Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w wyborze projektora i ekranu - bliska odległość, spory ekran


miq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy moglibyście doradzić w wyborze projektora i ekranu?

 

Zastosowanie - głównie kino domowe, kilka godzin w tygodniu. Chciałbym w miarę możliwości full-hd.

 

Cena - jeśli to realne to do ok 5000 zł (wiadomo, bardziej byłbym zadowolony płacąc mniej, ale chciałbym coś, co aktualnie ma dobry współczynnik ceny do jakości, a po przejrzeniu dostępnych ofert zupełnie nie mam rozeznania co to mogłoby być).

 

Warunki są takie, że projektor będzie wisiał pod sufitem, ok. 3m od ekranu.

Maksymalna wielkość ekranu to 2,5 m (szerokość) na 2,2m (wysokość).

To chyba dość bliska odległość i przez to nietypowe warunki?

 

Chciałbym także, żeby projektor był cichy i niezbyt duży.

 

Ekran - najlepiej w kasecie podwieszanej pod sufitem, może być ściągany ręcznie.

 

Będę wdzięczny za sugestie co warto rozważyć i kupić. Przeglądałem oferty różnych firm, zainteresowałem się m.in. Casio, BenQ, NEC, ale zupełnie nie wiem jaką te firmy cieszą się opinią...

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady jak ugryźć ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony polecam EPSON EH-TW 3200. Bardzo elastyczny jeśli chodzi o ustawienia(u mnie wisi 45 cm od sufitu i 3,5 metra od ekranu,ekran ma szer. 240 cm).Cichy.Świetna jakość obrazu za niewielkie pieniądze.3 lata gwarancji na lampę i projektor.Jedna wada to to,że jest dość duży.Technologia LCD.

Mniejsze rozmiary mają projektory wykonane w technologii DLP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epson bardzo dobry w tej cenie do tego ekran Adeo polecam

Adeo też polecam ale sugeruję powierzchnię Reference, jest droższa ale warta dopłaty. Mi udało się "wyszarpać" od producentów próbki i różnice w jakości ogromne. Niestety Adeo poza powierzchnią się nie spisało, kupiłem dwa ekrany i oba pozostawiają wiele do życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę spokojnie polecić ci projektor Optoma HD33, kosztuje trochę ponad 5 kafli, ale warto. Sprzedałem i zamontowałem ich kilka. Moim zdaniem to najlepsze 3D jakie kiedykolwiek widziałem - i włączam w to 3D, które jest obecne w tradycyjnych kinach. W kwestii ekranu jest kilka istotnych myków i nie łudź się, że za parę złociszy kupisz dobry ekran, bo możesz się zdziwić. Zdecydowanie polecam ekran elektryczny a nie rozwijany ręcznie, a jak masz miejsce to stały ramowy (te są najlepsze i są tanie np Taga Diamonit). Chodzi o to, że te manualne z racji nierównomiernego zwijania/rozwijania po pewnym czasie marszczą się w rogach. Nie kupuj też białego tylko szary (Matt Grey, lub CinePro Gray) dobrze jakby był z napinaczami (Kauber albo Adeo). Dobrym wyjściem jest też pomalowanie ściany odpowiednią farbą np ScreenGoo. Ja już spotkałem się, że mój znajomy pomalował ścianę zwykłą farbą - dobrał tylko kolor w mieszalni i efekt jest naprawdę znakomity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekranów: Adeo jest ok, tańsza i w miarę przyzwoita jest też Suprema. Słabsze to Kauber (tańsze serie odradzam, najlepiej nie brać ich pod uwagę) i Taga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że te manualne z racji nierównomiernego zwijania/rozwijania po pewnym czasie marszczą się w rogach. Nie kupuj też białego tylko szary (Matt Grey, lub CinePro Gray) dobrze jakby był z napinaczami (Kauber albo Adeo)

Czy mógłbyś uargumentować tak stanowczą radę dotyczącą powierzchni białej i szarej? Pytam bo przerzuciłem sporo powierzchni jeśli nie większość dostępnych na rynku , robiłem wiele prób w pomieszczeniu, pomalowane , niepomalowane , pomalowane w części itp. A wybór padł na białą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Optomę HD3000X. Praktycznie to samo co HD33 a kosztuje sporo poniżej 5 000. Z ekranów polecam Supreme. Używam kilka lat i nic złego się nie dzieje. Poprzednio miałem różne ekrany i był problem ze zwijającymi się krawędziami ekranu. Co do powierzchni to polecam rownież matt gray. Lepsze odwzorowanie barw i czerni. Biały może wydawać się lepszy, ale tylko na krótką metę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocno dostosowane pomieszczenie pod projektor czyli czernie , grafity i tp. i wybór padł na biały, bezkonkurencyjnie. Z czernią się zgodzę ale jest tylko troszkę gorsza, za to z odwzorowaniem barw to się nie zgodzę. Na szarych był gorszy , obraz zdecydowanie pozbawiony dynamiki, głębi. Białego koloru po prostu nie było. Było szaro, kremowo trochę biało ale nie biało. Oczywiście wiele tkanin białych było kiepskich w tym nie pasowała mi również Adeo Vision White, było za jasno. Niektóre świeciły mocno po oczach , niektóre dawały efekt niebieskiej poświaty. Paradoksalnie moi znajomi sugerowali mi szary na próbach ale tylko jak była sama szara powierzchnia, kiedy były obie kilka osób postawiło na białą.

Zapytałem o to ponieważ na etapie wyboru w salonach zdania były 50/50 ale już interpretacje mnie rozbrajały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sporo zależy od samego materiału, projektora i pewnie preferencji. Ja również mam pomieszczenie dedykowane do kina i biały ekran w ogóle się nie sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo przerzuciłem sporo powierzchni jeśli nie większość dostępnych na rynku , robiłem wiele prób w pomieszczeniu, pomalowane , niepomalowane , pomalowane w części itp. A wybór padł na białą

Nie mam jakiegoś mega ciśnienia że to ma być powierzchnia ta albo tamta - wiesz - jak byśmy zaczęli bić pianę to dyskusja była by podobna do tej dotyczącej wyższości plazmy nad LED'ami :) A konkretnie to jest mniej więcej tak, że to ekran dopasowujesz do projektora a nie projektor do ekranu i to jest podstawowa zasada. Każdy z nich ma jakiś tam współczynnik odbicia GAIN, a do projektorów, które mają wysokie ANSI stosujemy ekrany o niższym GAIN'nie, więc może masz projektor o niskim ANSI i stąd twoje (słuszne zresztą) ukierunkowanie na wybór białego ekranu. Mój Panasonic PTAE900 który już przekroczył 3500 wyświeconych godzin jest właściwie nie do oglądania na szarym ekranie, i pewnie na białym było by lepiej o 100%, ale np. taka Optoma HD33 (nowa) na białym ekranie aż razi po oczach - no chyba, że siedzimy jakieś 6 metrów od 240cm (w podstawie) ekranu to jest OK, ale bliżej to tak wali po gałach, że nie da się tego oglądać, a do tego jest "mleko" którego na szarym ekranie nie ma. Przetestowałem to na tej Optomie i w domu i u klientów na lewo i prawo (Ekrany białe od Optomy i szare Taga i Kauber). Co do tej Optomki HD300X to fakt - jest ona o 1000 PLN'ów tańsza od HD33 ale ma mniejsze ANSI o 200 jednostek i mniejszy kontrast o 2000 jednostek co może nie ma aż takiego znaczenia przy zwykłym oglądaniu filmów czy m jak miłość w TV:), ale ma spore znaczenie w 3D gdzie przy o 200 ANSI mniej i słabszym kontraście, a dodatkowo przy założeniu okularów, które też przyciemniają obraz może być to już spora różnica w komforcie oglądania, a zwłaszcza po wyświeceniu 1000-1500 godzin.

 

Zapytałem o to ponieważ na etapie wyboru w salonach zdania były 50/50 ale już interpretacje mnie rozbrajały.

Bo wiesz, można opowiadać o rzeczach (sprzętach), które się widziało i instalowało, a można opowiadać o tym co się słyszało od kogoś i wyczytało z gazet i na swój sposób je interpretować. Ja nie wypowiadam się na temat sprzętów i urządzeń których nie widziałem bądź nie słyszałem . Tych Optom zamontowałem już z 6 czy 7 sztuk na białych i na szarych ekranach, i na ścianach malowanych zwykłą szara farbą z mieszalni. Jeśli masz np. NEC'a czy Mitsubishi OK, ale ja nie znam tych projektorów i pewnie jest tak jak piszesz --> na białym lepiej :), ale może jakbyś miał HD33 .... kto wie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ja jednak używam sony HW20 który ma znamionowo 1300 ANSI ale w praktyce jest bardzo jasny. W wielu testach to samo o nim piszą , a mimo to podpasował mi biały. Przez większość testów biały oślepiał wręcz i fakt że z początku szare powierzchnie wydawały się lepsze, ale w końcu udało się znaleźć ustawienia projektora które na białym spowodowały opad szczęki. Ale tylko na jednej powierzchni. Mnie raczej denerwowało że w sklepach dość zero/jedynkowo podchodzono do tego czy biały czy szary czasem nawet bez zapytania o warunki pomieszczenia, dlatego kupiłem ekrany tam gdzie najbardziej rzetelnie mi doradzono. Mogę tylko polecić każdemu przetestowanie powierzchni przed zakupem, bo na podstawie lektury forum wybór byłby zły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Zdecydowałem się na Optomę HD33. W zasadzie kupowałem rzutnik bez zapotrzebowania na 3D, ale jeśli niemal w tej cenie może być i dobra jakość, full hd i 3d to bardzo mnie to ucieszyło.

 

Co do ekranu - z tego co sprawdziłem najlepsza rekomendacja (Adeo) nie robi ręcznie rozwijanych ekranów pod swoją marką (tylko jako 'Cyber'). Musi być u mnie ręcznie rozwijany, bo za późno już na zrobienie elektryki w ścianie, a wiszący kabel też nie wchodzi w rachubę. Najwyżej będę wymieniał ten ręczny ekran co kilka lat, jak się będzie marszczył.

W każdym razie, czy ten 'Cyber' też jest warty polecenia?

Patrzę na nie w internecie, ale nikt nigdzie nie pisze jaką to ma powierzchnię. Czy tu w ogóle jest jakiś wybór, czy szukać ręcznych ekranów u innego producenta?

Dodam, że rzutnik będzie wisiał 3m od ekranu w pokoju dziennym (praktycznie 1 ściana to okna, pokój malowany na biało); w zasadzie używany będzie tylko do kina i tylko po zachodzie słońca.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że najbardziej polecane były ekrane Adeo. Nadal tak jest? Chciałbym kupić ekran firmy, która jest sprawdzona i będzie z nią żadnych problemów. Widziałem, że duży wybór jest na stronie ekranownia.pl tylko nie wiem, na jaki się zdecydować i czy w ogóle ta firma. Poszukuję ekranu do średniej wielkości pokoju do oglądania meczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Optomę HD33

 

doskonaly wybor, teraz, tylko ogladac... ogladac ...i odkladac ja jakiegos soniacza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Zdecydowałem się na Optomę HD33. W zasadzie kupowałem rzutnik bez zapotrzebowania na 3D, ale jeśli niemal w tej cenie może być i dobra jakość, full hd i 3d to bardzo mnie to ucieszyło.

 

Co do ekranu - z tego co sprawdziłem najlepsza rekomendacja (Adeo) nie robi ręcznie rozwijanych ekranów pod swoją marką (tylko jako 'Cyber'). Musi być u mnie ręcznie rozwijany, bo za późno już na zrobienie elektryki w ścianie, a wiszący kabel też nie wchodzi w rachubę. Najwyżej będę wymieniał ten ręczny ekran co kilka lat, jak się będzie marszczył.

W każdym razie, czy ten 'Cyber' też jest warty polecenia?

Patrzę na nie w internecie, ale nikt nigdzie nie pisze jaką to ma powierzchnię. Czy tu w ogóle jest jakiś wybór, czy szukać ręcznych ekranów u innego producenta?

Dodam, że rzutnik będzie wisiał 3m od ekranu w pokoju dziennym (praktycznie 1 ściana to okna, pokój malowany na biało); w zasadzie używany będzie tylko do kina i tylko po zachodzie słońca.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze

Pierwsze słyszę zeby Adeo nie robiło ekranów recznie rozwijanych pod swoja marką.... zajrzyj na:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli masz białe ściany to radziłbym powierzchnię szarą , z adeo to Reference Grey ( gain 0.9).... Przy białej powierzchni ekranu ( czyli wyzszym gainie) więcej światła proja zostanie odbite od ekranu , dalej ta wieksza ilość światła powędruje na jasne sciany które ponownie odbija to światło ( bardzo) i finalnie bardzo duzo tego światła proja ( odbitego od ekranu i jasnych scian) powróci na ekran powodujac spadek kontrastu , mydło w obrazie i jeszcze bardziej szare czernie.... Bardzoooooooo nieprzyjemny widok.....

Po drugie ta optoma ma zdaje się 1800 ansi lumenów, wiec ogladanie jej na białej powierzchni i przy jasnych scianach to tylko w okularach spawalniczych... :) ;)

I jeszcze jedno... sprawdź osobiście przed zakupem jak swieci hd33 bo nie wiem jak z efektem tęczy .... jedni go widzą, drudzy mają to szczęście i nie widzą...to tak jak z migotaniem plazm... :);)

 

Widzę, że najbardziej polecane były ekrane Adeo. Nadal tak jest? Chciałbym kupić ekran firmy, która jest sprawdzona i będzie z nią żadnych problemów. Widziałem, że duży wybór jest na stronie ekranownia.pl tylko nie wiem, na jaki się zdecydować i czy w ogóle ta firma. Poszukuję ekranu do średniej wielkości pokoju do oglądania meczów.

Ekrany Adeo to bardzo dobry stosunek cena/jakość....

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Adeo, sam mam od paru lat elektryczny i nic się nie dzieje. Adeo robi ręczne ekrany na korbę,może to śmiesznie wyglądać ale zapewni niezmienność powierzchni (równomierny system zwijania i rozwijania )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.