Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

proszę o opinie w sprawie jaki zestaw zaoferuje większe możliwości:

OCTAVE V80SE czy OCTAVE HP300SE + RE290.

Obecnie mam zestaw:

Accusstic Arts Tube DAC 2 MK II + BAT 300X SE + Spendor SP100

 

Przymierzam się do wymiany wzmocnienia, zamiany B AT na coś lepszego.

Generalnie oczekiwałbym po OCTAVE ocieplenia, dociążenia oraz dynamiki i kontroli basu.

Wiadomo wszystkiego naraz nie da się mieć. Po opisach recenzentów i Waszych spostrzeżeń wynika, że OCTAVE na pewno są szybkie, dynamiczne, rozdzielcze. Ale nie mam obrazu jeśli chodzi o wypełnienie, dociążenie.

Czy lepiej kupić dzielony zestaw HP300SE + RE290 czy V80 SE? Czy może poszukać innych wzmacniaczy lampowych? nie mam tu żadnego rozeznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając takie głośniki na pewno warto zainwestować w system dzielony Octave. Jeśli ma być dynamicznie, analitycznie i z domieszką tego czegoś to Octave jest świetnym wyborem. Ponieważ Spendory występują w miejscu sprzedaży Octave, warto byłoby wybrać się na odsłuch, lub skorzystać z zaproszenia jakiegoś forumowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie w sprawie jaki zestaw zaoferuje większe możliwości:

OCTAVE V80SE czy OCTAVE HP300SE + RE290.

Obecnie mam zestaw:

Accusstic Arts Tube DAC 2 MK II + BAT 300X SE + Spendor SP100

 

Przymierzam się do wymiany wzmocnienia, zamiany B AT na coś lepszego.

Generalnie oczekiwałbym po OCTAVE ocieplenia, dociążenia oraz dynamiki i kontroli basu.

Wiadomo wszystkiego naraz nie da się mieć. Po opisach recenzentów i Waszych spostrzeżeń wynika, że OCTAVE na pewno są szybkie, dynamiczne, rozdzielcze. Ale nie mam obrazu jeśli chodzi o wypełnienie, dociążenie.

Czy lepiej kupić dzielony zestaw HP300SE + RE290 czy V80 SE? Czy może poszukać innych wzmacniaczy lampowych? nie mam tu żadnego rozeznania...

 

 

Hmmm. Miałem V70se. Więc niżej niż celujesz. Właśnie ze względu na brak dociazenia.... Czas przeszly. Być może wyższe modele tak nie mają. Niemniej Octave bliżej chyba do dźwięku trana niż "czystej" lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja jednak nie szufladkował bym wzmacniaczy Octave przyklejając im łatkę tranzystorowo brzmiącej lampy. To moim zdaniem daleko idące uproszczenie.

Słuchałem trzech modeli zintegrowanych tego producenta V40SE, V70SE i V110SE. Każdy z nich miał swój indywidualny charakter - oczywiście żaden nie grał jak SET - ale jeśli ktoś kupuje PP na lampach dajmy na to z rodziny KT i oczekuje żeby grał ja SET to chyba nieporozumienie - niech kupuje SETa i koniec tematu. Niemniej jednak dla przykładu 40 gra zdecydowanie lampowo - cieplej i ciemniej od 70 - na pewno kosztem precyzji - coś za coś. 110 w moim odczuciu brzmieniowo to wypadkowa powyższych modeli ale dalej po cieplejszej stronie - doskonały wzmacniacz... wszystkie 3 są godne uwagi i z odpowiednio dobranym towarzystwem będą cieszyć swych właścicieli

Pozdrowienia dla klubowiczów i tych którzy tu zaglądają

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave (v70, v80) z lampami wyposażonymi przez producenta gra podobnie do tranzystorów tj. kompromisem pomiędzy przejrzystością, naturalnością, szczegółowością, wypełnieniem, dynamiką że wskazaniem na neutralność. Urządzenia te nie ograniczają żadnego pasma i nie posiadają wad wielu wzmacniaczy lampowych.

W którą stronę pójdziemy (w kierunku ciepła czy w stronę neutralności) zależy od wybranych lamp sterujących, lamp mocy, reszty systemu i preferencji brzmieniowych słuchacza.

 

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęła dopiero godzina od wymiany lampy wejściowej w Octave V70SE na Amperex Bugle Boy. Jest wyraźnie muzykalniej, jak już wspominali forumowicze dźwięk bardziej namacalny wokale jeszcze bardziej naturalne, a bas w kontrabasie taki dopieszczony jest. Stosunkowo niewielki koszt i wielka frajda. Idąc tym tropem zmienię niebawem sterujące. Czy są jakieś z bieżącej produkcji które testowaliście i są OK, czy też jednak NOS-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęła dopiero godzina od wymiany lampy wejściowej w Octave V70SE na Amperex Bugle Boy. Jest wyraźnie muzykalniej, jak już wspominali forumowicze dźwięk bardziej namacalny wokale jeszcze bardziej naturalne, a bas w kontrabasie taki dopieszczony jest. Stosunkowo niewielki koszt i wielka frajda. Idąc tym tropem zmienię niebawem sterujące. Czy są jakieś z bieżącej produkcji które testowaliście i są OK, czy też jednak NOS-y.

 

Psvane w pre sprawdzaja się dobrze. Amperex gra bardzo środkiem. Jak dla mnie. Z tego co pamiętam.

A wejściowa bardzo lubiłem Siemensa.

Edytowane przez greenmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Grobowa cisza w klubie ?. Pytanie mam czy ktoś z użytkowników Octave miał przyjemność posłuchać V70SE z takimi kolumnami jak Gato Audio FM-15? Wzmacniacz mi znany,  owe kolumny posiadam więc się z nimi dobrze zapoznałem. Celuję w mocny, dynamiczny wzmacniacz. Skoro z Dynaudio V70 idzie jak wściekły to dlaczego nie z Gato? Pytanie czy brzmieniowo będzie zgrany duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marek K. napisał:

Grobowa cisza w klubie ?. Pytanie mam czy ktoś z użytkowników Octave miał przyjemność posłuchać V70SE z takimi kolumnami jak Gato Audio FM-15? Wzmacniacz mi znany,  owe kolumny posiadam więc się z nimi dobrze zapoznałem. Celuję w mocny, dynamiczny wzmacniacz. Skoro z Dynaudio V70 idzie jak wściekły to dlaczego nie z Gato? Pytanie czy brzmieniowo będzie zgrany duet.

Octave to dynamit i pójdzie ale czy będzie synergia ? Po co kombinować. Gato ma dedykowane mocne piece pod swoje kolumny. Słuchałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chcheckitout napisał:

Octave to dynamit i pójdzie ale czy będzie synergia ? Po co kombinować. Gato ma dedykowane mocne piece pod swoje kolumny. Słuchałeś ? 

Słuchałem 400s z FM8. Cena Gato wzmacniaczy jest dość spora więc chciałbym w tej cenie spróbować też coś innego. Najbardziej mnie interesuje AmP150 Anniversary Edition - cena? Grubo poszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.10.2018 o 22:46, Sardyn napisał:

Cześć. Ja jednak nie szufladkował bym wzmacniaczy Octave przyklejając im łatkę tranzystorowo brzmiącej lampy. To moim zdaniem daleko idące uproszczenie.

Słuchałem trzech modeli zintegrowanych tego producenta V40SE, V70SE i V110SE. Każdy z nich miał swój indywidualny charakter - oczywiście żaden nie grał jak SET - ale jeśli ktoś kupuje PP na lampach dajmy na to z rodziny KT i oczekuje żeby grał ja SET to chyba nieporozumienie - niech kupuje SETa i koniec tematu. Niemniej jednak dla przykładu 40 gra zdecydowanie lampowo - cieplej i ciemniej od 70 - na pewno kosztem precyzji - coś za coś. 110 w moim odczuciu brzmieniowo to wypadkowa powyższych modeli ale dalej po cieplejszej stronie - doskonały wzmacniacz... wszystkie 3 są godne uwagi i z odpowiednio dobranym towarzystwem będą cieszyć swych właścicieli

Pozdrowienia dla klubowiczów i tych którzy tu zaglądają

Na jakich lampach grał V110SE (Kt120 czy 150? ) podczas Twojego testowania?

Czy ktoś z tego klubu posiada Octave V110SE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.