Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak jest to wzmacniacz który mam najdłużej. Wcześniejsze nie dawały rady wytrzymać roku :-) Niestety taka to audiofila nervosa. Dla przypomnienia wcześniej miałem Xindaka A600P z AR LS17 i BAT VK30 przed nim A600E a jeszcze wcześniej Brystona 4BSST2 + BP25DA. Z tych wszystkich najbardziej podobał mi się właśnie Calyx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Też się zastanawiam nad Calyxem CTI do Tannoy ( Chevion na HDP 12 ), ale nie o to chcę zapytać.

Obecnie słucham głównie z plików , mianowicie mam NAS Synology podpięty bezpośrednio USB do CA DacMagic + . Interesuje mnie czy przetwornik z Calyxa CTI można też tak podpiąć , w sieci nic na temat kompatibiloności Synology z Calyxem nie ma.

Mam w związku z tym pytanie :

Czy USB w Calycxie jest obsługiwane asynchronicznie? Czy podpinanie Calyxa pod normalny PC wiąże się z koniecznością instalowania w komputerze sterowników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad Calyxem CTI do Tannoy ( Chevion na HDP 12 ), ale nie o to chcę zapytać.

Obecnie słucham głównie z plików , mianowicie mam NAS Synology podpięty bezpośrednio USB do CA DacMagic + . Interesuje mnie czy przetwornik z Calyxa CTI można też tak podpiąć , w sieci nic na temat kompatibiloności Synology z Calyxem nie ma.

Mam w związku z tym pytanie :

Czy USB w Calycxie jest obsługiwane asynchronicznie? Czy podpinanie Calyxa pod normalny PC wiąże się z koniecznością instalowania w komputerze sterowników ?

Pod komputer cd jest pług and Play ,nie musisz nic instalować ,sam Windows znajdzie

Tyle że dac jest słaby ,gra na poziomie cd za 2,5zlotych bo akurat porownywalel

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Nic nie znaczy, chcialem obudzic watek..

Dzisiaj bede mial CTI zagra z Grandami Diva i z Reda Dac-r.

Mam pytanie bo tak naprawde nie znam jeszcze charakteru CTI, czy naprawde warto wywalic te 2,5K na modyfikacje. Czy ta rozdzielczosc i gora pasma jest tak schowana ze potrzeba modu w znaku za 10K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znaczy, chcialem obudzic watek..

Dzisiaj bede mial CTI zagra z Grandami Diva i z Reda Dac-r.

Mam pytanie bo tak naprawde nie znam jeszcze charakteru CTI, czy naprawde warto wywalic te 2,5K na modyfikacje. Czy ta rozdzielczosc i gora pasma jest tak schowana ze potrzeba modu w znaku za 10K.

Miałem ale bez moda . Chyba ci sie pomyliło rozdzielczość z wysokimi tonami . Nie miałem bardziej rozdzielczego i detalicznego wzmacniacza jakim był calyx cti . Piszą ze z modem jeszcze lepiej ale nigdy sie o tym nie przekonałem

Dla mnie słabym ogniwem jest bas . Jest on szybki kontrolowany ale nie ma duzo i nie ma dociazenia . Chyba te 5.5 kg robi swoje . Bardzo fajny klocek kiedy lubimy mieć muzyk bez dokolorowania lub upiększania . Czysty przekaz ale potrafić zagrać z niedopowednim sprzętem bez emocji i lekko technicznie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

ja słuchałem calyxa cti i primare i 32 z moimi viennami beethovenami. Najlepiej wypożyczyć, nie został ze mną żaden ze wzmacniaczy. Każdy słucha czegoś innego i w innych warunkach. Dystrybutorzy bez problemu wypożyczają i kasa z powrotem też bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja słuchałem calyxa cti i primare i 32 z moimi viennami beethovenami. Najlepiej wypożyczyć, nie został ze mną żaden ze wzmacniaczy. Każdy słucha czegoś innego i w innych warunkach. Dystrybutorzy bez problemu wypożyczają i kasa z powrotem też bez najmniejszych problemów.

A co konkretnie nie podobało ci się w dźwięku D klasy. Miałem i22 obecnie mam Amplifon WT40 II i średnica piękna ale dynamitu brak. Po tych zachwyca nad Calyx miałem nadzieję że napiszesz że Primare to pomyłka. Wiele opinii negatywnych o tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Czy ktoś się orientuje, czy zagubionego pilota do Calyxa CTI da się zastąpić jakimś innym (chodzi mi o zgodność kodów, dość często wzmaki mają jakies standardowe)? A jeśli nikt nie ma takiej wiedzy, to może jakiś posiadacz tego modelu z Warszawy zechciałby się spotkać na 3 minuty i udostępnić pilota w celu "nauczenia" uniwersalnego?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mowe napisał:

Oczywiście, każdy logitech tym stroje. Wiem bo sam tak miałem z Calyxem chociaż miałem oryginalny pilot.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

Toteż się domyślam, że jakiś kod z bazy Logitecha może zadziałać, tylko pytanie którym skoro baza nie wykazuje żadnego urządzenia Calyxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

GRADO__Fan - dzięki. :) Według mnie Calyx CTI GFmod, to wzmacniacz neutralny (nic nie ubarwia, nic nie dodaje od siebie), mega dynamiczny, szczegółowy o super czarnym tle.  Calyx DAC 24/192 GFmod  (z zasilaczem  CLPS) - mimo że na Sabre,  daje wypełnienie i barwę. Połączone razem produkty Calyx brzmią lepiej niż oddzielnie. Wzmacniacz i dac kupione "z drugiej ręki" z pełną dokumentacją o upgrade do GFmod; niemodowanych wersji nie słyszałem. Lubię na koreańskim sprzęcie słuchać cięższych brzmień, ponieważ nic się nie "zlewa". Do spokojniejszych brzmień mam UR Triode 25. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
Gość

(Konto usunięte)

Cześć.

Melduję się na pokładzie z Calyx Cti.

Mam już dosyć długo ten fajny wzmacniacz. Jak u Was się spisuje ?

Może ktoś pochwali się jakimś tunningiem ?

Jak rozwiązaliście sprawę braku nóżek ?

Mój Cti miał od spodu po całości przyklejoną gumę. Odkleiłem ją zostawiając tylko po centymetrze w narożnikach. Uważam że w ten sposób powiększa się powierzchnia oddawania ciepła do otoczenia.

Pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Cześć.

Ciekawi mnie, czy jest jeszcze ktoś na forum, kto ma dzisiaj, po latach od pojawienia się cti i potwierdza jego zalety? Jak ma się ten wzmak do nowszych ampów innych firm z dzisiejszych sklepów? Firma jako taka chyba już nie istnieje? Przy okazji - czy można gdzieś dokupić pilot do cti, ewentualnie, czy da się jakoś zaprogramować uniwersalny?

Edytowane przez rejbis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.