i zobaczymy jak zagrają z Raytheonami.

 

Wniosek : "CCC" nie jest zawsze trafiona;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im pograc, jezeli za tydzien sie nie poprawi to moze to nie sa oryginaly...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.