Skocz do zawartości
IGNORED

O E-MU 0404/1212m


patmal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w opisie możecie napisać co o niej sądzicie o tej karcie miała by mi służyć jako źródło dźwięku do słuchawek ultrasone pro 750 z jakimś wzmacniaczem.Czy warto za tą cenę?Wszyscy piszą,że ona to do nagrań itp,ale czytałem,że dźwięk jest lepszy niż dużo droższe karty/dac krótko się nią bawiłem u kolegi i przyznać muszę,że brzmiała bardzo dobrze nie tyle co sam dźwięk,ale same możliwości jakie oferują sterowniki wątpię,że np. xonar przeznaczony bardziej do gier,pokaże lepsza klasę co ta studyjna karta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, jako użytkownik 0204. Dźwięk bardzo dobrej jakości, jako źródło dźwięku zupełnie ok karta. Nie wiem jak 0404, ale 0204 ma problemy z kompatybilnością przy używaniu kilku programów używających dźwięk naraz. Prawdopodobnie jest to związane z brakiem sterowników pod windows vista. Przed zakupem sprawdź czy jest dostępny stabilny sterownik pod twój system operacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się do daców np karta + wzmacniacz czy to opłacalny zakup?Czy lepiej DAC?

Używam 0404 jako karty wewnętrznej w komputerze.Miałem różne wynalazki , lampucery, odtwarzacze cd w różny spsosób madyfikowane,odtwarzcze, dac na wm 8740. E-mu to karta studyjna i świetnie sobie radzi w roli daca. Trzeba używać programu Foobar, Asio, wyciszyć komputer. Za używaną dałem 200zł.Warto . To profesjonalny produkt i taki jest dżwięk z niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się do daców np karta + wzmacniacz czy to opłacalny zakup?Czy lepiej DAC?

E-MU 0404 USB może pracować jako DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-MU 0404 USB może pracować jako DAC

 

Chodzi mi bardziej o opinie to na jakim poziomie to zagra oczywiście z jakimś wzmacniaczem np.HOLDEGRON czy jest opłacalny zakup bo jak mam kupić daca np takiego beresforda tc 7520 cz matrix mini a kupie emu np 1212 + wzmacniacz a jakość dźwięku nie będzie dużo gorsza niż ta z daca i ładnie napędzi moje proline 750 to nie ma sensu kupować droższego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co !212? W sekcji daca to jest to samo ,co 0404. Nie warto przepłacać.Będzie bardzo dobrze brzmiało.Nie opisuję dzwięku. Pisałem ,że zrezygnowałem z daców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dźwięk z tej karty ze wzmacniaczem można porównywać do np,.Beresforda TC 7520 a i np. jak ją kupie to jaki wzmacniacz do niej bo teraz mam amplituner pioneer sx 302 i wydaję mi się,że to raczej będzie za słabe.A i jaka jest różnica między 0204 a 0404

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobne zagwozdki i pożyczyłem E-MU 0404 od kumpla w celu porównania z X-Fi Elite Pro i własną konstrukcji PCM2702 na elementach "audiofilskich" ;).

Testowałem ją wraz z moimi Grado SR60 i kumpla AKG K240 Studio. Jako wzmaki słuchawkowe stosowałem wbudowane w karty (oprócz PCM'a który nie ma wzmacniacza), dodatkowo wzmacniacz w dziurce w mojej miniwieży Sony i hybrydy tranzystorowo-lampowej z Audiotonu.

 

Kilka spostrzeżeń z tego testu:

- PCM2702 ogólnie nie ma startu do 2 pozostałych (świetnie brzmią gitary i bas i tyle - świetnie tj lepiej niż na 2 pozostałych - trochę to ciekawa w sumie) karta bardzo wciągająca brzmieniowo, ale niskiej dynamiki się nie przeskoczy.

- do E-MU 0404 nie ma sensu kupować wzmaka słuchawkowego bo ma zaimplementowany świetny wzmak w klasie A -> możesz z niego rezygnować tylko jeśli szukasz czegoś dużo lepszego, albo po prostu poszukujesz innego brzmienia.

- E-MU 0404 pod każdym względem jest świetna - dla mnie to taka karta referencyjna, niestety nie zawsze jest to zaletą tj. w połączeniu z AKG Studio idealna do studia - słyszysz wszystko takie jak jest bez upiększeń. Bardzo podobna do słuchania na monitorach studyjnych near field - mnie osobiście takie granie nie siada - nagle odkrywasz że duża część Twojej muzyki jest nagrana do bani albo średnio, ale za to jak trafisz na dobrą płytkę to bardzo się uśmiechasz. Ogólnie jest bardzo detaliczna, gra bardzo czysto, żywo i dynamicznie, nie gubi się niezależnie od złożoności utworu, każdy instrument, wokal brzmi tak jak jest nagrany - karta gra BARDZO liniowo - nie faworyzuje żadnego zakresu - dla niektórych może to być wada bo nie faworyzuje często lubianych basów (basu jest dokładnie tyle ile powinno być ani za dużo ani za mało a dodatkowo jest bardzo precyzyjny). Niestety karciocha nie posiada zbyt rozbudowanej sceny - wszystko jest "blisko". Ogólnie polecam jeśli ktoś lubi takie granie - dla mnie za analityczna, za mało "wciągająca" nie ma takiego "czegoś". Można ją połączyć z jakimś lampowcem i wtedy już jest lepiej - dźwięk nabiera magii. Niestety wiąże się to z utratą "kosmicznych" parametrów elektrycznych (dla mnie to żadna starta, obecnie THD pewnie mam ok. 1%, a nie 0,00009% ale za to brzmi fajniej).

 

- warto wspomnieć o driverach do E-MU. Da się je zainstalować i działają na Windows 7 (wersja beta), ALE zanim zaczniesz ich szukać na necie to zarezerwuj wolny wieczór i łyknij duża dawkę środków uspokajających. Strona Creativa z driverami nie działa poprawnie pod żadną cywilizowaną przeglądarką (Chrome/Mozilla/Opera/IE9). Ilość martwych linków i zaułków na tej stronce to jest jakaś nieśmieszna parodia. Można by robić zawody kto na stronce producenta znajdzie i pobierze szybciej drivery -> jeśli uda Ci się to w mniej niż 1-2h to możesz uznać to za sukces.

 

- pytałeś czym się różni 0204 od 0404 - z tego co pamiętam to 0404 jest "poprawiona" -> poprawili parametry elektryczne itp - moim zdaniem nie do wysłyszenia. Funkcjonalność ta sama grają prawie na pewno identycznie.

 

Przy okazji mogę polecić X-Fi Elite Pro - gra troszkę lepiej od 0404, a ma masę bajerów dodatkowo. Minus taki, że nie na USB i już od dawna jest niedostępna w handlu.

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mogę polecić X-Fi Elite Pro - gra troszkę lepiej od 0404, a ma masę bajerów dodatkowo. Minus taki, że nie na USB i już od dawna jest niedostępna w handlu.

Elite pro nie ma wyjść symetrycznych i nie potrafi pracować jako samodzielny DAC, ... a E-MU 0404 USB tak - ma to znaczenie jak chcesz mieć źródło do aktywnych monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobne zagwozdki i pożyczyłem E-MU 0404 od kumpla w celu porównania z X-Fi Elite Pro i własną konstrukcji PCM2702 na elementach "audiofilskich" ;).

Testowałem ją wraz z moimi Grado SR60 i kumpla AKG K240 Studio. Jako wzmaki słuchawkowe stosowałem wbudowane w karty (oprócz PCM'a który nie ma wzmacniacza), dodatkowo wzmacniacz w dziurce w mojej miniwieży Sony i hybrydy tranzystorowo-lampowej z Audiotonu.

 

Kilka spostrzeżeń z tego testu:

- PCM2702 ogólnie nie ma startu do 2 pozostałych (świetnie brzmią gitary i bas i tyle - świetnie tj lepiej niż na 2 pozostałych - trochę to ciekawa w sumie) karta bardzo wciągająca brzmieniowo, ale niskiej dynamiki się nie przeskoczy.

- do E-MU 0404 nie ma sensu kupować wzmaka słuchawkowego bo ma zaimplementowany świetny wzmak w klasie A -> możesz z niego rezygnować tylko jeśli szukasz czegoś dużo lepszego, albo po prostu poszukujesz innego brzmienia.

- E-MU 0404 pod każdym względem jest świetna - dla mnie to taka karta referencyjna, niestety nie zawsze jest to zaletą tj. w połączeniu z AKG Studio idealna do studia - słyszysz wszystko takie jak jest bez upiększeń. Bardzo podobna do słuchania na monitorach studyjnych near field - mnie osobiście takie granie nie siada - nagle odkrywasz że duża część Twojej muzyki jest nagrana do bani albo średnio, ale za to jak trafisz na dobrą płytkę to bardzo się uśmiechasz. Ogólnie jest bardzo detaliczna, gra bardzo czysto, żywo i dynamicznie, nie gubi się niezależnie od złożoności utworu, każdy instrument, wokal brzmi tak jak jest nagrany - karta gra BARDZO liniowo - nie faworyzuje żadnego zakresu - dla niektórych może to być wada bo nie faworyzuje często lubianych basów (basu jest dokładnie tyle ile powinno być ani za dużo ani za mało a dodatkowo jest bardzo precyzyjny). Niestety karciocha nie posiada zbyt rozbudowanej sceny - wszystko jest "blisko". Ogólnie polecam jeśli ktoś lubi takie granie - dla mnie za analityczna, za mało "wciągająca" nie ma takiego "czegoś". Można ją połączyć z jakimś lampowcem i wtedy już jest lepiej - dźwięk nabiera magii. Niestety wiąże się to z utratą "kosmicznych" parametrów elektrycznych (dla mnie to żadna starta, obecnie THD pewnie mam ok. 1%, a nie 0,00009% ale za to brzmi fajniej).

 

- warto wspomnieć o driverach do E-MU. Da się je zainstalować i działają na Windows 7 (wersja beta), ALE zanim zaczniesz ich szukać na necie to zarezerwuj wolny wieczór i łyknij duża dawkę środków uspokajających. Strona Creativa z driverami nie działa poprawnie pod żadną cywilizowaną przeglądarką (Chrome/Mozilla/Opera/IE9). Ilość martwych linków i zaułków na tej stronce to jest jakaś nieśmieszna parodia. Można by robić zawody kto na stronce producenta znajdzie i pobierze szybciej drivery -> jeśli uda Ci się to w mniej niż 1-2h to możesz uznać to za sukces.

 

- pytałeś czym się różni 0204 od 0404 - z tego co pamiętam to 0404 jest "poprawiona" -> poprawili parametry elektryczne itp - moim zdaniem nie do wysłyszenia. Funkcjonalność ta sama grają prawie na pewno identycznie.

 

Przy okazji mogę polecić X-Fi Elite Pro - gra troszkę lepiej od 0404, a ma masę bajerów dodatkowo. Minus taki, że nie na USB i już od dawna jest niedostępna w handlu.

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

 

Ok dzięki za rade a czy amplituner podłączany do tej kary pogorszyłby by w jakiś sposób jakość dźwięku czy robił by za dodatkowe wzmocnienie mój amplituner to pioneer sx-302,kurde mało basu i mała scena to chyba E-MU nie jest dla mnie bo te dwie rzeczy są dla mnie praktycznie najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałem dotyczyło E-MU 0204.

 

"- pytałeś czym się różni 0204 od 0404 - z tego co pamiętam to 0404 jest "poprawiona" -> poprawili parametry elektryczne itp - moim zdaniem nie do wysłyszenia. Funkcjonalność ta sama grają prawie na pewno identycznie." - miałem na myśli że 0204 jest poprawioną 0202.

 

Bardzo przepraszam, za wprowadzenie w błąd - oznaczenia mi się po..myliły.

 

Dzięki Kyle - dzięki Tobie zorientowałem się, że coś mi nie pasuje -> 0204 nie ma wyjść symetrycznych i chyba nie może być samodzielnym DACem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze czy amplituner podłączony do karty czy daca pogarsza w jakiś sposób jakość dźwięku czy robi tylko za dodatkowe wzmocnienie i nie ma żadnego wpływu na jakość dźwięku z karty mój amplituner to pioneer sx-302

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ampli i po co podłączony. W tym konkretnym przypadku masz następujące opcje:

- karta muzyczna np. E-MU-> Pioneer SX-302 -> kolumny -> nic się nie pogarsza - bezpośrednio pod kartę nie podłączysz kolumn innych niż aktywne. Takie połączenie z rozsądnymi kolumnami zabije wszystkie (albo prawie wszystkie) "głośniki komputerowe"

- karta muzyczna -> Pioneer SX-302 -> słuchawki - dla mnie bezsens całkowity. Wzmacniacz w proponowanym E-MU jest o klasę (lub kilka klas) lepszy od wzmacniacza słuchawkowego w tym Pioneerze (nie znam i nie słuchałem tego konkretnego modelu ampli - po prostu piszę czego należy się spodziewać). Zestawienie takie teoretycznie nie ma żadnego sensu - ale jak już kupisz E-MU to możesz je podłączyć pod ampli i porównać - może akurat takie połączenie zagra dla Ciebie lepiej pod jakimś względem niż wzmak wbudowany w E-MU - nic nie stoi na przeszkodzie przetestowania.

 

Odnośnie basu w E-MU - nie jest go mało -> jest odpowiednio ;) ale to tak jakby rozmawiać np. czy 100zł to mało/dużo/czy średnio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ampli i po co podłączony. W tym konkretnym przypadku masz następujące opcje:

- karta muzyczna np. E-MU-> Pioneer SX-302 -> kolumny -> nic się nie pogarsza - bezpośrednio pod kartę nie podłączysz kolumn innych niż aktywne. Takie połączenie z rozsądnymi kolumnami zabije wszystkie (albo prawie wszystkie) "głośniki komputerowe"

- karta muzyczna -> Pioneer SX-302 -> słuchawki - dla mnie bezsens całkowity. Wzmacniacz w proponowanym E-MU jest o klasę (lub kilka klas) lepszy od wzmacniacza słuchawkowego w tym Pioneerze (nie znam i nie słuchałem tego konkretnego modelu ampli - po prostu piszę czego należy się spodziewać). Zestawienie takie teoretycznie nie ma żadnego sensu - ale jak już kupisz E-MU to możesz je podłączyć pod ampli i porównać - może akurat takie połączenie zagra dla Ciebie lepiej pod jakimś względem niż wzmak wbudowany w E-MU - nic nie stoi na przeszkodzie przetestowania.

 

Odnośnie basu w E-MU - nie jest go mało -> jest odpowiednio ;) ale to tak jakby rozmawiać np. czy 100zł to mało/dużo/czy średnio ;)

 

A czy wzmaciacz w E-MU da rade moim słuchawka bo słyszałem,że moje słuchawki mają niski SPL nawet nie wiem co to jest i podobno trudno je napędzić to ultrasone proline 750 a i czym rożni się em-u 1212m od 0404 tylko że ma więcej wyjść??Możesz napisać jescze coś o scenie dźwięowej i czy ogólnie do 700zł można znaleźć coś lepszgo od e-mu nawet może to być DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb trzeba tu trochę uporządkować, bo zdaje mi się, że niektórzy piszą o czym innym, inni myślą o czym innym.

 

Są karty na PCI (PCIe), które mają oznaczenie 0404.

Są karty na USB, które mają oznaczenie 0404.

 

Jeżeli ktoś pisze tylko 0404 to zawsze, domyślnie jest mowa o karcie 0404 PCI. Jeżeli ktoś chce opisać kartę 0404 USB koniecznie musi dodać to USB. W innym przypadku będzie się nieziemsko mieszać.

Inne oznaczenia raczej się nie mieszają. :)

 

EDIT

Przepraszam, przypomniało mi się jeszcze, że istnieją dwie wersje 0202, tzn PCI i USB, ale ta na PCI raczej samodzielnie nie jest używana i chyba się nie pomyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi cały czas o USB;),

To trzeba to wyraźnie zaznaczyć, bo ja np. nie wiem o jakiej karcie mowa. Tym bardziej, że wymieniasz obok siebie 1212 i 0404 (jak w tytule wątku), i niektórzy mogą pomyśleć, że chodzi o 0404 PCI.

Zdaje się, że Bonaventura pisał właśnie o 0404 PCI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry za zamieszanie mam nadzieję,że KaNiOn pisał o USB a poza tym to możecie jeszcze odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej się poprawiłem cały czas pisze o moich doświadczeniach z kartą E-MU 0204 USB i ekstrapoluje na E-MU 0202 USB (bo się prawie nie różnią).

 

Karta E-MU 0404 USB jest rozwinięciem poprzednich więc pewnie charakter będzie mieć podobny + większe możliwości (jak wspomniał Kyle), ale 0404 USB nie słyszałem, więc na 100% Ci nie napisze jak brzmi, (aczkolwiek moje opinia jest subiektywna więc i tak ciężko mówić "na 100%").

 

Co do wzmacniacza w E-MU 0404 to powinien bez problemu napędzić Twoje słuchawki - 0204 napędzał moje Grado i kumpla AKG bez najmniejszego problemu i sporym zapasem, a też są jednymi z najbardziej wymagających (niskoomowe).

 

W każdym razie nie byłbym zdziwiony jakby dziurkę w Twoim Pionieerze napędzał opamp więc zapewne będzie i tak słabsza od wyjścia słuchawkowego z E-MU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pioneer idzie do śmieci ;D Jak em-u napędzi moje słuchawki to git,ale czy nie lepiej dokupić jakiegoś małego wzmaka np.holdegron czy smsl sapII?A i czy za tą cenę tzn.czy do 700 zł znajdzie się coś lepszego niż e-mu?

 

Bo myślałem jeszcze nad SMSL SD1955+ smsl sapII

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem o emu na pci. Miałem do wyboru po usb ale bałem się ,że będzie za słabe zasilanie. Zresztą moja karta kosztowała 200zł. To nie było nad czym się zastanawiać. Mam to zestawione z lampą. Nie ma też problemów ze sceną , gdyż głośniki to Bose 901.Kartę trzeba traktować jak źródło i budować system. Im lepszy wzmacniacz , kolumny tym lepsze brzmienie. Niestety kabelki mają znaczenie, na szczęście kosmetyczne. Najlepsza cechą tej karty jest równowaga tonalna, szczegółowość ale nie natarczywość.Nie "myncąca" jest.A pozdrowić sąsiada z dołu i góry też można. Ale to bardziej zależy od wzmacniacza i kolumn. Zresztą uwielbiam szerokopasmowe granie i teraz mam , co lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie lepiej, ale inaczej ;)

Polecam połączenie bonaventury - > E-MU + lampa to wdzięczny komplet (ale przy Twoich słuchawkach raczej koniecznie hybryda luz lampa z trafem (żadne OTL - podobno nie dają rady niskoomowym słuchawką).

 

Polecam zacząć od E-MU, a późnej pożyczać/kupować inne klocki i sprawdzać jak Ci bardziej pasuje. Na audiostereo raczej się nie pisze "kup A + B +C i zostań z tym na zawsze bo jest świetne" - fajne granie wymaga eksperymentów - przynajmniej ja tak uważam ;)

 

Co do SMSL - nie słyszałem, ale ma pozytywne opinie. Polecam też poczytać o wersji PCM1793. Przyznam się, że myślę o zakupie podobnej za jakiś czas z czystej ciekawości - są chińskie i tanie, a pożądanie zrobione i z dobrymi opiniami - warto próbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie lepiej, ale inaczej ;)

Polecam połączenie bonaventury - > E-MU + lampa to wdzięczny komplet (ale przy Twoich słuchawkach raczej koniecznie hybryda luz lampa z trafem (żadne OTL - podobno nie dają rady niskoomowym słuchawką).

 

Polecam zacząć od E-MU, a późnej pożyczać/kupować inne klocki i sprawdzać jak Ci bardziej pasuje. Na audiostereo raczej się nie pisze "kup A + B +C i zostań z tym na zawsze bo jest świetne" - fajne granie wymaga eksperymentów - przynajmniej ja tak uważam ;)

 

Co do SMSL - nie słyszałem, ale ma pozytywne opinie. Polecam też poczytać o wersji PCM1793. Przyznam się, że myślę o zakupie podobnej za jakiś czas z czystej ciekawości - są chińskie i tanie, a pożądanie zrobione i z dobrymi opiniami - warto próbować.

 

E to chyba trochę mnie zniechęciłeś do kupna tej karty hybryda albo lampa nie wchodzi w grę w takim razie już bym wolał kupić MATRIX mini i bo ma w sobie bardzo dobry wzmak i spokojnie sobie radzi z słuchawkami tej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały czas zaznaczam E-MU ma bardzo dobry wzmak który z zapasem napędzi Twoje słuchawki.

 

Podaje opcje modyfikacji nie dla tego, że trzeba, tylko dlatego, że można spróbować. BTW zastanawiałeś się parę postów wcześniej nad kartą + wzmakiem - dlaczego teraz odrzucasz lampy/hybrydy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napędzi z zapasem to jaki jest sens kupowania wzmacniacza?Tym bardziej lampowego?

Byłby to dla mnie problem ponieważ są drogie i nie widzę sensu kupowania lampy do

E-MU wtedy już bym wolał kupić coś pokroju MATRIX mini i który ma w sobie bardzo dobry wzmacniacz no i swoim dźwiękiem podobno miażdży E-MU i jest dobry do mojej muzy trance ma podobno super scenę i bass.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-MU zagra lepiej niż prodigy cube czy audist ?Jeżeli ktoś ma smsl 1955 i emu mógłby coś napisać może jakieś małe porównanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.