Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i jestem po odsłuchach u Kolegi Iceman007 za co jeszcze raz chciałem podziękować.

Wzmacniacze które słuchaliśmy to moja Ugoda ,Calyx CTI i końcówka Xindaka A600P .

 

Ugoda vs Calyx CTI

Chociaż Ugoda jest bardzo wydajnym prądowo wzmacniaczem CTI idzie jeszcze dalej w szybkości , przejrzystości średnicy i basu.

Jednak góra CTI odstaje od reszty . Brakuje jej masy , dociążenia.

Inaczej - jak jest talerz średnicy 30cm z grubej blachy to CTI przetworzy go na talerz 10cm z cieńszej blachy.

Tak więc szukając do niego reszty trzeba mieć na uwadze źródło czy kolumny z dociążoną ,mocną ale nieagresywną górą i takie połączenie będzie strzałem w 10tkę:)

Analizując później to co słyszałem przypomniało mi się jak stroiłem UGODe.

Chodziło o kondensator wejściowy. Został Balck Gate N który ma świetną górę ale nie do końca równe pasmo z nieco docieplonym środkiem i basem. Przez co średnica ( wokale ) są za mgiełką jak to też słusznie stwierdził obecny tez Kolega Berberys .

Na próbę w Ugodzie miałem też Mundorfa Supreme i z nim Ugoda zagrała jak Calyx czyli równiej z większą przejrzystością środka i basu ale z taką samą manierą cod o góry pasma.Pozostaje więc dobrać do Ugody taki kondensator który połączy zalety Mundorfa Supreme z Black Gate N .Chociaż nie wiem czy taki jest :/

 

Powyższy opis dotyczy dwóch bardzo dobrych wzmacniaczy i nawet nie ma co ich porównywać do wybitnych wzmacniaczy za " kilka tysięcy " .

Jeżeli ktoś ma wzmacniacz średniej klasy a chce zrobić duży postęp to Calyx CTI jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale należy brać poprawkę na górę pasma dobierając do niego resztę toru a zwłaszcza wspomnianą wcześniej górę pasma.

Bonusem jest też DAC i możliwość pójścia w stronę PC Audio

 

Dla mnie brzmieniem dnia była końcówka Xindaka A600P .

Łączyła zalety obydwu wzmacniaczy , w każdym aspekcie brzmienia idąc jeszcze wyraźniej do przodu . Namieszała mi w głowie na tyle że zaczynam się łamać . A zawsze byłem przeciwnikiem rozdzielania preampa z końcówką .

Jednak to nie 10 000zł a 12 000zł do których trzeba doliczyć koszt dobrego preampa .

Wczoraj preampem był DAC Cello za 24 000zł więc cenowo to też całkiem inna liga.

 

Celowo na początku nie pisałem o wyglądzie CTI na żywo .

Pierwsze wrażenie - za co te 10 koła ?

Patrząc jak CTI stoi na A600P Xindaka i różnica tylko 2 000zł wywołuje mieszane uczucia.

Po pierwsze CTI jest na tyle mały że zmieści się nam praktycznie wszędzie . Xindak to monstrum o wadze 63kg i głębokości 62cm więc zapomnijcie o większości stolików czy półek .

Wracając do samego CTI

Na żywo wyświetlacz prezentuje się bardzo ładnie a tu miałem mieszane uczucia patrząc na same zdjęcia .

Obudowa ładna i dobrze spasowana chociaż spasowanie śrubek po bokach mogło by być ciut lepsze.

Gniazda wyjściowe niestety nie przyjmą szerokich i masywnych wideł. Trzeba użyć bananów , gołych przewodów być może małych widełek .

Tyle z mojej strony .

 

Gosc w okolicy sprzedal BAT VK-200 i kupil tego Xindaka;) Musi byc chyba faktycznie niezly.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

do kolegi muda44, no to właściwie nic nie wiem... to jak jest z tym Calyxem wymiata, miażdży, jest wybitny? czy plumka sobie słabiutko akcentując np blachy perkusyjne... kupił byś bez zastanowienia, robi wrażenie czy raczej pełen dystans i rozwaga w sumie to tylko 5,5 kg wzmaka made in Korea ... proszę o szczerą i poważną odpowiedź albowiem męczy mnie bardzo ten koreański liliput!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gra słabiutko czy nie to chyba była napisane wyraźnie.

Kto był w 307 w Sobieskim mógł usłyszeć czy to było słabe plumkanie bez życia czy wręcz przeciwnie.

 

Ten zestaw dostał nagrodę za najlepszy dźwięk, a dużo osób w trakcie wystawy również chwaliło, także o czymś to świadczy.

 

 

best.png

 

Kolumny Bodnar Audio + elektronika Entreq, M2Tech, Calyx

Producent: Bodnar Audio | www.bodnaraudio.com

Dystrybucja: GFmod Audio Research | www.gfmod.pl

 

 

 

P1080918_mini-calyx-cti.jpg

 

 

Ciekawy pomysł na relacje AudioShow od Wojciecha Pacuły.

Poczytać można o wrażeniach wystawcy, organizatora, producenta czy zwiedzającego.

http://www.highfidelity.pl/@main-1506&lang=

 

W dwóch z krótkich relacji pojawia się wzmianka o pokoju Bodnar Audio i GFmod Audio Research,

 

"Idąc dalej wdepnąłem do pokoju Bodnar Audio, w którym grały kolumny Sandglass Piano Edition w towarzystwie sprzętu M2Tech. Brzmienie bardzo spójne i wciągające, pełna synergia, przynajmniej na tyle ile udało się usłyszeć. Niebanalny pomysł na wygląd, zresztą o tym to spokojnie można byłoby napisać esej, ale lepiej zobaczyć samemu i koniecznie posłuchać. Nie jestem fanem kolumn szerokopasmowych, ale te akurat w sobie coś szczególnego mają."

 

...i w drugim:

 

"Najbardziej zainteresowały mnie piękne kolumny szerokopasmowe Bodnar Audio – nigdy nie podobał mi się dźwięk głośników szerokopasmowych, a tutaj, w wydaniu kolumn Sandglass Piano Edition, był bardzo wciągający."

 

Dwa razy pojawia się sformułowanie osób, które nie przepadają za kolumnami szerokopasmowymi, że nigdy tak grających szerokopasmowców nie słyszeli.

Ogromną zasługą dla takiego odbioru był wzmacniacz Calyx CTI, o czym pisałem wcześniej.

Tak wielkie kolumny w niedużym pomieszczeniu to było wyzwanie żeby dźwięk się nie zadławił i bas nie wzbudzał. Dużo pracy włożyłem w to aby tak zestroić cały tor, żeby była idealna kontrola, a przy tym gładkość i spójność.

Żaden element nie był przypadkowy.

post-22055-0-43661200-1354690166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

witam! napisałem ,,słabiutko,, akcentujac blachy perkusyjne... napewno nie gra słabiutko, nie o to mi chodziło. Muda44 jest jak narazie jedynym człowiekiem nie związanym z branżą który dłużej słuchał tego wzmacniacza (bezpośrednio konfrontował z innym sprzętem etc) i wolał bym przeczytać bardziej subiektywną wypowiedz na temat tego jakie wrażenie zrobił na nim odsłuch w/w wzmacniacza. Tak czy siak chyba kupuję go! i sam się przekonam co z tym Calyx-em :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, bo była wcześniej opinia osoby niezwiązanej, która nie zapisała się wczoraj na forum i też pisze to samo.

http://www.audiostereo.pl/calyx-klub_98638.html/page__view__findpost__p__2645335

 

Ta osoba, słuchała, porównywała i kupiła.

 

Porównanie w którym uczestniczył Muda44 nie było do końca miarodajne, bo Xindac grał po XLR na innym interkonekcie, a reszta po RCA, więc trzeba brać na to poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, ze niejedna integra po zbalansowanym torze zagra lepiej? Bo przeciez calyx xlr nie ma.

Z mojej strony napisze, ze w moim wzmacniaczu mam jedynie rca a 3 moich kolegow ma BAT i xlr, ich systemy wcale lepiej nie graja.

Nie ma sie czego wstydzic, ten Xindak jest podobno bardzo dobrym wzmacniaczem i nie robic z Calyx pogramce wszystkiego co wyprodukowano, ponadto jak sie czyta wypowiedzi z audioshow to czesciej wspominane sa inne konfiguracje jako to najciekawiej grajace.

Nie chce wyjsc na zlosliwca, ale troche obiektywizmu i prawdy by sie przydalo.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 zacznijmy od rodzaju muzyki jaki preferuje kolega muda. Niestety to elektronika a audiofilskie plumkanie mało go raczej interesuje. Głównie słucha muzyki elektronicznej w różnych formach i bardzo ważna dla niego jest duża dynamika w makro. Xindak gra z rozmachem zwłaszcza z XLO Limited, który jest kablem z przepotężnym basem i bardzo gęstą żylastą średnicą. To zrobiło wrażenie. Jakbym podpiął CTI takim kablem to zagrałby dość podobnie z szybszym basem i ciut mniejszym. Niestety nie wystarczyło czasu na posłuchanie XIndaka na tym samym RCA co słuchaliśmy CTI. Co do tych blach to już nawet sam muda napisał, że jego wzmacniacz Ugoda ma wyraźnie zaakcentowaną górę i bas a trochę gorzej z prezentacją średnicy. CTI i Xindak są bardziej wyrównane. Góry w CTI nie brakuje jest jej ilościowo tyle samo co w XIndaku czyli tyle co powinno ale fakt o którym kilka razy już pisałem, że góra XIndaka jest lepsza. Fajnie jakby kolega muda napisał do jakich już wcześniej wzmacniaczy porównywał swoją Ugodę i jeszcze raz zaakcentował to co napisał, że to nie jest poziom najlepszych wzmacniaczy za kilka tysięcy tylko dużo wyżej i dotyczy to obu wzmacniaczy XIndaka i CTI przy czym grają one trochę inaczej. Oba bardzo dobrze to nie ulega wątpliwości i oba niewiele wnoszą od siebie.

I jeszcze jedno. Mimo, że kolega muda ma Ugodę z mocną górą to w domu używa w całości srebrnego okablowania a u mnie jest tylko miedź i to raczej ta grająca ciężkim gęstym dźwiękiem.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, ze niejedna integra po zbalansowanym torze zagra lepiej? Bo przeciez calyx xlr nie ma.

Z mojej strony napisze, ze w moim wzmacniaczu mam jedynie rca a 3 moich kolegow ma BAT i xlr, ich systemy wcale lepiej nie graja.

Nie ma sie czego wstydzic, ten Xindak jest podobno bardzo dobrym wzmacniaczem i nie robic z Calyx pogramce wszystkiego co wyprodukowano, ponadto jak sie czyta wypowiedzi z audioshow to czesciej wspominane sa inne konfiguracje jako to najciekawiej grajace.

Nie chce wyjsc na zlosliwca, ale troche obiektywizmu i prawdy by sie przydalo.

 

Owszem bądźmy obiektywni. Nie napisałem, że XLR jest lepsze tylko, że to jest inne wyjście i inne interkonekty, czyli mamy trzy zmienne, a nie jedną.

Stąd zwracam obiektywnie uwagę żeby nie wyciągać zbyt twardych wniosków, bo nie do końca wiadomo dokładnie czy z czego wynika to mniejsze dociążenie góry.

Nikt Xindaka nie deprecjonuje, ale wskazuje różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 zacznijmy od rodzaju muzyki jaki preferuje kolega muda. Niestety to elektronika a audiofilskie plumkanie mało go raczej interesuje. Głównie słucha muzyki elektronicznej w różnych formach i bardzo ważna dla niego jest duża dynamika w makro. Xindak gra z rozmachem zwłaszcza z XLO Limited, który jest kablem z przepotężnym basem i bardzo gęstą żylastą średnicą. To zrobiło wrażenie. Jakbym podpiął CTI takim kablem to zagrałby dość podobnie z szybszym basem i ciut mniejszym. Niestety nie wystarczyło czasu na posłuchanie XIndaka na tym samym RCA co słuchaliśmy CTI. Co do tych blach to już nawet sam muda napisał, że jego wzmacniacz Ugoda ma wyraźnie zaakcentowaną górę i bas a trochę gorzej z prezentacją średnicy. CTI i Xindak są bardziej wyrównane. Góry w CTI nie brakuje jest jej ilościowo tyle samo co w XIndaku czyli tyle co powinno ale fakt o którym kilka razy już pisałem, że góra XIndaka jest lepsza. Fajnie jakby kolega muda napisał do jakich już wcześniej wzmacniaczy porównywał swoją Ugodę i jeszcze raz zaakcentował to co napisał, że to nie jest poziom najlepszych wzmacniaczy za kilka tysięcy tylko dużo wyżej i dotyczy to obu wzmacniaczy XIndaka i CTI przy czym grają one trochę inaczej. Oba bardzo dobrze to nie ulega wątpliwości i oba niewiele wnoszą od siebie.

I jeszcze jedno. Mimo, że kolega muda ma Ugodę z mocną górą to w domu używa w całości srebrnego okablowania a u mnie jest tylko miedź i to raczej ta grająca ciężkim gęstym dźwiękiem.

 

Ale na samej elektronice kolega muda nie jest w stanie stwierdzic jak dobry jest taki czy inny wzmacniacz. Tyczy sie to takze Ugody.

 

P.S. Srebro nie zawsze musi miec ostrzejsza gore, moje kable glosnikowe pomimo duzej ilosci informacji na gorze graja lagodniej niz niejeden kabel miedziany.

 

Jezeli przy akustycznych instrumentach w klasyce gora Cie razi to raczej wina to jakiegos elementu w torze. Gdyz na dobrym sprzecie naturalne instrumenty nie powinny kluc po uszach. Wystarczy pojsc na koncert, nawet gdy jest glosno nie ma o tym mowy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na porównania zdawałem sobie sprawę że mam na to tylko dwie godziny .

To za mało żeby poznać sprzęt na muzyce takiej jak Diana Krall , Patricia Barber czy choćby Vivaldiego którego też lubię.

Dlatego nagrałem kilka dobrze mi znanych i pod pewnymi względami trudnych kawałków na których jestem w stanie wyłapać co warty jest sprzęt .

Same głosy mogą dobrze grać choćby na Sugdenie A21 ale ten wyłoży się przy dynamicznych kawałkach. Osłuchany jestem na tyle że potrafię sobie „ przełożyć ” to co słyszałem na bardziej „ ambitną ” muzykę.

Stąd te a nie inne nagrania .

Szkoda że nie miałem okazji posłuchać CTI u siebie. Harpie Monk to bardzo fajne kolumny ale chociaż ich tweeter Seasa uważam za bardzo dobry to jednak to nie ta klasa co moje D3004/6600 Scan Speaka. I potwierdzili to wszyscy którzy obcowali z tym Seasem i Scan Speakiem.

To też może być i myślę że jest element niekorzystny dla CTI

 

Czy ja bym kupił CTI ?

Nie.

Po tym co słyszałem zdaje sobie sprawę że w swojej Ugodzie wywalając niebieskiego Alpsa i wstawiając Noble czy drabinkę Khozmo oraz poprzez dobranie kondensatora na wejściu jestem w stanie zbliżyć się lub zrównać z czystością basu i średnicy CTI . Jednak nie uzyskam z Ugody takiej dynamiki i możliwości wysterowania membran jakie daje Calyx i to jest bezdyskusyjne ( ale też nie u każdego są takie smoki jak te Harpie :) ) .

Tak jak i to , że o ile Calyx średnicę i bas ma świetny to nie wierzę że jakiekolwiek kable , kolumny czy reszta sprzętu wyciągnie z niego tak dobrą górę jak jego bas i średnica .

Ugoda ma góry więcej . Więcej można skorygować ale jakość gorzej.

 

Dlaczego bym nie kupił CTI ?

Dlatego ze jeżeli zrobię kolejny krok to chcę zamknąć temat na amen i to da mi Xindak A600P. Ale zdajcie sobie sprawę że o ile A600P jest droższy tylko o 2000zł od CTI to jest to sama końcówka. Nawet robiąc preamp DIY + dodatkowe kable trzeba liczyć minimum 5000zł A chcąc kupić porządny preamp ta wartość spokojnie się podwoi .

Czyli mamy 17 -22 000zł

Jest jeszcze wcześniej wspomniana kwestia wielkości.

Tak ! Xindak powala samym wyglądem. Ale zmierzcie jego głębokość i zastanówcie się czy i gdzie się on Wam zmieści.

Więc to i inna jakość ale też i znacznie inne pieniądze.

 

Czy mogę polecić CTI ?

Tak

Jeżeli macie powiedzmy NAIMa CDX , Creeka , Roksana , którąś z integr Krella czy wzmacniacze w podobnej klasie i kasie to będzie to dla Was duży skok do przodu. Nie krok , ale skok . Jeżeli zbuduje się system pod niego uzyskacie HI ENDową średnice , taki sam bas i dobrą górę oraz przestaniecie się zastanawiać czy uciągnie Wam w sumie jakiekolwiek kolumny co uważam ma ogromne znaczenie .

Jeżeli macie jeszcze jedną " dychę " to bym poszedł w kierunku A600P

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w zrodlo ze sterowaniem glosnoscia.

Gdybym mial trudne kolumny to z checia bym tego Xindaka sprobowal pomimo tego, ze nawet bardzo drogie tranzystory w klasie A nie daja mi tej przyjemnosci ze sluchania co porzadna lampa;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 - co ty porównujesz koncert symfoniczny z płytami. Tego nigdy nie uzyskasz w domu. Posłuchaj skrzypiec na żywo a potem z płyty - szczególnie starych skrzypiec. Ginie część aury i ta arcydelikatna faktura i jak wprost i brutalnie napisał Elberoth nigdy tego nie usłyszysz z głośnika. Poza tym słuchają koncert barokowy nie słychać, że skrzypce na strunach jelitowych są zaskakująco ciche. Na płytach brzmi to wręcz przeciwnie i ma się wrażenie, że gra wielka orkiestra. Taka jest prawda o płytach, które różnią się między sobą nie tylko w zależności od wytwórni ale także, gdzie ta wytwórnia ma swój oddział ze studiem a nagrywają instrumenty akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 napiszę Ci jak ja to widzę z punktu tej słabej kopułki SEAS 27TBFC. Ta kopułka musi dostać kapitalny sygnał bo inaczej pokazuje każdą chropowatość, suchość czy zapiaszczenie sygnału jak lupa. Niestety CTI ma trochę problem z górą i na Monkach to słychać w sposób w który tego nie słychać już na miękkich kopułkach, które zazwyczaj rozmywają delikatnie kontur dźwięku i nie są tak bezwzględne w prezentacji. Dlatego też inne osoby z którymi rozmawiałem o CTI nie widzą problemów z wysokimi tonami bo mają miękkie przetworniki. Do tego 2 godziny jak napisałeś w innej akustyce i przy zupełnie innej prezentacji dźwięku to za mało niestety...

Nawet z najlepszą drabiną Ugoda nie zbliży się w średnicy do CTI bo jest najnormalniej wolniejsza a rozdzielczość CTI bierze się z szybkości aby pokazać taką ilość informacji wzmacniacz musi być niesamowicie szybki dlatego ani Twoja Ugoda ani mój Xindak nie jest w stanie zagrać taką średnicą a zrobiłem już wszystko co mogłem żeby przyśpieszyć Xindaka wywalając preamp i dając bardzo szybkiego Femto bezpośrednio sterującego XIndakiem. Góry z CTI już nie poprawimy to fakt, ale dalej to lepsza góra niż np Luxman L505u więc czy taka zła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 - co ty porównujesz koncert symfoniczny z płytami. Tego nigdy nie uzyskasz w domu. Posłuchaj skrzypiec na żywo a potem z płyty - szczególnie starych skrzypiec. Ginie część aury i ta arcydelikatna faktura i jak wprost i brutalnie napisał Elberoth nigdy tego nie usłyszysz z głośnika. Poza tym słuchają koncert barokowy nie słychać, że skrzypce na strunach jelitowych są zaskakująco ciche. Na płytach brzmi to wręcz przeciwnie i ma się wrażenie, że gra wielka orkiestra. Taka jest prawda o płytach, które różnią się między sobą nie tylko w zależności od wytwórni ale także, gdzie ta wytwórnia ma swój oddział ze studiem a nagrywają instrumenty akustyczne.

 

 

Zgadzam sie w calej rozsciaglosci:) Ale pomimo tego ostrosci mozna sie z systemu pozbyc. Jedna z rzeczy ktore ja zrobilem by moc z przyjemnoscia sluchac klasyki to kupienie gramofonu:) Roznica jest bardzo duza w porownaniu do CD, zwlaszcza w naturalnosci i szybkosci a takze kontrastami dynamicznymi, czyli problemami o ktorych piszesz. Oczywiscie filharmoni w domu nigdy nie bedzie, dlatego zabawne jest dla mnie gdy ktos pisze, ze ma super naturalny dzwiek w domu ze sprzetu stereo.

 

Iceman007 jezeli chcesz szybka i pielkna srednice to radzilbym wejsc w dobry gramofon.

nie wiedzialem, ze te Seasy sa tak doskonale, drzyj scanspeaku!

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry z CTI już nie poprawimy to fakt, ale dalej to lepsza góra niż np Luxman L505u więc czy taka zła ?

Ależ nie piszemy o wzmacniaczu klasy budżetowej tylko o sprzęcie ze znacznie innego zakresu ceny i jakości brzmienia więc i górę oceniam też z tego pułapu . A skoro jest lepsza niż z L505u to więcej chyba pisać nie trzeba.

Gdyby góra była klasy średnicy i basu to by był wzmacniacz idealny a takich nie ma ;)

A jak by CTI miał takową to i pewnie cena by poszła z x3 więc niech jest jak jest.

 

Wojtek.

Ten Seas bije na głowę Scany D2008 , D2010 jak i 9300 , 9500 czy 9700 .

Jednak D3004 / 6600 to już inna klasa którą S.S pokazał na co go stać. Tylko jeden Seas Crescendo się zbliża do tego poziomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 - mnie nie chodzi o ostrość bo tak nie jest a o ilość wysokich tonów i jest ich sporo. W porównaniu do audiomatusa słychać jak delikatny jest CTI i jest ta przyjemna aura której brakowało mi a wiem, że jak się przyzwyczaję to znowu mi jej pewnie zabraknie a oba wzmacniacze na tej samej technologii pracują. Jak słuchałem MG1.7 na Mackintoshu w salonie audio to aż takiej delikatności nie było.

Co do analogu to tu nie wychodzi tyle tytułów co na CD a ja jestem zapalonym melomanem i zbieram nagrania dosłownie garściami. Nie zamierzam skupiać się na paru płytach bo jest bardzie audiofilskie podejście do tego uciążliwe:). Poza tym magnepan nawet dał łatwą możliwość korygowania wysokich tonach dając wymianę rezystora na zewnątrz obok terminali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie piszemy o wzmacniaczu klasy budżetowej tylko o sprzęcie ze znacznie innego zakresu ceny i jakości brzmienia więc i górę oceniam też z tego pułapu . A skoro jest lepsza niż z L505u to więcej chyba pisać nie trzeba.

Gdyby góra była klasy średnicy i basu to by był wzmacniacz idealny a takich nie ma ;)

A jak by CTI miał takową to i pewnie cena by poszła z x3 więc niech jest jak jest.

 

Wojtek.

Ten Seas bije na głowę Scany D2008 , D2010 jak i 9300 , 9500 czy 9700 .

Jednak D3004 / 6600 to już inna klasa którą S.S pokazał na co go stać. Tylko jeden Seas Crescendo się zbliża do tego poziomu .

 

Jak widac jest tez lepszy od diamentu i berylu;)

 

Nie będziemy tutaj dyskutować o kopułkach nie ten wątek :-) Napiszę tylko, że ja głuchy po przesłuchaniu diamentów, beryli, iluminatorów, revelatorów wybrałem tego SEASA bo był gorszy :-)

 

Fakt, ze Twoje opinie sa dosyc delikatnie mowiac niekonwencjonalne;) Pisales juz o Caspianie lepszym od Supernaita, Xindac dac20 lepszym od NDAC i kilku innych bardzo dobrych dackow w tym przedziale, teraz to, no i CTI zamiatajacym wszystko na swojej drodze. Harpia oczywiscie tez jest naj w swojej cenie a zastosowany w niej SEAS rozjezdza diamenty B&W i Beryl w Grand Utopiach, pewnie jest tez lepszy od wszelakich elektrostatow. No coz, kazdy slyszy na swoj indywidualny sposob;)

 

Z pewnoscia zyskujesz takimi wpisami uznanie uzytkownikow ww, ktorych tutaj nie brakuje i w przyszlosci z pewnoscia zaufaja Twoim opiniom skoro osoba ktora twierdzila, ze ich sprzeta sa lepsze od tych duuzo drozszch to gdy nastepnym razem napiszesz, ze cos jest tym razem lepsze to bedzie to takie bedzie naprawde.

A znasz jakies wybitne wzmacniacze w cenie CTI ktorych akurat nie masz w sprzedazy a ma je dystrybutor z Toba nie powiazany?

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszałem diamentu i berylu ale też nie sam głośnik gra a raczej gra tak jak pozwala na to jego jakość i aplikacja . A z tego co wiem to w Monkach Seas ten nie ma w torze rezystora co już w teorii wróży same pozytywy .

 

Wojtek , zauważ ze Iceman007 ma u siebie w ofercie też Xindaka A600P i parę innych o jakie go pytałem a jednak nadal zachwala Calyxa CTI co raczej nie świadczy o naciąganiu klienteli

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 Twoje kolejne zachwyty na tym forum nie podlegają za to komentarzom. Co chwilę jakieś nowe odkrycie, olśnienie i nie wiem po co piszesz tutaj w tym klubie skoro nie słyszałeś niczego Calyxa ? Ja nie piszę w klubie Hegla. Caspian jest dla mnie lepszy od Supernaita, który ma duże ograniczenia (brak gładkości i przestrzeń zamknięta między kolumnami) i dzielony XS jest już od niego znacząco lepszy. Xindak DAC-20 mam obecnie znów do drugiego systemu i nie tylko ja ale jeszcze kilka osób pisało, że jest lepszy od Naim DAC. Osób które je słuchało a nie tak jak Ty, który go nie słyszał. Nigdzie nie napisałem, że SEAS rozjeżdża Diamenty B&W pokaż mi gdzie to napisałem ? Pisałem, że SEAS średniotonowy rozjeżdża kewlar z B&W i słyszało to kilka osób jeszcze nawet napisało na tym forum. Beryl w Focalach słuchałem tylko na targach i nigdy nie pisałem o rozjeżdżaniu Berylu z Focala kolejna bzdura którą piszesz bezpodstawnie. Natomiast miałem i Ushery i Paradigmy na Berylu a nawet S4v2 na Berylu były moimi kolumnami przez pół roku i tak napiszę, że Usher i Paradigm ma gorszą górę od SEAS w Monkach i w obu przypadkach chodzi o to, że SEAS brzmi prawdziwiej a tamte są lekko wyłagodzone. Jakbyś był bardziej wnikliwy to byś przeczytał w moim teście Martin Logan Ethos, że góra z tych kolumn była znakomita i bardzo mi się podobała natomiast przegrały z Monkami na polu basu i niskiej średnicy, ale były 15 000zł tańsze. Po raz kolejny jak widać piszesz brednie, żeby mnie zdyskredytować. Największą przyjemność sprawia mi wyszukiwanie wyjątkowo udanych sprzętów bez zwracania uwagi na produkcje i pochodzenie. I nie chodzi tylko o hi-end bo wiele frajdy sprawiają mi sprzęty za 1000-2000zł wyróżniające się brzmieniem, ale piszę głównie o własnych poszukiwaniach. Od dawna nie piszę o niczym innym niż tym co mam w domu.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman007 Napisales ogolnikowo, ze wolales go bardziej od berylu czy diamentu, a to sugeruje juz wszelkie przetworniki tego typu to po pierwsze.

Druga sprawa to wskaz te moje zachwyty, pisalem zaledwie o kilku ktore w danym momencie mi sie podobaly i jest ich zdecydowanie mniej a pozatym sa bardziej obiektywne, gdyz nie jestem sprzedawca audio. To podstawowa roznica miedzy Nami:)

Nie tyle chodzi o sam fakt zdyskredytowania Ciebie, a raczej o rzetelna informacje dla kupujacych. Tak sie sklada, ze sam malo nie padlem ofiara Waszego marketingu. Najpierw GradoFan mi napisal, ze skontaktuje mnie z zadowolomnym uzytkownikiem Calyx 24/192, a po jakims czasie pojawiles sie Ty pod nickiem juz nie audiozakupy.pl a Iceman007 z oczywiscie dobra rada, jako osoba ktora przesluchala Calyx, M2Tech, HD20 i Havane , oczywiscie doradziles mi by sobie Hegla odpuscic, Havane rowniez a zwrocic szczegolna uwage na Calyxa ewentualnie M2Tech. Ot i caly Twoj obiektywizm:)

Co do polecania przez Ciebie jednych marek a drugich nie...wytlumaczenie jest dziecinne proste...masz na malo uznanych markach lepsze przebicie? Dystrybutorzy oddaja je na lepszych warunkach. Ponadto mniej sklepow bierze takie marki w oferte wiec jezeli marka sie przyjmie bedziesz jednym z nielicznych sklepow ktore ja maja.

Nie zmienia to oczywiscie faktu, ze Calyx nie moze byc dobry, bo pewnie jest, gdyz nikt logicznie myslacy nie inwestowalby w nieznana i kiepska marke. Ale prosze naganiania czy chec zysku nie nazywaj checia obiektywnych testow i bezinteresownego doradzctwa czytelnikom audiostereo.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś się zdziwił jakbyś poznał na które marki jaki jest rabat. Uwierz, że na te najpopularniejsze na forum zazwyczaj jest największy :D Jaką ofiarą ? Calyx 24/192 to jest naprawdę super przetwornik jego ofiar na tym forum jest sporo i nie sądzę aby byli rozczarowani. Znajdź mi tych oszukanych rozczarowanych ? Ja sugeruje zawsze do odsłuchu nie piszę "kup w ciemno będzie super". Sprawdziłem korespondencję na priv i nie mam żadnej rozmowy z Tobą do tego od zawsze wiem, że jesteś fanem Hegla więc i tak wiem, że bym Cie nie przekonał. Nie chce mi się szukać na całym forum co tam mogłem napisać gdzieś na publicznym, ale wątpię abym napisał tak jak to ująłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cdplay.pl

(Konto usunięte)

ot i zaczęło się :) panowie! wielu ludzi na tym forum szanuje was i waszą wiedzę więc dajcie spokój święta za pasem!!!! a ja czekam na swojego Calyxa! jeżeli będzie lipa to odsprzedam go po cenie zakupu plus transport z ukeja! pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez cdplay.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już dobrze. Co mogłem napisać to już napisałem, nic więcej nie wymyślę więc dalej będę pisał tylko jak ktoś zada konkretne pytanie. Czekam natomiast na relację zn21 jak już trochę więcej posłucha i na Ciebie cdplay.pl. Nie omieszkaj opisać wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman007 Napisales ogolnikowo, ze wolales go bardziej od berylu czy diamentu, a to sugeruje juz wszelkie przetworniki tego typu to po pierwsze.

Druga sprawa to wskaz te moje zachwyty, pisalem zaledwie o kilku ktore w danym momencie mi sie podobaly i jest ich zdecydowanie mniej a pozatym sa bardziej obiektywne, gdyz nie jestem sprzedawca audio. To podstawowa roznica miedzy Nami:)

Przy założeniu, że każdy kto z branży jest nieuczciwy to tak. Tyle, że nie wszyscy mają takie podejście. Będąc sprzedawcą można mieć dużo większy i łatwiejszy dostęp do różnych urządzeń, stąd często i większe doświadczenie.

 

Nie tyle chodzi o sam fakt zdyskredytowania Ciebie, a raczej o rzetelna informacje dla kupujacych. Tak sie sklada, ze sam malo nie padlem ofiara Waszego marketingu. Najpierw GradoFan mi napisal, ze skontaktuje mnie z zadowolomnym uzytkownikiem Calyx 24/192, a po jakims czasie pojawiles sie Ty pod nickiem juz nie audiozakupy.pl a Iceman007 z oczywiscie dobra rada, jako osoba ktora przesluchala Calyx, M2Tech, HD20 i Havane , oczywiscie doradziles mi by sobie Hegla odpuscic, Havane rowniez a zwrocic szczegolna uwage na Calyxa ewentualnie M2Tech. Ot i caly Twoj obiektywizm:)

Co do polecania przez Ciebie jednych marek a drugich nie...wytlumaczenie jest dziecinne proste...masz na malo uznanych markach lepsze przebicie? Dystrybutorzy oddaja je na lepszych warunkach. Ponadto mniej sklepow bierze takie marki w oferte wiec jezeli marka sie przyjmie bedziesz jednym z nielicznych sklepow ktore ja maja.

Nie zmienia to oczywiscie faktu, ze Calyx nie moze byc dobry, bo pewnie jest, gdyz nikt logicznie myslacy nie inwestowalby w nieznana i kiepska marke. Ale prosze naganiania czy chec zysku nie nazywaj checia obiektywnych testow i bezinteresownego doradzctwa czytelnikom audiostereo.

A tu już ostro pojechałeś... Wyjaśnijmy coś jeśli używamy słowa obiektywizm.

Iceman007 był pierwszym, który po ukazaniu się testu Marka Dyby wypożyczył, posłuchał i kupił dla siebie Calyx DAC 24/192. Był drugim bodajże, który przesiadł się na Calyx DACa GFmod.

Dopiero potem polecał tego DACa zgodnie z własnym zdaniem i dlatego, że jest dobry, chciał go oferować w sklepie mimo, że jest nieznany w Polsce.

 

Ja też najpierw kupiłem do testów, a potem dopiero Calyx trafił do dystrybucji.

Nie dziwie się, że jakiś dystrybutor wycofał się z Calyxa, bo jest trudny handlowo m.in. dlatego, że inne firmy za taką jakość każą sobie płacić dużo więcej i to wbrew pozorom jest problem, ale staram się patrzeć na jakość przede wszystkim dlatego z niego nie zrezygnowałem.

 

Czy sformułowanie "wypożycz i posłuchaj koniecznie" to spowodowało, że padłeś ofiarą agresywnego marketingu? :)

Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.