Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest napisane w instrukcji, wtedy można uzyskać większą moc. jednak kosztem brzmienia i żywotności lamp. Dla mnie właściwy jest zakres na zielono. Oczywiście wariant z podwyższonym prądem testowałem. Jak wspomniałem słucham raczej cicho pewnie 2x5W (dochodzę do 9), więc zapas jest, po co lampy wypalać.

 

Czy w nowych modelach Octave - wzmacniacze graja nadal po wyjeciu dwoch lamp koncowych?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

napisałem już o tym w klubie "dynaudio" ,ale wątek dotyczy głownie Octave v70se więc piszę jeszcze raz o różnych typach lamp:

 

 

Gram na zestawieniu 25SE i Octave 70se już dłuższy czas i przerobiłem w tej konfiguracji kilka lamp ,które ten wzmacniacz akceptuje oto rezultaty:

 

-lampy 6550 -czyli fabrycznie zamontowane -dźwięk przejrzysty szybki i muzykalny ,świetna stereofonia ,kontrola basu na poziomie dobrym ,powiedzmy że ogólnie ten wzmacniacz gra prawie najlepiej z tymi lampami -bo pod nie został wykonany fabrycznie

 

-lampy KT88 -dźwięk bardziej słodki zaokrąglone skraje pasma -dużo lepsza tzw . muzykalność ,ale kosztem szybkości i utraty przejrzystości-wokale super

 

lampy EL34 -niższy bias więc niższa moc -już brak kontroli nad Dynaudio 25 ,bas się snuje ,średnica bardziej "gitarowa" z pazurem -wysokie nieco wycofane -generalnie bardziej dla melomanów

 

lampy KT120 - bardziej otwarty dźwięk niż 6550 ,bardzo duża szczegółowość ,ale szczuplejsza średnica -dobra kontrola basu -lepsza niż w 6550 ,ogólnie wzmacniacz zbliża się bardzo do brzmienia tranzystorowego z tymi lampami -raczej specyficzny dźwięk całościowo

 

lampy KT150 -lampy które nie widnieją w instrukcji obsługi ,ale bez problemu można ich użyć ponieważ zasilacz i tak jest sporo przewymiarowany -bias ustawiony na zielonej diodzie LED -dźwięk wg mnie najciekawszy z wszystkich lamp -czuć większą moc jest troszkę "muzykalności " której nie było przy 6550 piękne wokale ,ale lekkie wycofanie wysokich w porównaniu do 6550

 

mogę powiedzieć ze lampy 6550 i KT150 najlepiej sprawdzają się w tym wzmacniaczu z Dynkami 25se

 

jest tylko jedno ale.....

 

najlepiej jak dla mnie z tymi kolumnami zagrał wzmacniacz Gryphon Callisto 2200 -dźwiękowo super -lepiej niż Octave V70SE

 

-gdyby nie jego aspekty techniczne jak strzelanie cieniutkiej aluminiowej obudowy i buczenie trafa ,oraz mało precyzyjna regulacja głośności na początku pasma to został by u mnie na dłużej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-gdyby nie jego aspekty techniczne jak strzelanie cieniutkiej aluminiowej obudowy i buczenie trafa ,oraz mało precyzyjna regulacja głośności na początku pasma to został by u mnie na dłużej.

 

Można z tego wywnioskować,że któraś końcówka Gryphona mogłaby zagrać lepiej i od Octave i od Callisto.

 

A jeszcze jest w zapasie końcówka mocy Octave RE90 do odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Greenmike ma jakieś doświadczenia z lampami NOS w Octave, to może w wolnej chwili coś napisze. Jeśli chodzi o interkonekt to używam XLR Chord Chameleon Silver Plus. jest OK biorąc pod uwagę niską cenę tego kabelka. Black Box nie używałem jak dotąd ale zamierzam przetestować, jak mi się uda podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z tego wywnioskować,że któraś końcówka Gryphona mogłaby zagrać lepiej i od Octave i od Callisto.

 

A jeszcze jest w zapasie końcówka mocy Octave RE90 do odsłuchu.

 

A jeszcze jest w zapasie końcówka mocy Octave RE90 do odsłuchu.

oj jest oj jest :)

witam octav-owiczow,

re 290 robi z s25 co tylko chce niezaleznie od glosnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam . Zostałem właścicielem v70 se wraz z Black Box . Narazie z setem lamp kt88 od producenta . Podłączone pod Harbeth SHL 5 . Jest dobrze. Poznam wzmacniacz i zacznę zabawę z lampami.

Mam CD z regulowanym wyjściem i moim zdaniem połączenie pod front chin wypada ciekawiej. Lepsza głębia i separacja . Dźwięk bardziej nasycony . Ale to dopiero pierwszy wieczór z Octave, zobaczymy co będzie dalej . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja już od ponad roku posadan V70 SE z Black Box. Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza po zmianie kolumn na Pro Ac D40R. Od kąd przeczytałem recenzję V80 z lampami KT150 zastanawiałem się czy u mnie można je zastosować ale z lektury powyżej widać, że tak. Mam pytanie w związku tym, czy one nie są większe od 6550, czy zdołam założyć osłonę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzone w sklepie. Można założyć do V70SE lampy KT150, bo zasilacz jest na wyrost. Osłona nie pasuje, jest za mała, bo KT150 są wyższe. Jednak i tak większość osłon nie zakłada, choć ja ściągam je tylko od święta jak jest celebracja odsłuchu.

 

Czy ktoś z was słuchał v 70 se jako końcówki? Naprawdę fajnie gra przy takim połączeniu.

Fajny pomysł, tylko potrzebny dobry odtwarzacz CD bo przedwzmacniacz w V70SE jest niezłej klasy. Z jakiego CD grasz.U mnie optymalne jest połączenie po xlr więc tak się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd to Ancient Audio Lektor Prime.

70tka chyba i tak nie jest zbalansowana więc nie ma potrzeby stosowania xlr,poprawcie jeśli się mylę.Dźwięk po xlr jak dla mnie trochę zbyt suchy, lepsze detale i dynamika ale mniej wypełnienia. Na niektorych plytach sprawdza sie lepiej ale ogolnie ciekawiej mi gra jako końcówka. Jezeli 6550 grają mniej muzykalnie niż KT88 to raczej nie będzie to moja bajka. Jak już coś to próbował będę EL34, tymbardziej że dobry kolega ma komplecik do pożyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno napisze, ale dopiero za jakiś czas. Wpierw muszę się obyć z KT88. W teście hi-fi jest napisane że Octave nie lubi zmiany lamp tzn. że zaraz po zmianie nie gra na 100% , dopiero następnego dnia się rozkręca. Zauważyliście to samo?

 

Dodam jeszcze że bardzo mnie ciekawi połączenie 70 se z Dynkami . Miałem S25 przez ponad 3 lata , został duży sentyment do tych kolumn .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wykluczone że wrócę do Dynaudio. Od dawna chodzi mi to po głowie, lecz na pierwszy strzał by poszły C1. Obawiam się tylko że później zostanie sentyment do SHL5;) Fajnie by było spędzić tydzień lub dwa z obiema kolumnami jednocześnie,lecz nie mam takiej możliwości.

 

Nie chce wyciągać zbyt pochopnych wniosków ale temat wzmaka już mam chyba zamknięty na długo. Poszukiwania nie były łatwe ale bylo warto Octave naprawdę trafia mój gust.

Edytowane przez mar.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hehe nie wykluczone że wrócę do Dynaudio. Od dawna chodzi mi to po głowie, lecz na pierwszy strzał by poszły C1. Obawiam się tylko że później zostanie sentyment do SHL5;) Fajnie by było spędzić tydzień lub dwa z obiema kolumnami jednocześnie,lecz nie mam takiej możliwości.

 

Nie chce wyciągać zbyt pochopnych wniosków ale temat wzmaka już mam chyba zamknięty na długo. Poszukiwania nie były łatwe ale bylo warto Octave naprawdę trafia mój gust.

 

Hej! Słuchałeś może swoich SHL5 z Octave v 40?

Może któryś z kolegów klubowiczów miał okazję posłuchać? Chodzi mi po głowie ten właśnie klocek. Pozdrawiam. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Hej . nie słuchałem z v 40 , ale słuchałem z v 70 na el34 harmonixa i dla mnie duzo ciekawiej gra na Gold lion kt88. Kumpel kupił jakieś lepsze el34, niebawem mam nadzieję pożyczyć to napiszę co i jak .

 

Wcale się nie dziwię el34 to już stanowczo za dużo sosu do plastikowego woofera.

Gdzieś już to pisałem / nie pamiętam gdzie / ale było bardziej dogłębnie.

 

...już znalazłem :

 

 

Dlatego moja uwaga...... EL34 a KT88..... to dwa różne światy pod względem motoryczno / dynamicznym.

....a różnice barwowe zostawmy na boku ....poza tym że KT 88 jest mniej smolista niż EL34 co przy plastikowym wooferze też ma ogromne znaczenie.

 

ps.

jest jeszcze głębsza kwestia .....polegająca na tym że w swoim wzmacniaczu masz lampy w układzie równoległym ultralinear single-ended triode / daje to efekt pewnej ogłady oraz uplastyczniania / wzmacniacz nie jest tak drapieżny i dosadny jak w przypadku układu push pull .

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich klubowiczòw Octave.

Już dziś dołączam do klubu choć zamòwiony wzmacniacz dojedzie dopiero w sobotę. Będzie to v70se. Jak tylko się troszkę wygrzeje, pozwolę Sobie podzielić się wrażeniami.

Tymczasem przyglądam się Waszym wpisom.

Miłego dnia...

Krzysztof

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z czym go będziesz łączył?

Cambridge 851n po XLR, interconnect Cardasa seria Parsec. A kolumny Bowers CM10 S2.

Mam nadzieję że zagra conajmniej jak Cayin. Znajomy był u mnie z Caynem cs55 i to zagrało bardzo ładnie - dopiero lampą obudziła te Bowersy. Teraz miałem Hegla 100 i to nie grało...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.