Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam użytkowników i zainteresowanych urządzeniami młodej koreańskiej marki Calyx. Osobiście posiadam przetwornik Femto a wcześniej miałem Calyx 24/192 po modyfikacjach przez dystrybutora. Dla mnie jednak największym rodzynkiem w ofercie jest niedoceniany a absolutnie genialnie grający wzmacniacz Calyx CTI.

Zapraszam do dzielenia się opiniami o tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o założeniu klubu Calyx. Dzięki za inicjatywę.

 

Oczywiście, proszę o kartę członkowską ze wzmacniaczem Calyx CTI - jestem pod jego gigantycznym wrażeniem!

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/wzmacniacz-calyx-cti-przyby-na-testy.html

post-17176-0-60037300-1353104912_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o założeniu klubu Calyx. Dzięki za inicjatywę.

 

Oczywiście, proszę o kartę członkowską ze wzmacniaczem Calyx CTI - jestem pod jego gigantycznym wrażeniem!

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/wzmacniacz-calyx-cti-przyby-na-testy.html

 

Błogosławieni ci, co nie słyszeli - a uwierzyli! :)

Ja nie słyszałem i nie wierzę, ale - tak jak piszesz u siebie - postępu zatrzymać się nie da.

I być może amplifikacja w klasie D dobije kiedyś do najlepszych.

W sumie cały czas muszę się pilnować by szukać po prostu dobrego dźwięku i jeśli można go uzyskać z "jednego tranzystora i żarówki" jak pisze Nelson Pass - to dobrze. A jeśli ze wzmaka klasy D - też dobrze.

Ważne, by nie być niewolnikiem stereotypów. "Wszystko jedno, czy kot jest czarny czy biały - byle tylko łapał myszy".

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dottore pożycz jak nie wierzysz. Zdziwisz się bardzo po co tym co te maleństwo zrobi z Twoim Sudgenem :-) i nie piszę tego przez złośliwość tylko też mam mocną klasę A i kilka takich mocnych klas A słyszałem jak np Gryphon Antileon i powiem Ci, że uważam, iż mały CTI może z łatwością rywalizować z Gryphonem. To jest nowa jakość w audio. Żaden inny wzmacniacz w klasie D albo pokrewnych tak nie gra. Nawet najnowsze NuForce 9V3SE nie dały rady były blisko, ale całościowo oceniam je trochę poniżej choć to również cholernie dobre klocki i ponad 2x droższe. Chwalony bardzo Audiomatus jest daleko za CTI to jest róźnica 2-3 klas absolutnie inna klasa przejrzystości, rozdzielczości, gładkości i nasycenia średnicy. Moi znajomi sprzedają swoje zabawki i kupują CTI. Zastąpił już Hegla H100 deklasując go w opinii znajomego doszczętnie. Niestety deklasuje też wszelkie Accuphase czy Luxmany. Wszystkie integry które dane mi było słuchać tych marek nie mają szans. Może napiszę inaczej. Nie słyszałem lepszego wzmacniacza jako całość. Słyszałem tylko lepsze wysokie tony w swoim XIndak A600P ale nigdy lepszej średnicy i tutaj myślę, że spokojnie można go stawiać w szranki z końcówkami za 50kzł. Ilość informacji, które on wyciąga z dobrymi przejrzystymi kolumnami, odpowiednim źródłem i kablami jest absolutnie niesamowita a przy tym zachowuje barwność i gładkość oraz gdy trzeba odpowiednie nasycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod magnepany cieply wzmacniacz?

Mam nadzieje, ze to prawda z tym wzmacniaczem...im wiecej niedrogich dobrych produktow tym lepiej dla Nas. Chociaz z opinia kolegi, ze Caspian pogonil Supernaita jakos ciezko mi sie pogodzic.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dottore pożycz jak nie wierzysz. Zdziwisz się bardzo po co tym co te maleństwo zrobi z Twoim Sudgenem :-) i nie piszę tego przez złośliwość tylko też mam mocną klasę A i kilka takich mocnych klas A słyszałem jak np Gryphon Antileon i powiem Ci, że uważam, iż mały CTI może z łatwością rywalizować z Gryphonem. /.../

 

Z Sugdenem to Calyx nic nie zrobi...:)

Nie twierdzę, że A21 gra lepiej od Calyxa (przecież nie porównywałem) ale po prostu granie A21 jest tak specyficzne i tak różne od "reszty świata", że nawet w ofercie Sugdena trudno o odpowiednik, bo już SE czy Masterclass idą w trochę inną stronę i tracą nieco z czaru A21.

Komu się A21 spodoba, ten po prostu nie ma żadnego ciśnienia na zmiany.

Toteż Calyx nic nie zrobi z Sugdenem, tym bardziej, że porównujesz go do Gryphona, a to jest zupełnie inny rodzaj grania, niż ja szukam.

Nie przeczę (bo byłbym idiotą), że taki Gryphon będzie lepszy od A21 w kategoriach bezwzględnych. Ale bym się nie zamienił.

Już mój Apogee Mini DAC w kategoriach bezwzględnych zjada Havanę na śniadanie. Tylko czemu mogę z nim wytrzymać max godzinę a potem Havana wciąż gra, zaś Apogee się kurzy?

Ja już mam taką fazę, że nie szukam dźwięku najlepszego. Te wyczynowe systemy na wystawach nie robią na mnie na ogół dobrego wrażenia.

Ja szukam dźwięku "swojego" i chyba nawet już znalazłem. :)

Co nie znaczy, że nie jestem otwarty na zmiany w systemie.

Ale teraz będzie już trudno czymkolwiek mnie zachwycić.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dottore jesteś typowym przykładem audiofila mulersa, który za te ciepło i wygładzenie wszystkiego da się pociąć tylko gdzie w tym prawda ? Od samego początku od przetwornika przez wzmacniacz po kolumny masz ciepłe kluchy. Mocna klasa A już nie jest kluchowata jak takie 20W wzmacniacze. Ja zawsze mówię o wartościach bezwzględnych bo sprzęt ma odtwarzać a nie kreować. Od kreowania są muzycy. W kategoriach prawdziwości brzmienia CTI to niesamowicie wysoki poziom. Rozumiem, ze muzyka na żywo Ci się już nie podoba bo nie jest zmulona, kremowa i ciepła ?:-)

Znalazłeś swój dźwięk, ale to nie jest dobre granie. Puść na tym AC/DC a puść na CTI albo Gryphonie. Nie da się słuchać bo takie systemy są tylko do plumkania a ludzie, którzy takie systemy mają często gadają brednie, że rock i metal jest źle nagrany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dottore jesteś typowym przykładem audiofila mulersa, który za te ciepło i wygładzenie wszystkiego da się pociąć tylko gdzie w tym prawda ? Od samego początku od przetwornika przez wzmacniacz po kolumny masz ciepłe kluchy. Mocna klasa A już nie jest kluchowata jak takie 20W wzmacniacze. Ja zawsze mówię o wartościach bezwzględnych bo sprzęt ma odtwarzać a nie kreować. Od kreowania są muzycy. W kategoriach prawdziwości brzmienia CTI to niesamowicie wysoki poziom. Rozumiem, ze muzyka na żywo Ci się już nie podoba bo nie jest zmulona, kremowa i ciepła ?:-)

Znalazłeś swój dźwięk, ale to nie jest dobre granie. Puść na tym AC/DC a puść na CTI albo Gryphonie. Nie da się słuchać bo takie systemy są tylko do plumkania a ludzie, którzy takie systemy mają często gadają brednie, że rock i metal jest źle nagrany :-)

 

Absolutnie masz rację co do mnie, ale i tak robię wielkie postępy w kierunku neutralności, bo dawniej było ze mną jeszcze 'gorzej". ;)

Teraz (po wymianie kolumn) AC/DC gra u mnie naprawdę dobrze, zestaw nie boi się rocka, nawet dziś będę puszczał Rammsteina "Made in Germany", to dam znać, jak było. :)

Także system nie jest tylko do plumkania - obecnie gram wszystko jak leci, bez preferencji. Np. świetnie wypada sythpop oraz klasyczna elektronika + kawałki taneczne typu Yello. A żeby dobrze zagrać Yello, to byle czym się nie opędzisz, o nie.

Natomiast co do "odtwarzania a nie kreowania" to się z Tobą ABSOLUTNIE NIE ZGODZĘ.

Bo prawda, mój drogi Icemanie, jest jak d*** - każdy mianowicie ma własną. :)

I dla mnie drogowskazem jest wypowiedź Nelsona Passa z wywiadu dla The Absolute Sound, którą już przytaczałem przy innej okazji.

Ale przytoczę jeszcze raz, bo Pass świetnie oddaje istotę moich poszukiwań (tłumaczenie wywiadu moje):

 

Pytanie: "jak bardzo przedwzmacniacze i wzmacniacze mocy poprawiły się w ciągu ostatniej dekady i dlaczego?"

Nelson Pass: "Ostatnie 10 lat jeszcze raz pokazało, że wzmacniacze High-End ze swoimi zniekształceniami rzędu "jednej milionowej" i innymi wspaniałymi parametrami wcale nie są bardzo pożądane. Są jak woda destylowana - nie posiada ona własnego charakteru i dlatego większość ludzi nie chce jej pić.

Postęp widziałbym raczej tam, gdzie subiektywny charakter sprzętu uległ dalszemu wyrafinowaniu, by dostarczać słuchaczowi jeszcze lepszych wrażeń. Parafrazując McLuhana: naszą dojrzałą technologię obracamy teraz w sztukę."

Link do wywiadu (strona 36/99): http://media.avguide.com/BG_Audio_Electronics_2012.pdf

 

Kupno sprzętu jest dla mnie, jak wyprawa do najlepszej restauracji. Szukamy potraw nie tylko najlepszej jakości ale również "dotkniętych ręką mistrza". To żadna sztuka upiec kaczkę, ale "upiec i przyprawić kaczkę jak Nelson Pass" - o, to już nie każdy potrafi! :)

Nie mówię, że projektant Calyxa czy Gryphona nie jest mistrzem, ale ja po prostu gustuję w innych smakach.

A co do muzy na żywo, to byłem niedawno na koncercie L. Cohena. Sprzęt i akustycy z Kanady. Coś niesamowitego! :) Już pomijam stronę artystyczną ale jakość dźwięku była świetna.

Także nie - dźwięk live mnie nie drażni.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wreście idealnego pod magnepany

 

Twórca wzmacniacza CTI, pan Seung-Mok Yi rekomenduje zestaw Magnepan Mini Maggie plus Calyx CTI jako najlepszy dźwięk systemu "nabiurkowego" z wyboru.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=431013603608622&set=a.143677269008925.24916.125268120849840&type=1&theater

post-17176-0-79523900-1353271535_thumb.jpg

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, już leci "Made in Germany"...

"Wish you were here", Iceman, "wish you were here". Bo jest kurka dobrze! :)

Nic nie muli, wbrew pozorom i stereotypom, wystarczy umiejętnie dobrać kable (tutaj niskie ukłony dla Henryka Kwinto!) i zastąpić lampy-zamulacze w Havanie jedynie_słusznym Bendixem z 1964r.

I już, nawet Apogee nie podpinam, bo nie ma sensu po prostu.

 

@Violet - nie miałem pojęcia że Magnepan robi takie maleństwa...

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabianie ideologii do kiepskiego sprzętu i tyle :-) Jest zapotrzebowanie to je realizują i tyle. Obecnie większość niby hi-endu jest daleka od neutralności, ale dla mnie to już nie jest hi-fi w tym momencie bo nie ma dużej wierności nie ma muzyki i tyle. Skoro podoba się na żywo to jeszcze nie jesteś stracony :-) Niektórzy już na żywo słuchać nie mogą bo w domu gra lepiej (milej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna fota z 32. piętra dla "paddierżania razgawora" w klubie :)

 

Zabrałem dziś CTI na sesję fotograficzną. Była dziś w Gdyni piękna, słoneczna pogoda.

 

Dawno tego nie robiłem, bo ostatnio wziąłem tam słuchawki HiFiMan HE-500. Ale to było 2,5 miesiąca temu: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/09/suchawki-hifiman-he-500.html

post-17176-0-79756200-1353359983_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Nie twierdzę, że A21 gra lepiej od Calyxa (przecież nie porównywałem) ale po prostu granie A21 jest tak specyficzne i tak różne od "reszty świata", że nawet w ofercie Sugdena trudno o odpowiednik, bo już SE czy Masterclass idą w trochę inną stronę i tracą nieco z czaru A21.

...

słuchałeś innego wzmacniacza poza a21 czy tak tylko klepiesz bez sensu ???

ia-4 ma wszystko co a21 tylko jeszcze sporo, sporo więcej.

 

a co do calyx'a to przy zestawieniu na as przy cichym odsłuchu był to całkiem przyjemny dźwięk - może warto posłuchać tego u siebie.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ponownie trafia do mnie CTI. Tym razem będę go wpinał jeszcze dużo lepszą sieciówką niż ostatnio i postawie na platformie antywibracyjnej. Ostatnio jak go słuchałem stał na końcówce XIndaka (63kg więc też stabilnie było :-) )Dodatkowo dojdą opaski na kable Entreq. Aż się boję :-)))))))) To drugie podejście bo jakby nie lekkie problemy z wysterowaniem basu w Harpiach Monk to już bym go kupił natomiast ostatnimi czasy na tyle poprawiłem bas podziałem kabli osobno na bas i resztę, że chce jeszcze raz sprawdzić w tej konfiguracji czy CTI tym razem nie zagra w tym zakresie znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

witam!

przestałem udzielać się na forum ale ten wzmak zainteresował mnie i chyba kupię go na wiosnę ... a to email od producenta z Korei który dostałem dziś rano:

Dear Arek,

 

Thank you for interest in our products.

It will be highly appreciating if you would refer to the below information.

1. We can ship the Calyx The Integrated.

2. After checking our bank account, it will be ship by FedEx or EMS.

 

3. Total amount :

 

1) US$2,630.-

It will be supplied at US$2,630 that is about CTI’s cost(US$2,500),shipping & handling(US$100) and bank fee(US$30).

 

Bank information

Beneficiary : Digital & Analog Co., Ltd.

Account No. : 679868-09-100105

Bank Swift Code : CZNBKRSE

Bank Name : Kookmin Bank, Kwanyang Dong Branch

Or

2) US$2,682.-

It will be supplied at US$2,682 that is about CTI’s cost(US$2,500), shipping &handling(US$100) and PayPal fee(US$82).

 

Our PayPal account ;[email protected]

 

If you have any questions, please let us know.

Best regards,

Violet Park

Digital & Analog Co., Ltd.

Tel. : +82-(0)31-422-5690

Fax : +82-(0)31-422-5633

www.calyxaudio.com

[email protected]

[email protected]

 

-----Original Message-----

From: Arek [mailto:

Sent: Tuesday, November 20, 2012 10:09 AM

To: [email protected]

Subject: calyx

Edytowane przez cdplay.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

przestałem udzielać się na forum ale ten wzmak zainteresował mnie i chyba kupię go na wiosnę ... a to email od producenta z Korei który dostałem dziś rano:

Dear Arek,

 

Thank you for interest in our products.

It will be highly appreciating if you would refer to the below information.

1. We can ship the Calyx The Integrated.

2. After checking our bank account, it will be ship by FedEx or EMS.

 

3. Total amount :

 

1) US$2,630.-

It will be supplied at US$2,630 that is about CTI’s cost(US$2,500),shipping & handling(US$100) and bank fee(US$30).

 

Bank information

Beneficiary : Digital & Analog Co., Ltd.

Account No. : 679868-09-100105

Bank Swift Code : CZNBKRSE

Bank Name : Kookmin Bank, Kwanyang Dong Branch

Or

2) US$2,682.-

It will be supplied at US$2,682 that is about CTI’s cost(US$2,500), shipping &handling(US$100) and PayPal fee(US$82).

 

Our PayPal account ;[email protected]

 

If you have any questions, please let us know.

Best regards,

Violet Park

Digital & Analog Co., Ltd.

Tel. : +82-(0)31-422-5690

Fax : +82-(0)31-422-5633

www.calyxaudio.com

[email protected]

[email protected]

 

-----Original Message-----

From: Arek [mailto:

Sent: Tuesday, November 20, 2012 10:09 AM

To: [email protected]

Subject: calyx

 

Chyba jednak warto by założyciel wątku określił się jako branża, bo Iceman007 jest kierownikiem sprzedaży w audiozakupy.pl, która od niedawna ma w ofercie sprzęt Calyxa.

 

Nie pisałbym tego, gdyby nie powyższy post wskazujący na jakąś "wojenkę" dystrybucyjną. Coś mi tu dziwnie wygląda...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt jest wybitny i sam się najlepiej obroni. Bez żadnych nagonek...

Szerokopasmowce są bardzo wrażliwymi kolumnami i łatwo w nich o krzykliwość, szumy itd. Calyx CTI wykosił 4 lampowce wytypowane przez Bodnar Audio do porównań. Diabełki, 300B, 50kg monobloki na pentodzie i minimalistyczną konstrukcję na troidzie bezpośrednio żarzonej. Od tego zaczął się temat wspólnego wystawienia na AudioShow.

 

Na Harpiach Markus i Doberman, czyli kolumnach z zupełnie przeciwległego bieguna, CTI też wysterował je wybitnie.

To jest też tak, że ten wzmacniacz jest jakościowo wyżej niż sugerowałaby cena i dlatego bardziej pokazuje klasę w wyższej półce.

 

Ill Dottore>>

 

Ja rozumiem o czym mówisz i może odpowiem nieco inaczej niż Iceman007 :)

Moim zdaniem za barwę i charakter dźwięku odpowiada źródło, a wzmacniacz powinien "tylko", albo 'aż" wzmacniać i tyle. Nic już nie dodawać. Kable mają to przenieść z najmniejszymi możliwymi stratami, a kolumny z najmniejszymi zniekształceniami zamienić na drgania powietrza.To jest Hi-END dla mnie.

Bo to jest tak, że kiedyś też piłem herbatę z 2 łyżeczkami cukru, a dziś nie jestem w stanie wypić takiego ulepka :)

 

 

 

witam!

przestałem udzielać się na forum ale ten wzmak zainteresował mnie i chyba kupię go na wiosnę ... a to email od producenta z Korei który dostałem dziś rano:

Dear Arek,

 

Thank you for interest in our products.

It will be highly appreciating if you would refer to the below information.

1. We can ship the Calyx The Integrated.

2. After checking our bank account, it will be ship by FedEx or EMS.

 

3. Total amount :

 

1) US$2,630.-

It will be supplied at US$2,630 that is about CTI’s cost(US$2,500),shipping & handling(US$100) and bank fee(US$30).

Or

2) US$2,682.-

It will be supplied at US$2,682 that is about CTI’s cost(US$2,500), shipping &handling(US$100) and PayPal fee(US$82).

 

Nie słyszałem wcześniej o takim przypadku. A czy na pewno Pan napisał, że prosi o wysyłke do Polski?

Oni sprzedają owszem bezpośrednio w krajach, gdzie nie mają dystrybutorów.

 

Trzeba pamiętać też to Korea to nie EU i do tej ceny doliczą nam w Urzędzie Celnym 4,5% cła i 23% VAT

 

Tak czy inaczej napisałem o wyjaśnienia do prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet tak się składa, że chyba każdy o tym wie :-) możecie mnie nawet różowego robić co nie zmienia faktu, że jesteś naganiaczem Hegla i żadne argumenty nie są wstanie Cie przekonać o wyższości czegokolwiek nad nim bo widocznie masz jakieś zobowiązania wobec tej marki. Wszyscy w koło słyszą, że CTI jest lepszy od Hegla (nawet dzielonego) poza Tobą choć przez chwilę był zachwyt, ale przeszedł jak sobie przypomniałeś czyim jesteś klakierem. Wcześniej był temat Xindaka A600E sprytnie unikałeś stwierdzenia, że ten chińczyk też bije potęgę Hegla. Raz mnie z tego forum już wywalano bo krytykowałem Audio Physic teraz mogą mnie wywalić bo chwalę Calyx-a a i tak zacznę pisać z innego nicka i tak bez końca. Na szczęście mam zmienne IP :-) Na tym forum trzeba wszystkim wchodzić w 4 litery tak jak Ty członku każdego klubu. Wtedy można się utrzymać. Jesteś "fanem" wszystkiego co testujesz a ja mimo, że pracuje w sklepie potrafię słabe rzeczy napiętnować do tego stopnia, że dystrybutorzy zrywają ze mną współpracę. Kto jest zatem bardziej wiarygodny ? Pseudo recenzent który nie ma swojego zdania i wszystko gra dla niego super czy sprzedawca który jawnie na forum pisze bez owijania że coś jest dobre albo złe i nie szuka do tego złego pozytywów na siłę. Nawet o Calyx CTI napisałem szczerze, że góra z tego wzmacniacza nie jest wybitna choć każdy kto go słuchał uważał, że jest super.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.