Jump to content
IGNORED

Biały lakier fortepianowy. Uff dobre rozwiązanie.


sterreydon

Recommended Posts

Też przygotowuje się do tuningu wizualnego kolumn.Z tym że na czarny fortepianowy.Aby wygladało to profesjonalnie najlepiej udać sie do firmy która zajmuje się lakierowaniem mebli bądź MDF.

Z tego co już się dowiedziałem to kolory ciemne są droższe. Cena uzależniona jest od tego co będzie malowane .Powiedzmy goły MDF najpierw trzeba przygotować do malowania .Wykonać gruntowanie wyszlifować następnie podkład -wyszlifować położyć kolor raz lub dwa wyszlifować następnie lakierowanie na zmianę ze szlifowaniem .Na koniec polerka pastami polerskimi wstępna i wykończenie .W Warszawie jest to koszt 300 zł m2 ale pewnie można negocjować.

Co do białych kolumn to ostatnio robi je sporo firm od polskich Pylonów przez magnaty1005 po Audio Physic te można mieć nawet pokryte białym szkłem tak jak nowe Sonusy z serii Venere 2,5 białe z dodatkiem czarnego szkła (podstawa i górny dekiel).

Dwa tygodnie temu w TV wprogramie dekoratornia projektanci pomalowali klientowi jego zestaw kolumn 7.1 zwykłymi wałkami i zwykłą farbą na biało ponieważ tak i pasowało do wystroju wlasciciel sie cieszył chyba przed kamerami nie maił wyjścia ja prywatnie mówiąc to bym ich chyba za.....

Link to comment
Share on other sites

Krawędzie wyjdą zawsze.

Należy pozbyć się krawędzi.

Jak.

Zeszlifować (nie zostawiać stykających się "kantów") podobnie jak pęknięcia na ścianach/sufitach. Wypełnić materiałem mocno spajającym ścianki. Tą metodą da się zrobić obłe "kanty". Niestety wypełniacz (klej + wypełniacz) to tajemnica firmy do jakiej zlecisz. Musi mieć znakomite powinowactwo do materiału ścianek i podobne właściwości (wilgoć, temperatura,...). Nie każdy materiał da się tak związać. Do tego wymagane jest solidne związanie ścianek poniżej "krawędzi" na jakieś wpusty.

 

Inne rozwiązanie to owinąć solidną obudowę płótnem szklanym i malować żywicą. Trzeba to zrobić dokładnie. Taka skorupa z laminatu.

Potem szlifowanie (szpachlowanie) i malowanie właściwymi farbami. Skorupa musi być związana z materiałem obudowy bo inaczej będzie bzyczało ;).

 

Efekty drugiej metody bywają wyśmienite.

Każda z metod wymaga niestety praktykowania.

Choć i za pierwszym razem może wyjść fajnie.

 

Ale pamiętajmy; lakier fortepianowy nie wybacza nieidealnych powierzchni...

Link to comment
Share on other sites

Mam obecnie kolumny z frontami piano black i małego synka w domu ale wie że to tatusia zabawki i niewolno ich dotykać więc pucuje je na połysk tylko 2 razy w tygodniu z odcisków małych łapek.

Całe szczęście że maskownice są metalowe bo membrany wymieniał bym już kilka razy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.