Skocz do zawartości
IGNORED

Konwertery USB HI-END i ich modyfikacje. Który najlepszy...


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o kabl USB to moga miec za duza pojemnosc lub indukcyjnosc i wraz z sumowaniem sie pojemnosci lub indukcyjnosci we/wy USB, moze powodowac to brak transmisji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kabl USB to moga miec za duza pojemnosc lub indukcyjnosc i wraz z sumowaniem sie pojemnosci lub indukcyjnosci we/wy USB, moze powodowac to brak transmisji.

Jeżeli ktoś produkuje drogi kabel to chyba stara się wyeliminować skrajne parametry. Stasiek co z tym Twoim daczkiem wkleisz zdjęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek co z tym Twoim daczkiem wkleisz zdjęcia?

Dopiero na wiosne jak bedzie wszystko skonczone. Ale nie wiem czy na forum, bo to bedzie reklama jednak...

 

Jeżeli ktoś produkuje drogi kabel to chyba stara się wyeliminować skrajne parametry.

Malo ktory producent kabli mierzy cokolwiek, wiec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem ewentualne problemy z niezgodnością sterowników lub systemów operacyjnych to za diabła nie wiem dlaczego jeden kabel USB u Ciebie gra jak należy a drugi nie. Na myśl przychodzi mi tylko wycięcie linii zasilającej. Czy robiłeś testy kablami z odciętą linią zasilania i dołączoną. Ja to sprawdzałem i bez zasilania nie wszystkie przetworniki chcą działać. Bo co innego można ukryć w tych 4 drucikach, sprawdzałeś kabel od drukarki :)

W Aurenderze W20 jest opcja wylaczenia zasilania w kablu usb. DAC Vivaldi gra wtedy jeszcze troche lepiej, La Fontaine nie gra wcale - potrzebuje zasilania z usb na swoim wejsciu. O powodach niezgodnosci nie bede dyskutowal, nie jestem do tego fachowo przygotowany. Stasiu zreszta zasugerowal mozliwe powody niezgodnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jesli chodzi o kabl USB to moga miec za duza pojemnosc lub indukcyjnosc ...

 

Dodaj do tego niezgodność ze standardem 90 Ohm i masz pasztet jak z JCat-em, który "gra lepiej", gdyż

nie trzyma parametrów, które wpływają na transmisję ... jak z lampami, nie są idealne, a tak wielu je uwielbia.

 

BTW - znacie jakiegoś rozsądnego producenta kabli USB z " wtykiem kątowym" (lewo,prawo) ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konwerter robi obecnie spore zamieszanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe czy w PL miał ktoś okazję testować. Cena poniżej 2kzł też całkiem okazyjna.

 

Marslo czy doszliście dlaczego JCat nie grał u Ciebie. W sumie to jesteś jedyną mi znaną osobą, która miała tyle przygód z kablami i połączeniem usb. U mnie wszystkie kable zawsze śmigały jak należy. Dzisiaj doszedł kolejny referencyjny MIT i jestem wyjątkowo zadowolony, to już czwarty głośnikowiec tego producenta w mojej kolekcji.

 

Niebawem sprawdzę jeszcze ostatnie ogniwo czyli Transparenta USB z najwyższej serii, po tym teście już będę wiedział który aktualnie jest na czele stawki. Jak tylko skończy się modyfikacja transportu ruszam z kolejną serią testów.

 

Wlasnie widzialem juz wzmianke o tym Yellowtec PUC2 na computeraudiophile forum. Chcialbym go porownac do iLinka od ifi. Bardzo duzo wspomina sie takze na tym forum o produktach Berkley Audio Design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.