Skocz do zawartości
IGNORED

Pioner PD-30, A-30 + PARADIGM MINI MONITOR 7


rezus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem zestawu:

 

• PARADIGM MINI MONITOR 7 (ewentualnie EPOS EPIC 2)

• PIONEER A 30 (ewentualnie PIONEER A 30)

• PIONEER PD 30

 

Pioneer jest w zasięgu moich możliwości finansowych, ale nie ma zbyt wielu opinii tego sprzętu w internecie.

Ostatnio słucham stonowanego jazzu, wokali w stylu Sade i raczej mniej agresywnego rocka. Sprzęt chcę rozstawić tak, że kolumny, wzmacniacz i kanapa zmieści mi się na powierzchni dywanu.

 

Bardzo proszę o opinie i sugestie dotyczące niniejszego sprzętu i tego jak może Pioneer zagrać z Paradigmami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pioneer zgra się z Paradigm dobrze, chociaż musisz liczyć się z brzmieniem o szczegółowej, trochę rozjaśnionej górze pasma, szybkim krótkim basie i neutralnej średnicy. Brzmienie będzie dokładne, może trochę techniczne.

Biorąc jednak pod uwagę budżet, jest to bardzo dobra konfiguracja.

Jeśli jednak słuchasz dużo jazzu, zwróć jednak uwagę na kolumny Epos, powinno Ci się to bardziej podobać.

 

Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś wielka różnica między wzmacniaczami: PIONEER A 30, PIONEER A 50?

 

Może lepsza będzie konfiguracja:

 

• PIONEER A 50

• PIONEER PD 30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu można pooglądać, co w środku siedzi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A tu "kompetencja" załogi sklepu rms.pl ;-) Dawno się tak nie uśmiałem:

 

"Marka znana w ostatnich dekadach z produkcji elektroniki do kina domowego oraz słynnej marki Elite zdecydowała się na zwrot w strategii. Jej efektem są prezentowane już wcześniej odtwarzacze CD/SACD oraz do pary tanie wzmacniacze hi-fi. A-30 to jak na razie najwyższy model z zaprezentowanej serii wzmacniaczy o nazwie kodowej A. Pomimo umiarkowanej ceny oferuje świetne wykonanie - aluminiowy front oraz potężny zasilacz o mocy 175W. Tym samym deklarowana przez producenta moc 70W na kanał wcale nie musi okazać się bajkopisarstwem. Jeśli chodzi o design to ewidentnie widać, że Pioneer celuje w produkty Marantza."

 

Nie dość że nie potrafią pisać po polsku to brak im podstawowej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że nie potrafią pisać po polsku to brak im podstawowej wiedzy.

 

między "polsku" a "to" wstawiłbym przecinek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

między "polsku" a "to" wstawiłbym przecinek :)

 

Elite to nie żadna firma. Poza tym przeczytaj sobie pierwsze zdanie z tego ich bełkotu;-) Nie mówiąc o tym że kino domowe w historii Pioneera to zaledwie epizod w porównaniu do komponentów hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że napływa tu tyle wpisów, ale mam wrażenie że niektóre nie są związane ze wzmacniaczami i odtwarzaczami PIONEERA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napływa tu tyle wpisów, ale mam wrażenie że niektóre nie są związane ze wzmacniaczami i odtwarzaczami PIONEERA

 

Nie chciałbym nad/gorliwie wychwalać nowych modeli pioneera. Tak jak pewien kolega który nad/gorliwie je sekuje :)

W moim przypadku było tak, że zachęcony w miarę pozytywnymi komentarzami na forum nabyłem korzystnie 5.1 kody am911 i rozglądałem się za dobrym, ale budżetowym dvd z wyjściami 5.1. Padło na Pioneera, bo nie miał konkurencji ( w moim wieku mant i fergusonów nie trzyma się w salonie). Super odtwarzał mp3 (te które czytał) podłączony do onkyo cr185.

W efekcie nabyłem n-50, z którego jestem zadowolony i myślę docelowo albo o chińskiej lampie, albo właśnie o którymś nowym A. Dlatego tu się odezwałem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie nabyłem n-50, z którego jestem zadowolony

 

Ja nie do końca załapałem opisy w internecie. Czy N50 odbiera radio internetowe i ma funkcje normalnego tunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Cieszę się, że napływa tu tyle wpisów, ale mam wrażenie że niektóre nie są związane ze wzmacniaczami i odtwarzaczami PIONEERA.

 

Dobrze zatem na temat: wzmacniacze Pioneera z najnowszej linii pracują w klasie D a więc są wzmacniaczami cyfrowymi. Na pewno ich wielką zaletą będzie wydajność prądowa. Mała moc pobierana, stosunkowo duża oddawana. Aplikacje układów cyfrowych we wzmacniaczach powodują dość specyficzne, suche, pozbawione emocji brzmienie które nie sprawdzi się w każdego rodzaju muzyce i nie podejdzie każdemu miłośnikowi dźwięku. Sterylność jest przeciwstawieniem muzykalności. Dlatego zestawienie takiego wzmacniacza z jasno brzmiącymi kolumnami Paradigm może spowodować przysłowiową krew z uszu.

Ostatnie modele odtwarzaczy CD i SACD Pioneera brzmią na bardzo przeciętnym poziomie choć w swojej cenie są akceptowalne. Mam na myśli np PD-D9mkII bo modelu PD-30 nie znam. Ciężko znaleźć dobre, nowe źródło w tej cenie dlatego wielu kolegów kupuje same przetworniki. PD-D9mkII brakuje przede wszystkim detaliczności i muzykalności. Dla mnie brzmi beznamiętnie. Bardzo żałuję że najlepsze czasy Pioneer ma już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy modelem A-30 a A-50 jest bardzo duża różnica brzmieniowa, jeśli tylko budżet pzwala, warto pomyśleć o modelu wyższym.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham stonowanego jazzu, wokali w stylu Sade i raczej mniej agresywnego rocka

 

I do tego podstawowy pioneer?

Nie rób sobie takiej krzywdy. Jak tylko nowe wchodzi w rachubę?

 

Z eposami dobrze sie zgra NAD jakiś i na pewno będzie miało więcej ducha.

 

A do dobrej średnicy to Arcama polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja nadal jestem zainteresowany Pioneerem. Zastanawiam się tylko nad polskimi kolumnami do niego. Interesują mnie: STX MX-140, albo STX FS-250. Te drugie podobno występowały na AUDIO SHOW i spotkały się z dobrym przyjęciem. Producent na swojej stronie umieszcza je w kategorii: "Kolumny - Hi-Fi Hi-End"

 

Oto strona producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proszę o opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomiędzy modelem A-30 a A-50 jest bardzo duża różnica brzmieniowa

 

Ok. To już coś wiem... A jak się ma porównanie CD? PD-30 do PD-50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem muzykalności Pioneera to niestety prawda, słyszałem niedawno te nowe wzmacniacze pionka - dla mnie szału nie ma. Miałem niedalej jak dwa lata temu 2 wzmacniacze pionnera z "nowej" lini i brzmienie ich było nie do przyjęcia. W salonie mogłem porównać tego pionka do onkyo a-5vl, którego mam też na stanie i powiem ci, że dzieli je brzmieniowo i wyglądem SPORO. Szczególnie polecam do onkyo podpiąć jakiś ciepły (przymylający nawet) cd lub dac, bo z takiego połączenia można się miło zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rezus

 

Jak zacząłeś temat, żeby utwierdzić się swoim wyborze i dobrze się z nim czuć to przykro nam, ale nie możemy Ci w tym pomóc.

 

Jeżeli jednak po prostu pytasz, to mówimy, że te Pioneery nie zagrają ładnie stonowanego jazzu i wokali. Szczególnie w połączeniu z paradigmami. Co więcej, to nawet jest przykład czego nie wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer z Paradigmami zagra jeszcze bardziej źle niż Paradigm z Rotelem. Polecanie takiego połączenia jest wręcz głupotą. Przy takim ustawieniu o muzykalność będzie bardzo trudno. Dlatego pewnie sklep Q21 coś pomylił albo ma kompletnie odmienne wyobrażenie muzykalności.

 

Tak na marginesie.

Niedawno w październikowym audio video przeczytałem niesamowicie pozytywną recenzję zestawu PD-30/A-30. W nim same superlatywy a zestaw został oceniony na 96%. Zestaw Rotela RT-12/RA-12 i RCD-12 otrzymał już tylko 91%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w październikowym audio video przeczytałem niesamowicie pozytywną recenzję zestawu PD-30/A-30. W nim same superlatywy a zestaw został oceniony na 96%. Zestaw Rotela RT-12/RA-12 i RCD-12 otrzymał już tylko 91%.

 

Przed chwilą czytałem to samo, dlatego trochę się dziwię opiniom. Prze czym sam jeszcze pioneera nie sluchałem. A kolumny... można dobrać inne.

 

A jak wypada porównanie Pioneera PD-30/A-30 z Cambridge Audio Azur 350A + 350C? Albo Cambridge Audio 550A + 550C?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale CA moim zdaniem też nie sprawdza się w takiej muzyce. Miałem w domu zarówno 540A i 640C. CA gra analitycznie, bardzo uporządkowanie i poprawnie. Mało jednak w tym emocji a całość sucha - jest rzetelny. Z Sade w ogóle nie czarował.

 

Tym się zainteresuj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu wątek o:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Arcam świetnie się sprawdza w takiej muzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu.

Właśnie kupiłem wzmacniacz Pioneer A30 i zamierzam kupić CD Pioneer PD30. Obecnie za źródło dźwięku pracuje Blu-ray LG BD390 (tragedia) oraz głośniki Jamo S560 (też tragedia). Wysokie tony doprowadzają do szału a bas dudni.

 

Ja zamierzam zrobić kolumny oparte na głośnikach USHER AUDIO T9950-20, USHER AUDIO 8945A oraz klon głośników Usher V-601 lub Usher V-602.

 

Moje pytanie czy głośniki Usher-a to dobry wybór do w/w wzmacniacza.

 

Mój pokój ma 17m2, w kwadracie, myślę intensywnie nad Usher V-601 małe zgrabne kolumny tylko cena z kosmosu 3000zł za parę, same głośniki na parę kosztują 1000zł dlatego zastanawiam się nad zrobieniem kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem wzmacniacz Pioneer A30 i zamierzam kupić CD Pioneer PD30.

 

Witam kolego rafi6666!

 

Jak już posłuchasz dwóch klocków: A30 i PD30, to daj znać jak ci się słucha. Ja po przeczytaniu wszystkich wpisów mam wątpliwości, czy nadal chcę iść w ten sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupię CD minie trochę czasu, mam ograniczony finanse dlatego montuje sprzęt na raty.

 

Przy zakupie sugerowałem się artykułem w Audio oraz licznymi telefonami do sklepów, między innymi Q21.

 

Miałem do wyboru Denon 520, Yamaha 300 ostatecznie kupiłem Pioneer-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, poprzednio miałem kino domowe amplituner Pioneer VSX-818 w stereo katastrofa, tragedia, dno i to przesądziło o zmianie na stereo. Po przesiadce na wzmacniacz Pioneer A30 różnica jest kolosalna do tego co było.

 

Ja w moim zestawie muszę wymienić jeszcze kolumny i kupić CD więc nie powiem Ci jednoznacznie jak to gra.

 

Sam stoję przed problemem jakie kolumny kupić lub zrobić.

 

Na obecnych kolumnach na plus przemawia bas, a na minus wysokie. Jestem przekonany że to wina właśnie kolumn więc na 100% będą wymienione.

O dziwo włączyłem kilka filmów na Blu-ray i byłem mile zaskoczony jakością dźwięku, szczególnie dobrym basem, to dowodzi że mój napęd i moje kolumny nadawają się tylko do Kina Domowego.

 

Ja jestem zadowolony z zakupu, po przesiadce z AV jest duża różnica i po wymianie kolumn i kupnie CD na pewno będzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam DIORĘ i TONSILE, jak się przesiądę na coś bardziej współczesnego to też pewnie będzie przepaść. Mój obecny sprzęt ma coś 17 lat. Może zamiast A-30 kupię A-50. A potem może za kolejny rok... jeszcze N-50 i do całości Blu-ray pioneera.

 

Myślałem też o polskich kolumnach. STX mają dobre recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Co więcej, to nawet jest przykład czego nie wybrać.

 

Dokładnie tak.

 

Pioneer z Paradigmami zagra jeszcze bardziej źle niż Paradigm z Rotelem. Polecanie takiego połączenia jest wręcz głupotą. Przy takim ustawieniu o muzykalność będzie bardzo trudno. Dlatego pewnie sklep Q21 coś pomylił albo ma kompletnie odmienne wyobrażenie muzykalności.

 

Tak na marginesie.

Niedawno w październikowym audio video przeczytałem niesamowicie pozytywną recenzję zestawu PD-30/A-30. W nim same superlatywy a zestaw został oceniony na 96%. Zestaw Rotela RT-12/RA-12 i RCD-12 otrzymał już tylko 91%.

 

Niestety tak to dziś wygląda że liczy się sprzedaż dlatego wiele recenzji jest robionych na zamówienie. Trudno też o fachowość sprzedawców audio.

 

 

Ja obecnie mam DIORĘ i TONSILE, jak się przesiądę na coś bardziej współczesnego to też pewnie będzie przepaść. Mój obecny sprzęt ma coś 17 lat. Może zamiast A-30 kupię A-50. A potem może za kolejny rok... jeszcze N-50 i do całości Blu-ray pioneera.

 

Myślałem też o polskich kolumnach. STX mają dobre recenzje.

 

Wiek Twojego sprzętu nie ma znaczenia. Jest po prostu kiepskiej jakości. Gdybyś posłuchał niemal 50-letniego wzmacniacza Dynaco wiedziałbyś o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, poprzednio miałem kino domowe amplituner Pioneer VSX-818 w stereo katastrofa, tragedia, dno i to przesądziło o zmianie na stereo. Po przesiadce na wzmacniacz Pioneer A30 różnica jest kolosalna do tego co było.

...........Ja jestem zadowolony z zakupu, po przesiadce z AV jest duża różnica i po wymianie kolumn i kupnie CD na pewno będzie lepiej.

To nie jest tylko wina kolumn, taki charakter brzmienia prezentują te tanie Pioneery. Poprawa brzmienia wynika przede wszystkim z wymiany amplitunera na wzmacniacz. Po wymianie kolumn a tym bardziej CD aż tak spektakularnej poprawy już nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.