Skocz do zawartości
IGNORED

FILMY - z czego odtwarzać ?


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Ostatnio jeden z forumowiczów w zakładce stereo pytał o to, jaki fotel do słuchania muzyki, więc ja pozwolę sobie na ten temat, bo na pewno duża część kolegów korzysta z tego, co mnie interesuje.

 

Chciałem szanownych kolegów prosić o pomoc w wyborze odtwarzacza multimedialnego do oglądania filmów.

Co prawda korzystam z dvd CA z portem USB, jednak nie czyta wszystkich formatów.

 

Czasem znajomi podrzucają mi różne filmy, które mam na zewnętrznym dysku 1TB. Jednak nie lubię siedzieć przed kompem na krześle i oglądać, tylko wolę na tv w drugim, duzym pokoju. Często, jak się nastawie na jakiś film, przerzucę go na pena, potem okazuje się, że lipa. Albo nie widzi pliku, albo napisów. Dlatego szukam takiego małego playerka. Jednak nie chcę, aby to było byle co, dlatego mam pewne wymagania:

1. Do około 500 pln

2. Wyjśca RCA do audio (do wzmaka na stereo)

3. Wyjście optyk lub coax (do amplitunera w 5.1)

4. Odtwarzanie wszystkich formatów (również rmvb i avi)

5. Czytanie napisów w txt

6. Pewny i znany producent

7. Dobra jakość

8. Dobry serwis i aktualizacje softu

9. Łączność z siecią przez Wifi (wifi USB za 30pln mogę ewentualnie dokupić)

10. Współpraca z mac os

11. Minimum 2 porty USB

12. Bez wbudowanego dysku

 

Naczytałem się o tym trochę na różnych stronach i nie mogę nic wybrać. Myślałem o WD TV Live, ale nie ma RCA, tylko gniazdo av na małego jacka, o O!Play Mini, ale nie ma neta, a ten z netem nie ma RCA do stereo i tak w koło. Egreat podobno awaryjny trochę. Te, które mają jedno, nie mają czegoś innego. Lipa :(

Będę wdzięczny rzeczowe wpisy użytkowników, uwzględniające moje oczekiwania.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym używkę LG BD390 (zdaje się, że wycofany z produkcji), ale nie jestem pewien czy spełni twoje oczekiwania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam kupiłem niedawno i bardzo sobie chwalę. Naprawdę znakomita jakość obrazu, jak za tą cenę (nowy kosztował nieco ponad 1000 zł)

Z tymże, że mi najbardziej zależało żeby miał kodeki H.264/x.264 z obsługą MKV, a ty coś piszesz o rmvb :))

Z xvidami z tego co wiem to też nie jest do końca różowo, bo ma kłopoty z odtworzeniem części plików.

Za to z plikami MKV bardzo dobrze sobie radzi, także z tymi w standardzie 5.1, czyta napisy w *txt (klatkowy MicroDVD) i *srt.

 

Minusem jest przeciętna podobno jakość dźwięku na wyjściu 7.1 i jeden port USB :) (naprawdę nie wiem na co tobie dwa :))

 

Wifi oczywiście obsługuje, nawet ma ułatwiony dostęp do Youtube (niestety z ograniczeniem do rozdzielczości 480p)

 

Dodam jeszcze, że odtwarzacz posiada wyjście analogowe stereo oraz Coaxial i Optical

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj prym wioda odtwarzacze takie jak ariva popcorn dunehd - sa tanie i odtwarzaja niemal wszystko, firmowe odpowiedniki wypadaja slabiej ale byc moze sa lepszej jakosci i na pewno drozsze, jesli juz musi byc znana marka to moze LG SP520 tylko nie gwarantuje ze wszystko pojdzie, na dune ariva itp pojdzie wszystko (no prawie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ściągnij program Format Factory i różne szemrane formaty przerobisz na avi lub inny format akceptowany przez usb twojego playera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam przerabiać po co ,, ma czytać co mu się daje nie czyta to won :)

pomyśl jak rozmawialiśmy o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

są tego testy na necie , czyta praktycznie wszystko z formatów filmowych i muzycznych ale nie bawiłem się tym modelem ale starszym ,

sam zastanawiałem się nad nim bo ma zaimplementowaną obsługę strumieni radiowych jak deezer i jest aplikacja na tablet do sterowania przy wyłączonym tv jak chcesz puścić muzykę,

mnie też interesuje coś małego ze sterowaniem z tabletu, ostatnio bawiłem się xbmc postawionym na nettopie ion i wszystko odpalało jak chciało a tablet fajnie tym steruje,

zaczyna się też fajny wysyp urządzeń z androidem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na którym właśnie można postawić kombajn xbmc i pozamiatane raz a konkretnie ,,, ale nie miałem takiego urządzenia w łapie więc nie wiem jak to w praktyce będzie chodziło choć sądzę że powinno być wszystko ok,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to też może być ciekawym urządzeniem (bazą jako platforma) do odpalania plików i strumieni wszelakich po wgraniu oczywiście xbmc :)

 

jednak najrozsądniej dorwać nettopa i postawić na nim xbmc, można z ionem bo koniecznie najlepiej gdyby miał kartę nvidia na pokładzie , koszt nettopa używane zaczynają się od 500 niestety , kumpel miał szczęście dorwał nówkę revo acera taki model ze 3 lata temu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i do tej pory chodzi idealnie z xbmc,,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeden z lepszych modeli pod xbmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco prostszy, ale zobacz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Coraz więcej małych platform na androidzie powstaje i to pod xbmc!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamawia tego z powyższego linka, myśle ze nie będzie tak tragicznie jak piszesz,

Zreszta z jego działania są filmy na yt

Myśle ze przy tak dużym wysypie urządzeń są gorsze i lepsze a ich ewolucja jest bardzo szybka więc możliwe ze takie rozwiązania bedą dosyć otwarcie przyjęte na rynku zwłaszcza ze ma się całego androida do dyspozycji www meble gry na dużym ekranie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whiter1,

WD TV live w zasadzie mógłbym polecić.

Miałem wcześniej dwa inne. Tego jeszcze wciąż używam.

Wiekszość twoich wymagań spełnia. Na razie nie było przypadku żeby mi czegoś nie odtworzył aczkolwiek przez mgłę pamiętam ze było coś z konwertowaniem napisów i raz na jakiś czas musiałem to zrobić. Ma świetne graficzne menu, jedno z lepszych na rynku moim zdaniem. Tym mnie skusił na początku. Funkcja która spodobała mi się po pewnym czasie to to że cały czas śmiga po wifi to znaczy urządzonko właściwie jest wyłączone (stand by) ale wifi działa i będąc na innym komputerze mogę się podpiąć do niego (a dokładniej pod dysk USB który jest podłączony do WD TV i udostępniony) i wkopiować coś nowego, skasować itp. Jest to wygodne.

Aktualizacje co jakiś czas wchodzą. Korzystanie z youtube czy podobnych jest mało wygodne, wiadomo klawiatura. Trochę wkurza mnie przeglądanie zdjęć. Reakcja na przycisk "następne zdjęcie" z dużym opóźnieniem. Taki urok. Muzę tez często odtwarzam. Wyjscie HDMi na telewizor lub kabelkiem z chinchami na wzmacniacz.

Ale całościowo ogólnie wysoka nota - mała prosta skrzyneczka do większości zadań.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedna z lepszych platform pod xbmc pilocik do tego lub sterowanie z tabletu smartfona

Jest jeszcze jeden revo za 600 też ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dune lub popcorn, tanszych nie warto kupowac.

 

rmvb zadko ktory pociagnie niestety. reszta jest i to niezla.

 

z dobrym dacem i muzyka przez te urzadzenia jest calkiem przystepna.

 

popcorn c200 mozna juz kupic z 2giej reki, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcorn to taki mały pc sprytnie oprogramowany i uważam że ma mniejszą funkcjonalność niż XBMC,

a obecnie nie ma lepszego softu do multimediów,

do tego taki popcorn c200 wychodzi prawie 2x tyle ile kosztuje postawienie xbmc na np acer revo który można kupić za 600 na alle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.