Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ps39 napisał:

W USA na Ebay, wybrałem sprzedawcę, który ma ogromną ilość transakcji i prawie 100% pozytywnych komentarzy. Mogę podesłać na prv link. Ryzyko na poziomie 350 zł więc niewielkie. Jeśli chodzi o Hegla to celowałbym wyżej HD20, HD25. No najlepiej było z HD30 ale to jest już drogo.

 

Poproszę  o ten link. Z góry dziękuję.

hd20 są używane ,można kupić , chyba zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, izapat napisał:

Poproszę  o ten link. Z góry dziękuję.

hd20 są używane ,można kupić , chyba zaryzykuję.

Testowałem HD 20 w swoim torze z Octave V70 SE na lampach Sovteca dół pasma super kontrola lekko zaokrąglony, dość szybki i zwarty, wyższa średnica  i góra tutaj było bardzo dużo informacji, dużo się działo, ale w moim odczuciu było ciut za ostro i góra była wysunięta. Wybrałem Chorda 2qute. Ale z ochotą przetestowałbym Hegla hd25 lub Chord Qutest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neron9 napisał:

Testowałem HD 20 w swoim torze z Octave V70 SE na lampach Sovteca dół pasma super kontrola lekko zaokrąglony, dość szybki i zwarty, wyższa średnica  i góra tutaj było bardzo dużo informacji, dużo się działo, ale w moim odczuciu było ciut za ostro i góra była wysunięta. Wybrałem Chorda 2qute. Ale z ochotą przetestowałbym Hegla hd25 lub Chord Qutest

Samo Octave daje wyraźną średnicę, wolałbym już tego nie pogłębiać.

Trzeba szukać dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.0a2243082450147420eb2a6019cdbb26.pngimage.png.9ec62e6cde61b2c92d2bd86a0d3b1b20.png

Rozmawiałem z przemiłą Panią , z ".lampyelektronowe" ,o dużej wiedzy na temat brzmienia lamp i postanowiłem w swoim V70se dokonać zmian w postaci tych że lamp.(6550 tung -sol  , 12AT7W Tung-Sol, ECC83 Gold Lion )

Co sądzicie o takim wyborze, może ktoś tak ma?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

image.png.0a2243082450147420eb2a6019cdbb26.pngimage.png.9ec62e6cde61b2c92d2bd86a0d3b1b20.png

Rozmawiałem z przemiłą Panią , z ".lampyelektronowe" ,o dużej wiedzy na temat brzmienia lamp i postanowiłem w swoim V70se dokonać zmian w postaci tych że lamp.(6550 tung -sol  , 12AT7W Tung-Sol, ECC83 Gold Lion )

Co sądzicie o takim wyborze, może ktoś tak ma?

image.png

szanowny kolego

jeśli chcesz naprawdę poprawić brzmienie swojej V70se , to lepiej zainwestuj raz a dobrze ,te lampy TungSol to obecna słaba produkcja "z jednego wora"   zadzwoń lepiej do gościa z tubes-store.eu i dobierze lampy do Twoich oczekiwań .Facet ma o tym pojęcie ,może nie będą to najtańsze lampy ,ale za to podniosą ten wzmacniacz o klasę i będzie to poprawienie jakości dźwięku najtanszym kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tranzystorek napisał:

szanowny kolego

jeśli chcesz naprawdę poprawić brzmienie swojej V70se , to lepiej zainwestuj raz a dobrze ,te lampy TungSol to obecna słaba produkcja "z jednego wora"   zadzwoń lepiej do gościa z tubes-store.eu i dobierze lampy do Twoich oczekiwań .Facet ma o tym pojęcie ,może nie będą to najtańsze lampy ,ale za to podniosą ten wzmacniacz o klasę i będzie to poprawienie jakości dźwięku najtanszym kosztem

Dziękuję.

Jutro zadzwonię i się dowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
szanowny kolego
jeśli chcesz naprawdę poprawić brzmienie swojej V70se , to lepiej zainwestuj raz a dobrze ,te lampy TungSol to obecna słaba produkcja "z jednego wora"   zadzwoń lepiej do gościa z tubes-store.eu i dobierze lampy do Twoich oczekiwań .Facet ma o tym pojęcie ,może nie będą to najtańsze lampy ,ale za to podniosą ten wzmacniacz o klasę i będzie to poprawienie jakości dźwięku najtanszym kosztem

Potwierdzam.
Ecc81 GE z 3 mika z 61r zmieniły słyszalnie brzmienie mojej V110.
Niżej schodzący bas i bardziej detaliczny środek, znacząco lepsza dynamika.
Chociaż nie mogę powiedzieć, że na oryginalnych EH było źle.
Wymieniając lampy wejściowe na NOSy można dopieścić dźwięk i dopasować go do własnych upodobań.
Polecam eksperymentować.
Brimary, Mullardy, Siemensy, Telefunkeny.... itd, naprawde jest w czym wybierać.
To właśnie w lampie fajne, że można a nawet trzeba;)
Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 22:03, izapat napisał:

Dziękuję.

Jutro zadzwonię i się dowiem co i jak.

Dzwoniłem do gościa z tubes-store.eu ,rzeczywiście zna się na rzeczy a co ważne zna charakter brzmienia Octave . Tanio nie będzie , ale pewnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wit-told napisał:

Warto zaufać dobremu specjaliście - bo niby drożej, ale jak się zsumuje wszystkie eksperymenty (zwłaszcza te nietrafione) to okazuje się że lepiej nie ryzykować;-)

Może i tak. Ale doświadczenia nie przeliczysz na zlotowki...skąd wiesz który układ będzie, akurat dla Ciebie, optymalny.

Przerobiłem to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, neron9 napisał:

Witam.

Właśnie czekam na lampę MULLARD ECC83 12AX7 LONG PLATE SQUARE GETTER WITH CODE mC1 B5E BLACKBURN MAY 1955

Jestem ciekaw co dobrego wniesie.

Pozdrawiam

 

Jestem ciekaw, jak zagra .U mnie po świętach powinna zawitać ecc83 Brimar.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie spotkałem się z takim zdarzeniem.

Takie pstryknięcie występuje w Octave po ok.10 minutach gdy nie ma sygnału- tryb eco, takie pstryknięcie występuje gdy w Octave przechodzi w tryb serwisowy. Takie dwa zdarzenia odnotowałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ps39 napisał:

Nie spotkałem się z takim zdarzeniem.

Dziwna sprawa. Wyłączam i słychać od razu normalne pstryknięcie przekaźnika a po godzinie słychać jeszcze jak by jeszcze coś się odłączało , może to jakieś dodatkowe zabezpieczenie , które po wystygnięciu się wyłącza ?

I nie jest to pojedyńczy przypadek ,tylko zawsze tak jest , ale wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.12.2020 o 18:13, izapat napisał:

Chciałem ocieplić leciutko Octave, podłączyłem Denona dcd1600ne i zepsułem wszysko. Zrobiło się matowo i bułowato , kontury zamazane, wysokich brak.? To sobie polepszyłem.Ale pomyślałem o kupnie dac Hegel hd11 i wykorzystaniu denona jako transport.

Piotrze, gdzie kupujesz Amperexy?

Dzięki.

 

Witam,ja też mam denona dcd 1600ne z zOctave v40se i jakiejś buły tam nie słyszę, czy zmatowienia,jedynie to czasami(zależy od płyt CD)zbyt wyeksponowane wysokie tony,ale to rzadkość.Moze w Twoim przypadku to głośniki mają wpływ. 

Teraz, Skalpeljazz10 napisał:

Witam,ja też mam denona dcd 1600ne z zOctave v40se i jakiejś buły tam nie słyszę, czy zmatowienia,jedynie to czasami(zależy od płyt CD)zbyt wyeksponowane wysokie tony,ale to rzadkość.Moze w Twoim przypadku to głośniki mają wpływ. 

Możesz coś więcej napisać o denonie jak się zachowuje,jestem zainteresowany.U mnie przez dłuższy czas walczyłem z wysoką gora,więc do denona wpiąłem zasilajacy neotech nep 3003 na złotych wtykach i jest gitara.

4 minuty temu, Skalpeljazz10 napisał:

Witam,ja też mam denona dcd 1600ne z zOctave v40se i jakiejś buły tam nie słyszę, czy zmatowienia,jedynie to czasami(zależy od płyt CD)zbyt wyeksponowane wysokie tony,ale to rzadkość.Moze w Twoim przypadku to głośniki mają wpływ. 

Możesz coś więcej napisać o denonie jak się zachowuje,jestem zainteresowany.U mnie przez dłuższy czas walczyłem z wysoką gora,więc do denona wpiąłem zasilajacy neotech nep 3003 na złotych wtykach i jest gitara.

Poza tym zaaplikowałem mu 3 bezpieczniki Amr gold

5 minut temu, Skalpeljazz10 napisał:

Witam,ja też mam denona dcd 1600ne z zOctave v40se i jakiejś buły tam nie słyszę, czy zmatowienia,jedynie to czasami(zależy od płyt CD)zbyt wyeksponowane wysokie tony,ale to rzadkość.Moze w Twoim przypadku to głośniki mają wpływ. 

Możesz coś więcej napisać o denonie jak się zachowuje,jestem zainteresowany.U mnie przez dłuższy czas walczyłem z wysoką gora,więc do denona wpiąłem zasilajacy neotech nep 3003 na złotych wtykach i jest gitara.

Poza tym zaaplikowałem mu 3 bezpieczniki Amr gold

Zakupione w Analog Seduction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP 500 miałem na odsłuchu razem z koncówką 290 i tak jak końcówka zrobiła świetne wrażenie, tak pre było takie sobie, nie zamieniłbym na moje, nawet bez dopłaty (a Octave ze trzy razy droższe....)

ważne z czym ma to pre współpracować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wit-told napisał:

HP 500 miałem na odsłuchu razem z koncówką 290 i tak jak końcówka zrobiła świetne wrażenie, tak pre było takie sobie, nie zamieniłbym na moje, nawet bez dopłaty (a Octave ze trzy razy droższe....)

ważne z czym ma to pre współpracować....

Chce właśnie przedwzmacniacz do octave re290. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2015 o 22:19, ps39 napisał:

Zacne wzmacniacze, mam możliwość posłuchać Octave V 70 SE, iluzja bycia na prawdziwym koncercie orkiestrowym jest ogromna. To urządzenie stworzone jest aby grać duże składy orkiestrowe.

Cześć ,możesz podrzucić całą nazwę tych Amperexow wraz z oznaczeniami,chciałbym je kupić 

2 minuty temu, Skalpeljazz10 napisał:

Cześć ,możesz podrzucić całą nazwę tych Amperexow wraz z oznaczeniami,chciałbym je kupić 

Tylko nie wiem jakie,żeby pasowały do Octavki,z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od 16 dni w roli lamp mocy pracują u mnie KT88 Gold Lion, kupione w sklep.lampyelektronowe.pl. Są już bliskie wygrzania ok.100 godz. Według mnie świetny wybór, pytanie czemu tak długo czekałem. Z przyjemnością sięgam po kolejne znane i nieznane płyty. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ps39 napisał:

Od 16 dni w roli lamp mocy pracują u mnie KT88 Gold Lion, kupione w sklep.lampyelektronowe.pl. Są już bliskie wygrzania ok.100 godz. Według mnie świetny wybór, pytanie czemu tak długo czekałem. Z przyjemnością sięgam po kolejne znane i nieznane płyty. Polecam.

Opisałbyś w skrócie jakie są różnice względem 6550 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice bardzo słyszalne. Dla mnie przyjemne ale to zawsze subiektywne odczucia w określonym systemie. U mnie poprzednio były lampy 6550 Sovteka. Co się zmieniło. W moim odczuciu jest więcej lampowego środka. Brzmienie nie jest tak analityczne jak z 6550 Sovteka. Scena jest jednak lepiej poukładana. Troszkę przygasła góra, może to niektórym przeszkadzać.Nie jest już tak krystalicznie przeźroczysto ale co dla mnie ważne, wokale dużo lepiej wypadają. Może tego właśnie potrzebowałem, więcej ciepła z lampy. Jeśli chodzi o dół pasma to nie ma jakiś dużych różnic, jest dalej bardzo poprawnie jak na lampę. Myślę, że warto mieć dwie różne kwadry lamp i czasem zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.