Skocz do zawartości
IGNORED

Szum z Bose Companion 3


BuriedAlive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebna mi opinia osoby, która ma bądź słuchała głośników Bose Companion 3.

Mam praktycznie idealnie wyciszony komputer i gdy głośniki nie generują żadnych dźwięków słychać szum wydobywający się z nich. No i nie jest to problem karty dźwiękowej. Na gołym kablu szumią tak samo jak po podłączeniu do komputera. Szum jest nawet kiedy wcisnę na pilocie "mute", jest jedynie troszkę cichszy. W normalnych warunkach słyszę go spokojnie z odległości około 0.5 - 1 metra. Przy przystawieniu ucha do głośnika można powiedzieć, że słychać wodospad Niagara. Po wsłuchaniu się dokładnie w subwoofer słychać lekkie buczenie transformatora. I teraz pytanie, czy ten model tak po prostu ma, czy ja trafiłem na felerny egzemplarz? No i czy warto wysyłać je na gwarancję, czy lepiej od razu oddawać do sklepu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same głośniki podłączone do kompa. Nie wiem przy jakim poziomie głośności słyszysz szum, ale u mnie przy dużym poziomie głośności szumi całkiem nieźle. Nie wiem co jest w środku (jeszcze nie otwierałem;-), ale zakładam, że komponenty są raczej średniej/niskiej. Sprawdzę jeszcze trafo u mnie dziś wieczorem i dokładnie opiszę co gdzie słyszę.

 

Pzdr,

 

Rzeźnikus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej odległości szum jest słyszalny ? Delikatny szum przy całkowitym zbliżeniu ucha do głośnika jest zjawiskiem normalnym w każdych głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej egzemplarz masz trafiony. Szumi u mnie, ale na pewno nie słychać szumu z odległości 0,5-1m (tylko po zbliżeniu ucha do głośnika).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej odległości szum jest słyszalny ? Delikatny szum przy całkowitym zbliżeniu ucha do głośnika jest zjawiskiem normalnym w każdych głośnikach.

 

Mam te same głośniki podłączone do kompa. Nie wiem przy jakim poziomie głośności słyszysz szum, ale u mnie przy dużym poziomie głośności szumi całkiem nieźle.

 

U mnie niezależnie od głośności szumi na takim samym poziomie. Dopiero od 3/4 głośności dodatkowo dochodzi "przydźwięk" transformatora, który słyszany jest zarówno z satelit jak i z suba.

 

Z jakiej odległości szum jest słyszalny ? Delikatny szum przy całkowitym zbliżeniu ucha do głośnika jest zjawiskiem normalnym w każdych głośnikach.

 

Słyszę go z odległości trochę większej niż 0.5 metra, więc chyba nie jest całkiem delikatny. Przy zbliżeniu ucha do głośnika jest już wyraźny. No i niestety nie słychać go tylko w "IDLE", ale również przy cicho nastawionej muzyce, co trochę psuje efekt.

 

Dziś pogadałem z przedstawicielami firmy Bose i muszę przyznać, że przejęli się zaistniałą sytuacją. Jeszcze się nie zdecydowałem, czy oddam głośniki, czy spróbuje przyzwyczaić się do tego szumu. W każdym bądź razie ciężko by mi było teraz powrócić do starego zestawu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej egzemplarz masz trafiony. Szumi u mnie, ale na pewno nie słychać szumu z odległości 0,5-1m (tylko po zbliżeniu ucha do głośnika).

Identycznie jest u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej egzemplarz masz trafiony. Szumi u mnie, ale na pewno nie słychać szumu z odległości 0,5-1m (tylko po zbliżeniu ucha do głośnika).

 

Ok, to jest nadzieja, że wymiana na inny egzemplarz coś da. Właśnie się zdziwiłem, że nikt w recenzjach się nie skarżył na taki problem. Do czwartku mam dać odpowiedź, czy będę wysyłał je na gwarancję, czy oddaję do sklepu w którym kupiłem. W każdym bądź razie dzięki za zainteresowanie, szczególnie że chyba specjalnie zakładałeś konto żeby mi odpisać :)

 

No i sorry za mały bałagan w tym temacie, ale z racji, że mam "świeże" konto, posty muszą zostać zatwierdzone przez moderatora i pojawiają się z opóźnieniem.

 

Pętla masy może mieć miejsce, obróć wtyczkę w gniazdku na początek i poczytaj o pętli masy. Sytuacja nie jest normalna, za mocno szumi.

 

Ok, ileś razy próbowałem je przestawić, odsuwać od innych urządzeń które mogą powodować zakłócenia itd. także niewątpliwie musiałem już również obrócić wtyczkę, ale za każdym razem było tak samo. Podłączałem również w innym pomieszczeniu, również bez rezultatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezależnie od głośności szumi na takim samym poziomie. Dopiero od 3/4 głośności dodatkowo dochodzi "przydźwięk" transformatora, który słyszany jest zarówno z satelit jak i z suba.

 

 

 

Słyszę go z odległości trochę większej niż 0.5 metra, więc chyba nie jest całkiem delikatny. Przy zbliżeniu ucha do głośnika jest już wyraźny. No i niestety nie słychać go tylko w "IDLE", ale również przy cicho nastawionej muzyce, co trochę psuje efekt.

 

 

Pętla masy może mieć miejsce, obróć wtyczkę w gniazdku na początek i poczytaj o pętli masy. Sytuacja nie jest normalna, za mocno szumi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam ten sam problem z tymi głośnikami. Po dwóch dniach zacząłem słyszeć głośny szum. Odesłałem do serwisu, głośniki pojechały do serwisu do Belgii. W serwisie ponoć stwierdzili, że to normalny szum. Co prawda głośniki jeszcze do mnie nie wróciły, ale pan z serwisu powiedział że nie było z nimi nic robione. Także prawdopodobnie szum pozostał. Macie jakiś pomysł co dalej? Szum jest mocny, słyszalny z conajmniej 0,5 metra przy odłączonym zupełnie źrodle dźwięku niezależnie od poziomu głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam szum i raczej nic się z tym nie zrobi, głośniki kupiłem używane ale skoro w nowych modelach słyszałem o czymś takim to jednak to jest cecha charakterystyczna dla tych głośników. Wielki minus dla Bose spodziewałem się naprawdę wysokiej klasy sprzętu za te pieniądze. Jedyne co mnie trzyma to jakość dźwięku, rozmiar tych głośniczków i to że nie opłaca mi się ich sprzedać inaczej dawno bym je zmienił bo bardzo cicho się ich nie da słuchać szczególnie wieczorami szum denerwuje. Tak więc jak widać Bose to jednak więcej marketingu niż jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku a takie polecane głośniki, taka dobra firma a szumią... i się jeszcze okazuje, że tak ma być! Gdyby to był produkt chińskiej manufaktury to wszyscy by po nim jechali a tak to się okazuje, że to "cecha charakterystyczna" i należy z tym żyć :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie opinie to jak widać dobry marketing Bose bo nie wierzę żeby nikt o tych szumach nie napisał w tylu recenzjach. Gdybym dał za te głośniki takie pieniądze jakie sobie wołają to już dawno bym je zwracał. Na szczęście mi ten szum nie przeszkadza bo zwyczajnie nie słucham na nich cicho muzyki do tego mam słuchawki. Po za tym dla mnie nie są warte więcej niż 500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i głośniki dotarły. Niesamowite. Przy ściszonych całkowicie słychać szum i cichutko muzykę. Jakby było jakieś przebicie. Na zleceniu z serwisu napisali, że te szumy są w normie. Jak szum słyszalny z odległości metra może być w normie? Oraz wyraźnie słyszalny dźwięk przy ustawieniu głośności na minimum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz ich oddać/zwrócić? bo to jest jakaś paranoja jeśli firma sprzedająca głośniki za ponad 1000zł stwierdza że szum z nich to normalność. Głośniki z supermarketu nie szumią a tu mowa o sprzęcie za duże pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szum ktorego nie slyszysz w odleglosci 0,5m jest w normie czyli jak dopiero uchem dotkniesz w glosnik to moze byc troche slyszalny.

 

Mam edifiery pare roznych glosnikow i w zadnym nie szumi chyba ze dodtkne uchem do glosnika i zwieksze na 50% glosnosci.

 

Czyli przy glosnikach za ponad 1000zl powinno byc wedlog mnie nawet lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich szum słuchać nawet z metra jak nie lepiej. Więc zwracaj te głośniki jeśli możesz bo szkoda twoich pieniędzy i nerwów. Ja niestety kupiłem używane i nic z tym nie zrobię. Już nie będę wspominał że nawet słychać szum z subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro felerna to powinni coś z tym zrobić, a autoryzowany serwis mówi że tak ma być i to normalne :O Więc brak słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz najlepsze. Zamówiłem dla sprawdzenia drugi komplet. No i szumią jeszcze gorzej. Tzn. jak są włączone to szumią tak jak moje, ale jak wyłączymy to szumią minimalnie ciszej. Moje przy wyłączeniu nie szumią w ogóle, a te prawie tak samo. Szok normalnie. Oddaję jutro te nowe a z tymi też będę pewnie trochę walczył, ale pewnie je oddam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi z każdym podłączonym źródłem ? Jak się odłączy źródło też szumią ?

 

Companion 3 są w Saturnie w "Silesii" w Katowicach i nie szumią podłączone jako demo....nie wiem skąd macie takie szumy, nie wykluczam jakiegoś problemu zewnętrznego, choć w kilku egzemplarzach...dziwne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.