Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__

Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, GrzechuK said:

Czy porównywałeś brzmienie V110se z lampami KT150 i KT120?

Czy porownywales brzmienie V110se z V70se (na 6550)? 

 

 

Niestety nie. Wzmacniacz mam od miesiąca oryginalnie wyposażony w komplet lamp KT150. Nie wiem jak by grał z KT120 ale z tego co można znaleźć w sieci to raczej mniej ciekawie niż z lampami KT150. Co do v70se nie miałem możliwości porównania do v110se. 

Jest to mój pierwszy wzmacniacz ze stajni octave jak i pierwszy lampowy. Co do brzmienia to całkiem ok. Delikatnie ciepłe i gęste fajny bas i rozdzielczość. Jak wspominałem gra od miesiąca więc jeszcze nie wygrzany.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Fud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GrzechuK napisał:

Na jakich lampach grał V110SE (Kt120 czy 150? )

Na 150. Na co dzień gram na V40SE (6550 Tug Sol) i jest mi z nią dobrze:-) - pasuje do mojej skromnej układanki. Lecz osobiście gdybym miał iść dalej w obrębie oferty Octave to pewnie by padło na V110SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na eBay, mogę podesłać link do sprzedawcy. Nie chciałem ryzykować w ciemno więc kupiłem używkę Amperex BB. Gra już ponad pół roku i jest pięknie. Rozważam zakup tej lampy ale NOS. Oczywiście cena dwa razy wyższa, ale warto. To dalej małe pieniądze biorąc pod uwagę progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nasze wzmacniacze są szczególnie wrażliwe na okablowanie zasilające kolumny co może skutkować dość dużą zmianą sygnatury brzmienia.

Jakich przewodów głośnikowych używacie w swoich Octave do zasilenia głośników?

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czysto miedzianych. Ja osobiście Oyaide Tunami 3m. Dla mnie to uczciwe miedziane kable,  bardzo solidnie wykonane i konfekcjonowane. Minus to dość duża sztywność co nie ułatwia ułożenia.

Próbowałem kabli ze srebra ale dla mnie nie do lampy - jakoś tak nerwowo było...

Nie mam również zaufania do wynalazków typu węgiel i/lub jakieś tajemnicze mieszanki objęte zazwyczaj tajemnicą producenta...

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...zastanawiając się nad  i88.....może być grzechem myśleć/zachwalać wzmacniacze Jadis w klubie Octave ?

Właśnie że fajnie... My tu bez napinki;-) Jak nam się zachce  to polecimy jakieś Octave w Klubie Jadis;-)

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do mocnego rocka to raczej Siemens Halske + końcowe 6550. Będzie przejrzystość, dynamika i szybkość.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowe jak najbardziej 6550, grają już 4 lata. Po zmianie wejściowej lepsza kontrola basu i scena taka staranniej  poukładana. Według mnie to jedna z lepszych inwestycji biorąc pod uwagę cenę do tego co otrzymujemy w zamian. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.03.2019 o 21:27, chcheckitout napisał:

Octave też tani nie jest...

.. nawet z 2 ręki ? 

Choć Octave to zajefajny sprzęt, V80 zawsze mi się marzył  

A że w poszukiwaniach trafiłem na 1 wersję Rogue Cronus Magnum - 6500 pln to i V80 odroczyłem.. może w kolejnym wcieleniu lepiej finansowo stał będę ?

oczywiście Octave to niemiecki Mercedes nie jakiś tam amerykański Dodge i inna sygnatura bla bla.. ale KT120 ciągnie jak Ram 1500 ?? a i gra jak mała Petarda ?

Tranzystorek swoje wie i nie neguję tego ? tu od razu zaznaczę że w Rogue nic nie brumi..najczęściej to umiejętność doboru odpowiednich lamp czy poprostu wymiany zużywających się lamp..

Nie jest moim zamiarem robić konkurencji czy siać fermentu.. - Szczerze wam ZAZDRASZCZAM ?

Pozdrawiam szczęśliwców posiadających Octave choć nie wielu sie tu ujawnia z V80

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał C.E.C CD5. Nie wiem w jaki budżet celujesz, ten kosztuje ponad 16k

U mnie co prawda gra CD3N (wyższy model ale bez wejścia na dac) i bardzo fajnie  (moim oczywiście zadaniem) zagrywa się z octave. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim Cd5xs + Flat cap zasilacz

lub odpowiednio wyżej Cdx-2 Cdx-3

oraz Naim NDac także z zasilaczem, do 15k w zależności od ww  

Zacna firma z Brytyjskimi Tradycjami i co ważne nadal Made In England. 

Od kiedy Naim wprowadził nowe modele to poprzednia Lepsza edycja poleciała cenowo mocno w dół a ci co wiedzą co kupować mogą naprawdę fajny sprzęt trafić.

Starzy Audiofile mawiają:

„Nowsze jest Wrogiem Lepszego”

...więc korzystajmy

Lub poprostu Oppo 205 które jako jeszcze jedne z Niewielu wyposażono w system MQA  konieczny do możliwie najlepszego wykorzystania Tidal w wersji Master 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa Ok...Rozumiem że interesują cie sprzęty Nowe, ja pisałem o rynku wtórnym. 

3 oferty widze na Hifi Giełdzie Naim Cdx-2 w cenach od 6700 -9800 pln

Naim Dac około 5k..

Godzinę temu, ps39 napisał:

 Posłyszałem też takie stwierdzenie, że Naim gra najlepiej w swoim towarzystwie. Coś w tym chyba jest.

Nie słuchałeś a stwierdzasz że „Coś w tym chyba jest” - dobre ? 

Nic w tym nie ma.. i najlepiej posłuchać samemu. 

To że Naim gra najlepiej we własnym towarzystwie to zwykły marketingowy slogan - sprytny zresztą mający napędzać sprzedaż 

miałem pere wzmaków Naima z którymi sie pożegnałem  za to ich Cd, przedwzmacniacze, streamery z powodzeniem są łączone z innymi markami a ze wzgl na swój charakter często właśnie z lampami. Też i Sami recenzenci w prywatnych sugestiach polecali nie tylko mi właśnie Naima.

..ale nic na siłę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ps39 napisał:

No właśnie, czytałem, że jak CEC to od 3-ki. Budżet mam jednak mniejszy ok. 15k. Póki co słuchałem u siebie Ayon CD10 i Lector CDP 707.

Ale Ayon CD10 (II) to 16900 PLN

Więc też odpada.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.