Jump to content
IGNORED

Awaria gramofonu Monacor djp 120 | PILNE! |


Cinnek

Recommended Posts

Witam!

 

Jestem nowy na forum i dopiero raczkuje jeśli chodzi o dziedzinę płyt vinylowych/gramofonów. Niemniej jednak mam jakiekolwiek rozeznanie w sprzęcie audio.

Kupiłem gramofon Monacor djp 120, miał być w 100% sprawny. No właśnie miał...ale to już inny temat

 

Posiadam następujący problem, przy kliknięciu przycisku "START/STOP" w gramofonie coś "cyka" ale talerz i mechanizm nie reaguje. Klikam parę razy - dokładnie to samo. Spróbowałem pokręcić talerzem i klikać ten przycisk i czasem reaguje normalnie i póżniej nie ma problemu ze startem. Próbowałem też zdjąć talerz i podotykać boleć od silniczka, raz zaskakuje a raz tylko drgnie i staje. Czasem jednak plyta od tak się potrafi zatrzymać podczas "odtwarzania".

Kolejnym problemem jest szybkość odtwarzania vinyla. Jakkolwiek ustawiłbym suwak "pitch" i bez względu czy jest to 33'ka czy 45'tka (prędkość) to i tak gramofon gra płytę w przyśpieszonym tempie. Wygląda to tak jakby zaciął się na 45'tce i nie reagował na suwak.

 

Nie mam już siły i nerwów na faceta od którego do kupiłem więc postawnowiłem zająć się tym sam. Jeśli trzeba wrzuce filmy i zdjęcia. Mam nadzieje,że zrozumieliście mój problem

 

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.