Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Calyx Klub
IGNORED

Calyx klub


Iceman007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj zamontowałem w swoim CTI terminale głośnikowe WBT Nexgen. Przy okazji udało się delikatnie skrócić końcową ścieżkę sygnału o jeden niepotrzebny styk i wywalić kiepskie firmowe kable na Kimbery 4TC od terminala do płytki. Teraz okres wygrzewania, ale już słychać lepszą przestrzeń i górę pasma. Następne będą gniazda RCA, również WBT Nextgen. Oczekuję już na przesyłkę:-)

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po przeróbkach ale podobno nie są to przeróbki końcowe. Jeszcze mam wysłać go kiedyś na drugi etap bo coś tam jeszcze później poprawił po tym jak mojego już zrobił. Niestety ciągle nie mam czasu go wysłać :-)

 

Oj oj szacun Iceman, brniesz coraz głębiej i wyciskasz soki z wzmaka wszelkimi sposobami :-)

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te końcówki w domu. Poza lepszym basem i większą dynamiką to nie przekonały mnie niestety. Trochę zbyt obdarte w brzmieniu z uczuć :) Calyx miał dorobić do nich lampowe pre ale coś nie może skończyć. Nie bez powodu lampowe myślę. Te końcówki są bardzo dobre bo bardzo szybkie, rozdzielcze, maja extra przestrzeń ale nie są wciągające. CTI mimo, że to też klasa D to jednak całkiem sporo w niej muzykalności a w Femti jest głównie brutalna siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to sporo już przerobiłeś. Pożyczyłem koledze CTI który ma 400xi i twierdził, że jego Krell lepszy(ma zamulone źródło CEC). Violet uważa, że Hegel znów lepszy :-) Z CTI jak już pisałem widzę jeden problem, że on dużo pokazuje jak dostanie bardzo dobry sygnał i ma dobrą pasującą do niego sieciówkę. CTI bez moda ma najsłabsze wysokie tony choć nie są to złe wysokie tony ale po modzie nie ma już zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między CTI, a 400xi to są dwie klasy. Wg mnie nie ma w ogóle czego porównywać, a miałem 300il przez dwa lata - to jest to samo co 400xi tylko regulacja głośności przyciskami. H100 też nie ma startu, to po prostu inna liga. Zgadzam się, że CTI pełnię możliwości pokazuje jak reszta toru jest wysokiej klasy, ale jak porównywałem go z 400xi to Krell był podpięty ponad 10x droższymi kablami i nawet to mu nie pomogło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko się zgadza, że niestety CTI bez bardzo grubego portfela zastąpić będzie ciężko i dlatego tak boję się kupić w ciemno Krella EVO302 czy Pliniusa SA-103 bo wyjdzie jeszcze, że wydam 3x tyle co za CTI a dźwiękowo pójdę w bok. Właśnie przyszły gniazda RCA trzeba polutować. Jutro zaczynam też testy Auralic Vega ciekawe jak wypadnie przy moim też modowanym Calyx Femto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli wszystko się zgadza, że niestety CTI bez bardzo grubego portfela zastąpić będzie ciężko i dlatego tak boję się kupić w ciemno Krella EVO302 czy Pliniusa SA-103 bo wyjdzie jeszcze, że wydam 3x tyle co za CTI a dźwiękowo pójdę w bok. Właśnie przyszły gniazda RCA trzeba polutować. Jutro zaczynam też testy Auralic Vega ciekawe jak wypadnie przy moim też modowanym Calyx Femto.

 

Iceman mam teraz staruszka KAV500i. To chyba najlepsza integra Krella oprócz FBI (S550 nie słuchałem). Potężna maszyna ponad 20 kg, trafo 2000VA i 500W na kanał przy 4 Ohm, w swoich czasach kosztował coś koło 24k. Czuć tą moc, ale w dziedzinie dynamiki CTI go zostawia daleko w tyle. Taki to dobry piecyk jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika to jedno, w niektórych aspektach wolę jednak Krella, ale potencjał ma Calyx ogromny. Dlatego też byłem ciekaw tych końcówek Femti i zmodyfikowanego CTI. Ciekawe czy firma pociągnie temat tego lampowego pre, bo fajnie by było mieć to walnięcie bez utraty muzykalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H100 i H200, Naim Supernait, stare Krelle 400xi i 300iL, Krell S300i, Stello Ai500. Myślałem jeszcze o H300, chociaż jak do tej pory żaden Hegel mi dupy nie urwał...

A jakbyś porównał S300i do Stello Ai500 i CTI ?

Warto żebyś w tej cenie spróbował jeszcze Xindaka A600P .

 

S300i wpasował mi się w mój system , gra tak jak lubię . Jest muzykalnie , przyjemnie i wszystkiego fajnie się słucha .

Kurcze , Aero rozbudziłeś moją ciekawość i przy następnym spotkaniu z Iceman007 porównam jego CTI ze swoim S300i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda zapewne wszystko zależy od systemu. S300i jest muzykalny i w odpowiednim zestawieniu się sprawdzi, natomiast CTI wg mnie jest na tyle przezroczysty, że zagra po prostu tak jak poda źródło. I np. CTI w zestawieniu z 280cd zagrał ok, ale bez szału. Jak wiadomo ten cedek musi grać po XLR, których Calyx nie ma. I to było słychać. Natomiast po podłączeniu do Cary 303T to już zupełnie inna bajka. Lepsze źródło -> lepiej zagra Calyx. Xindaka chętnie kiedyś posłucham jak nadarzy się okazja. Ja muszę na poważnie zabrać się za wymianę kolumn, bo Mozarty już dużo więcej mi nie dadzą, choćbym nie wiem jakie klocki do nich podłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero a w czym jest ten Krell lepszy, albo czego zatem dla Ciebie brakuje w CTI ? Powiem Ci, że po modzie poprawia się trochę kontrola na basie, wyraźnie wygładza i nasyca średnica a góra z takiej trochę tępej, szorstkiej robi się taka jak ma być czyli otwarta ale gładka nie męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell ma potężniejszy bas i gra bardziej gęstym dźwiękiem. Dynamika też jest duża, ale uczciwie powiem, że CTI go w tym aspekcie przewyższa. Z tego co piszesz to CTI po modzie może być strzałem w 10tkę, bo właśnie tego małego pierwiastka nasycenia na średnicy mi brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wstrzymam się ze zmianą wzmaka jak wymienię kolumny. Lubię Mozarty, ale to są małe przetworniki i w ponad 40 m2 nie dają rady. Do plumkania jak znalazł, ale jak chcę sobie zrobić rockowy koncert to choćbym do elektrowni to podłączył i tak moje Vienny nie dadzą rady. To będzie chyba właściwy krok. Iceman u Ciebie zdaje się CTI zamiata sporymi membranami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia Monk. Z początku nie dawał rady tak na 100% ale Jurek z Harpii wymienił cewkę w zwrotnicy na innego typu dzięki czemu impedancja na basie podniosła się o trochę w górę i od tego czasu zasuwa aż miło i jest jak trzeba. To są bardzo wymagające kolumny pod względem wydajności prądowej. Żadne inne do których CTI podpinałem ja czy moi znajomi nie sprawiały problemu. Nie wiem ile chcesz wydać na kolumny, ale do 40m2 całkiem nieźle powinny pasować KEF R900 to naprawdę bardzo dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.