Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__

Rekomendowane odpowiedzi

Mój system ma się dobrze. Chcę aby było lepiej bo wiem że może. Mam dość precyzyjnie określony budżet i dużo cierpliwości. Pytam o informację tych którzy mogą mi coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia. Tak w skrócie szukam analogowosci i dobrej stereofonii. Na tą chwilę Lector jest faworytem. Pozostaje pytanie czy w cenie Lectora może być lepiej i z dostępem do Dac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ps39 napisał:

Mój system ma się dobrze. Chcę aby było lepiej bo wiem że może. Mam dość precyzyjnie określony budżet i dużo cierpliwości. Pytam o informację tych którzy mogą mi coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia. Tak w skrócie szukam analogowosci i dobrej stereofonii. Na tą chwilę Lector jest faworytem. Pozostaje pytanie czy w cenie Lectora może być lepiej i z dostępem do Dac. 

Tak szanowny kolego.

Odtwarzacz GOLDNOTE CD1000mk2 w podobnym budżecie ,powinien być tym co szukasz ,Pan Maciej z Delta audio wypożycza sprzęt za kaucją . To nowoczesny CD z wejściemndo DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dzien dobry gronu uzytkownikow Octave
wpisuje sie do klubu w konfiguracji:
- HE300SE (oryginalnie i grubo stuningowany) z lampami: Siemens + radziecka 6N30 DR z 1982r
- RE290 na KT150 + 3 sterujace Siemensy 
- Sper Black Box
sluze opiniami o poszczegolnych etapach upgrade'u tej amplifikacji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 11:12, rivage napisał:

dzien dobry gronu uzytkownikow Octave
wpisuje sie do klubu w konfiguracji:
- HE300SE (oryginalnie i grubo stuningowany) z lampami: Siemens + radziecka 6N30 DR z 1982r
- RE290 na KT150 + 3 sterujace Siemensy 
- Sper Black Box
sluze opiniami o poszczegolnych etapach upgrade'u tej amplifikacji ? 

Witam,jestem od paru dni w posiadaniu Octave v40se,i mam pytanie czy lampy sterujace powinny mieć takie samo tzw.żarzenie się, ,ponieważ ta z prawej strony ma dwa  punkciki widoczne w dzień ,natomiast ta z lewej dopiero widać jak jest zupełnie ciemno,czy cos jest nie tak pomimo że wzmak gra spójnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Skalpeljazz napisał:

Witam,jestem od paru dni w posiadaniu Octave v40se,i mam pytanie czy lampy sterujace powinny mieć takie samo tzw.żarzenie się, ,ponieważ ta z prawej strony ma dwa  punkciki widoczne w dzień ,natomiast ta z lewej dopiero widać jak jest zupełnie ciemno,czy cos jest nie tak pomimo że wzmak gra spójnie?

Witaj,

w V40 SE w przedwzmacniaczu masz dwie różne lampy:

  1. ECC83 (12 AX 7 )
  2. 6922 (ECC88, E88CC )

a co za tym idzie ich budowa jest odmienna i nie koniecznie w identyczny dla oka sposób te lampy się żarzą - to całkiem normalne i nie powinno Cię niepokoić. Lampy są ekranowane w tym wzmacniaczu, widać tylko ich czubki - generalnie powinieneś widzieć po zmroku po 2 żarzące się włókna (punkciki) w każdej z nich - intensywność świecenia może być różna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Skalpeljazz napisał:

Witam,jestem od paru dni w posiadaniu Octave v40se,i mam pytanie czy lampy sterujace powinny mieć takie samo tzw.żarzenie się, ,ponieważ ta z prawej strony ma dwa  punkciki widoczne w dzień ,natomiast ta z lewej dopiero widać jak jest zupełnie ciemno,czy cos jest nie tak pomimo że wzmak gra spójnie?

wyglad moze nie miec znaczenia, trzeba zemierzyc lampy, wazne by mialy takie same parametry na obu kanalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za uspokojenie,ponieważ już się martwiłem,poza tym zadzwoniłem do Nautilusa z Krakowa czyli dystrybutora tej marki i powiedziano mi zebym nie szukał dziury w całym tzn,że przedwzmacniacz zbudowano w oparciu o wysokkiej jakości triodę Sovtek 12AX7 LPS(ECC83).Następniesygnał trafia do odwracacza fazy,w którym pracujerówniez podwójna trioda E88CC(6922),i stąd moje zuchowskie rozczarowanie

Teraz, Skalpeljazz napisał:

dziękuje za uspokojenie,ponieważ już się martwiłem,poza tym zadzwoniłem do Nautilusa z Krakowa czyli dystrybutora tej marki i powiedziano mi zebym nie szukał dziury w całym tzn,że przedwzmacniacz zbudowano w oparciu o wysokkiej jakości triodę Sovtek 12AX7 LPS(ECC83).Następniesygnał trafia do odwracacza fazy,w którym pracujerówniez podwójna trioda E88CC(6922),i stąd moje zuchowskie rozczarowanie

ale teraz mam jeszcze jedną zagadkę so to jest za niebieska poświata na lampach wzmocnienia?

W dniu 25.11.2019 o 09:10, Sardyn napisał:

Witaj,

w V40 SE w przedwzmacniaczu masz dwie różne lampy:

  1. ECC83 (12 AX 7 )
  2. 6922 (ECC88, E88CC )

a co za tym idzie ich budowa jest odmienna i nie koniecznie w identyczny dla oka sposób te lampy się żarzą - to całkiem normalne i nie powinno Cię niepokoić. Lampy są ekranowane w tym wzmacniaczu, widać tylko ich czubki - generalnie powinieneś widzieć po zmroku po 2 żarzące się włókna (punkciki) w każdej z nich - intensywność świecenia może być różna.

 

Dziękuję,a co z poświatą niebieską na lampach wzmocnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.08.2019 o 18:50, ps39 napisał:

Jeśli cena wymiany lasera oscyluje w dużym zakresie a ich trwałość zaplanowana jest na 5 lat to warto to wsiąść pod uwagę. 

Witam,jak długo wygrzewa się wzmacniacz Octave v40 se?

1 minutę temu, Skalpeljazz napisał:

Witam,jak długo wygrzewa się wzmacniacz Octave v40 se?

Czy do Octave v40 se moze byc cd zwykły czy lepiej lampowy?,i czy wtedy nie bedzie za dużo tzw lampy?nie wiem jaki kupić ,ponieważ mam dopiero piecyk od 2 mcy,proszę o podpowiedż,dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z V70 se trwało to ok. 300 godzin, ale po 100 była wyraźna poprawa, potem to już kosmetyka. Czy tranzystor czy lampa nie ma znaczenia. Trzeba dobrać taki CD który brzmieniowo najbardziej odpowiada Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.11.2019 o 19:14, rivage napisał:

wyglad moze nie miec znaczenia, trzeba zemierzyc lampy, wazne by mialy takie same parametry na obu kanalach.

 

W dniu 22.12.2019 o 16:57, ps39 napisał:

U mnie z V70 se trwało to ok. 300 godzin, ale po 100 była wyraźna poprawa, potem to już kosmetyka. Czy tranzystor czy lampa nie ma znaczenia. Trzeba dobrać taki CD który brzmieniowo najbardziej odpowiada Tobie.

Czy może ktoś z Państwa pomóc mi w doborze listwy zasilającej do Octave v40 se?,a mianowicie która z wymienionych tj;gigawatt pf1mk2,czy enner amulett 4s dcb,wg niektórych opiniodawców piszą że giga jest agresywna ,natomiast enner daje wygładzenie spokój,plastycznośc.Ktoś może odnieść się do napisanego przeze mnie zagadnienia?

Teraz, Skalpeljazz napisał:

 

Czy może ktoś z Państwa pomóc mi w doborze listwy zasilającej do Octave v40 se?,a mianowicie która z wymienionych tj;gigawatt pf1mk2,czy enner amulett 4s dcb,wg niektórych opiniodawców piszą że giga jest agresywna ,natomiast enner daje wygładzenie spokój,plastycznośc.Ktoś może odnieść się do napisanego przeze mnie zagadnienia?

 

W dniu 22.12.2019 o 16:57, ps39 napisał:

U mnie z V70 se trwało to ok. 300 godzin, ale po 100 była wyraźna poprawa, potem to już kosmetyka. Czy tranzystor czy lampa nie ma znaczenia. Trzeba dobrać taki CD który brzmieniowo najbardziej odpowiada Tobie.

 

1 minutę temu, Skalpeljazz napisał:

 

Czy może ktoś z Państwa pomóc mi w doborze listwy zasilającej do Octave v40 se?,a mianowicie która z wymienionych tj;gigawatt pf1mk2,czy enner amulett 4s dcb,wg niektórych opiniodawców piszą że giga jest agresywna ,natomiast enner daje wygładzenie spokój,plastycznośc.Ktoś może odnieść się do napisanego przeze mnie zagadnienia?

 

W dniu 22.12.2019 o 16:57, ps39 napisał:

U mnie z V70 se trwało to ok. 300 godzin, ale po 100 była wyraźna poprawa, potem to już kosmetyka. Czy tranzystor czy lampa nie ma znaczenia. Trzeba dobrać taki CD który brzmieniowo najbardziej odpowiada Tobie.

witam,czy może Pan pomóc mi w doborze listwy zasilającej do Octave v40 se,a mianowicie;gigawatt pf1mk2 czy enner amulett 4s dcb,która będzie lepsza,piszą że giga jest agresywna,natomiast że enner daje spokój tzw dojrzałość soniczną,z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam,czy może Pan pomóc mi w doborze listwy zasilającej do Octave v40 se..."

jedyny sposob to odsluch we WLASNYM systemie. Listwa wplynie na brzmienie CALEGO systemu, pomimo ze podepniemy tylko wzmacniacz. Jezeli ktos mowi ze X jest ciepla a Y techniczna nie przeklada sie to aboslutnie na efekt w innym systemie. Zwlaszcza ze dzwiek jest tez kwestia indywidualnych upodoban , a to nie podlega jednoznacznej kategoryzacji.

Bardzo doswiadczony audiofil pisze:
"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Na szczescie nie trudno pozyczyc kilka i choc okreslic kierunek poszukiwan - powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam ,czy może ktoś z miłośników marki Octave zakładał zaślepki Rca?jeśli tak to jakie i z jakim skutkiem?słyszałem że są pomocne w kosmetyce dżwięku

W dniu 22.12.2019 o 16:57, ps39 napisał:

U mnie z V70 se trwało to ok. 300 godzin, ale po 100 była wyraźna poprawa, potem to już kosmetyka. Czy tranzystor czy lampa nie ma znaczenia. Trzeba dobrać taki CD który brzmieniowo najbardziej odpowiada Tobie.

witam,czy zakładałeś może zaślepki do gniazd rca,jeśli tak to jakie,i z jakim powodzeniem,pozdrawiam

W dniu 25.11.2019 o 19:14, rivage napisał:

wyglad moze nie miec znaczenia, trzeba zemierzyc lampy, wazne by mialy takie same parametry na obu kanalach.

zakładałeś może zaślepki do gniazd rca?jeśli tak to jakie,i zjakim skutkiem,pozdrawiam

W dniu 25.11.2019 o 19:14, rivage napisał:

wyglad moze nie miec znaczenia, trzeba zemierzyc lampy, wazne by mialy takie same parametry na obu kanalach.

zakładałeś może zaślepki na gniazda rca?jesli tak to jakie,i z jakim skutkiem?pozdrawiam

W dniu 22.12.2019 o 16:57, ps39 napisał:

U mnie z V70 se trwało to ok. 300 godzin, ale po 100 była wyraźna poprawa, potem to już kosmetyka. Czy tranzystor czy lampa nie ma znaczenia. Trzeba dobrać taki CD który brzmieniowo najbardziej odpowiada Tobie.

witam,zakładałeś zaślepki do gniazd rca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kusiło, ale na kuszeniu pozostało. Odbyłem miłą rozmowę na temat brzmienia konkurencyjnych lamp i nawet mnie kusiło. Odepchnąłem pokusy gdyż dźwięk lamp 6550 Sovteka bardzo mi w moim systemie odpowiada. Kupno innych byłoby trochę w ciemno na podstawie rozmowy. Sygnały były, jedna z lamp zaczęła świrować (niestabilność w ustawieniach bias) i tak było do dnia gdy zapaliła się jak żarówka i układy zabezpieczające wyłączyły Octave. Teraz po 3 godzinach grania trochę się męczę...trudny proces wygrzewania. Przynajmniej 100 godzin (poprzednio 300). Fortepianu nie da się słuchać, trochę lepiej z kobietami, ale cierpliwy jestem, wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie gram na 6550 TungSol. Też musiały pograć ponad 100 h. Sovteki są w zapasie. Myślę też o zakupie kwadry EL34 ale zawsze jak przychodzi do zakupu to wolę wydać na płyty...

Ps. Odtwarzacz dalej Oppo? Czy coś się zmieniło?

 

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O EL34 też myślę, bo czasem taka potrzeba jest i chęć. Czas pokaże, a Oppo zostaje tylko niebawem uzupełnię go zewnętrznym DAC, Chord Qutest, bo grał u mnie testowo i się zgrał. Test był prosty, Oppo z Qutest zagrał bez różnicy jak Moon 260 z Qutest. W tej sytuacji szkoda wydawać kilka tysięcy na transport Moon 260. Lepiej dalej kupować płyty.

A TungSol jak grają, bo z opisu osoby z którą rozmawiałem o lampach do Octave, wyszło, że po ciemniejszej stronie, Jak Ty to odbierasz. Może warto było jej kupić ale bez słuchania nie miałem odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, to co mi się bardziej spodobało w tych lampach - oczywiście w mojej ocenie i z moimi Spendorami to kwestia lepszego różnicowania basu - zwłaszcza w wyższym zakresie i poprawienia jego konturu. Sovteki wydawały mi się ten aspekt uśredniać i to bardziej w stronę pogrubienia. Różnice oczywiście jak to w lampach mocy bardzo subtelne ale w tym przypadku dla mnie zauważalne. Dlatego zostały. Nie nazwał bym ich ciemniejszymi patrząc na całość przekazu. Spotkałem się też z opiniami, że to bardziej stabilne lampy jeśli chodzi o cały okres ich eksploatacji, ale tu nie chce się wypowiadać, u mnie są dopiero od 1,5 roku

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia jest bardziej precyzyjna od tej którą słyszałem o tych lampach. Kto wie może bym je kupił. Drugostronnie jak to się mówi lepsze jest wrogiem dobrego, skoro przekaz z Sovteka mi odpowiada, to może lepiej nie kombinować. Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wola Tungsole od Sovteków. Gram na nich już 3 rok, trudno powiedzieć ile godzin minęło ale na razie nie widać żeby miały paść. Bias też jest stabilny.

Jak kupiłem v70SE z BB to testowałem Gold Liony KT88, Sovteki 6550, EH KT88, Tungsol KT120 i najbardziej podpasowały mi właśnie tungsole 6550. Tak jak pisał @Sardyn dla mnie też Tungsole lepiej zagrały na basie, bardziej konturowo. Ale tak naprawdę dopiero zmiana lampy na Telefunkena ECC83 miała naprawdę istotny wpływ na dźwięk wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 11:12, rivage napisał:

dzien dobry gronu uzytkownikow Octave
wpisuje sie do klubu w konfiguracji:
- HE300SE (oryginalnie i grubo stuningowany) z lampami: Siemens + radziecka 6N30 DR z 1982r
- RE290 na KT150 + 3 sterujace Siemensy 
- Sper Black Box
sluze opiniami o poszczegolnych etapach upgrade'u tej amplifikacji ? 

Witam,co wnosi zasilacz black box do Octave?przymierzam się w przyszłości do zakupu tego urządzenia,ale nie wiem czy warto,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.