Skocz do zawartości
IGNORED

głośniki WM.STX.4.1.100.8.F.S.MC


error86

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zbudowania pierwszej pary kolumienek (podstawowe 2-D) jako monitorki

Na stronie STXa znalazłem głośniki które odpowiadają cena (pierwszy projekt, w przypadku ustąpienia chęci budowy ew komplikacji które zniechęcają) Skrzynka będzie wykonana z prasowanej sklejki gr 25mm ( listwa 4cm x 190cm utrzymała ciężar 95kg) i się nie odkształciła w najmniejszym stopniu. Sklejka zastosowania specjalnego u mnie w firmie więc bedzie za free (wymiary moge mieć w miarę dowolne)

 

a wracając do głośnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to w jego parametrach jest podane ze skrzynka najlepiej jak by miała 5 l przy BR i 3 C.

w przypadku zastosowania 2 głośników w jednej skrzynce to objętość razy 2? czy wysokotonowy głośnik może być umieszczony w tej samej skrzynce bez przegród od niskotonowego?

Przepraszam ze takie laickie pytanie ale korzystam z LINUXA i żaden program do policzenia wielkości itp nie odpali u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zastosowania 2 głośników w jednej skrzynce to objętość razy 2?

Tak.

czy wysokotonowy głośnik może być umieszczony w tej samej skrzynce bez przegród od niskotonowego?

Tak, bo posiada swoją komorę.

 

Co będzie na górze? Masz dostęp do pomiarów i stworzenia zwrotnicy...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Przepraszam ze takie laickie pytanie ale korzystam z LINUXA i żaden program do policzenia wielkości itp nie odpali u mnie.

Większość programów bez problemu można uruchomić na wine, np. Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię oftopa ale czasem mnie wq......... takie posty ..

mam linuxa nic u mnie nie chodzi ...

mam Mac- a jestem wyjątkowy policzcie za mnie...

 

itd itp Stać mnie na głośniki ale jestem oportunistą i nie kupię legalnego oprogramowania bo wolę być pokraką udającym kogoś kto walczy z SYSTEMEM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> dolphin123

zwrotnica bedzie uniwersalna od stxa co prawda 3D bo powiecmy żeby projekt był rozwojowy. ew z czasem stał się dawcą cześci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>>> utopia

Do linuxa zostałem zmuszony przez pracodawce, programiści napisali program pod firmę na ten system, a że wykorzystuje dom po części jak biuro jest mi po prostu wygodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co będzie na górze? Masz dostęp do pomiarów i stworzenia zwrotnicy...?

 

Jakby kolega error86 miał dostęp do pomiarów to nie zadawał by takich pytań jakie zadaje.

w przypadku zastosowania 2 głośników

 

Może kolego wybierz troszkę większy woofer zamiast 2 tych maluszków ,będziesz miał lepsze zejście i taki do którego jest policzona zwrotnica.

Używając takiej sklejki możliwe że trzeba będzie zastosować jakieś maty tłumiące, akustycznie lepszym materiałem jest mdf ,w obróbce też dużo łatwiejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak przeglądając zasoby internetu wpadła mi do głowy myśl aby zbudować kolumnę 3D bo większe spektrum dźwięku i generalnie przyjemniejsze dla ucha. Myślę o kombinacji :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w jednej skrzynce, a jako podstawę stworzyć kolumnę niskotonową na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego zwrotnica:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prace chciałbym rozłożyć na dwa etapy, pierwszy to tzw: góra średniotonowy+ wysokotonowy, a z czasem niskotonowy w osobnej skrzynce.

Zainstalowałem WinISD i brakuje mi parametrów SPL>> co oznacza skrót?

do tego średniotonowy nie posiada parametrów, w takim przypadku jak potraktować go w projektowaniu skrzynki?

czy jest jakaś tzw złota reguła która określa przeciętną wartość litrażu skrzynki dla tego typu bezparametrowców?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jesli chodzi o średniotonowy to jest napisane że rekomendowany litraz dla niego to 1-2 litry.

Niskotonowy należy policzyć lub skorzystaj z projektów innych forumowiczów którzy już wsadzali ten głosnik do obudowy i bawili się w strojenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.