Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2019 o 09:10, Sardyn napisał:

Witaj,

w V40 SE w przedwzmacniaczu masz dwie różne lampy:

  1. ECC83 (12 AX 7 )
  2. 6922 (ECC88, E88CC )

a co za tym idzie ich budowa jest odmienna i nie koniecznie w identyczny dla oka sposób te lampy się żarzą - to całkiem normalne i nie powinno Cię niepokoić. Lampy są ekranowane w tym wzmacniaczu, widać tylko ich czubki - generalnie powinieneś widzieć po zmroku po 2 żarzące się włókna (punkciki) w każdej z nich - intensywność świecenia może być różna.

 

Witam obecnie używam do Octave v 40se cd denon 1600ne,ale szukam czegoś innego proszę o podrzucenie z doświadczenia na jakich cd grałeś z Octavką?dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Skalpeljazz napisał:

Witam,co wnosi zasilacz black box do Octave?przymierzam się w przyszłości do zakupu tego urządzenia,ale nie wiem czy warto,pozdrawiam

Testowałem Super BB, bardzo poprawia brzmienie przy cichym słuchaniu. Jest jednak bariera cenowa, bardzo droga skrzyneczka. Raczej nie kupię, chyba, że trafi się jakaś okazja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach gdy miałem Octave V70se, na stałe miałem BB. Na testach był też SBB. Z każdym to przyrost jakości, przede wszystkim spadek szumów, wzrost płynności, nasycenie barwy. Moim zdaniem sprzedawanie oddzielnego magazynu prądu za 2500€ jest ....no sami wiecie. Ewidentny chwyt marketingowy. Bo prawda jest taka, że te pudełka to zwyczajnie większe pojemnościowo kondensatory. Nic więcej. Zadnej magii.

Moje drogi rozeszły się z Octave, chociaż wspominam ten wzmacniacz naprawdę dobrze.

Edytowane przez greenmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie będe się żegnał z moim kochanym wzmacniaczem octave v40se kolor czarny na lampach sovtec 6550 ,amperex oraz fullmusic,zestaw karton instrukcjie,pilot itp . Gra z kolumnami dynaudio C1 .Wiek około 4 lata .Lampy mocy mają pół roku.W razie czego proszę o kontakt [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na ponad 20 wzmacniaczy octave jest najlepszy pod kątem dopasowania.A ponieważ lubie zmiany bede sprzedawał i dynki.Z tranzystorów najlepiej chodziły z nimi gryphon callisto 2200 i gryphon tabu dzielonka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.05.2020 o 09:59, Skalpeljazz napisał:

Witam,co wnosi zasilacz black box do Octave?przymierzam się w przyszłości do zakupu tego urządzenia,ale nie wiem czy warto,pozdrawiam

To nie jest zasilacz, ale bank kondensatorow. Cos jak BAT pack w Balanced Audio Technology.
Poprawia o 100% wszystko...(Super Black BOx). Głownie mikrodynamike, czyli kontrole , rozdzielczosc, scene, powietrze, czarne tło...
Z tym czyms, sluchanie po cichu ma nowy wymiar.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  miłośników Octave,

Ostatnio zagościła u mnie końcówka Octave Re-290 z bankiem kondensatorów BB. Na razie gram z wyjścia regulowanego DCD  Denona 3300 po XLR.

Rozglądam się za preampem do tej końcówki .Możecie podpowiedzieć w co celować w rozsądnej cenie [ OCTAVE HP-300 SE z Allegro za 15 tysiaków odpada].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale w Nautilusie w Krakowie była promocja na HP300. Zastanawiałem się nawet czy nie wziąć na testy i pograć z Octave V70Se jako końcówką. Podobno znaczący progres. To było jakiś miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps39

Pewnie, że można spróbować ale ostatni właściciel tego mojego Re290 też miał V70se nawet z BB ale ostatecznie sprzedał V70se i kupił końcówkę Re-290.Ta końcówka ma potencjał,mam porównanie z moim poprzednim wzmacniaczem Luxman L-5050ux. Mimo, że gram na wyjściu regulowanym z Denona 3300 to Luxman "poległ" w wielu aspektach.Teraz mogę słuchać nawet wieczorem na małym wzmocnieniu i cieszyć się muzyka co w przypadku Luxmana było niemożliwe.Lampy mają dopiero 50 godzin więc będzie jeszcze lepiej nie wypominając jak dołączy  dobry preamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 14:05, YAQIN 100MB napisał:

Rozglądam się za preampem do tej końcówki .Możecie podpowiedzieć w co celować w rozsądnej cenie [ OCTAVE HP-300 SE z Allegro za 15 tysiaków odpada].

Akurat ten egz jest wyjatkowy, Nautilus zrobil mu upgrade za ok 8 tys.....gralem z RE290 + z super BB. Wybitna jednostka. Dopiero pokonal go HP 700....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rivage 

Zastanawiam się nad wstawieniem lamp kt150 zamiast aktualnych Kt120 do Re - 290.Czy warto wejść w ten temat?. Aktualne Kt120 mają dopiero 60 godzin więc tak naprawdę chyba jeszcze nie pokazały na co ja stać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkownikow sprzętu Octave,

szukam wzmacniacza do kolumn Dynaudio C4 i chodzi mi po głowie taki pomysł aby spróbować  je podpiąć do pre HP300 + MRE220, może ktoś z kolegów próbował takiego lub podobnego zestawienia, bedę wdzięczny za opinie użytkowników, czy warto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kierunekN napisał:

Dynaudio C4 ...... podpiąć do pre HP300 + MRE220

i zagra Muzyka ?

tylko wez ten HP 300 z Nautilusa wiem jak gra (solidny upgrade - na moje zlecenie )
gdybym mial dosc gniazdek ,+sieciowek  + miejsca ,tez wzialbym MRE 220 zamiast Audio Resaerch REF 150 SE ?
http://www.navratilaudio.cz/akce.html - te mozesz wziac w "ciemno" Goscilem Valdemara z nimi (na KT150) u siebie -  sprawdzone i cena do MOCNEJ negocjacji ?
potem juz tylko (koniecznie!) zmienic lampy sterujace i zegnaj audionervosis

 

Edytowane przez rivage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dynaudio poszedlbym w kierunku rozwiniecia firmowego brzmienia Octave. Stosowalem Siemens i telefunken.
Czysto dokladnie przestrzenne bez rolowania skrajow pasma. To Dynaudio powinny docenic.
Ten HP300  ma 2 lampy, jakas ECC oraz ruska 6N30. Te rusko warto wymienic na jaks NOS z lat do 1989, albo wspolczesna w wersji BH.
Z MRE bedzie gorzej, bo oprocz ECC jest tam chyba lampa 6S7N , tu juz trudn o zamiennik. Jak kupisz to podpowiem jak sie do tego dobrac.

Przede wszystkim trzeba wywalic fabryczne szroty typu Elektro Harmonix czy JJ.  U mnie po zamianie , HP300+RE290 zagraly o 30% lepiej.
No i potem po Super Black Boxie do monosow - dopiero zobaczysz co potrafia Dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jestem  laikiem jeśli chodzi o lampowce i mam kilka pytań : ile lamp jest w takim wzmacniaczu jak octave v40se, z tego co wyczytałem to są wzmacniające i sterujące. Które szybciej się zużywają i jak szybko. I jeszcze jedno, czy jedne i drugie wymieniamy jednocześnie. Jaki jest przybliżony koszt wymiany kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam na swoim przykładzie. To zależy ile średnio grasz. Mi lampy mocy wytrzymały 5 lat (bez dwóch miesięcy). Trzy miesiące temu je Wymieniłem. Zakładam, że masz na pokładzie 6550 jako lampy mocy. Wymienia się całą kwadrę i najlepiej jak są dobrane. Lampy w stopniu wejściowym to lampy małej mocy i teoretycznie potrafią grać nawet 10-15 lat. Moje założenie, że grasz tak jak ja czyli około 1000 godzin na rok. Za kwadrę fabrycznie obsadzanych w Octave V70SE 6550 Sovteków zapłaciłem  650 zł. Oczywiście można wybrać droższe i dla wielu lepsze Svetlany, trzeba dołożyć za kwadrę 300 zł. Jeśli chodzi o lampy w stopniu wejściowym to już temat morze, bo zwykle wsadza się tu lampy NOS, a nie z bieżącej produkcji i bywają drogie.Para może kosztować 1000 zł. Można też kupować używane stare lampy ale ryzyko spore, że np. spalą się po tygodniu, a nie po kilku latach. Tu na forum są wątki o lampach wejściowych i mocy. Poczytaj, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam.
Koledzy, mam pytanie.Czy duże różnice są między V70SE a V110SE ? Przede wszystkim chodzi o brzmienie.Jeśli ktoś porównywał,proszę o kilka słów.

Może to Ci pomoże w wyborze.
http://jorgosskolias.pl/audiopolecenia/wzmacniacz-zintegrowany-octave-v110-se/

Ja wybrałem V110, z SHL5 lepiej mi zagrały KT150 niż KT6550
Więcej prądu ,lepsza kontrola głośników, lepsza dynamika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zetpe napisał:


Może to Ci pomoże w wyborze.
http://jorgosskolias.pl/audiopolecenia/wzmacniacz-zintegrowany-octave-v110-se/

Ja wybrałem V110, z SHL5 lepiej mi zagrały KT150 niż KT6550
Więcej prądu ,lepsza kontrola głośników, lepsza dynamika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję.U mnie będzie grał z Dynaudio contour c20i Miałem na odsłuchu v70se i pomyślałem właśnie o v110se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.