Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jakieś propozycje 12ax7 ?

Jakie używałes i jaki miały wpływ na dźwięk?

Dz

 

 

Cześć

 

Jakie i dlaczego waszym zdaniem są najlepsze 12AX7 na wejściu w pre.

 

Pozdro.

Nie ma takich.

Zanim napełniłem tą skrzyneczkę miałem taki sam tok myślenia jak TY...

Wszystko zależy od układu / ustawionego na stałe punktu pracy w danym urządzeniu / sposobu jej aplikacji / synergii z daną lampą końcową /// a współpraca z pozostałymi lampami sterującymi też jest nie bez znaczenia - to one mogą ograniczyć zalety lampy w pre / też zalecana rozwaga.

Dla przykładu :

Ta sama lampa 12ax7 może reprezentować zupełnie inne cechy brzmienia w połączeniu z różnymi lampami prądowymi oczywiście tego samego typu np . Sovtek vs Svetlana.

Żadna debata tego nie zmieni tylko własna praktyka ...a nawet więcej nasz gust / a czasami jego zmienność.

Owszem można sobie wyznaczyć pewien kierunek brzmienia w swoich poszukiwaniach - ale jest to mocno przybliżone więc nie polecam.

Pozdrawiam.

 

...

 

 

http://www.audiostereo.pl/the-best-of-the-best-12ax7-na-wejsciu-w-pre_127884.html

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Może na początek spróbujesz tego co w swoich pre stosuje McIntosh.

Ja osobiście właśnie takie cuś - E83CC-01- wybrałem dla siebie / tylko że w wersji gold pins...

 

http://www.ebay.com/itm/Golden-Dragon-GD-12AX7-12AX7A-ECC83-E83CC-Matched-Pair-For-McIntosh-/251243682770

 

A tu w polskim sklepie :

 

http://www.aha-logistyka.com/lampy.html

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przez ostatnie dwa dni testowałem lampy 12 at7 wpre o których była wzmianka powyżej. Mam Valve Gold Lion i Marconi.

W moim systemie Marconi to zdecydowany faworyt . Wokale bardzo namacalne,głęboka scena ,muzykalne . Valve troche podobne granie ,również bardzo namacalny dźwięk. Bardziej niż z Marconi , dźwięk z mniejszą dawka uczucia , płytka scena .Gold Lion bardzo sie różni od pozostałych, ciepły przekaz, bardzo muzykalny i nasycony, niestety kosztem separacji i namacalnosci, głęboka scena. lampa do żywych kolumn . 1 miejsce Marconi , 2 Gold lion ( lubię mieć wgląd w scenę ta lampa ma dobry ) 3 Valvo ( głównie przez płytka scenę) .

Znajomy kupił Telefunken ecc 801s. Konkretną lampka, zobaczymy co pokaże. Cena trochę zaporowa. Marconi i tak kupuje bo gra świetnie i nie jest przesadnie droga

 

Jakie płyty najlepiej grają z Waszymi Octave (CD, pliki ). Konkretne płyty czy też gatunki muzyki, Osobiście najczęściej słucham jazz raczej nie nowoczesny, ale dzisiaj dzień Pink Floyd i jest bardzo miło.

ja ostatnio również sporo jazzu słucham. Tego bardziej nowoczesnego, choć nie tylko Najchętniej tego z wokalem . Damskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Odnośnie źródła i Octave v70se.

Ostatnio słuchałem Primera cd32 i Leema Ania IIECO. Oba fajne. Oba inne.

Ostatecznie okazało się ze lekko modyfikowany Ayona 07s podłączony w trybie końcówki podoba mi się najbardziej. Ominięcie pre okazało się przyjemniejsze w odsluchu.

W planach QAT RS3 lub Aires Mini do odluchu. Czyli pliki ;)

Jakie są wasze spostrzeżenia do do źródeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z szanownych klubowiczów Octave porównywał wejścia RCA i XLR? Jest duża różnica na plus XLR tak jak to było/jest w Heglach? I jeszcze jedno miałbym pytanie: czy testował ktoś zatyczki(caps RCA) na nie używane wejścia? Czy faktycznie jest poprawa jak to opisuje prasa? Czy raczej kosmetyczny zabieg?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze spostrzeżenia do do źródeł?

Póki co optymalizuje połączenie Oppo 105 poprzez DAC, zamierzam przetestować połączenie z HD25. Jednak nie ukrywam, że zamierzam posłuchać Octave z czarną płytą, ale to pomysł na kolejny test. W szafce ponad 100 płyt więc chyba trzeba wrócić :)

 

czy ktoś z szanownych klubowiczów Octave porównywał wejścia RCA i XLR?

Jeśli źródło nie jest symetryczne raczej na pewno lepiej zagra z rca. Octave nie ma toru zbalansowanego. Lecz aby to usłyszeć zapewne potrzebne dobre klasyczne źródło CD w cenie bliskiej 10k lub wyższej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Octave V70SE świetnie wypada z HD25, polecam posłuchać, u mnie był wpięty pomiędzy OPPO 105 a Octave właśnie. Wielu twierdzi, że Oppo to kiepski transport, jednak zastąpienie wewnętrznego DAC-a HD25, daje spory progres. Do podłączenia użyłem kabli tellurium Q Black. Myślę, że całość dała efekt synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Octave V70SE świetnie wypada z HD25, polecam posłuchać, u mnie był wpięty pomiędzy OPPO 105 a Octave właśnie. Wielu twierdzi, że Oppo to kiepski transport, jednak zastąpienie wewnętrznego DAC-a HD25, daje spory progres. Do podłączenia użyłem kabli tellurium Q Black. Myślę, że całość dała efekt synergii.

Zatem zostaje po teście? Czy są wahania przed zakupem? Co się poprawiło? I czy warto tyle kasy na Dac wyłożyć?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zostają kable głośnikowe Tellurium, a DAC czas pokaże, jeśli cena opadnie to pewnie tak. W moim przypadku to duża oszczędność bo przemodelowanie systemu to wydatek przynajmniej 15k (odtwarzacz CD+odtwarzacz plików).

Aż jestem ciekaw czy lepiej ten HD25 wypadł by w porównaniu do obecnego mojego streamera CA 851n ... zachwalają również Black Dragona. Testował ktoś?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis zmienilem interconect pomiedzy streamerem a octave70se... I powiem tak: mistrzostwo swiata... Polecam Cardas Clear Sky (XLR), wczesniej Cardas Parsec (XLR) (granie troszke rozmyte, mniej szegòłòw)... A w nowym kabelku bas bardziej kontrolowany, konturowy, wiecej szczegolow doszlo, glebsza scena... Ps. Ciekawe jak te drozsze modele Clear light, Clear dają radę ... (moze kiedys...)

 

Wysłane z mojego Lenovo A5500-F przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testów, które czytałem wynika, że mocno dopieszcza brzmienie, HD25 jest dla mnie przeźroczysty, kontroluje bas i otwiera górę.

Hej, oppo masz jako transport podłączone do hd25, czy hd25 nasz tylko do plików?

 

post-23664-0-72575600-1469131950_thumb.jpg

To ja dodam swojego Octave z SHL 5 , niebawem uciekaja do nowego wlasciciela . Prawdopodobnie u mnie na nowo zagoszcza Dynki .

I jak wyglada sprawa kolumn? Zamienione? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest wyraźna, ale nie dla przypadkowego słuchacza. Trzeba trochę posłuchać tak przynajmniej godzinę. Dźwięk ma delikatniejszą fakturę, dół jest lepiej kontrolowany, a góra się otwiera. Jak powiedział kolega będący na odsłuchu, to jakby ściągnąć nie kocyk ale delikatną firankę.

 

Ciekawy jestem OPPO z dedykowanym transportem CD. To może być lepsze rozwiązanie, choć niekoniecznie. Test wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie opłaca się dopłacać, jeśli preferujesz brzmienie EL 34. V70 gra bardziej nielampowo. Jednak tworzy bardziej holograficzną i detaliczną scenę. Jedno jest pewne V70 jest wzmacniaczem uniwersalnym do każdej muzyki. Nie można mieć jednak wszystkiego, choć wsadzając do V70 EL34 można ten efekt uzyskać co w V40, a odwrotnie już nie. Reasumując jeśli muza której słuchasz to klimaty spójne z EL34, warto zaoszczędzić, jednak w pewnym sensie zamykasz sobie drzwi. Dodam że pokój mam tej samej wielkości i kolumny też te same. Słucham głownie jazz, kobiece wokale i elektronikę. Na Twoim miejscu przynajmniej posłuchałbym V70 nawet niekoniecznie u siebie, różnicę usłyszysz nawet z innymi kolumnami. Daj V70 choć jedną szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie nie opłaca się dopłacać, jeśli preferujesz brzmienie EL 34. V70 gra bardziej nielampowo. Jednak tworzy bardziej holograficzną i detaliczną scenę. Jedno jest pewne V70 jest wzmacniaczem uniwersalnym do każdej muzyki. Nie można mieć jednak wszystkiego, choć wsadzając do V70 EL34 można ten efekt uzyskać co w V40, a odwrotnie już nie. Reasumując jeśli muza której słuchasz to klimaty spójne z EL34, warto zaoszczędzić, jednak w pewnym sensie zamykasz sobie drzwi. Dodam że pokój mam tej samej wielkości i kolumny też te same. Słucham głownie jazz, kobiece wokale i elektronikę. Na Twoim miejscu przynajmniej posłuchałbym V70 nawet niekoniecznie u siebie, różnicę usłyszysz nawet z innymi kolumnami. Daj V70 choć jedną szansę.

Zgadzam się w 100%, do tego jeszcze dochodzą XLR, większa moc, ...itd.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, chyba podświadomie czułem że tak jest :-). Przekonuje mnie również ten argument z XLR ponieważ mam w pełni zbalansowane źródło z XLR (dodam że DAC na lampach).

Umôwię się na odsłuch V70 w Krakowie i porównam go z V40.

Czytałem gdzieś też że esensją wzmacniczy V40 SE V70SE i 110 jest V80SE - zresztą grał na ostatnim AS w Warszawie i właśnie stąd moje zainteresowanie Octave - ale to 40 kzł to za dużo.

Podobnie jak PS39 przeszedłem Hegle i inne wynalazki aż tu nagle jak bym wpadł na swój wynażony dźwięk - Dynaudio + Octave!

Pozdrawiam

 

Wymażony oczywiście

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w V40SE mozna obsadzac zarowno El34, 6550, KT77 jak i KT88 czy sie myle?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w V40SE mozna obsadzac zarowno El34, 6550, KT77 jak i KT88 czy sie myle?

Masz racje jedynych lamp których nie obsłuży to kt150

 

Mail od octave:

 

 

W dniu 12 cze 2015 o godz. 03:36 użytkownik Thomas Brieger Octave Audio <[email protected]> napisał(a):

 

Dear Tomek,

 

we are glad to hear, that you are happy with our power amplifier RE 290. In

all our models (only exception is the V 40 SE) you can use different tubes.

Also the popular KT150. You have to put the switch on the rear of the

amplifier to high and adjust the Bias only. Technically wise that's it.

 

Unfortunately we want to remind you, that the tube specs of the KT150 vary a

lot from tube to tube. You get not more power (it is still the same power

supply and output transformers) and the performance is not always better

than with the original placement - due to the dispersion of the specs. That

means we strongly recommend the KT120. These are very stable looking to the

results and the performance is amazing.

 

But again: it is up to you. With Octave you can easily change the tubes and

find out what you like most.

 

I wish you a wonderful journey through your music collection.

 

Best regards

 

OCTAVE Audio

i.A. Thomas Brieger

Sales and Marketing

 

Industriestr. 13

76307 Karlsbad

Germany

 

Office: +49 (0) 7248 3278

Mobile: +49 (0) 1753821005

Fax: +49 (0) 7248 3279

[email protected]

http://www.octave.de

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.