Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję.U mnie będzie grał z Dynaudio contour c20i Miałem na odsłuchu v70se i pomyślałem właśnie o v110se

Miałem te kolumny u siebie. Niestety z Octave zagrały bardzo, bardzo słabo. I to 3 osoby zgodnie potwierdziły, przynajmniej w porownaniu do Shl5.
A miala byc synergia, tak przynajmniej przekonywal sprzedawca.
To albo nie ten wzmak, albo nie te kolumny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, zetpe napisał:


Miałem te kolumny u siebie. Niestety z Octave zagrały bardzo, bardzo słabo. I to 3 osoby zgodnie potwierdziły, przynajmniej w porownaniu do Shl5.
A miala byc synergia, tak przynajmniej przekonywal sprzedawca.
To albo nie ten wzmak, albo nie te kolumny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiadomo,kwestia gustu.Mi się podobało,przejrzystość super,kontrola.Przy słabych nagraniach już nie było tak kolorowo , ale nie ma ideału.

Czyli Octave z Harbs zagrał lepiej?

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poeksperymentować z DAC-ami podpiętymi do obecnie posiadanego odtwarzacza CD. Może okazać się, że nie usłyszysz różnicy, a zostanie trochę pieniędzy na płyty. Myślę o przetwornikach z przedziału 5-10 tyś. zł. Jeśli jednak zdecydowanie chcesz odtwarzacz CD, to nie przekraczając 20 tyś zł, tylko Lector CDP707. Zaznaczam, że to moje subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generanie szukaj muzykalnego źródła. Na pewno nie na nowych kościach ESS. Octave samo z siebie jest precyzyjne i przejrzyste, więc może być zbyt sterylnie. I raczej na krzemie niż lampach.....tak go pamiętam

CEC? Accuphase?

Że starych coś na TDA, PCM1704?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam gram na CEC CD 3N i jestem więcej niż zadowoly.

Jeśli miałbym jeszcze coś zaproponować tak aby połączyć ogień z wodą i w zbliżonym budżecie to oprócz wymienionego wyżej Lectora wziął bym pod rozwagę Electrocompanieta EMC-1 MK lV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przyszedł Octave v70se.Na razie otworzyłem pudełko z lampami i .....rozczarowanie.Zamiast 5 lamp ,są 4 a w dodatku najtańsze JJ zamiast sovteków lub svetlany.Karton oryginalnie zapakowany.

Powinienes miec chyba 7 lamp.
4 lampy mocy 6550
i 3 małe: 1 wejsciowa Ecc83 i 2 sterujace Ecc81


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zetpe napisał:


Powinienes miec chyba 7 lamp.
4 lampy mocy 6550
i 3 małe: 1 wejsciowa Ecc83 i 2 sterujace Ecc81


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście wejściowa i sterujące są.Ale nie ma piątej, mocy.Mało tego w pudełku są cztery miejsca na lampy a nie pięć jak było to w egzemplarzu testowym.Cięcia?

Jeszcze jedna rzecz 6550JJ to pentoda a 6550c to tetroda ,to jakaś duża różnica?Tak się doczytałem.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ps39 napisał:

Jeśli w pudełku jest miejsce tylko na 4 lampy to cięcie budżetowe. Szkoda, piąta lampa się przydaje jak spali się jedna z lamp. Do czasu wymiany na nowe można dalej grać. Ja tak miałem przez jakieś 3 tygodnie.

Zobaczymy. Powalczę o swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie. Czy ktoś może słuchał i miał możliwość porównania Octave v40se i Unison Research Triode 25 ? Szukam wzmacniacza aktualnie do Triangli Gaia. Po odsłchaniu iluś tam tranzystorów do poziomu MF 6si, w zasadzie zwątpiłem, że muzyka z tych kolumn może sprawiać przyjemność. Postanowiłem spróbować jeszcze lampy. Wypożyczyłem właśnie Triode 25 i jak dla mnie, w tym zestawieniu jakość dźwięków z Triangli weszła na nieporównywalnie wyższe poziomy. Niestety nie mam możliwości wypożyczenia Octave, a być może w tym budżecie byłoby jeszcze lepiej. Będę wdzęczny za wszelkie opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.11.2020 o 14:14, Zbigniew_63940 napisał:

Witam uprzejmie. Czy ktoś może słuchał i miał możliwość porównania Octave v40se i Unison Research Triode 25 ? Szukam wzmacniacza aktualnie do Triangli Gaia. Po odsłchaniu iluś tam tranzystorów do poziomu MF 6si, w zasadzie zwątpiłem, że muzyka z tych kolumn może sprawiać przyjemność. Postanowiłem spróbować jeszcze lampy. Wypożyczyłem właśnie Triode 25 i jak dla mnie, w tym zestawieniu jakość dźwięków z Triangli weszła na nieporównywalnie wyższe poziomy. Niestety nie mam możliwości wypożyczenia Octave, a być może w tym budżecie byłoby jeszcze lepiej. Będę wdzęczny za wszelkie opinie i sugestie.

Niestety Octave Musisz sam odsłuchać , bo z jasnymi kolumnami może być zbyt otwarcie.Nie wiem jak grają Triangle , ale chyba po jaśniejszej stronie.Jedno jest pewne ,Octave spokojnie napędzi większość kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu jak przymierzałem się do wymiany wejściowej, polecono mi Amperex Bugle Boy oraz Raytheon. Dwa lata temu kupiłem Amperexa używanego i ma się nadal dobrze. Zapłaciłem wtedy 340 zł z przesyłką. Zamierzam kupić kolejną sztukę na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ps39 napisał:

Kilka lat temu jak przymierzałem się do wymiany wejściowej, polecono mi Amperex Bugle Boy oraz Raytheon. Dwa lata temu kupiłem Amperexa używanego i ma się nadal dobrze. Zapłaciłem wtedy 340 zł z przesyłką. Zamierzam kupić kolejną sztukę na zapas.

Jakie różnice są między Amperexem a oryginalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ocieplić leciutko Octave, podłączyłem Denona dcd1600ne i zepsułem wszysko. Zrobiło się matowo i bułowato , kontury zamazane, wysokich brak.? To sobie polepszyłem.Ale pomyślałem o kupnie dac Hegel hd11 i wykorzystaniu denona jako transport.

Piotrze, gdzie kupujesz Amperexy?

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, izapat napisał:

Chciałem ocieplić leciutko Octave, podłączyłem Denona dcd1600ne i zepsułem wszysko. Zrobiło się matowo i bułowato , kontury zamazane, wysokich brak.? To sobie polepszyłem.Ale pomyślałem o kupnie dac Hegel hd11 i wykorzystaniu denona jako transport.

Piotrze, gdzie kupujesz Amperexy?

Dzięki.

 

W USA na Ebay, wybrałem sprzedawcę, który ma ogromną ilość transakcji i prawie 100% pozytywnych komentarzy. Mogę podesłać na prv link. Ryzyko na poziomie 350 zł więc niewielkie. Jeśli chodzi o Hegla to celowałbym wyżej HD20, HD25. No najlepiej było z HD30 ale to jest już drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.