Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm Monitor 9 - słaby bas


morhol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem niedawno kolumny używane jak w tytule, jednak jedno co mi się od razu rzuciło w ucho to słaby bas. We wzmacniaczy nic nie przestawiane, poprzednie głośniki (a nie były to podłogówki, raczej "marketowy wytwór") miały zdecydowanie więcej niskich tonów. Szybki rzut oka na bass reflex i zauważyłem że od wewnątrz dolega do niego pianka wytłumiająca. Czy te kolumny tak mają czy może to wymysł poprzedniego właściciela?

 

Drugie pytanie, ile są warte te kolumny w stanie bardzo dobrym? Pytam z czystej ciekawości czy aby nie przepłaciłem, bo markę znam ale akurat ten model jest w zasadzie śladowy jeśli chodzi o rynek wtórny, nawet sprawdzając w zagranicznych portalach, są to Monitor 9 pierwsza wersja. Poprzedni właściciel sprawiał wrażenie kompletnego laika w kwestii tego co posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te kolumny tak mają, pomimo powszechnie panującej opinii że najlepsze do rocka metalu, że wykop na basie, to bzdura są bardzo czułe na jakość nagrań, więc do takiej muzy nie da rady, mają bas ale niski, tego wyższego ze świecą szukać, więc efektownie nie zagrają, najlepiej je sprzedaj i kup coś z większym głośnikiem basowym, jeden duży basowiec to podstawa, kiedyś się napaliłem na paradigmy, zrobiłem kilka odsłuchów i dałem se spokój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taniutkie Paradigm Titan Monitor v.5

Mimo, że to podstawkowce miały super bas (stopa perkusji wzorcowa), którego długo nie słyszałem nawet w kolumnach podłogowych - zwłaszcza w podobnym pułapie cenowym. Nie uogólniałbym opinii o tej marce na podstawie tylko jednego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że to podstawkowce miały super bas (stopa perkusji wzorcowa),

 

Ano właśnie , podobnie u mnie Studio 20 naprawde nie moge zarzucic braku kopa z dołu, w tych Titanach woofer ma chyba 7.5'' , w Studio 20 7'' a w opisywanych monitor 9 tylko 5.5'' - byc moze z tego wynika cały problem , czyli co wielkość jednak ma znaczenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zejście mają, ale brak mi takiego trochę "kopa w klatę", choć dla pewności muszę sprawdzić jeszcze na innym wzmacniaczu to bo co mam to dla nich raczej popierdułka (80w przy 6 omach, a paradigmy mają 8 ohm więc jeszcze słabiej są zasilane). Mam te paradigmy jak na tym zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prosiłbym o wyrażenie opinii jaka jest ich wartość rynkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paradigmy maja wrecz nieludzki bas.I glosniki jak nazwa wskazuje maja 9 cali czyli 21cm.W nowych seriach sa mniejsze.Na naklejce znamionowej jest napisane ,ze wzmacniacz moze byc do 200 W i taki trzeba podlaczac.Sciany skruszeja.

 

Odnosnie bass-reflexu,owszem jest wytlumiony ale welna mineralma a nie zadna pianka.

 

Wiec albo kolumny sa jakies uszkodzone albo wzmak totalnie do dupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to drugie, czyli wzmacniacz. Myślę już nad konkretną zmianą, celuję w coś z amplitunerów. Ta wełna u mnie wygląda tak jak na tym zdjęciu ( w głębi bass reflexu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc raczej to oryginał.

Nie chodzi mi o to że basu nie ma wcale, owszem jest ale spodziewałem się czegoś więcej. Jak już pisałem, podzielę się wrażeniami gdy zmienię wzmacniacz. Tymczasem jak zechcę wrażeń to odpalam PDRa 12v3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

zgadzam się z kolegą Gawron88 te kolumny potrafią zmiażdżyć podstawą basową.

Stawiał bym raczej na bardzo słaby wzmacniacz(uszkodzony?!),bo to dość niewymagające kolumny sporo wybaczają i dość łatwo je zasilić.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby byle kolumny miały lepszy bas od 9-tek, zwłaszcza tych pierwszych serii. W Paradigmach jak zatkasz bas reflex to nie ma basu, być może to wytłumienie w środku się obluzowało i przysłoniło bas reflex ? Albo poprzedni właściciel robił jakieś eksperymenty :)

 

Włącz jakiś basowy kawałek i sprawdź czy dmucha mocno z dziury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dmucha ale bardzo słabo, wytłumienie dolega do wylotu br. Odkręcę jeden woofer i zobaczę o co chodzi. Prosiłbym o podanie ich wartości rynkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było pisać ze to wersja 9v2. Troche to zmienia postać rzeczy. Tu są woofery 8-mio calowe to to nie ma prawa nie miec basu !

 

Albo cos walniete albo zle podłączone , sprawdz polaryzację.

 

Ponadto mówisz o piance w dziurach BR - może są zatkane tą pianką ? Tzn za bardzo wciśnięta a nie dotykająca od wewnątrz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wytłumienie ścianek wewnątrz kolumny. Powinna przylegać a pewnie się odkleiła i zastawia bas reflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7v3 i wełna zaslania reflexy calkowicie.Tez tylko lekko dmucha.Bas z odpowiednim wzmacniaczem jest potezny.9-ki by zabily.

 

Wartosc rynkowa w zaleznosci od stanu i wersji oscyluje wokol tysiaca zł.Plus minus.Za wersje v3 v4 w pieknym stanie mozna krzyczec kolo 1,5 a za 9ki bez v w okolicy 1000zl.Raz widzialem za 899zl ale stan byl mocno ekspoloatowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii powyżej. Bas to "specjalność domu" Paradigma i jeśli szukać winnego to raczej wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Paradigmy Monitor 7 v 2, bas miały potężny. Zakochał się w tym basie jeden z odwiedzających mnie kumpli, po jakimś czasie upatrzył na aukcji identyczne jak twoje 9 v 2, kupiliśmy je i przywieźliśmy na początek do mnie, żeby porównać (pomieszczenie 21m2, wysokie na ponad 3m). Basu miały znacznie mniej od 7-mek przy niskich poziomach głośności, sprawiały wrażenie ociężałych, jakby dosłownie membrany niskotonowych były strasznie ciężkie, i potrzebowały potężnego impulsu żeby je rozbujać. Nie pamiętam jaki miałem wtedy wzmacniacz, ale zawsze miewałem piece o dużej mocy, więc raczej nie tu był problem.

 

Możesz spróbować potestować bas np,. na tym kawałku

na wyższych poziomach głośności i ocenić, czy moze faktycznie coś nie tego ze wzmacniaczem.

Na allegro dostaniesz ok. 1500 zł za nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->DEsant

 

Sugerujesz,ze 9-ki maja mniej basu od 7-ek? :)

 

1500zl raczej za nie, nie dostanie.Obecnie mamy wersje v7,a od v1 do v4 brzmienie sie lekko zmienialo z wersji na wersje.Od v 5 calkowicie zmieniono paczki i teraz to inny europejski paradigm.Teraz zeby miec stare siodemki ale v7 trzeba kupic 9ki-v7.

Nowsze wersje niz v1 mozna nabyc za 1,5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, napisałem jak było, zwróć też uwagę, że pisalem o niskich poziomach głośności. Co do ceny to może i racja, ale różnie bywa na aukcji, jak sie trafi dwóch napaleńców, zwłaszcza jak kolumny są w idealnym stanie. Nie słyszałem nowszych serii Paradigma, i nie wiem jakie ma opinie i czy jest lepsza, często nowe bywa niestety gorsze, chociaż nie mówię że tak jest w tym przypadku. A już wizualnie to na pewno bardziej mi się podobają stare serie niż te od 5 w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora wątku, z jakim piecykiem to u Ciebie gra? Rozumiem, iż sprawdziłeś że kolumny są w pełni sprawne i wszystkie membrany grają?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są w pełni sprawne, wszystkie głośniki działają. A z czym grają to może nie będę pisał, bo to wstyd... Stwierdzam że wina leży po stronie "tego czegoś" choć na wyższych poziomach głośności jest już miło. Pisałem wyżej że mam wzmacniacz o mocy 80W przy 6 omach, więc przy 8 omach, tak jak mają te paradigmy to ile on może mieć, 50W? Stwierdzam że to stanowczo za mało aby je rozbujać. Mam teraz dylemat co kupić do ich zasilenia, myślałem nad Yamahą RX-797 lub (bardziej do kina) Onkyo tx-sr 608/609. Co polecacie?

 

Dodam tylko, że moje paradigmy to 9-tki bez v.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym najpierw pożyczyć od kogoś lepszy wzmacniacz. Generalnie tu czuję problem.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% wina "wzmacniacza" :)

 

Tez kiedys sie dziwilem,ze niby basem mialy wgniesc w fotel a bylo tak sobie,lub wrecz slabo....do czasu az podlaczylem mocny piec.

 

Kiedys jakis fantasta na tym forum pisal,ze te paczki sa nie czule na zmiany elektroniki-BZDURA jakich mało.A ze kolo oscylowal wokol technicsow i innego szrotu to nie dziwne,ze za kazdym razem gralo do d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polećcie jakiś amplituner stereo do tych Paradigmów w cenie do 2000 zł, bo nie mogę się zdecydować. Do tej pory słyszałem tylko yamahę rs-700, coś dla porównania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wzmacniacz i to uzywany.Tym bardziej,ze kolumny nie nowe.A wzmak nie amplituner stereo gdyz tych jest malo a juz napewno tych troche wyzszej klasy.

RS-700 to za slabo do tych kolumn,pod kazdym wzgledem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi to być amplituner stereo czy też możemy się posiłkować zwykłymi wzmacniaczami?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferowałbym 2 w 1 czyli amplituner ze względu na miejsce, ale jeśli panowie sugerują osobne klocki to może być również wzmacniacz, tylko musiałbym podaną kwotę jeszcze podzielić między wzmacniacz i tuner. Ale śmiało podawać przykłady, mogą być również używane (byle z pilotem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.