Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha a-960ii spalony prawy kanał na wejsciu B?


spartan250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj podłąnczyłem głośniki do wejscia B i prawa końcówka mocy jest spalona po 5minutch pojawiają się zniekształcenia i zaczyna trzeszczyc. Jaką końcówke mocy tam zatosowac bo obawiam sie że sankeny już nie dostane w żadnym elektronicznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartan250 przestań może diagnozować sprzęt, bo zaczyna się to robić komiczne. Na jakiej podstawie twierdzisz że

prawa końcówka mocy jest spalona po 5minutch pojawiają się zniekształcenia i zaczyna trzeszczyc

Tranzystory albo są spalone albo nie.

Może na wyjściu "B" jest jakieś zwarcie do masy, które powoduje przegrzanie stopnia końcowego? Napisałeś że prawa końcówka jest spalona tak jakbyś wydał już śmiertelną diagnozę na jeszcze żyjącym pacjencie. Z Twojego wpisu wynika, że prawa końcówka jest spalona ale dopiero po pięciu minutach... Rozumiem, ze gdy wyłączysz wzmaka owa końcówka się "naprawia" i znowu gra przez 5 min...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz naprawiłem usterke a raczej sama włącznik głosników b był nie uzywany jakis czas i rozłnczał sie i zaczeło charczec pare razy go włanczałem i wyłanczałem i juz wszystko gra ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spartan250 . Jesli piszesz nowy temat to nie duplikuj go na wszystkich dzialach . diy. stereo itp na ten sam temat bo zasmiecasz tylko forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.