Skocz do zawartości
IGNORED

ZŁE PSY - koszmarna historia


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie przypadkowo usłyszałem ich najnowszą płytę, która to wywołała zachwyt.Fajne teksty, masa potencjalnych przebojów. I tylko zdziwienie się pojawiło, zanim zacząłem słuchać tej kapeli, że jej muzyka jest na indeksie, że w radiu polskim nie sposób tego usłyszeć. Ok, pomyślałem sobie dość obojętnie. Jednakże gdy już z płytą się bliżej zapoznałem , gdy nałogowo w aucie z żoną słuchaliśmy w kółko tych nagrań, wściekłość zaczęła we mnie kiełkować i bunt. Dlaczego polskie stacje nie puszczają tej muzy? Radiowa Trójka po godz 15 raczy słuchaczy jakimiś bełkotliwymi polskimi nagraniami, kolejnymi kalkami, A Złych Psów nie ma..... I ma się ochotę rzec , że to podły kraj, podli ludzie.Tylko to znalazłem w necie, dlaczego tak się dzieje. Otóż ta sytuacja lidera zespołu, Andrzeja Nowaka doprowadziła do wylewu wewnętrznego, chłopina znalazł się w szpitalu, nie wiadomo, czy w pełni powróci do zdrowia. Gazeta pisze:

 

 

 

Paweł BABY Mąciwoda, który w tym roku wziął udział w nagraniach ostatniej płyty Złych Psów, twierdzi, że powodem pogorszenia się stanu zdrowia muzyka mogła być krytyka głośnego utworu "Urodziłem się w Polsce". Nowak śpiewa w niej, że jest dumny z Polski i z tego, że jest Polakiem. Okazało się, że większość rozgłośni radiowych uznała utwór za ksenofobiczny i szowinistyczny. - Mam nadzieję, że w końcu obroni się muzyka. Złe Psy zawsze będą miały stałych fanów, ludzie kochają kawałek o Polsce. Niestety, Andrzej jest perfekcjonistą, bezpodstawna krytyka go podłamała. Możliwe, że to go podłamało - twierdzi Mąciwoda.

 

Do krytyki najnowszej płyty odniósł się również Adamczyk. W specjalnym oświadczeniu dotyczącym stanu zdrowia muzyka manager nie pozostawia suchej nitki na polskim show-biznesie. Poczuliśmy celową blokadę naszej twórczości. Wręcz domagano się nieemitowania utworów Złych Psów na antenie, gdyż... są słabe i beznadziejne, a teksty odpustowe. Kto za tym stoi? Mogę w tym miejscu przytoczyć wiele tekstów wręcz obscenicznych, prymitywnych i wulgarnych, propagujących rozwiązłość, picie alkoholu, nieróbstwo itd. okrzykniętych tekstami artystycznymi" - pisze w oświadczeniu Adamczyk.

 

Do głowy przychodzą mi tylko niecenzuralne słowa, by skomentować całą tę surrealistyczną sytuację. Nie byłoby w tej historii nic dziwnego, gdyby muzyka była naprawdę słaba, ale to jest jak na warunki krajowe świetna płyta, mogłaby się sprzedać w dużym nakładzie. Mógłbym zrozumieć zawiść środowiska muzycznego. Ale dziennikarze? OMG, co się dzieje w tym kraju....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna SYTUACJA była z płytą Kukiza. Jak to jest - kiedyś była cenzura, ale w Trójce pojawiało się wiele odważnych wartościowych utworów. Teraz cenzury podobno nie ma a my musimy szukać wartościowych utworów gdzieś w sieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu firmom fonograficznym nie zależy na promocji nowych wykonawców.Lepiej wydać 125 płytę Dinozaura i nie trzeba się przejmować promocją .Więcej kasy zostanie lepiej narzekać że płyty się nie sprzedają .Jak będzie dobry o towar to się będzie sprzedawał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to 'ten' Andrzej Nowak?

 

Ten, Andrzej Janusz Misiak Nowak. Płyta ładna, jak ktoś lubił TSA to podwójnie.

Nie wiem, czy to kwestia cenzury, to jednak nie jest muzyka dla przeciętnego słuchacza. Nie jest modna a Trójka już dawno przeszła na komercję. Ale Kukiza puszczają, słyszałem Obławę i Siłę i Honor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy dziennikarze takie radio, telewizja, internet ... Próbuje się nas nauczyć "bezmyślenia". Ma się nam podobać: bum, bum, bam, bam siala la la ... łatwo wpada w ucho, łatwo sprzedać - czysty bussines. Jeżeli radio czy inne medium zaniża poziom sprowadzając nas do intelektualnego dna, wyłącz je. Nie musimy się na to godzić. Media muszą dostosować się do odbiorców, gdyż takie są prawa rynku. Możemy ich zmusić aby podniosły poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy dziennikarze takie radio, telewizja, internet ... Próbuje się nas nauczyć "bezmyślenia". Ma się nam podobać: bum, bum, bam, bam siala la la ... łatwo wpada w ucho, łatwo sprzedać - czysty bussines. Jeżeli radio czy inne medium zaniża poziom sprowadzając nas do intelektualnego dna, wyłącz je. Nie musimy się na to godzić. Media muszą dostosować się do odbiorców, gdyż takie są prawa rynku. Możemy ich zmusić aby podniosły poziom.

 

Zmusić ciężko. Pieniądze rządzą a więc popularność. Ale mój dwunastoletni syn nuci w samochodzie "Urodziłem się w Polsce", bo go tym katuję w drodze do i ze szkoły. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ciężko? Jeżeli będą tracić odbiorców będą też tracić pieniądze, same się zmienią. Zmieni się poziom lub zmieni się "odpowiedzialnego za poziom". W takich sytuacjach korporacje są bezwzględne. Nie musimy bezwiednie, bezkrytycznie chłonąć wszystkiego co nam serwują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że polskie rozgłośnie radiowe puszczają beznadziejną muzykę, nie ma to nic wspólnego z polityką, tak jest od ponad 10 lat. Ale nie wiedziałem, że w Polsce robi się karierę dzięki stacjom radiowym, szczególnie w epoce internetu, kiedy każdy może sobie słuchać czego chce. Radia radzę nie słuchać, szkoda czasu. Jedyny wyjątek to dwójka, ale tam jest zupełnie inny repertuar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na TSA.

Lubię Nowaka, chociaż wioślarz z niego średni.

Ale te Złe Psy to takie sobie są.

Słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Nowak nie ozdrowiał nagle po podaniu do wiadomości publicznej informacji o swym stanie zdrowia? Muzyka, muzyką, radiostacje wiadomo że w większości są gówniane, rzeczywiście do słuchania nadaje się jedynie Dwójka. Ale przecież zdaje się że ta cała historia opowiedziana powyżej to zwykły trik marketingowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

takiej petardy już nie powtórzą, młodzi ludzie pełni energii. To wszystko jest dla mnie trochę dziwne, jak ktoś jest harleyowcem z pitbulem to nie powinien być wrażliwy jak Edyta Górniak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten harley i pitbul to czasami zwykła zmyłka emocjonalna, taka tarcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że A.Nowakowi szybko się poprawi.

Kijowy ten świat... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Smutne są takie wieści.

Ale z drugiej strony artysta to też rzemieślnik. Musi myśleć czy sprzeda to co wytworzył, jeśli mu zależy na kasie.

A tu niestety obowiązują normalne rynkowe kryteria. Jak się wybiera drogę pod prąd, kierując się tylko sztuką, to trzeba wkalkulować w to przedsięwzięcie biedę i niezrozumienie.

Mało było wybitnych artystów którzy zostali docenieni dopiero po śmierci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że A. Nowak był u szczytu formy grając z Nalepą. Posłuchajcie np. solówek z "Modlitwy" - płyta LIVE z 1986 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że A.Nowakowi szybko się poprawi.

Kijowy ten świat... :(

 

Dwa tygodnie temu zagrali jeden koncert a w grudniu ruszają z cała serią. Info od członka kapeli, z którym dzisiaj rozmawiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.