Skocz do zawartości
IGNORED

Polk Audio LSI9 - co zrobić aby dobrze grały!


piotr687h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś słuchał monitorów polk audio lsi9 albo mniejszych lsi7? Chodzi mi o rady jak uzdrowić dźwięk z nich płynący. Jak na razie nie jestem z nich zadowolony. Grają w pokoju 21m kw. na krótszej ścianie na szafce rtv. Jak na razie porównywałem je ze swoimi Avance Omega 503mkII na wzmacniaczach Onkyo 9511, Yamaha AX-890, Nad 315. CD to Yamaha 396 i onkyo 9111. W moim odczuciu avance grają dużo bardziej przestrzennie, jasno, z lepszą śrdnicą i mniejszym basem. Jeśli chodzi zupełnie dolne rejestry to jest po równo, ale w polkach jest strasznie dużo "mięsa" basowego w okolicach 100-300hz co jest nie naturalne w skrajnych przypadkach buczą. Polki grają ciemno i gubią się gdy mają wytworzyć dużo dźwięków w bardziej wymagającej muzyce. Jedyne ich zalety do avanców to takie, że wierniej odtwarzają minimalistyczne przekazy trochę cieplej, mają ciekawy,sprężysty bas, poszczególne brzmienia instrumentów są lepsze niż w avancach. Czy sprzęt, źródło na którym to testowałem był odpowiedni? Wiem że mam popracować nad pokojem i postaram się wytłumić zasłoną przeciwległą ścianę. Chodzi mi o zminimalizowanie basu niby monitory a w 21m kw jest go stanowczo za dużo- ustawienie, może zatkany bass reflex z tyłu. Jak bardzo wpłynie wzmacniacz i źródło na prezentowany dźwięk? Czytałem że potrzebują one sporo prądu, ogólnie słuchałam muzyki gdy taki np.Nad 315 jest na godzinie 9. Mam do kupienia Wzmacniacz ok.2k i CD 1-1,5k a jeśli się dużo da to więcej. Mam jeszcze popcorna i nie wiem czy powinienem zainwestować w DACa.

Muzyka jaką słucham jest różna ale generalnie house, jazz, elektronika, nie słucham rocka, hip-hopu i metalu. Proszę o porady.

poniżej jakiś test i opis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.