Jump to content
IGNORED

Polk Audio LSI9 - co zrobić aby dobrze grały!

piotr687h

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś słuchał monitorów polk audio lsi9 albo mniejszych lsi7? Chodzi mi o rady jak uzdrowić dźwięk z nich płynący. Jak na razie nie jestem z nich zadowolony. Grają w pokoju 21m kw. na krótszej ścianie na szafce rtv. Jak na razie porównywałem je ze swoimi Avance Omega 503mkII na wzmacniaczach Onkyo 9511, Yamaha AX-890, Nad 315. CD to Yamaha 396 i onkyo 9111. W moim odczuciu avance grają dużo bardziej przestrzennie, jasno, z lepszą śrdnicą i mniejszym basem. Jeśli chodzi zupełnie dolne rejestry to jest po równo, ale w polkach jest strasznie dużo "mięsa" basowego w okolicach 100-300hz co jest nie naturalne w skrajnych przypadkach buczą. Polki grają ciemno i gubią się gdy mają wytworzyć dużo dźwięków w bardziej wymagającej muzyce. Jedyne ich zalety do avanców to takie, że wierniej odtwarzają minimalistyczne przekazy trochę cieplej, mają ciekawy,sprężysty bas, poszczególne brzmienia instrumentów są lepsze niż w avancach. Czy sprzęt, źródło na którym to testowałem był odpowiedni? Wiem że mam popracować nad pokojem i postaram się wytłumić zasłoną przeciwległą ścianę. Chodzi mi o zminimalizowanie basu niby monitory a w 21m kw jest go stanowczo za dużo- ustawienie, może zatkany bass reflex z tyłu. Jak bardzo wpłynie wzmacniacz i źródło na prezentowany dźwięk? Czytałem że potrzebują one sporo prądu, ogólnie słuchałam muzyki gdy taki np.Nad 315 jest na godzinie 9. Mam do kupienia Wzmacniacz ok.2k i CD 1-1,5k a jeśli się dużo da to więcej. Mam jeszcze popcorna i nie wiem czy powinienem zainwestować w DACa.

Muzyka jaką słucham jest różna ale generalnie house, jazz, elektronika, nie słucham rocka, hip-hopu i metalu. Proszę o porady.

poniżej jakiś test i opis

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.