Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

Które są średnio oceniane ? Calyx 24/192 z zasilaczem został oceniony na poziomie Weiss DAC202 :-) A po modzie robionym przez polskiego dystrybutora jest dużo lepszy jeszcze. Femto jest średnio oceniany ?:) Każdy test i nowa nagroda, wybór redakcji, rekomendacja.

 

 

NAGRODA "REVIEWERS CHOICE" SoundstageHiFi!

 

http://www.soundstagehifi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=468%3Acalyx-audio-femto-digital-to-analog-converter&catid=55%3Afull-length-reviews&Itemid=4

 

“Blue Moon Award” from 6moons.com

 

http://6moons.com/audioreviews/calyx4/4.html

 

“Reviewers’ Choice” from Soundstage!

 

http://www.soundstagehifi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=468:calyx-audio-femto-digital-to-analog-converter&catid=55:full-length-reviews&Itemid=4

 

Super-High-Value-Products I’d buy Today from Ultraaudio.com

http://www.ultraaudio.com/index.php/features-menu/opinion-menu/293

 

Kolejki w USA oczekiwanie na odbiór bo Calyx nie wyrabia z produkcją. Femto w każdym porównaniu z Berkleyem czy to w pismach czy na forach przez użytkowników oceniany jest jako lepszy. Cambridge napisałem, jako przykład, ale zobacz sobie ostatni test w naszej prasie StreamMagic 6 gdzie dano go do klasy A prawie hi-end :) a 851C jest wyraźnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereoplay czy niemickie audio juz sie tak nie zachwycaja jak male portale. Ponadto dobrymi recenzjami to moze sie pochwalic niemalze kazda firma audio. Zareklamuj sie u Nas a napiszemy Ci fajna recke...niewazne czy to hegel, calyx czy tez linn. Nie twierdze, ze te dacki w swojej cenie sa zle ale raczej nie zagraja jak Berkeley za duuuzo nizsza cene.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie pisałem więc nie wiem do czego pijesz? Nie porównywałem do Berkeley Alpha DAC2 niższych Calyxów i nic takiego nie napisałem, ale wydaje mi się, że po modyfikacji mały Calyx 24/192 mógłby sporo namieszać bo to jest granie jakieś 2 klasy powyżej Bryston BDA-1, którego akurat miałem w domu i znam i Ty tez znasz i byłeś nim kiedyś zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wszedl Audiolab mdac to rowniez czytalem, ze uzytkownicy naim dackow wyzbywaja sie ich masowo byc kupic nowego audiolaba....naganiaczy nigdy nie brakuje.

Femto lepszy od Berkeley alpha dac2??

 

Gdy wszedl Audiolab mdac to rowniez czytalem, ze uzytkownicy naim dackow wyzbywaja sie ich masowo byc kupic nowego audiolaba....naganiaczy nigdy nie brakuje.

Femto lepszy od Berkeley alpha dac2??

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDAC to nie jest żadne cudo tu się zgodzę. Jest przyzwoity i tyle. Dynamika z przyzwoitą rozdzielczoscią, ale brakuje takiego szlifu który nadałby naturalności, gładkości. Dalej słychać, że to cyfra, ale oczywiście większość CD za te 4kzł przebija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro sugeruhesz, ze Cti nalezy zestawiac z tak drogimi odtwarzaczami a nastepnie piszesz o m2tech jako dobre towarzystwo to samo sie nasowa takie skojarzenie. Bda1 mi sie podobal, ale wtedy nie bylo takiego wysypu dackow jak teraz, zreszta z dedykowanym transportem to swietne urzadzenie. Ja natomiast pamietam jak zachwycales sie dac20 i pisales, ze ten dac rozklada na lopatki wszystkie w tym przedziale cenowym i drozsze....wolales go zarowno od Brystona jak i Naima i chyba zdaje sie Ar dac7?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDAC to nie jest żadne cudo tu się zgodzę. Jest przyzwoity i tyle. Dynamika z przyzwoitą rozdzielczoscią, ale brakuje takiego szlifu który nadałby naturalności, gładkości. Dalej słychać, że to cyfra, ale oczywiście większość CD za te 4kzł przebija.

 

Nie to, żebym bronił MDACa - aktualnie instalowany firmware kaszani brzmienie a sam MDAC dopiero zaczął "grać" po tygodniowej rozgrzewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2tech i calyx 24/192 w stereoplay.de sa nizej ocenione od sporo tanszego hd11 o hd20 nie wspominajac. Ayre czy Ar dac8 to juz wogole sa poza zasiegiem wymienionych.

 

Emil wszystkie nowe produkty potrzebuje wygrzania, glosniki, elektronika, kable, wkladki, lampy..

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wątek o przetwornikach i który jest lepszy. Przytoczyłem przetworniki które mają znakomitą rozdzielczość i CTI tą rozdzielczość pokaże a inne wzmacniacze już się dawno skończyły. A to czy wolisz HD11 czy HD20 nie ma nic do rzeczy :) Nie słuchałem zresztą przetworników Hegla. Xindaka DAC-20 mam dalej odkupiłem niedawno używkę bo uwielbiałem ten przetwornik za wciągająca prezentację(trafi do systemu sypialnianego), która mi już nie była potrzebna po sprzedaży Brystona i przejściu na klasę A. Obecnie cisnę w stronę max prawdy swoje brzmienie i nawet jeśli nie do końca mi się podoba ale słyszę, że tak jest prawdziwiej to i tak wybieram takie rozwiązanie i na takiej zasadzie nabyłem Calyx 24/192 bo nie miał muzykalności Xindaka ale przebił go w realności grania. Bliżej live mniej emocji więcej prawdy. Szybszy i dokładniejszy, ale mniej muzykalny przy czym to zależy od materiału w dużej mierze. Xindak ocieplony i niesamowicie analogowy w brzmieniu, jak dla mnie cyfrowy gramofon. Sprawdzał się z Brystonem bo tam trochę brakowało nasycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, a Ty z jakiej firmy jesteś.

Co by jasność była...

 

^^ Z tej firmy o referencyjnym i wysokich lotem marketingu, a także subtelnym i bardzo dojrzałym, przemyślanym: http://allegro.pl/li...nterval=7&pay=0

 

Szczerze gratuluję! Co za świetny i innowacyjny pomysł na sprzedaż. I na zainteresowanie klientów. A jaka wiarygodna reklama. Brawo, brawo!

post-17176-0-59664200-1353872835_thumb.png

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać chciałem bo lubię zapoznać się z nowym sprzętem. Wtedy to była nowość na rynku nawet mnie trochę ta marka zainteresowała zanim jeszcze pojawił się dystrybutor. Później mi przeszło po kilku opiniach moich znajomych, którzy trochę też już są osłuchani, że to dobry poziom prezentuje, ale też nie jest żadną okazją w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo co każdy inny sprzęt audio czyli max 20% ceny detalicznej. Inaczej się nie opłaca. To samo tyczy się kolumn. 50% rabatu musi już dostać dystrybutor na dany kraj bo w końcu musi mieć na serwisowanie, reklamę i promocję marki oraz musi mięć możliwość dać rabat sklepom. Jeśli koszt produkcji wynosi 20% producent też ponosi jakieś dodatkowe koszty poza produkcyjne to ma narzut 100% co w przypadku produkcji jest czymś normalnym a tym bardziej w przypadku takiej małoseryjnej jak w audio jest to wartość niewielka wręcz. Z zysku trzeba pokryć nowe prace rozwojowe, prototypy itd. Inaczej się nie da i tak jak napisałem 20% koszt produkcji to jest max.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman007,

OK. Hebelek H100 jest tak niedobry, że postanowiliście w swojej łaskawości i wspaniałomyślności wystawić owych substytutów na Allegro aż 10. To znaczy Calyx CTI w zamian za ten "szajs i syf", czyli Hegel H100? Przepraszam bardzo, ale zarówno jeden, jak i drugi wzmacniacz są bardzo OK, choć kierowane do nieco innych odbiorców. Za to tzw. Kierownik Sprzedaży w owej firmie (bez nazwisk) jest, zdaje się, do luftu, by nie użyć bardziej rozbudowanych, epickich określeń. Szkoda, że Drogi Dystrybutor tego nie widzi...

 

Iceman007,

nie czujesz Drogi Druhu, że zamiast pomagać marce Calyx, szkodzisz jej?

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitous najwięcej zawsze producent bo on ma zazwyczaj dystrybutorów kilkudziesięciu w wielu krajach :-) I to od niego idzie 100% sztuk a dystrybutor na jakąś nędzną Polskę(w sensie siły nabywczej naszych audiofilów) ma może 1-2% udziału w całości sprzedaży. Dodatkowo max 20% napisałem a może być też sporo mniej jak to jest w przypadku produkowania np przetworników gdzie normalne jest 500% narzutu na lepsze przetworniki.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie nie robmy tutaj takiego syfu jak co niektorzy w klubie Hegla, skoro juz klub jest to niech uzytkownicy dziela sie wrazeniami. Icemane Twoje porownania do innych sprzetow w momencie gdy zajmujesz sie sprzedarza Calyxow sa jakby to ujac malo wiarygodne i moga jedynie wywolac akcje jaka juz wszyscy widzielismy w klubie Hegla i niechec wypowiadania sie w klubie posiadaczy marki.

Akcja Calyx za Hegla zabawna. Rozumiem, ze nie obawiacie sie problemow z odsprzedaza uzywanych Hegli:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem. Uniku ze stromy tzw, Kierownika Sprzedaży z zielonogórskiego audiozakupy.pl. Dla mnie cała ta akcja "wymień Hegla H100 na Calyx CTI' to nie tyle oczywista głupota, marketingowa marność, ale także przede wszystkim - słabość intelektualna i nieracjonalny idiotyzm. Gratuluję panu Krzysztofowi Grzechulskiemu z audiozakupy.pl i 4MANY tak "zdolnych" pracowników...

 

Zarówno Calyx CTI, jak i Hegel H100 to są wzmacniacze godne uwagi, ale i w swoistej manierze grające. Każdy znajdzie swouch odbiorców!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet wiesz w handlu wszystkie chwyty dozwolone. Nie złamałem tam nigdzie prawa więc nie wiem w czym problem. Każda firma uważa, że jej produkt jest najlepszy tak samo każdy handlowiec może tak twierdzić o tym co sprzedaje. W Tv ciągle lecą reklamy płynu do naczyń, proszku do prania itd gdzie bezpośrednio pokazuje się porównanie do konkurencji (choć znak towarowy konkurencji musi zostać zakryty). Nie wiem co takiego wstrząsającego widzisz w mojej promocji. Klient może na niej tylko skorzystać i nie poniesie żadnych kosztów jeśli nie kupi CTI.

Byłem pierwszą osobą w Polsce która przetestowała CTI ponad 4 miesiące temu umieściłem pierwszą recenzję tego wzmacniacza i uwierz, że od tego czasu wiele się zmieniło w postrzeganiu go na rynku. Wcześniej dystrybutor skupiał się wyłącznie na promocji przetworników zapominając całkowicie o CTI jak o niechcianym dziecku. Dopiero mój test uświadomił mu, że ma do czynienia z bardzo dobrym urządzeniem co po części było spowodowane tym, że dystrybutor głównie słucha toru słuchawkowego. Możesz myśleć, że szkodzę, ale to forum to promil kupujących sprzęt audio w Polsce i nie boję się tu wyrażać ani dobrych ani złych opinii bo nie ma to żadnego przełożenia na sprzedaż.

 

Violet zapomniałeś podać NIP, REGON i nr buta mam 46 i wole brunetki :-)

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .

Dajcie spokój . To jest klub , nie róbcie od początku śmietnika .

 

A mnie nęci żeby podjechać sobie do Was do Z. Góry z moją forumową Ugodą w wypasionej wersji i porównać jak ma się ten Calyx do wzmacniacza DIY :)

Tym bardziej że jako elektronik mam wstręt do zasilaczy impulsowych .

Może czas zmienić " przyzwyczajenia " tym bardziej ze zaufany Kolega bardzo pozytywnie się wyraża o CTI

;)

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjeżdżaj do mnie bo jestem strasznym naganiaczem. Wpłać kaucję i pożycz od dystrybutora. Będziesz mógł w swoich warunkach posłuchać a jak Ci się spodoba to co dla wielu bardzo istotne nie dasz mi zarobić i tym samym wszyscy będą szczęśliwi. Jeśli jednak chcesz koniecznie przyjechać to zapraszam do siebie prywatnie, ale zastrzegam, że Ci go nie sprzedam choćbyś chciał:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wracając do meritum sprawy, bo Iceman007 na PW przeprosił mnie za posądzenia zawarte w poście nr 27. Tak, czy inaczej uważam cała akcję "wymień CTI na Hegla" za dziecinadę.

 

Odnośnie postu nr 59, kol. Iceman007.

 

Wyraźnie napisałem w moim opisie CTI, że jest szczegółowy i detaliczny, etc. Akceptuję styl gry Calyxa, tak jak napisałem - podoba mi się, choć ostatecznie nie jest to moja bajka. Nie abym szukał jakiegoś oszustwa w dźwięku, czy analogowej mgły. W CTI brakowało mi drugiego tła dla dźwięczności instrumentów, a także miałem wrażenie iż cały przekaz jest mocno wysunięty do przodu. Ściana dźwięku, ale spłaszczona. Stello Ai500 i Hegel H300 tak nie robią. Być może jest to wina źródła, czy kolumn, lecz ogólny charakter dźwięku zależy przecież od wzmacniacza.

Niestety, nie udało mi się posłuchać CTI z kolumnami Bodnar Audio Sandglass w Gdańsku, bo sprzedały się...

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.