Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słuchał, porównywał szerokopasmowce Bodnar ze wzmacniaczem, jak na zdjęciu z Europejskich Targów Muzycznych i Calyxem?

 

Ja słuchałem uważnie z lampą 300B i 2A3 i dwa razy z Calyxem.

Krótko mogę napisać tak: Calyx dźwięk tych kolumn kaleczy.

 

A że mimo to na AS się podoba i wyróżnia? Bo jest inny, niż 99% pozostałych systemów, ale to nie zasługa wzmacniacza Calyx. Porównawczo gra chudo, szczupło, agresywnie na górze, bez integracji podzakresów, środek i wokal o lata świetlne za dobrą lampą. Zniechęcająco, gdy słyszało się fizjologicznie grające zestawienie i dźwięk. Technologia ponad muzykalność.

 

 

Ponadto na AS było połączenie ze srebrem w kablach i to jest strzał w stopę. Każde srebro lepiej oddaje obrys dźwięku niż wypełnienie. Podobną cechę ma ten wzmacniacz. Mnie się zupełnie nie spodobał.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa srebrne kable ktore nie wyostrzaja brzmienia oraz graja miekko i plynnie, chocby wymienic Wireworld Platinum, Audioquest K2 chociaz ten drugi troche odchudza, ale ze tak powiem odchudza rownomiernie bez atakowania skrajami pasma.

Co do porownania srednicy...to gdybym slyszal tranzystor grajacy srednica tak jak lampa to juz dawno y u mnie stal;)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał, porównywał szerokopasmowce Bodnar ze wzmacniaczem, jak na zdjęciu z Europejskich Targów Muzycznych i Calyxem?

 

Ja słuchałem uważnie z lampą 300B i 2A3 i dwa razy z Calyxem.

Krótko mogę napisać tak: Calyx dźwięk tych kolumn kaleczy.

Osobiście Calyxa widzę z kolumnami Dynaudio i o podobnym charakterze brzmienia .

 

Co do porownania srednicy...to gdybym slyszal tranzystor grajacy srednica tak jak lampa to juz dawno y u mnie stal;)

Spróbuj Passa Zena.

Ale to DIY i tylko 8W .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa srebrne kable ktore nie wyostrzaja brzmienia oraz graja miekko i plynnie, chocby wymienic Wireworld Platinum, Audioquest K2 chociaz ten drugi troche odchudza, ale ze tak powiem odchudza rownomiernie bez atakowania skrajami pasma.

Co do porownania srednicy...to gdybym slyszal tranzystor grajacy srednica tak jak lampa to juz dawno y u mnie stal;)

 

Sorry, ze się wtrącam...

Przy okazji posłuchaj sobie Nakamichi CA 7 + PA 7:)

Porównując kiedyś brzmienie uzyskane z tego duetu z lampowymi końcówkami i pre Mac-a za grube $$$$ nie zauważyliśmy praktycznie ŻADNYCH różnic (kolumn wiadomo jakie:). Czy to w przestrzeni, barwie, czy średnicy, itd...Co prawda kable były inne...

Uważam więc, że nie ma co przepłacać, albo też na siłę kupować "łatwe" kolumny, bo lampka ma to, czego nie ma DOBRY tranzystor...

 

Nowe wzmacniacze w klasie D,T, czy inne też póki co odpuszczam. Choć nigdy nie wiadomo... Kiedyś pewno posłucham Calyx-a.

 

Pozdrówka!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre Macka mialo standardowe lampy? Bo ja jestem zagorzalym zwolennikiem NOSow i moim zdaniem jedynie te lampy pokazuja jak moze zagrac pieknie moze zarac lampa. Kolega mial pre macka, ale sam mowil, ze na zwyklych lampach to szalu nie ma.

Takie okazje sie naogol nie zdarzaja bo sprzet leciwy i znalezdz go u kogos to rzadkosc niestety.

 

muda, nie mam nic przeciwko diy, ale gdie tego posluchac to po pierwsze, a po drugie to 8W to nawet mninej niz moja lampa do tego mniejsza mozliwosc dopasowania do systemu. Piszac tranzystor mialem na mysli cos z powerem a zarazem to subtelne i piekne w brzmieniu jak lampa. Narazie pelna satysfakcja a ewentualna zmiana wiazalaby sie jedynie z tym, ze moze bede potrzebowal czegos co mniej sie grzeje.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Niutkiem

http://www.audiostereo.pl/zen-pass-v2-reaktywacja_96542.html

Może by była szansa coś u niego posłuchać...

Co do NOSów to prawda. Takie 6SN7 Ken Rady , szaraki czy Melz metal base to rozkosz dla uszu w stosunku do obecnej produkcji.

 

Wracając do tematu to pytam trochę poza wątkiem i mam cały czas polecanego Calyxa.

Na Xindaka A600P trzeba i tak czekać do kwietnia ( który audiofil tyle wytrzyma ? :/ ) więc może dla świętego spokoju warto by CTI jednak wpiąć w mój system.

Nie wiem czy wypali mi pożyczyć go od Iceman007 wiec zapytam tu - czy jest jakiś chętny ?

Kolumny to na bogato robione DIY Zaph ZRT

http://www.zaphaudio.com/ZRT.html

A CD NAIM CDX + kable Albedo Air 1 i jakieś IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda z lamp jeszcz warto posluchac Mullard ecc32, Tungsol vt231 round plate, sylvania 6sn7w metal base, to te ktore wypadly u mnie zdecydowanie najlepiej. Te ktore piszesz graly u SA i tez bardzo fajnie to zagralo.

Ciezko mi bedzie posluchac tego passa poniewaz nie mieszkam w Polsce.

 

zn21 watpie czy 300b uciegnie Magnepany, chyba, ze moze cos od KR Audio daloby rade?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno małe ALE.

Kwadra Round Plate kosztuje niewiele mniej niż bohater tego wątku i dlatego zrezygnowałem ze wzmacniacza lampowego.

Wzmacniacz u mnie często gra całymi dniami i nie mam zamiaru patrzeć / myśleć jak uciekają mi kolejne grube ojro . Do tego lampy coraz rzadziej dostępne wiec dobrze by było mieć zapasik . I kolejne zamrażanie niemałych pieniędzy .

 

Posłuchaj sobie Calyxa. Jak lubisz rozdzielczość i szybkość lampy to możesz się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał, porównywał szerokopasmowce Bodnar ze wzmacniaczem, jak na zdjęciu z Europejskich Targów Muzycznych i Calyxem?

 

Ja słuchałem uważnie z lampą 300B i 2A3 i dwa razy z Calyxem.

Krótko mogę napisać tak: Calyx dźwięk tych kolumn kaleczy.

 

A że mimo to na AS się podoba i wyróżnia? Bo jest inny, niż 99% pozostałych systemów, ale to nie zasługa wzmacniacza Calyx. Porównawczo gra chudo, szczupło, agresywnie na górze, bez integracji podzakresów, środek i wokal o lata świetlne za dobrą lampą. Zniechęcająco, gdy słyszało się fizjologicznie grające zestawienie i dźwięk. Technologia ponad muzykalność.

 

Ponadto na AS było połączenie ze srebrem w kablach i to jest strzał w stopę. Każde srebro lepiej oddaje obrys dźwięku niż wypełnienie. Podobną cechę ma ten wzmacniacz. Mnie się zupełnie nie spodobał.

CIekawe gdzie słuchałeś z tym Calyxem, bo CTI jest raptem kilka sztuk w Polsce i wiem gdzie.

Kto był na AS ten wie czy dźwięk był szczupły i agresywny. Oczywiście dźwięk to nie tylko zasługa wzmacniacza ani też kolumn, ale dobrania CAŁEGO TORU!

 

To, że wzmacniacz w klasie D będzie strzałem w stopę to usiłowali producentowi Bodnarów perswadować wszyscy. Przynajmniej tak opowiadał, ale jednak zdecydował się to sprawdzić i wyszło, że nie mieli racji.

Sam by sobie chyba przecież nie szkodził? Szczególnie, że zawsze się z lampowymi wzmacniaczami wystawiał. Teraz zdecydował się na klasę D w dobrym wydaniu, bo jak sam stwierdził to jest istotny postęp względem tego co słyszał do tej pory z jego kolumnami. Więc jest dokładnie odwrotnie jak mówisz.

Z resztą można się spytać http://www.bodnaraudio.com/contact/

 

Na Europejskich Targach Muzycznych byłem i wiem jak to grało,właśnie chudo i ostrawo, ale tam ogólnie warunki były żadne do prezentowania jakiegokolwiek dźwięku. Miało coś tam grać i tyle.

 

Sformulowan bylo wiecej i byly jednoznaczne. Naprawde chcesz to kontynuowac?

Pamięć bywa ulotna. Każdy niech wyciągnie wniosek sam:

http://www.audiostereo.pl/ktory-lepszy-przez-usb-ayre-qb9-czy-calyx-dac-24192_94973.html/page__hl__calyx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, najlepiej spytać i spytałem. Każdemu polecam zapytać u źródła.

 

Czy dzielenie pokoju na AS z inną firmą wiąże się z podziałem kosztów?

Żeby stwierdzić, że coś jest lepsze, to trzeba porównać z innymi. Wiem skądinąd,

że producent kolumn jest do bólu wierny swojej koncepcji. Nie ma porównania, bo nie musi.B

Wie, co jest warte uwagi. Bez trudu bym zaproponował lepsze zestawienie na zamianę tego no name 300B w sporo niższej od Calyxa cenie.

 

Nie jestem w grupie interesariuszy, więc nie mam zamiaru uczestniczyć w klubie.

Wyraziłem swoją opinię, bo znam kolumny z odsłuchów w sklepie, AS, źródłowych i prywatnych. Do "sekty" nie dołączę. 10 000 zł można wydać dużo lepiej. Najbardziej śmieszy mnie opinia Violeta, bo opisał to, co te kolumny mogą zagrać, ale na pewno nie w tym miejscu i nie z dostępnymi tam wzmacniaczami. Calyx, to nie jest to wzmacniacz pokazujący chociażby połowę możliwości tych kolumn. Podczas AS 2011 system grał nieporównywalnie lepiej. Tylko, że mało kto dotarł do kanapy z przodu. Teraz nie było wyjścia, bo to byo jedyne siedzisko w pokoju.

 

Ponadto same kable były zapewne w cenie 20 - 30 tys. zł. 3 razy więcej niż wzmacniacz. A w 2011 r. kolumny grały na kablu Klotz za 30 zł. To jakieś... 1000 razy drożej, żeby... obronić jakość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i żeby dał sobie radę z prądożernymi głośnikami

 

Jeszcze raz powtórzę: myślę, że w poszukiwaniach nie należy pominąć CA 7 + PA 7 Nakamichi (8-10 kzł).

Wiem skądinąd, że PA 7 b.dobrze radził sobie z CLS ML...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominane szerokopasmowce nie są prądożerne - ok. 95 dB.

Ktoś chce pomieszać tematy i znaleźć najlepszy wzmacniacz do wszystkiego.

Calyx nie jest najlepszy do tych kolumn i tyle. Może będzie (naj)lepiej z innymi. Ja nie sklep, żebym polecał coś tylko dlatego, że kogoś parzy gotówka - bez wypytania na czym tej osobie zależy, jakie kolumny ma i czego słucha. Wielu ma na basie głośnik 18 cm - ja też 18, ale... cali. Podwojone. Poza jakościowymi są różnice światopoglądowe. Ma być lampa, czy tranzystor, sub czy bez... basu :-)

 

Red Wine Audio, YBA, Almarro, to firmowe sprzęty, które grają (w cenie poniżej 10 tys.). A czy jeden z nich i który się wpasuje w system, to może wróżka wie. Może fusy wskażą na zupełnie inny - nie wiem. Calyx ma nierównomierny rozkład energii w paśmie. Ale z korektorem doskoczy do wskazanych i też będzie świetny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

wnioskując z postów Violeta oraz Iceman007 to brak równowagi w paśmie może być efeketem bardzo wysokiej rozdzielczości, która nie osłuchanym może kojarzyć się z nierównomiernością pasma, ale nie wiem ... tak mi przyszło do głowy :-) sprawdzę tego liliputa w przyszłym tygodniu to wyrobię swoje zdanie (mam nadzieje że dojedzie).pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CIekawe gdzie słuchałeś z tym Calyxem, bo CTI jest raptem kilka sztuk w Polsce i wiem gdzie.

Kto był na AS ten wie czy dźwięk był szczupły i agresywny. Oczywiście dźwięk to nie tylko zasługa wzmacniacza ani też kolumn, ale dobrania CAŁEGO TORU!

 

To, że wzmacniacz w klasie D będzie strzałem w stopę to usiłowali producentowi Bodnarów perswadować wszyscy. Przynajmniej tak opowiadał, ale jednak zdecydował się to sprawdzić i wyszło, że nie mieli racji.

Sam by sobie chyba przecież nie szkodził? Szczególnie, że zawsze się z lampowymi wzmacniaczami wystawiał. Teraz zdecydował się na klasę D w dobrym wydaniu, bo jak sam stwierdził to jest istotny postęp względem tego co słyszał do tej pory z jego kolumnami. Więc jest dokładnie odwrotnie jak mówisz.

Z resztą można się spytać http://www.bodnaraudio.com/contact/

 

Na Europejskich Targach Muzycznych byłem i wiem jak to grało,właśnie chudo i ostrawo, ale tam ogólnie warunki były żadne do prezentowania jakiegokolwiek dźwięku. Miało coś tam grać i tyle.

 

 

Pamięć bywa ulotna. Każdy niech wyciągnie wniosek sam:

http://www.audiostereo.pl/ktory-lepszy-przez-usb-ayre-qb9-czy-calyx-dac-24192_94973.html/page__hl__calyx

Ty dajesz link do watku a mowie o priv. Wiec prosze nie naginaj rzeczywistosci, bo juz calkiem tracisz na uczciwosci.

 

Dodam jedynie, ze nie byl to priv od Icemana007, wiec go przepraszam za pomylke, a od innego Twojego kolegi o nicku zaczynajacym sie na ¨I¨.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już z samych zapowiedzi bije wazelina:

 

- "znakomity" phonostage (na okładce)

- "arcyciekawy" głośnik (B&W) - samo ciekawybrzmi zbyt banalnie

- "wyjątkowe" monitory (F. Serblin)

- "arsenał" wejść cyfrowych - komplet, to zbyt mało

- "sensacyjny" DAC (o Calyx)

 

Wniosek z tego, że Calyx nijak się nie wybija na tle rynku... Absolutny średniak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem czekamy na Twój wybitny wzmak co rozkłada na łopatki Cti i nic tylko jad z Twojej strony a zero konkretów. Daj mi wzmak za dużo niższa cenę co pociągnie moje Monki czekam poważnie bo Cti już dla siebie zamówiłem i sprzedałem A600P końcówkę mocy która uciągnie wszystko. Cti mogę odmówić jak pokażesz mi to cudo bo lubię oszczędzać.

 

Właśnie mam w domu Bladelius Thor MkII na zachodnich forach oceniany często na poziomie albo nawet powyżej Hegla H200. Jest dobry faktycznie ma 25kg i 1800W trafo oraz 165w/8ohm czyli to konkretny piecyk. A teraz uwagi w stosunku do Cti, gra jakby nie miał siły, jest dużo wolniejszy od Cti choć nie jeśt wolny Xindak był od niego wyraźnie lepszy a Cti rozkłada go doszczętnie dużo lepsza rozdzielczość, dynamika i w mikro i w makro. Zaleta ze jest za 4000zl do kupienia i za taka cenę jest super mówię o używanym oczywiście. Teraz jedna uwaga mam w domu Kef reference 207 i na nich Bladelius gra super a Monki go wykładaja dlatego czekam na propozycje od kolegi Wuelem bo Yba o mocy 50w na kanał to szkoda gadać ....

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lampa SET o kilku watach, to już w ogóle szkoda gadać. Masz problem z kolumnami, a nie ze wzmacniaczem. YBA wzorowo ciągnie wielkie JM Lab. Sam widzisz i potwierdzasz, że to loteria, więc po co chcesz rady?

 

Napisałem z czym CTI nie gra. Słuchałem go z innymi kolumnami, bo te właśnie mnie zaciekawiły. Monków nie mam i nie zamierzam. Jeśli moja opinia ciebie uraziła, to przykro mi. Masz szczęście, że nie słuchałeś mojego systemu, bo wtedy byś mnie pewnie do sądu podał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym Audio-Video gratka dla klubowiczów Calyxa.

Obszerna recenzja flagowego DACa Calyx FEMTO

 

http://www.av.com.pl/component/content/article/81/811-wydanie-styczniowe-2013

Fajna zajawka w A-V : Calyx Femto

Sensacyjny DAC z Korei. :)

Ciekawe, że w Audio Video prawie każdy DAC jest niesamowity.

Wystarczy zobaczyć skróty recenzji.

Nic tylko Panowie sprzedawać nasze wysłużone kompakty i kupować "sensacyjne" DAC-ki.

 

P.S.

Grado_Fan nie bierz tego do siebie.

Po prostu ogólnie nie mogłem sie powstrzymać.

Pewnie sam DAC-a niedługo kupie:) Serio!

Edytowane przez zwykłybanan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Monki nie mogę narzekać. Wiedziałem co kupuje zreszta kolejne kolumny w moim domu czyli Kef Reference 207 pokazują ze Monki nie muszą się niczego wstydzić. Kefy są najlepszymi kolumnami jakie u mnie były razem z Monkami ale grają jednak inaczej. Dziwi mnie po tym spotkaniu to ze B&W są dużo popularniejsze bo dla mnie są gorsze od Kefow. Wracając do Calyxa to uwziales się tej marki. Masz swoje zdanie i dobrze słuchaj sobie po swojemu. Temat lamp tez przerabialem i nie mam zamiaru do nich wracać. Oczywiście potrafią zagrać super wciągająca niesamowicie atrakcyjnie i czarujaco, ale wiem z doświadczenia ze nawet Reference 110 Audio Research nie jest w stanie występować Monka to jedno a druga sprawa ze tranzystory z gornej polki grają dla mnie prawdziwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was bawił się z upgradem firmware w DAC-kach Calyx-a? Przyznam, że ja popełniłem taką rzecz. W Calyxie 92/124 wgrałem firmware 3.3.0 (wcześniej grałem na 3.1.0). Przyznam, że szczęka mi opadła. Gra tak mocno inaczej, że go nie mogę poznać. W sumie nie wiem do końca na który się zdecydować. Na 3.3.0 DAC jest szalenie audiofilski. Smaczki, góra, szybkość są absolutnie niezwykłe. Na 3.1.0 grał natomiast przyjemniej. Lekko misiowato w porównaniu do nowego firmware (nigdy wcześniej tak tego nie odbierałem!). Ale cieplej i z bardziej nasyconą górą. Jak zwykle - dużo zależy od nagrania. Na tych dobrych nowy firmware to kiler. Na tych gorszych zdecydowanie 3.1.0 jest przyjemniejszy. Przyznam, że jak bym je usłyszał obok siebie to bym uznał, że z którymś coś jest nie tegez...

 

Próbowaliście? Jak wrażenia? Femto też zdaje się ma nowy firmware.

 

Ogólnie to ogromna pochwała dla GFmoda za... moda. Przyznam, że przy zewnętrznym zasilaczu i po wymianie w nim... bezpiecznika (na Synergistic Research) 24/192 to obłędny DACpod względem ilościi szczegółów. Nie chcę koloryzować, ale wydaje mi się, że nawet Femto fabryczny wymiękał (wiem, że niektórzy mogą śmiać się z bezpieczników, ale Synergistic naprawdę zmienia bardzo dużo. Przynajmniej w moim systemie). Oczywiście budowa i funkcjonalność Femto nie pozostawia wątpliwości. Ale i bura dla naszego miłego dystrybutora przy okazji. Najwyraźniej dobre recenzje spowodowały, że Femto zdrożał o 2 tys. Choć akurat ani waluty nie poszły ani nawet nie zafundowano nam wyższego VAT-u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.