Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja wstrzymam się ze zmianą wzmaka jak wymienię kolumny. Lubię Mozarty, ale to są małe przetworniki i w ponad 40 m2 nie dają rady. Do plumkania jak znalazł, ale jak chcę sobie zrobić rockowy koncert to choćbym do elektrowni to podłączył i tak moje Vienny nie dadzą rady. To będzie chyba właściwy krok. Iceman u Ciebie zdaje się C

Miałem Beethoveny . Te nawet dawały radę :)

Ale rozdzielczość góry jest taka sobie bo Vienna wstawia stare Scany 9300 , 9500 które na dzisiejsze standardy szału nie robią .

 

R900 mieszczą się w budżecie i spełniają bardzo ważny czynnik WAF, wiec na pewno posłucham :)

Mam R900 :)

Zrobiłem im też porządny mod i nie mam zamiaru zmieniać kolumn .

W standardzie to też fajne kolumny .

Warto poczytać

http://audio.com.pl/testy/kef-r900:1

Zwłaszcza ich porównanie i czym się różnią od Blade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, za takie uważam np. Equlibrium Turbine czy Audioquest Sky w wersjach XLR. Nie są neutralne oczywiście ale z drugiej ręki, za w miarę normalne pieniądze, można brać w ciemno.

 

ps. Calyx jest ciepły, tak jak napisali w audio?

Edytowane przez P.L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, za takie uważam np. Equlibrium Turbine czy Audioquest Sky w wersjach XLR. Nie są neutralne oczywiście ale z drugiej ręki, za w miarę normalne pieniądze, można brać w ciemno.

 

ps. Calyx jest ciepły, tak jak napisali w audio?

 

Calyx nie jest ciepł ,ciepły jest np caspian m2 lud goldenote ,

Calyx bardzo naturalny nieodbarwia nic ale źle dobrane źródło i może być zbyt czysto i klinicznie ,

Calyx jest taki że jak podłączyć do sprzetu który jest budżetowy zagra jak budżetowy a jak podłączyć do konkretnego to wtedy zagra też konkretnie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, za takie uważam np. Equlibrium Turbine

Mam ale do Tary 08 wyraźnie odstaje co i jest zrozumiałe przy tej różnicy cen .

Audioquest Sky w wersjach XLR

Jak być go porównał do Turbine ?

Calyx jest ciepły, tak jak napisali w audio?

Gładki , przy nim Krella S300i można uznać za ciepły .

Calyx bardzo naturalny nieodbarwia nic ale źle dobrane źródło i może być zbyt czysto i klinicznie ,

Fajny wzmak ale z najwyższą górą ma problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak być go porównał do Turbine ?

 

Fajny wzmak ale z najwyższą górą ma problemy .

 

Sky twardszy na basie, chłodniejsze brzmienie. Nieco więcej blasku. Lepsza przestrzeń. Gdyby nie ten chłodek właśnie, nie do każdej muzyki odpowiada. Sky w systemie wrażliwym na okablowanie można poznać po 30 sekundach słuchania.

 

A co Twoim zdaniem jest lepsze od calyxa? s300i znam doskonale. Uważasz, że jest lepszy? Dlaczego? Łatwiej mi będzie wyobrazić sobie calyxa. Słuchałeś hegeli?

Edytowane przez P.L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś hegeli

Nie . Nie chciałem z kilku powodów .

A co Twoim zdaniem jest lepsze od calyxa?

Xindak A600P ale tu dochodzi jeszcze coś co ma dobrą regulację głośności .

s300i znam doskonale. Uważasz, że jest lepszy? Dlaczego?

W moim systemie tak . O ile CTI potrzebuje neutralnych kolumn o tyle S300i potrzebuje jasnych i przejrzystych kolumn . Dlatego fani Krella go nie lubią .

Gra całkowicie inaczej niż starsze integry .

Kef R900 które mam po modzie są jak żylety . Niesamowicie przejrzyste a Krell to łagodzi nie gubiąc rozdzielczości i w końcu mogę słuchać też słabszych jakościowo nagrań które u mnie przeważają .

S300i ma nieco więcej dołu i w najwyższej górze mi się bardziej podoba .

Krell mi pasuje też z powodów użytkowych. Choćby dlatego że ma 4 wejścia analogowe a do tego z regulacją czułości co mi się przydaje .

 

Ciekawe jet też to , że S300i po XLRach świetnie gra z tanim Stream Magic 6 . A z Aureliciem nie grał ani po RCA ( Tara 0,8 ) ani po XLR ( Turbine ) .

Znowu ten sam SM6 z CTI grał bardzo słabo a z Auraliciem super .

Ot , taka mała ciekawostka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A600P zamieniłem na CTI więc wg mnie CTI jest lepszy :-) A600P cieplejszy, bardziej przyjemny w odbiorze a CTI prawdziwszy i z lepszą rozdzielczością, szybszy. Tutaj już będzie kwestia reszty toru i preferencji w dużej mierze grało rolę co dla kogo lepsze. Co do góry w CTI to ja już nie mam żadnych pytań ale u mnie CTI gra jeszcze z porządnej listwy do tego stoi na platformie antywibracyjnej i na 3 4cm wysokości kolcach. Dodatkowo masa podpięta jest do kondycjonera masy Entreq Minimus. To na pewno nie pozostaje bez wpływu na jakość góry bo klasa D jest właśnie najbardziej wrażliwa na zakłócenia i drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już będzie kwestia reszty toru i preferencji w dużej mierze grało rolę co dla kogo lepsze.

O tym cały czas wspominam :)

Co do góry w CTI to ja już nie mam żadnych pytań ale u mnie CTI gra jeszcze z porządnej listwy do tego stoi na platformie antywibracyjnej i na 3 4cm wysokości kolcach. Dodatkowo masa podpięta jest do kondycjonera masy Entreq Minimus. To na pewno nie pozostaje bez wpływu na jakość góry bo klasa D jest właśnie najbardziej wrażliwa na zakłócenia i drgania.

No i $$$$$ rosną :)

Jak grzebnę Krella ( mam kilka pomysłów ) to kiedyś może znowu się umówimy i porównamy u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam CTI, miałem L505u Luxmana przez kilka tygodni w domu w tym samym czasie co CTI. Dziwny zaiste wybór. Jeśli podyktowany tylko chęcią posiadania markowego wzmacniacza, czegoś ładnego, dużego to ok natomiast w kwestii brzmienia no cóż dla mnie Luxman L-505u jest gorszy od CTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CTI, miałem L505u Luxmana przez kilka tygodni w domu w tym samym czasie co CTI. Dziwny zaiste wybór. Jeśli podyktowany tylko chęcią posiadania markowego wzmacniacza, czegoś ładnego, dużego to ok natomiast w kwestii brzmienia no cóż dla mnie Luxman L-505u jest gorszy od CTI.

Przekonam się za kilka dni :) wtedy coś napisze ,system systemowi nie równy , myślę lepiej zagra z harbethami niz cti

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier83 wg mnie to jest bardzo podobny charakter brzmienia tylko CTI robi to trochę jeszcze lepiej. Nie spodziewaj się olśnienia bo go nie będzie, ale z pewnością zakochasz się w wykonaniu i wyglądzie :-) co może nawet zrekompensować gorsze brzmienie. Po odsłuchach u siebie Luxmana stwierdziliśmy z kolegą, że to również jest brzmienie z którym można żyć, ale żebym absolutnie nie zamieniał wzmacniaczy :-) Masz też zupełnie inne kolumny niż ja więc kto wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier83 wg mnie to jest bardzo podobny charakter brzmienia tylko CTI robi to trochę jeszcze lepiej. Nie spodziewaj się olśnienia bo go nie będzie, ale z pewnością zakochasz się w wykonaniu i wyglądzie :-) co może nawet zrekompensować gorsze brzmienie. Po odsłuchach u siebie Luxmana stwierdziliśmy z kolegą, że to również jest brzmienie z którym można żyć, ale żebym absolutnie nie zamieniał wzmacniaczy :-) Masz też zupełnie inne kolumny niż ja więc kto wie ...

Wiec Ile trzeba wydać żeby było dużo lepiej niż calyx albo co ? Widzisz duzo ludzi twierdzi że calyx jest słaby bo większość ludzi twierdzi że klasa d

W calyx ie mi teraz nic nie przeszkadza ale myslalem ,że można lepiej do tego podoba mi się wygląd bardzo luxmana

Nie spodziewam się żadnych fajerwerków bo ,wiem ze w tym segmencie sprzetowyn zmiany będą bardzo małe

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lepszego wzmacniacza w cenie do 20 tysięcy co nie znaczy, że takiego nie ma :-) Ja nie trafiłem i tyle. Pamiętaj jednak, że mam CTI modowanego dodatkowo z powymienianymi jeszcze terminalami na WBT. Można oczywiście kupić inne brzmienie dla niektórych nie gorsze od CTI jak mój poprzedni Xindak A600P, ale dla mnie CTI jest najprawdziwszy. Można kupić przyjemniejsze brzmienie na bank, ale czy bardziej prawdziwe to wątpię. Sam też sprzedaje CTI ale ze względów funkcjonalnych głównie. Mam amplituner Anthema MRX-510 i wpinam się z pre out do wejścia w CTI. Żeby słuchać koncertu na BD muszę ustawić konkretną głośność na CTI do której został skalibrowany Anthem i zasłonić front czymś bo kody sterowania pilotów Anthema i CTI są takie same. Dlatego chce coś innego i nie wiem co jeszcze do końca, ale w gre wchodzi tylko jakaś porządna integra. Ostatnio dużo oglądam koncertów i mnie to strasznie wnerwia.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lepszego wzmacniacza w cenie do 20 tysięcy co nie znaczy, że takiego nie ma :-) Ja nie trafiłem i tyle. Pamiętaj jednak, że mam CTI modowanego dodatkowo z powymienianymi jeszcze terminalami na WBT. Można oczywiście kupić inne brzmienie dla niektórych nie gorsze od CTI jak mój poprzedni Xindak A600P, ale dla mnie CTI jest najprawdziwszy. Można kupić przyjemniejsze brzmienie na bank, ale czy bardziej prawdziwe to wątpię. Sam też sprzedaje CTI ale ze względów funkcjonalnych głównie. Mam amplituner Anthema MRX-510 i wpinam się z pre out do wejścia w CTI. Żeby słuchać koncertu na BD muszę ustawić konkretną głośność na CTI do której został skalibrowany Anthem i zasłonić front czymś bo kody sterowania pilotów Anthema i CTI są takie same. Dlatego chce coś innego i nie wiem co jeszcze do końca, ale w gre wchodzi tylko jakaś porządna integra. Ostatnio dużo oglądam koncertów i mnie to strasznie wnerwia.

Widzisz każdemu odpowiada calyx ale wszyscy go zmieniają z różnych przyczyn

Mój nie ma dodatkowo pilota

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.