Skocz do zawartości
IGNORED

Ampli pioneer 920 VSX i kolumny Yamaha NS 555


mlody1287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam ten zestaw prawie dwa lata. Stwierdziłem, że czas na zmiany ponieważ nie do końca jestem zadowolony z dźwięku jaki wydobywa się z tych kolumn.

A mianowicie wysokie tony są kłujące i męczą po długim słuchaniu (szczególnie głoski "s" i "c"), średnica cofnięta jakby brak szczegółowości, zaletą jest natomiast bas który jest miękki i spory. Zależy mi na zmianie barwy dźwięku. Zależy najbardziej na górze i średnicy. Też się zastanawiałem nad ampli może to jego wina kolumny mają dobrą opinie. Zmieniałem ustawienia w equalizerze jednak wynik był mało efektowny. Druga sprawa to pokój 10m2 może tu tkwi problem.

Proszę o poradę czy warto zmieniać jeżeli tak to proszę o propozycję kolumn w przedziale cenowym 1500 zł / szt.

Słucham ogólnie muzyki współczesnej, pop, dance, trance, hip. Muzyka leci z dekodera tv, cd z blu-ray, i PS3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

problem leży po stronie amplitunera i kolumn. W twoim pomieszczeniu zdecydowanie jednak sugerowałbym dobre monitorki lub nieduże kolumny wolnostojące.

Zacząłbym od kolumn - sugeruję posłuchać wolnostojące kolumny Audio Academy Phoebe III lub Rega RS3. Niestety aby w pełni wykorzystać potencjał nowych kolumn, musisz koniecznie pomyśleć o innym amplitunerze (a może jeśli zazwyczaj słuchasz muzyki, lepszym wyborem będzie klasyczne stereo czyli dwukanałowy wzmacniacz).

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór optymalnej konfiguracji,

w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokój zaadaptowany akustycznie? Akustyka to najczęściej bagatelizowany element toru odsłuchowego a bardzo ważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wymiana sprzętu. Polecał bym monitory o naturalnym mięsistym brzmieniu. Bo po NS 555 i tym ampli to terapia dźwiękowa się przyda. Taka ocieplająca brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Audio Academy Phoebe III lub Rega RS3 - a coś bardziej popularnego? Pokój mały łączy się z przejściem do sypialni drugi pokój 8 m2. Akustyka - panele, kanapa, stolik, szafa i półki wiszące.

 

 

Terapia się przyda. Jednak nikt jeszcze konkretnej diagnozy nie postawił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym pomieszczeniu leżą panele. A co powiecie o kolumnach B&W 684 ?

 

odpuść sobie te 684 to tragedia sypią wysokimi ostro, wiem bo słuchałem ich, poszukaj kolumn które nie będą miały aluminiowego głośnika wysoko-tonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana NS 555 na Klipsch'e to jak z deszczu pod rynnę (przynajmniej jeśli chodzi o ostrość). Ta seria RF to i tak nic w porównaniu do serii F ;)

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy Ty masz 2 kolumny i do tego amplituner do kina ? Jeśli tak, to jaki w tym sens i logika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet dywanu nie masz to możesz wstawić i wilsony napędzane mac-em nic nie zmieni koledzy piszą Ci bajki. Ręce opadają jak czasem czytam to forum, gość pisze słynne już "krew z uszu" a ma dobry zestawi (nie pisze o Tobie )na jaki sprzęt wymienić wstawia fotki a tam gołe ściany i malutki dywan ale super fachowcy każą zmienić na MA na Dynaudio....itd. I gościu zmienia ale euforii w postaci "cudownie właśnie o to mi chodziło" brak.

Najpierw "liźnij trochę akustyki" fajny artykuł znajdziesz w AUDIO VIDEO z 2010r "Pomieszczenie kluczowy element systemu" w innych gazetkach też trochę było. Najprościej zajrzyj do działu AKUSTYKA tegoż forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy Ty masz 2 kolumny i do tego amplituner do kina ? Jeśli tak, to jaki w tym sens i logika ?

 

Mam tyły, suba i central firmy VK dlatego się nawet nie przyznaje. W niedalekiej przyszłości będzie zmiana całości na coś porządnego. Natomiast teraz interesuje mnie głównie stereo.

 

Na pewno zajrzę do lektury o akustyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet dywanu nie masz to możesz wstawić i wilsony napędzane mac-em nic nie zmieni koledzy piszą Ci bajki. Ręce opadają jak czasem czytam to forum, gość pisze słynne już "krew z uszu" a ma dobry zestawi (nie pisze o Tobie )na jaki sprzęt wymienić wstawia fotki a tam gołe ściany i malutki dywan ale super fachowcy każą zmienić na MA na Dynaudio....itd. I gościu zmienia ale euforii w postaci "cudownie właśnie o to mi chodziło" brak.

Najpierw "liźnij trochę akustyki" fajny artykuł znajdziesz w AUDIO VIDEO z 2010r "Pomieszczenie kluczowy element systemu" w innych gazetkach też trochę było. Najprościej zajrzyj do działu AKUSTYKA tegoż forum.

 

Święta prawda. Gołe ściany, brak dywanu to klasyka w tutejszych tekstach. Takie pomieszczenie choćbyś stawał na głowie da zawsze dźwięk zły. Kup miękki dywan, kup 300 książek i wyłóż nimi ściany, postaw w pokoju pluszową kanapę itp. Zmiana będzie kolosalna nieporównywalna do jakiejkolwiek zamiany sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem listę proponowanych kolumn:

 

1. Boston Acoustics A 250

2. Dali Zensor 5

3. Heco Metas XT 501

4. Jbl STUDIO 190

5. Kef C7

6. Klipsch RF-52

7. Magnat Quantum 675

8. Magnat Vector 207

9. Mission MX-4

10. Monitor Audio BX5

11. Monitor Audio MR6

12. Paradigm MONITOR 11 v.7

13. Roth Oli 40

14. Taga BLUE F-80

15. Taga PLATINUM v.2 F-80

 

Proszę o opinię, na które zwrócić uwagę i przesłuchać. Może ktoś posiada? Oczywiście mają się zgrać z ampli Pioneer 920 VSX.

 

Myślę, że akustykę mam ok, brakuje gołych ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana będzie kolosalna nieporównywalna do jakiejkolwiek zamiany sprzętu.

To prawda, święta prawda i sama prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem listę proponowanych kolumn:

 

1. Boston Acoustics A 250

2. Dali Zensor 5

3. Heco Metas XT 501

4. Jbl STUDIO 190

5. Kef C7

6. Klipsch RF-52

7. Magnat Quantum 675

8. Magnat Vector 207

9. Mission MX-4

10. Monitor Audio BX5

11. Monitor Audio MR6

12. Paradigm MONITOR 11 v.7

13. Roth Oli 40

14. Taga BLUE F-80

15. Taga PLATINUM v.2 F-80

 

Proszę o opinię, na które zwrócić uwagę i przesłuchać. Może ktoś posiada? Oczywiście mają się zgrać z ampli Pioneer 920 VSX.

 

Myślę, że akustykę mam ok, brakuje gołych ścian.

 

A te Paradigmy to w promocji sa,ze ze smieciuchami w jednej liscie wypisałeś?A słyszał Ty kiedy,ze jest cos takiego jak wzmacniacz stereofoniczny?Bo co Ci z nowych kolumn jak tym szmelcem bedziesz to pędził?No i 11v7 do 10 metrowego pokoju LOL.W tej chwili nie masz nawet i podejrzewam,ze w nastepnym zakupie tez nie bedziesz mial piecyka,ktory wycisnal by z 7v7 i 14cm membran choc 65% co maja do zaoferowania.I mam tu na mysli wydajnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Paradigmy to w promocji sa,ze ze smieciuchami w jednej liscie wypisałeś?

A Ty chociaż stałeś w pobliżu Tag Platinum? - to klasa wyżej od parapudeł z najniższej serii.

Magnaty Quantum, Roth Oli, Dali Zensor, Taga Blue, Heco Metas i Monitor Audio BX to ta sama klasa.

Wyraźnie na minus odstają Jble i Kefy, więc skąd te "śmieciuchy"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaczyna się dyskusja :)

Rzeczywiście Paradigm nie w moim budżecie, nie powinny się znaleźć na liście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty chociaż stałeś w pobliżu Tag Platinum? - to klasa wyżej od parapudeł z najniższej serii.

Magnaty Quantum, Roth Oli, Dali Zensor, Taga Blue, Heco Metas i Monitor Audio BX to ta sama klasa.

Wyraźnie na minus odstają Jble i Kefy, więc skąd te "śmieciuchy"?

 

Ty sam jesteś najnizsza seria :) Stałes kiedy w poblizu całej serii parapudeł?Znasz takie modele jak Phantom czy nieprodukowane juz Legend?Co do tej Tagi to masz racje,warto sie nad nimi pochylić,ale z ta klasa wyzej to bym sie tak nie napinał.Bo wychodzi,ze te Tagi to i STX przebijaja nie?W koncu znow kolumny za pol ceny paradigma bija go na glowe.Ty masz dar wyszukiwania takich pereł.Reszta to smieciuchy przy paradigmach,tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego pokoju nie ma sensu wstawiać dużych kolumn bo będzie właśnie ściana męczącego dźwięku i bas nie będzie się miał gdzie rozwinąć. Te wspomniane przez kolegę sybilanty to już wina kolumn i możliwe że częściowo piecyka. Z mojego doświadczenia - mały subwooferek dobry do muzyki (8 lub max 10 cali) zapewni lepszy efekt od dużych kolumn, wtedy można dobrać mniejsze, dużo tańsze kolumny bez utraty jakości (mniejsze = tańsze ale o identycznej jakości na średnicy i górze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.