Skocz do zawartości
IGNORED

O E-MU 0404/1212m


patmal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie gier czasami lubię sobie pograć czy e-mu może być używane do gier nie potrzebuje jakiegoś super dźwięku ale żebym nie był rozczarowany,że ta karta kompletnie się nie nadaję z jakiś tam powodów?a i jak ta karta z zapasem napędzi moje słuchawki to czy kupienie wzmacniacza wpłynie jakoś korzystnie na poprawę dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie gier czasami lubię sobie pograć czy e-mu może być używane do gier nie potrzebuje jakiegoś super dźwięku ale żebym nie był rozczarowany,że ta karta kompletnie się nie nadaję z jakiś tam powodów?a i jak ta karta z zapasem napędzi moje słuchawki to czy kupienie wzmacniacza wpłynie jakoś korzystnie na poprawę dźwięku?

... i to jest kolejny powód by kupić samodzielny DAC (np. E-MU 0404 USB) - karty pro nie obsługują EAX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jak jest ze sceną dźwiękową w em-u?Moje słuchawki mają bardzo dużą i nie chcę aby się to zmarnowało i czy kupienie wzmacniacza polepszy jakoś dźwięk czy wtedy będzie np.więcej basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Powtarzasz te same pytania. Nie sądze aby ktoś kolekcjonawał karty muzyczne. Wszyscy radzą ci dobrze. Koszt eksperymentu nieduży. Najważniejsze są tu własne uszy.Już słyszałeś e-mu. Podobała ci się. To po prostu alleluja i do przodu! Ta karta dobrze gra z każdym wzmacniaczem nie tylko lampowym. Na zmianę używam lampowca i naim klona. Na nic tu nasze dywagacje.Życzę powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Powtarzasz te same pytania. Nie sądze aby ktoś kolekcjonawał karty muzyczne. Wszyscy radzą ci dobrze. Koszt eksperymentu nieduży. Najważniejsze są tu własne uszy.Już słyszałeś e-mu. Podobała ci się. To po prostu alleluja i do przodu! Ta karta dobrze gra z każdym wzmacniaczem nie tylko lampowym. Na zmianę używam lampowca i naim klona. Na nic tu nasze dywagacje.Życzę powodzenia.

 

Sorry za głupie pytania ale jestem jeszcze świeży zielony jeżeli chodzi o karty wzmacniacze itp,ale wydaje mi się,że nie jest to trudne odpowiedzieć na pytanie czy wzmacniacz poprawi jakość dźwięku w jeżeli słuchawki i tak już będą napędzone jak już ktoś wcześniej napisał z ,,zapasem''.Nie wiem po prostu

czy opłacało by się kupować wzmacniacz jeżeli słuchawki są już napędzone może mi ktoś to jakoś wytłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka odpada wymiana lamp cena itd.

A co powiedzieli byście o Holdegron H1 podobno bardzo dobry wzmak współgrało by to z em-u czy raczej nic by to nie wskórało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jestem posiadaczem Emu 1212M.

W moim budżetowym zestawie audio (o mnie) Emu gra bardzo dobrze,dźwięk jest krystaliczny a kanały grają bardzo uporządkowanie.

Z pewnością karta godna polecenia ale.... uwaga na sterowniki,tak jak napisał kolega powyżej zarezerwuj sobie cały dzień i kupę nerwów na instalację.

Założyłem nawet temat na forum z moim problemem z Emu.

Creative raczej olewa sobie klientów,którzy potrzebują nowych sterów.

Jeśli za mało basu...to w mikserze Emu o nazwie PatchMix DSP możesz sobie podkręcić jak chcesz.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jestem posiadaczem Emu 1212M.

W moim budżetowym zestawie audio (o mnie) Emu gra bardzo dobrze,dźwięk jest krystaliczny a kanały grają bardzo uporządkowanie.

Z pewnością karta godna polecenia ale.... uwaga na sterowniki,tak jak napisał kolega powyżej zarezerwuj sobie cały dzień i kupę nerwów na instalację.

Założyłem nawet temat na forum z moim problemem z Emu.

Creative raczej olewa sobie klientów,którzy potrzebują nowych sterów.

Jeśli za mało basu...to w mikserze Emu o nazwie PatchMix DSP możesz sobie podkręcić jak chcesz.

pozdrawiam

 

Dzięki za informacje a co lepiej kupić 1212M +wzmak typu holdegron np.

Czy emu-0404USB? ogólnie w tych dwóch kartach jest jakaś różnica w brzmieniu czy tylko 1212 ma więcej wyjść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy emu-0404USB?

Jeszcze muszę wspomnieć o jednej rzeczy - potencjometr w tej karcie jest kiepskiej jakości, co prowadzi do nietrzymania balansu przy regulacji głośności, przy większym tłumieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje a co lepiej kupić 1212M +wzmak typu holdegron np.

Czy emu-0404USB? ogólnie w tych dwóch kartach jest jakaś różnica w brzmieniu czy tylko 1212 ma więcej wyjść?

Tak po prawdzie to nigdy nie słuchałem wzmacniacza holdegron i nie mam pojęcia jak zagra z 1212M.

Tak jak napisałem z moją Yamahą AX-496 gra WYSTACZAJĄCO DOBRZE DLA MNIE.

Co do porównania z 0404 - to radzę jeszcze poszperać po forach np.zachodnich - temat dość popularny.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to nigdy nie słuchałem wzmacniacza holdegron i nie mam pojęcia jak zagra z 1212M.

Tak jak napisałem z moją Yamahą AX-496 gra WYSTACZAJĄCO DOBRZE DLA MNIE.

Co do porównania z 0404 - to radzę jeszcze poszperać po forach np.zachodnich - temat dość popularny.

pozdrawiam

 

Dowiedziałem się tylko,że 1212 ma więcej wyjść ale czy różnica w dźwięku jakaś jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emu 0404 i 1212 to dwa różne modele, innym A/D innym D/A.

Wiec to jak porównywać vw polo w benzynie do golfa w dieslu, nie znajac wersji nadwozia dalej ;)

(bez/lub z literką "m" na końcu, np 1212 i 1212m)

Te z M lepsiejsze

 

0404_2.jpg

 

 

1600-1212Mv2_cards.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1212m oraz 0404 usb, 1212m jest lepsza moim zdaniem. Jednak jak chcesz skok jakościowy to proponuję Asus ST, do Ultrasone nie będziesz potrzebował wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1212m oraz 0404 usb, 1212m jest lepsza moim zdaniem. Jednak jak chcesz skok jakościowy to proponuję Asus ST, do Ultrasone nie będziesz potrzebował wzmacniacza.

 

Lepsza jest ale pod względem czego?Więcej możliwości sam dźwięk?Bo do 0404 usb wzmacniaczna nie będe potrzebował a do 1212m już tak :D

 

Asus ST ta karta może się równać z em-u nie jest to karta bardziej przeznaczona do gier?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jest ale pod względem czego?Więcej możliwości sam dźwięk?Bo do 0404 usb wzmacniaczna nie będe potrzebował a do 1212m już tak :D

 

Asus ST ta karta może się równać z em-u nie jest to karta bardziej przeznaczona do gier?

 

Pod względem dźwięku oczywiście.

O ST możesz poczytać na forum, przez wielu karta uważana za najlepszy DAC do 1000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za tego głupiego posta zapomniałem,że ten asus ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ano właśnie dobrze radzi sobie z nisko oporowymi słuchawkami?Nigdzie nie mogę znaleźć porównania do E-mu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Macie doświadczenia jak chodzi Emu 1212M pod W8 lub wyżej ?

Pozdrawiam

 

U mnie chodzi z 2 plytami Gigabyte i Asus bez problemow pod Win7 i Win81 ( sterowniki + Patch Mix ) na ostatnich sterownikach beta, aczkolwiek z netu czytalem ze zdarza jej sie nie pracowac poprawnie z niektorymi plytami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.