Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha KX-670 vs. KX-930RS


Maciej Bieliński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem magnetofonów z tematu, teoretycznie lepszy model kupiłem w tym tygodniu. Ku mojemu zdziwieniu "ciągnął" taśmę za szybko o 2,5minuty na 45 minutach taśmy. Przy odtwarzaniu nagranego materiału, jego sygnał jest niższy o 1 do 2 decybeli względem zadanego. Pragnę nadmienić, że 670 tego problemu nie ma.

 

Czy to normalne? Może ktoś z kolegów spotkał się z takim problemem? Proszę o podpowiedzi.

 

PS: Z prędkością sobie prowadziłem, ale z wysterowaniem wolę zapytać, lub poszukać fachowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

KX-670 jest taką nieco uproszczoną wersją 930. W pewnym momencie firmy szły na łatwiznę bo moda na decki skończyła się. Miałem 930 i byłem z niej bardzo zadowolony. Żadnych problemów o których piszesz. Podejrzewam że jest to kwestia do regulacji. Nie wiem czy 930 nie ma MaciejLK więc zapytaj go na PW. Co do samej regulacji pomogą fachowcy z wątku magnetofon (nieliczni na których naprawdę można polegać - to rzadkość na tym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To tym bardziej nie rozumiem, bo moja 670, ma specjalną kieszeń ze stabilizacją kasety, wyglada mi na starszy model, jest wyższa od 930 i ma zdecydowanie mniej suche brzmienie.

Dzięki za podpowiedź, zapytam w dziale magnetofon:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Witam,

To tym bardziej nie rozumiem, bo moja 670, ma specjalną kieszeń ze stabilizacją kasety, wyglada mi na starszy model, jest wyższa od 930 i ma zdecydowanie mniej suche brzmienie.

Dzięki za podpowiedź, zapytam w dziale magnetofon:)

 

930 nigdy nie była sucha. Model jest nowszy o kilka lat. Seria x30 to jakiś 91/92 rok. Po niej była jeszcze x50.

 

Modele KX-630 i KX-650 były modelami okrojonymi (podstawowymi). 670 miał zastąpić 930 ale poczyniono już pewne oszczędności.

 

630 stylem nawiązywała jeszcze do starszej serii z KX-1200: Yamaha_KX-630-2.jpg

 

 

A tutaj KX-650:

YAM%20KX-650RS%20%282%29.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ustaliłem daty:KX KX-1200 B,S,T VD355200 € 818 87 88 89 90 91 92 93

KX-400 B,S - € 332 87 88 89

KX-200 B,S - € 230 87 88 89

KX-W900 B,S VD357500 € 766 88 89 90 91

KX-800 B,S VD355200 € 511 88 89 90

KX-500 B,S VE718900 € 357 88 89 90

KX-300 B,S VE718700 € 255 88 89 90

KX-R700 B,S VF328600 € 511 88 89 90

KX-W302 B,S - € 357 88 89 90

KX-W202 B,S - € 306 88 89 90

KX-R430 B VG813100 € 357 89 90

KX-130 B,S - € 125 89 90

KX-W602 B VH019500 € 511 89 90 91

KX-930 B,T VI777500 € 511 90 91 92 93

KX-530 B,T VI777600 € 306 90 91 92 93

KX-330 B,T VI777700 € 255 90 91 92

KX-250 T - € 125 90 91 92

KX-R730 B,T - € 511 90 91 92 93

KX-W332 B,T - € 306 90 91 92

KX-W232 B,T - € 255 90 91 92

KX-650 B,T - € 357 91 92 93

KX-W952 B,T VL048200 € 685 91 92 93 94 95 96 97 98

KX-360 B,T - € 255 92 93 94

KX-260 B,T - € 230 92 93 94

KX-W362 B,T - € 357 92 93 94

KX-W262 B,T - € 281 92 93 94

KX-670 B,T VE718700 € 332 93 94 95 96

 

PS: śliczny ten KX-1200, chyba na niego zapoluję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem, bo nie wiem! Poproś o to w wątku Magnetofon, zaglądają tam osoby biegłe w elektronice. Podstawową sprawą jest zdobycie instrukcji serwisowej (ja nie mam!), bo tam będzie opisana procedura regulacji magnetofonu. Napisz, czy to obniżenie poziomu występuje zawsze, na każdej taśmie? Czy próbowałeś różnych taśm? Czy dzieje się tak bez kalibracji (Auto Tuning), czy także po kalibracji?

 

PS. Być może pomoże Ci G.Mark, ale jemu musisz zadać bardzo konkretne pytania, podając maksymalnie dużo szczegółów. Zresztą takie szczegóły pomogą każdemu, stawiającemu diagnozę na odległość:

- jakie taśmy nagrywasz

- z Dolby czy bez

- przed czy po kalibracji,

- do jakiej wartości wysterowujesz

itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień sprawdzania i pomiarów i jest dobrze, gubił wielkość sygnału, bo ktoś grzebał przy potencjometrach w sekcji REC ( udało się wyprostować), dodatkowo. sekcje BIAS dla typu I i drugiego były rozregulowane....

A podobno był w 100% sprawny i po wymianie pasków...... to all...o czasami mnie tak wnerwia, że weź....

 

teraz gra dobrze, choć wolałbym aby się nim zajął fachowiec, tylko nikt takiego nie zna, łącznie z kolegą G.Mark.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast, po włączeniu dolby C, wszystko szlag trafia:( ta sama firma, a tak niekompatybilne Dolby czy to możliwe ? sprawdziłem, dekodują ok, nie słyszę różnicy na kasecie nagranej na innym zupełnie sprzęcie, nie słyszę różnicy na kasecie nagranej na KX-670, jedynie kiepsko wypada kaseta nagrana na 930, a odtworzona na 670.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele kx670 i kx930 mają w zasadzie ten sam tor sygnałowy, zasadnicza różnica polega na tym że kx930 był przystosowany do sterowania za pomocą pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandre341 wykasuj swój wpis, zanim inni zobaczą, bo będzie siara....

 

Albo wytłumacz mi proszę co według Ciebie oznacza " w zasadzie"? I skąd u Ciebie chęć dzielenia się wiedzą na temat modeli, o których nie masz bladego pojęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Bieliński. Znaczenia sformułowania -"w zasadzie"- nie będe ci tłumaczył bo to nie jest miejsce i odpowiedni czas ku temu. Forum to miejsce gdzie można wyrazić swoje opinie, każdy ma do tego prawo. Opinie tu zawarte mogą być subiektywne z własnych odczuć lub obiektywne, zaczerpnięte ze żródeł producentów. Ale wszystko ma swoje granice, użyłeś kilku określeń zapewne ze złośliwości, świadczy to żle o tobie. Co do meritum sprawy to polecam ci zapoznanie się (zakładam że to potrafisz) ze schematami obu decków wtedy dowiesz się gdzie jest "siara" "blade pojęcie" oraz które posty są do skasowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, schematy z serwisówkami mam, obydwa magnetofony rownież i wyobraź sobie, że nic z tego co napisałeś się nie zgadza...... a mam też dwa piloty, choć używam tylko jednego, bo współpracuje z obydwoma magnetofonami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraż sobie że pisałem nie tylko o pilocie. Przeoczenie. Ciesze sie z faktu ze posiadasz schematy do obu decków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się już dalej wdawać w bezsensowne złośliwości, dlatego napiszę tak:

 

Jeżeli chcesz, wyślę Ci obydwa schematy i sam naocznie zobaczysz, że obydwa tory audio włączając do niego tor Dolby, różnią się. KX-930 ma zupełnie inaczej rozwiązane kodery i dekodery Dolby, są gdzie indziej umieszczone.

 

Nie wiem jak tutaj, ale na elektrodzie, wprowadzanie w błąd i pisanie, dla samego pisania nie jest dobrze postrzegane. Pisanie dla samego pisania, jest bez sensu. Zobacz posty kolegi MaciejaLK, czy Discomaniaca71, one wnoszą coś do dyskusji, są rzeczowe i fachowe. Twój natomiast taki nie był i nie traktuj tego proszę jako złośliwość, ale rzeczowe stwierdzenie faktu.

Poza tym, w polszczyźnie obowiązują pewne zasady, których również nie stosujesz, co mogę odebrać jako brak szacunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też sie nie chce już pisać. Zgadzam sie co do Elektrody, bo tam za sformułowania których użyłeś dostałbyś ostrzeżenie. Nie chciałem tego pisać wczoraj ale widze że "nalegasz" - pewnie czujesz się niezbyt pewnie w temacie ponieważ znów powołujesz sie na innych, moze oczekujesz wsparcia. Wspominasz coś o pisaniu dla samego pisania, a jak wytłumaczysz swoje zachowanie związane z zakładaniem tematu o tx670 i kx930 a potem pytanie o to samo w temacie -magnetofon-? wcześniej był chyba jakiś twój temat o wzmaku, też zdublowany. Albo piszesz o kupnie decka za 700zł i ściganiu sprzedającego - co to wnosi do tematu? Piszesz dużo i niepotrzebnie więc nie oceniaj innych. Wpisy wymienionych przez ciebie kolegów są mi znane chociażby z dyskusji z nimi na temat Pioneera939 i jego wersji mk2. Schematy moim zdaniem nie różnią się wiele jeśli chodzi o tor sygnałowy, enkoder/dekoder w modelu 930 jest z najwyższej pułki ale przełączanie przy nim zrobione na 4066 najgorszym przełączniku analog który niweluje wiele, już lepiej to zrobiono w 670 który ma gorszy układ dolby ale przełączanie na tranach dtc. W obu "siedzą" wzm. wstępne serii 45, dlatego uważam że oba grają podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat........ pandre341 napisał : "Oba modele kx670 i kx930 mają w zasadzie ten sam tor sygnałowy, zasadnicza różnica polega na tym że kx930 był przystosowany do sterowania za pomocą pilota."

 

i sam się podsumowałeś.... a wystarczyło napisać: przepraszam, zaliczyłem wtopę, wymskło mi się.... miałem zły dzień, ... i nie było by złośliwości ....

 

Wesołych Świąt koledze życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przede wszystkim oba magnetofony mają zupełnie inne głowice. KX-930 amorficzną a KX-670 hard permalloy więc identycznie grać nie mogą. To jest pierwszy dowód na to że są to jednak inne decki a podobieństwa w niektórych rozwiązaniach pokazują że 670 to - jak pisałem wcześniej - zubożona 930. 930 ma też minimalnie lepszą dynamikę i pasmo przenoszenia na metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim oba magnetofony mają zupełnie inne głowice. KX-930 amorficzną a KX-670 hard permalloy więc identycznie grać nie mogą. To jest pierwszy dowód na to że są to jednak inne decki a podobieństwa w niektórych rozwiązaniach pokazują że 670 to - jak pisałem wcześniej - zubożona 930. 930 ma też minimalnie lepszą dynamikę i pasmo przenoszenia na metalu.

a co sądzisz o modelu KX-690?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Niestety nie miałem z nim styczności. Wygląda na podobną do 670 ale z Dolby S. Kosztowała 599 USD czyli o 99 USD drożej od 670. 930 kosztowała 600 USD. Samo Dolby S to dodatkowy wydatek stąd zapewne różnica.

 

Dodatkowo:

930- 1991-93

670 - 1993-96

690 - 1996-2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo od dwóch dni go testuje i nie mam zastrzeżeń, jeszcze nie nagrywałem z dolby S, pochodzi z bardzo pewnego źródła ( pierwszy właściciel + faktura zakupu) i zastanawiam się nad kupnem.

 

Wiem, że te z okresu przełomu podobno są już tak dobre jak z lat 80-tych, ale ten nie odbiega od dwóch pozostałych, dodatkowo zaskoczył mnie dynamiką i bardzo ładnym niskim basem.

 

 

 

Miało być :

Wiem, że te z okresu przełomu podobno nie są już tak dobre jak z lat 80-tych, ale ten nie odbiega od dwóch pozostałych, dodatkowo zaskoczył mnie dynamiką i bardzo ładnym niskim basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Maciek, z magnetofonami jest tak że najważniejszy tak naprawdę jest stan techniczny i stopień zużycia. Ważniejszy niż parametry. Lepszy mniej wyeksploatowany choć niższy model. Dlatego swoje magnetofony kupuję tylko w jednym miejscu. Zwykle są to egzemplarze kolekcjonerskie. KX-9010 miałem już wcześniej. Po nim mnóstwo innych decków. Postanowiłem do niego wrócić i nie żałuję. Yamahę KX-930 oceniam bardzo dobrze. Może ten auto tape tuning nie jest tak dokładny jak ATCS Kenwooda. Jest za to korekcja biasu. To są magnetofony podobnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba w końcu trafiłem, bo ten wygląda na bardzo zadbany i mało używany :) cena 350, więc też spoko :) Dzięki za podpowiedź!

 

Moją 930 w przyszłym roku będę reanimował, ale już słyszę, że ta 690 na dolby S, to bardzo dobra maszyna:) 670 zostawiam jako zaplecze części do 690:)

Mam jeszcze jedno pytanie, w których jeszcze modelach yamahy były głowice amorficzne, chętnie kupię model niżej by mieć w zapasie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.