Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny głośnikowe do Onkyo HT-R380?


damian996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Posiadam wzmacniacz Onkyo HT-R380 ze standardowym zestawem głośników 5.1 (subwoofer pasywny). Zestawu używam najczęściej do słuchania muzyki i oglądania filmów. Co mnie bardzo irytuje w tym zestawie to pasywny wzmacniacz, ktory praktycznie nic z siebie nie daje nawet po podbiciu basów przy cichym słuchaniu muzyki. Chciałbym zaznaczyć, że często słucham muzyki niezbyt głośno (małe dziecko w domu) i irytuje mnie to, że jakość dźwięku nie jest zadowalająca. W domowej sypialni posiadam jeszcze starą miniwieżę Panasonic (ok 15 lat) i gdy puszczę sobie muzykę z tej wieży to słyszę sporą różnicę w jakości dźwięku. Tak jak zaznaczyłem, muzyki słucham niezbyt głośno, bo w sąsiedniej sypialni przeważnie o tej porze śpi już dziecko, ale nawet przy ściszonej muzyce doskonale śłychac zarówno wysokie jak i niskie tony. Chciałbym podobny efekt uzyskać w salonie z zetawu kina domowego. Zastanawiałem się więc, czy nie zastąpić dwóch przednich głośnikow większymi np trójdrożnymi kolumnami i pozbyć się subwoofera. Druga opcją jest chyba aktywny subwoofer. Tak jak wspomniałem, zależy mi na dobrej jakości dźwięku zarówno przy słuchaniu muzyki (przeważnie niezbyt głośnej, czasem w weekend troszkę głośniej :)) jak i przy oglądaniu filmów. Obecny subwoofer powiedzmy, że daje radę podczas oglądania filmów, ale kompletnie nie sprawdza sie podczas słuchania muzyki. Salon ma wymiary ok 3.5m na 4.5m, a wiec jest to dosyć małe pomieszczenie. Mój budżet to ok 1000zl, max 1500zl jeśli znalazłoby się coś lepszego w tym obszarze cenowym. Skłaniałbym się raczej ku dwóm kolumnom niż subwooferowi bo w sumie szczerze mówiąc to cześciej ten zestaw jest wykorzystywany do słuchania muzyki niż oglądania filmów. Pozstaje też kwestia mijesca w małym salonie ;) Czy ktoś miałby jakieś propozycje? Z góry dziękuję za wszelkie porady.

 

Pozdrawiam, Damian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damianie,

biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na kolumny wolnostojące KEF C5 oraz Wharfedale Diamond 10.5 (ewentualnie Diamond 10.6). Każdy z tych zestawów optymalnie będzie współpracował z Twoim amplitunerem, dają pełny i dynamiczny dźwięk.

 

Jeśli jednak masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgadzam się z przedmówcą. Zarówno kino jak i stereo to u mnie kombinacja elektroniki Onkyo i kolumn Wharfedale. Diamond to na prawdę udana seria w kategorii jakość cena.

 

Pozdrawiam,

GM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Wharfedale Diamond 10.5 brzmi bardzo ciekawie, ale to byłaby naprawde górna granica mojego i tak dosyć mocno naciągniętego budżetu :) Zastanawiałem się też nad Wharfedale Xarus 5000. Ludzie wszędzie generalnie bardzo dobrze o nich piszą, a i cena jest o ponad połowę niższa. Czy ze względu na cenę ich jakość wykonania i dźwięku będzie dużo niższa niż Diamond 10.5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szaleć bo to amplituner kina nie stereo do tego jeszcze bodaj najnizszy model wiec zasilacz w nim słaby co przekłada się na dzwięk i moc.Dopiero ampki 2 półki wyzej grają akceptowalnie w stereo czyli na poziomie 15 letniego panasonika:)Do kina zostaw to co masz a za 1500 kup używany wzmacniacz stereo i kolumny wtedy zobaczysz jak słabo gra 15 letni panasonic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rumburak80 uwazasz, że nawet gdybym zmienił przednie głośniki na jakieś lepsze koumny i do tego zastąpił pasywny wzmacniacz jakimś lepszym wzmacniaczem to i tak niewiele zmieni? Tak jak wspomniałem, mój salon i jest dosyć mały i niestety nie będę mógł pozwolić sobie na dwa wzmacniacze i dwa zestawy głośników :) Czy z HT-R380 naprawde nic więcej nie da się wycisnąć? Nie jestem specem od sprzętu audio i nie miałem pojęcia, ze wzmacniacz stereo do słuchania muzyki będzie aż tak bardzo różnił się od wzmacniacza do kina domowego...

 

Damian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego zastąpił pasywny wzmacniacz jakimś lepszym wzmacniaczem

 

mialem na mysli pasywny subwoofer zastąpiony lepszym aktywny subwooferem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pewnie będzie w stosunku do satelitek które posiadasz i może cię nawet zadowolić bo zależy to tylko od twoich wymagań.Najwięcej do zestawu wniesie aktywny sub który doda niskich tonów czego brakuje w obecnym zestawieniu.Do takiego pomieszczenia spokojnie styknie jamo sub 200/210 za ok 500pln.Co do kolumn frontowych to najlepiej weź ampka pod pachę i idź do najbliższego marketu rtv na odsłuch.Podłącz i posłuchaj czy warto kupić podłogowce do tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo 210 wyglada bardzo fajnie ale nie ma on wejscia wysokiego poziomu, a HT-R380 znowu nie ma wyjscia liniowego na subwoofer. Nie ma wiec chyba mozliwosci aby podlaczyc ten subwoofer to mojego wzmacniacza. No chyba, ze istnieje jakis sposob o ktorym nie wiem? :) A moze jakies propozycje subwoofera z wejsciem wysokiego poziomu? Co powiecie np na LTC SW100? Cena jest bardzo atrakcyjna ale nie wiem czy nie ma za malo mocy...? I jak to w ogole gra? Czy ktos kiedykolwiek mial z nim do czynienia? Jestem oczywisce w stanie przeznaczyc wiecej kasy na subwoofer niz cena tego LTC jesli ktos mialby jakas sensowniejsza propozycje. Jesli jednak z drugiej strony LTC bylby wystarczajacy do mojego malego salonu to tez nie ma sensu przeplacac za cos czego w pelni nie wykorzystam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiludniowym przeglądaniu różnych forów, testów i recenzji myślę, że zdecyduję sie na aktywny subwoofer Wharfedale SW150 (ważny jest fakt, że ten subwoofer posiada wejścia wysokiego poziomu bo tylko takie wyjscie na sub ma mój wzmacniacz) i do tego para kolumn głośnikowych Wharfedale Diamond 10.4 (10.5 i 10.6 będą troszkę za duże do mojego małego salonu). Co myślicie o tym rozwiązaniu? SW150 nie jest juz produkowany, ale znalazłem kogoś kto ma na sprzedanie praktycznie nowy subwoofer za mniej więcej 450zł co wydaje mi się dosyć atrakcyjną ceną. Muszę zdecydować się w miarę szybko, bo podejrzewam, że za tą kasę to szybko znajdzie się jakiś inny kupiec. A więc jak myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomimo braku odpowiedzi na moj ostatni post zdecydowalem sie na zakup wspomnianego subwoofera i glosnikow. Dzis odebralem subwoofer i jest duza roznica i podejrzewam, ze jak tylko zakupie glosniki to bedzie jeszcze lepiej. Mam jednak kilka pytan. Z tego co troche poczytalem o akustyce pomieszczen i z wlasnego doswiadczenia zauwazylem, ze moj salon niestety nie jest najlepszym pomieszczeniem jesli chodzi rozchodzenie sie dzwieku. Ponizej zamieszczam rozklad mojego salonu oraz kilka spostrzezen i pytan.

 

SALON.jpg

 

Zauwazylem, ze przy ustawieniu zestawu 5.1 jak na rysunku powyzej caly bas kumuluje sie w miejscu zaznaczonym niebieskim kolem. Jet to dosyc nieprzyjemne poniewaz, podczas ciechego sluchania muzyki na srodku salonu i na sofie nie ma praktycznie basu i trzeba go podbijac, ale wtedy w rogu pokoju oznaczonym niebieskim kolem stasznie dudni. Szczegolnie gdy ktos podglosi muzke bez sciszenia subwoofera. Pobiegalem troche jednak po salnie z subwooferem i zauwazylem, ze najlepszy bas na sofie i w centrum pokoju powstaje gdy subwoofer jest ustawiony w przeciwleglym rogu pokoju, za sofa (pomaranczowy kwadrat). Dzwiek jest jednak moim zdaniem troszeczke "rozerwany" bo wysokie i srednie tony graja od przodu, a niskie z tylu. Moze to jednak tylko kwestia przywyczajenia, do obecnego ustawienia. Poza, tym subwoofer ma tam dosyc ciasno bo tylko ok 1cm wolnej przestrznei miedzy sofa i sciana, Nie wiem czy w przypadku SW150 ma to jakies znaczenie bo jego glosnik jest z przodu i z pozostalych stron jest on obudowany drewnem. Czytalem jednak, ze subwoofer potrzebuje troche miejsca aby "oddychac", a wiec wole zapytac :) Prosze o jakies porady w kwestii ustawienia salonu. Chcialbym jak najwiecej wycisnac z zestawu audio. LF i RF zostana wkrotce zastapiane Wharfedale 10.3 lub 10.4.

 

Druga sprawa... W istrukcji SW150 jest napisane aby podlaczyc go do wyjscia liniowego albo do wyjsc wysokiego poziomu. Subwoofer posiada dwa wejscia wysokiego poziomu (Left & Right) i w instrukcji napisane jest aby podlaczyc do nich sygnal rownolegle z prawej i lewej kolumny (tutaj maja chyba na mysli wzmacniacz surround). Nie ma jednak nic napisane jak podlaczyc go do zestawu kina domowego. Moj wzmacniacz to 7.1 i posiada on specjalne wyjscie na subwoofer. Jak powinienem go wiec podlaczyc? Rownolegle do wyjsc na LF i RF czy poprostu jednym kablem z wyjscia na subwoofer? W tej chwili sub podlaczany jest w drugi sposob czyli jednym kablem z wyjscia na sub do wejscia LEFT w subwooferze. Wejscie RIGH nie jest w tej chwili podlaczone. Czy to jest dobry sposob czy raczej powinienm skorzystac z obu wyjsc glosnikowych?

 

Wiem ze troche sie rozpisalem i z gory dziekuje za cierpliwosc i wszytskie porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.