Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Zensor 1 lub Monitor Audio BX2 pod mini


Kamil1986WWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym zmienić fabryczne głośniki Denon SCM-37 tworzące zestaw z Denonem RCD-M38 na konkretniejsze kolumny. Zestaw posiadam rok czasu i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony, mimo to chciałbym zmienić głośniki na lepsze. Dali Zensor 1 oraz Monitor Audio BX2 są jak do tej pory najbardziej branymi przeze mnie pod uwage głośnikami.Narazie nie słuchałem żadnych z nich, tylko o nich czytałem, dlatego zwracam sie z prośbą do Was o opisanie po krótce czym różnią się od siebie te kolumny, które byście wybrali wy? No i ewentualnie jakie mogą być alternatywy dla tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchałeś to zresetuj swój pogląd wybierz się w ciemno do salonu z ulubionymi nagraniami i podejmij decyzję. Nie poddawaj się przepychance forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym zmienić fabryczne głośniki Denon SCM-37 tworzące zestaw z Denonem RCD-M38 na konkretniejsze kolumny. Zestaw posiadam rok czasu i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony, mimo to chciałbym zmienić głośniki na lepsze. Dali Zensor 1 oraz Monitor Audio BX2 są jak do tej pory najbardziej branymi przeze mnie pod uwage głośnikami.Narazie nie słuchałem żadnych z nich, tylko o nich czytałem, dlatego zwracam sie z prośbą do Was o opisanie po krótce czym różnią się od siebie te kolumny, które byście wybrali wy? No i ewentualnie jakie mogą być alternatywy dla tych głośników.

 

któryś raz z rzędu zakładasz ten sam wątek o zmianie monitorów firmowych z mini denka,

daj spokój albo pisz w wątku o mini systemach tam chłopaki przerabiali ten temat

z mojej strony powiem że dość ryzykowne posunięcie ze względu na problem mocowy denka i jego możliwość uszkodzenia przez obciążenie go zbyt małą impedancją

jak masz zbyt mało bauu to podłącz suba, firmowe monitory są dobrze z nim zestawione,, poszukaj testów z pomiarami denka m37 niemcy robili

tam widać co to maleństwo potrafi i jakie ma spore ograniczenia wydajnościowe na końcówkach,

to jest sympatyczne mini ale nie bawił bym się z nim w wymianę

 

wyszukałem że wyjaśnić o co biega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zobacz jak lawinowo spada wydajność amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson pozwól że to ja podejme decyzje gdzie i co mam pisać. O spadającej wydajności amplitunera piszesz już enty raz, a to akurat wiedziałem już zanim nabyłem to maleństwo. Jak bym chciał podłączyć suba to bym nie pytał o monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że nie ma ryzyka. Moje pytanie dotyczy jednak głośników które mam zamiar zmienić bo mimo że są świetnie zestrojone z denkiem to wiem że jest możliwość żeby na innych monitorach grało o klase lepiej. Zauważ że ja nie rozważam zmiany, ja jestem zdecydowany na zmiane tylko jeszcze nie wiem na jakie monitory i właśnie to jest główny wątek mojego pytania. Dziwi mnie troche że jest tutaj tyle znawców a nikt nie potrafi powiedzieć czegoś o konfiguracji proste mini-proste głośniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki które planujesz zakupić więcej "pokarzą" swoich możliwości jak je podepniesz do lepszego wzmaka a nie do takiego grajka jak mini denek w którym poniżej 60Hz lawinowo wydajność spada, nie zagrają pełnią możliwości bo ta kruszyna nie będzie w stanie im tego zapewnić, wydasz tysiaka na monitory i będzie jakaś tam różnica i tylko tyle.

druga sprawa ryzykujesz uszkodzeniem podpinając inne monitory niż firmowe bo to że monitor ma napisane 6om to wg pomiarów często jest mniej a z tyłu denka jest wyraźnie napisane ile powinno się podłączać ale to twoja sprawa,

po trzecie nikt nie bawi się w tak małym systemie w zmiany głośników a jeżeli już to wątku mini systemów w którym to już też kilkanaście razy pytałeś,, jak nie ma znawców to znaczy że mało kto praktykuje takie rozwiązania ,, osobiście zabawę w zmiany zacząłbym od denka 107 ma możliwość podłączania 4omowych monitorów oraz większą moc i lepsze zasilanie a nie zasilaczyk wielkości pudełka zapałek jak w 37.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika że jeśli chce większej mocy i lepszego dźwięku to musze zmienić cały zestaw a nie bardzo mi się to uśmiecha bo ma on około roku i nie posiada najmniejszego śladu użytkowania. Kosztował 1600 a teraz moge sprzedać za jedyne 1100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MA BX2 podpięte do wzmacniacza 2x40W przy 8Ohm i słuchając głośno wzmacniacz nie jest nawet lekko ciepły. Chyba można przyjąć, że wielkim obciążeniem dla wzmacniacza te kolumny nie będą. Nie wiem na ile w tym Denonie podane parametry są prawdziwe, ale chyba można spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson , a nowy Denon 109 będzie bardziej wydajny prądowo od 37,39 ?

Jeżeli tak to Kamil1986WWA może rozważ tą zmianę jeżeli potrzebujesz mini system.

 

 

Pozdrawiam.

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdecyduje sie zakupić ten komponent Denona to rozumiem że nie będe potrzebował już nic oprócz głośników żeby cieszyć się dobrym brzmieniem z CD? Słucham muzyki tylko z oryginalnych nośników CD. To będzie dobry pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komponent to tylko cd a potrzebujesz jeszcze wzmaka poczytaj sobie o tych denkach tu nowe wersje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam Chciałbym zmienić fabryczne głośniki Denon SCM-37 tworzące zestaw z Denonem RCD-M38 na konkretniejsze kolumny. Zestaw posiadam rok czasu i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony, mimo to chciałbym zmienić głośniki na lepsze. Dali Zensor 1 oraz Monitor Audio BX2 są jak do tej pory najbardziej branymi przeze mnie pod uwage głośnikami.Narazie nie słuchałem żadnych z nich, tylko o nich czytałem, dlatego zwracam sie z prośbą do Was o opisanie po krótce czym różnią się od siebie te kolumny, które byście wybrali wy? No i ewentualnie jakie mogą być alternatywy dla tych głośników.

Witam.

Dokladnie TEN SAM zestaw chcialbym zakupic w najblizszych tygodniac tzn DENON RCD-M39 + Dali Zensor 1. Jak sprawuje sie ten zestaw ? Czy jestes zadowolony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te MA BX2 to kiepskie kolumny, nie wiem jak Dali, ale w tym budżecie od "ałdiofilskiej" firmy nie spodziewałbym się za wiele...Moim zdaniem jeśli chcesz wyraźnie lepiej to powinieneś sprzedać tego Denona dołożyć i za ok. 2,5tyś składać zestaw stereo oparty na wzmacniaczu, oczywiście klocki używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.