Skocz do zawartości
IGNORED

Konwertery USB HI-END i ich modyfikacje. Który najlepszy...


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chyba "branży" zalegają jakies CD w magazynie... jesli USB działa asychrnonicznie, to nie ma znaczenia jaki system i zawsze takie połączenie będzie najlepsze.

 

Tyle że niekoniecznie przekłada się to na brzmienie.

U mnie Aurender po USB grał nieco słabiej niż Linn Akurate DS po SPDIF,

wiec takie oczywiste to nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tylko dowodzi starej prawdy, że wszystko można skopać. Urządzenie do którego podłączałeś Aurendera ma widocznie niestarannie przygotowane wejście USB.

 

Od strony czysto technicznej, USB jest znacznie lepiej dopracowanym standardem. I tu nie ma żadnych 'ale'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest. Testowałem to na DAC-u Accustic Arts i na Esoteric K-01 gdzie w przeciwieństwie do wielu innych DAC-ów z którymi

Aurender ma problemy komunikacji po USB to u mnie problemów nie było żadnych i grało dobrze ale z Akurate po BNC/SPDIF z dysku NAS grało jeszcze lepiej.

Być może czas na USB dopiero nadejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />eż mi się wydaje że zegar 12MHz potrzebny jest tylko do zapewnienia prawidłowej transmisji na złączu USB, a ponieważ na jego końcu i tak jest bufor, to te niewielkie nierównomierności przesyłu, które mogą być wynikiem jittera, są w tym momencie zupełnie nieistotne.<br />

Oj zle Ci sie zdaje zle ;) bawilem sie tym sporo i zawsze ten zegar bylo slychac bardzo. To tak jak slyszysz kable USB, wiec jak ogromny wplyw na sama dokladnosc generatora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć jak miało by to działać. Na końcu kabla USB masz bufor.

 

Obrazowo możesz sobie to wyobrazić jako wielką wannę, do której z jednej strony cały czas dolewasz wody kubkiem (transmisja pakietowa w takt zegara 12MHz) a z drugiej strony, przez rurkę na dole wanny, cały czas wypuszczasz tę wodę jednostajnym strumieniem (transmisja ciągła 44 lub 48kHz).

 

Wanna jest tak duża, że niezależnie czy wlejesz jeden kubek odrobinę wcześniej czy później (jitter), o ile będziesz w stanie utrzymać odpowiedni rytm dolewania tak aby w wannie cały napełnienie wynosiło ok 50%, nie będzie to miało to żadnego znaczenia na wypływ wody (prawa fizyki związane z mechaniką cieczy, grawitacją itd zostawiamy na boku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że niekoniecznie przekłada się to na brzmienie.

U mnie Aurender po USB grał nieco słabiej niż Linn Akurate DS po SPDIF,

wiec takie oczywiste to nie jest.

Co dziwne, u mnie Aurender w polaczeniu z dakiem usb/BNC z zastosowaniem po drodze Audiophilleo z Pure Power gra zdecydowanie lepiej ,niz polaczenie bezposrednie usb/usb oraz AES/EBU. Ostatnio Marcin GPS pokazywal, ze moduly usb sa robione czesto z najtanszych elementow i niekoniecznie beda graly najlepiej. Implementacja usb w serwerach i dakach jest na poczatku drogi i spodziewam sie tu wyraznego postepu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dochodzimy do sedna... Ważne jest jaki chip USB jest w porcie DAC`a. Chyba najlepszym chipem obecnie jest VIA vinyl VT1731. Ma najmniejszy jitter na rynku, a w połączeniu z zegarem TCXO daje super dokładny I2S. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie DSP. Taki system ma w/w M2TECH HiFace EVO lub np. (to z mojej bajki ;) ) Audio-GD DI-DSP. W takim układzie o DSP dba o poprawną generacje sygnału SPDIF. W przypadku DI-DSP jest możliwość np. oversamplingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45171-0-49560100-1353935133_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystkie standardy wejściowe w dac-ach są kiepskiej jakości to dlaczego mało, który producent stosuje złącze I2S i fire wire?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego standardu interface'u dla przesyłu danych w formacie I2S. Inna sprawa, że to jest format do przesyłu danych pomyślany o przesyłaniu danych z chipa do chipa, na odległość kilku centymetrów, a nie dziesiątków centymetrów czy nawet metrów.

 

Firewire to natomiast format komputerowy. Z tego co wiem do przesyłu pomiędzy urządzeniami wykorzystywał go chyba tylko dCS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek złamał kod przesyłu danych w DCSie?

Co się dzieje w standardzie I2S jak przesyłamy dane na odległość metra i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewire to natomiast format komputerowy. Z tego co wiem do przesyłu pomiędzy urządzeniami wykorzystywał go chyba tylko dCS.

Był jeszcze co najmniej jeden taki -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACów z wejściem Firewire było znacznie więcej, szczególnie na rynku pro. Ja jednak mówię o przesyle danych pomiędzy komponentami, i.e. transport - DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewire jest ograniczone patentem Appla, więc jest skazane na niebyt... a szkoda bo jest zaprojektowane właśnie dla multimediów.

 

I2S w DAC - proszę bardzo :) np. NFB-7.32 lub Master 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45171-0-11269800-1353959463_thumb.jpg

post-45171-0-31461500-1353959497_thumb.jpg

post-45171-0-42291500-1353959510_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic dla tych ktorzy maja juz jakis konwerter USB->I2S bufor Iana z diyaudio.com mam to FIFO i z dzwiekiem robi prawdziwe cuda poniewaz sygnal jest przezegarowywany w oddzielnej szybkiej pamieci 10nS o pojemnosci 4Mbity wypelniene bufora do polowy dla 44.1kHz jest okolo 0.74 sekundy. Dluizszy okres czasu sluchalem na Jplay z komputera (bez FIFO) przelaczajac to czesto na foobar lub cplay, oczywiscie Jplay jest poza konkurencja jesli chodzi o jakosc barwe plankton bas tylko po przejsciu w moim DAC-u a wlasciwie wpiecie pomiedzy szyny I2S pomiedzy zmodyfikowanym gruntownie konwerterem asynchronicznym JarkaC a zmodyfikowanym Buffalo DACIII slyszalnosc roznic pomiedzy porownaniami cplay/foobar kontra Jplay zmalala okolo od 5-10 razy. Oczywiscie roznice w dalszym ciagu pomiedzy programami wystepuja na korzysc znaczna Jplay-a ale roznice juz nie sa tak drastyczne jak bez uzycia tego FIFO. Czyli koncept przezegarowania i trzymania w dlugiej pamieci danych i tym samym zlikwidowanie jitteru mozna powiedziec sprawdza sie chociaz trzeba powiedziec ze ten bufor FIFO nie zalatwia problemu w 100% ale znacznie przyczynia sie do tego ze zasilac to mozemy z gorszych zrodel jak np zwykly komputer laptop itp... Oczywiscie zmiana napedu tzn lepszy komputer (z lepszymi zegarami, zasilaniami, kablami) oczywiscie przyniesie poprawe w dzwieku tylko roznice te nie beda juz tak drastyczne jak bez tego urzadzenia.A to oznacza ze urzadzenie to znacznie podnosi jakosc dzwieku, ba... wrecz ja bez tego FIFO juz nie moglbym sluchac, dzwiek wedruje na prawdziwe wyzyny High-Endu. Urzadzenie w mojej ocenie zaprojektowane jest w najwyzszych mozliwych standartach bazuje na najlepszych czesciach jak i projektowanie przez Iana jest najwyzszych lotow. Wiele komercyjnych urzadzen moim zdaniem mogloby sie uczyc od Iana projektowania jak i myslenia prawdziwie High-Endowego. Urzadzenie ma tez mozliwosc zasilania z SPDiF Toslink itp jak i wyjscia rowniez moga byc SPDiF tylko oczywiscie nalezy sie liczyc ze znaczna utrata jakosci porownujac to do czystego wpiecia z obu stron poprzez I2S. Dodatkowo mozna zakupic dwa zegary Crystka z jitterem 0.2ps oraz samodzielnie dokonac roznych modyfikacji tego urzadzenia co pozwala wywindowac jakosc dzwieku w kosmos.

 

Polecam i pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta płytka Iana, faktycznie zrobione wszystko z głową. Oscylatory Crysteka (takie same jak w ORT5), cała płytka z zegarem elastycznie zawieszona na gumkach (jak w Levinsonie 30.5).

 

Można to próbować wsadzić do środka do DACa lub odtwarzacza (wpiąć w magistralę I2S) lub też kupić pełną wersję, z tą częścią z przodu na której są we i wy SPDIF i używać jak Digital Lens.

 

iant.jpg

 

Szkoda że nie mam nic do czego mógłbym to wsadzić, bo zaraz bym spróbował. Jaka jest tego cena ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Można to próbować wsadzić do środka do DACa lub odtwarzacza (wpiąć w magistralę I2S) lub też kupić pełną wersję, z tą częścią z przodu na której są we i wy SPDIF i używać jak Digital Lens.<br /><br />

Z pewnoscia sluchales 100 razy wiecej dobrych sprzetow ale uwazasz ze ze SPDiF mozna wogole grac dobra muzyke? Ja robilem proby i pomiedzy SPDiF em a czystym I2S jest przepasc jakosciowa, nie rozumiem jak ludzie moga sluchac na SPDiF? Ale pewnie jest to tak ze nie maja wyboru bo w komercyjnych klockach jest tylko SPDiF jako najlepsze medium.

 

<br />A to można kupić gotowe czy tylko DIY?<br />Jakie to może dać korzyści? <br />

To mozna kupic gotowe trzeba sobie to tylko zmontowac jest polutowane no i zasilacz musi byc do tego jakis ale bez lutownicy sie nie obedzie. Ale jest to dosc proste w montazu (powiem tez ze mozna to znacznie jeszcze podkrecic tak ze pospadacie z krzesel ;)

 

Jesli chodzi o wplyw na jakosc to robi to dokladnie ta sama robote jak lepszy naped lepszy JPLAY czy tez lepsze kable. Ale osobiscie uwazam ze dostaje sie cos naprawde wyjatkowego czego ja nie slyszalem nawet na bardzo drogich klockach - ogromna MUZYKALNOSC i jasną miekkość z bardzo niskim konturowym basem ktorego jakby nie slychac ale jak trzeba to na kontrabasie jest taki basik niski i barwny ze mozna sie zdziwic ze DAC-e tak potrafia zagrac

(mowie o wersji zmodyfikowanej) wersja czysta tez jest super.

 

Cenowo to okolo 350 USD + clo + Vat + 2X Crystek po 30USD +clo +Vat

Ale kolejki sa spore i czeka sie srednio 3 miesiace.

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczy przeskoczy, tylko trzeba wiedzieć co i jak. Na pewno nie z laptopa albo ze zwykłego peceta (TAD chyba używa Amarry i macbooka na pokazach, przynajmniej tak było w Monachium.). Zresztą zapytaj Szymona :)

Ja nie pytam, ja słucham. Napisz co jest źle w odtwarzaczach dysków optycznych, że z PC będzie lepiej? Tak z czysto teoretycznego punktu widzenia - jeśli mamy system oparty o przerwania kolejkowane i z priorytetami, niektórymi nie do przeskoczenia dla USB, to się trzeba liczyć z dowolnie długim czasem oczekiwania na odpowiedź PC. Załóżmy jednak, że realne jest, że to nie zajmie więcej niż 5s, więc robimy taki bufor. Oczywiście taki bufor musi mieć możliwość napełnienia go w szybszym tempie, gdy się opróżni oraz wolnym, gdy jest pełny, czyli taka regulacja tempa. Porównując PC z Windows do odtwarzacza optycznego, zapas prędkości dostarczania danych musi być dużo większy w tym pierwszym. Powiedzmy też z dużą pewnością, że te wahania tempa dostarczania danych z PC (przestoje) są nieporównywalnie większe od nierównomierności obrotu talerzyka w odtwarzaczu CD i podobnych. W związku z tym, układ zarządzania buforem CD wraz ze swoim software pracuje na znacznie węższym paśmie sygnałów błędu niż takowy w konwerterze USB - dotyczy pozycjonowania soczewki, jej przesuwu i obrotów płyty versus bufor konwertera USB z Windows na drugim końcu. W teorii to wszystko dobrze działa do momentu, aż zaczniemy patrzeć na układy rzeczywiste, a tu jest tak, że przez linie zasilania i drogą radiową następuje intermodulacja sygnałów różnych bloków funkcjonalnych. No i w CD produkty intermodulacji układu pobierania danych będą również w węższym paśmie niż te w konwerterze USB, głównie dzięki Windows. Tak więc już de facto napisałem, co należy zrobić w konwerterze, żeby było lepiej - musi być dobra przepustowość linii zasilania w szerokim paśmie i skuteczna separacja elektromagnetyczna układów. To ostatnie najlepiej robi się drogą lokalnej eliminacji szumu cyfrowego od przełączania - na zasilaniu, ale też w sensie przestrzennym, czyli ekranowanie tego, co najbardziej sieje. A sieją chipy i oscylatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to może dać korzyści?

 

Obrazowo, chodzi o to, aby z czegoś takiego:

 

metronome.gif

zrobić to:

 

42414587.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Szkoda że nie mam nic do czego mógłbym to wsadzić, bo zaraz bym spróbował. Jaka jest tego cena ? <br />

Ale mozna wsadzic do kazdego DAC-a to, bo kazdy zazwyczaj DAC ma wewnatrz I2C i wtedy dopiero to ma ogromny sens. Zreszta nie oszukujmy sie ktora firma daje takie zegary jak Crystek w swoich urzadzeniach???;) Ja badalem temat dokladnie jesli chodzi o zegary ciezko o cos lepszego juz no chyba ze sie wyda na ovenowane zeagry za tysiace USD dodatkowo jest tam wyjscie zegarowe ktorym mozna zupelnie asynchronicznie stukac DAC-a z super czystego zegara Crystka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem proby i pomiedzy SPDiF em a czystym I2S jest przepasc jakosciowa, nie rozumiem jak ludzie moga sluchac na SPDiF?

 

To oczywiste. I dlatego firmy już wiele lat temu próbowały wprowadzić wspólny standard dla przesyłu danych w formacie I2S - że przypomnę I2Se, który znalazł się w urządzeniach SF i Muse w latach 90tych. Niestety zbyt mało firm podchwyciło ideę, pomysł upadł, i zostaliśmy z ułomnym SPDIF.

 

Ale mozna wsadzic do kazdego DAC-a to, bo kazdy zazwyczaj DAC ma wewnatrz I2C i wtedy dopiero to ma ogromny sens. Zreszta nie oszukujmy sie ktora firma daje takie zegary jak Crystek w swoich urzadzeniach???;) Ja badalem temat dokladnie jesli chodzi o zegary ciezko o cos lepszego juz no chyba ze sie wyda na ovenowane zeagry za tysiace USD dodatkowo jest tam wyjscie zegarowe ktorym mozna zupelnie asynchronicznie stukac DAC-a z super czystego zegara Crystka

 

Pisząc że nie mam do czego wsadzić mam na myśli że do Metrum mi się nie zmieści (mała obudowa, 6-warstwowe płytki drukowane, do tego brak schematu i starte oznaczenia na IC - robota dla sapera), a DAC Accuphase 801, który właśnie sobie kupiłem, przy jakiejkolwiek ingerencji wewnątrz automatycznie straci 2/3 wartości.

 

Stosunkowo najprościej było by to wsadzić do jakiegoś odtwarzacza - np w odtwarzaczach z CD-Pro2 w większości przypadków sygnał z mechanizmu wychodzi jako I2S zwykłymi kabelkami - wystarczy przeciąć przewody z sygnałem I2S i wpiąć w obwód ten diwajs. Wtedy nie trzeba nawet pruć ścieżek. W razie czego można sobie nowe przewody zamówić od producenta i przywrócić do stanu poprzedniego.

 

Odnośnie zegarów to masz rację - ovenowanego zegara to chyba nigdzie poza zewnętrznymi clockami nie widziałem, zwykle siedzi tam badziewie za $1, przy którym Crystek (za $30) to Bentley.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Pisząc że nie mam do czego wsadzić mam na myśli że do Metrum mi się nie zmieści (mała obudowa, 6-warstwowe płytki drukowane, do tego brak schematu i starte oznaczenia na IC - robota dla sapera), a DAC Accuphase 801, który właśnie sobie kupiłem, przy jakiejkolwiek ingerencji wewnątrz automatycznie straci 2/3 wartości.<br /><br />

Oscyloskop i mozna te szyny tzn I2S szyny namierzyc, jak sie czlowiek uprze ;) wystarczy przeciac 3 sciezki ktore ida do DAC-a i tam wmontowac 6 kabelkow oczywiscie takich na mikrofale i po temacie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, tylko to już jest rzeźba. Jeżeli już to można by coś takiego do HEXa próbować zmieścić, bo tam jest przynajmniej miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I2s nie nadaje się do transmisji na duże odległości. Standard został opracowany do wymiany danych między scalakami.

 

Robicie burze w szklance wody :)

 

Problem spdif został rozwiązany w latach 90. Dzisiaj scalak załatwiający ten problem kosztuje w detalu 10PLN :)

Levinson stosuje to samo niezmienne rozwiązanie w swoich dacach od lat 90 nawet nie zmieniają tekstu w broszurce reklamowej :)

 

Zapominacie też że jitter mierzy się na wyjściu dac a sam wypasiony generator może nic nie dać.

 

I nie bierzecie pod uwagę że obecnie zegar z spdif/usb nie taktuje dac :)

DAC ma własny lokalny generator i według jego rytmu wystawiane są próbki na wyjściu .

Nie ma fizycznej możliwości aby to co dzieje się po stronie nadawczej miało wpływ na ten zegar.

Potwierdzają to pomiary - widmo jittera jest nie zmienne nie zależnie z jakiego źródła płynie sygnał i jak bardzo jest z jiterrowany :)

 

Stosowanie jakiś zegarów atomowych to czysty marketing. taki zegar ma częstotliwość która nijak ma się do częstotliwości próbkowania w audio. Musi być ona przemielona przez np. PLL, DDS które będę szumieć nieporównywalnie bardziej niż ten zegar.

Być może zależy wam aby wasze ulubione płyty trwały dokładnie tyle samo z dokładnością ułamków ps nawet za 50 lat :P

 

Kolejna sprawa.

Obwiniacie jitter za całe zło na świecie :) a jak wytłumaczycie pozytywne recenzje i zachwyty wielu audiofilii sprzętem który nie ma jitteru na poziomie ułamków ps tylko grube ns ?

Przykład proszę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A sieją chipy i oscylatory

Izolacja galwaniczna jest prostsza i tańsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie ma fizycznej możliwości aby to co dzieje się po stronie nadawczej miało wpływ na ten zegar.<br />

Tez tak myslalem, myslalem dokladnie tak samo jak Ty a jednak sluchanie zweryfikowalo te mysli, pozniej byly pomiary analizatorem widma i to wszystko sie zakloca sieje i wariuje-TAKA JEST PRAWDA! Niestety audiofile maja racje, jest to bolesne ale niestety prawdziwe :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Waszczyszyn ma od dawna opracowany nadajnik i odbiornik na I2S, przydałby się taki układ do przesyłu danych na większe odległości rzędu 1-2m.

 

Czy wiecie jaki moduł usb jest w nowym DCS Vivaldi, piszą że jego jakość pozostawia wiele do życzenia i lepiej stosować zewnętrzny konwerter. Czy jest jakiś producent który traktuje usb w swoim daczku jako najważniejsze rozwiązanie.

 

Gdybyśmy potrafili zmierzyć wszystkie parametry to można by zaprojektować idealnie i przewidywalne brzmiące sprzętu audio. Czy potraficie przewidzieć brzmienie kolumn oglądając pomiary, bo ja nie. Moim zdaniem tajemnica tkwi w niemierzalnych (na razie) parametrach, o których nie wiemy lub nie umiemy ich fizycznie zdefiniować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Moim zdaniem tajemnica tkwi w niemierzalnych (na razie) parametrach, o których nie wiemy lub nie umiemy ich fizycznie zdefiniować. <br />

Wszystko jest absolutnie mierzalne w 100% trzeba tylko uzywac innych pomiarow jak i innej interpretacji tych pomiarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przesyl to sie tym nie bawilem jeszcze ja ograniczam sie do bardzo wydajnych pradowo i super szybkich przerzutnikow typu D pozniej sa kabelki na mikrofale ale odleglosci mam max 10cm. Na wieksze odleglosci to trzeba by bylo konstruowac spora maszyne, nadajniki linii i odbiorniki linii symetryczne specjalne kable no nie jest to proste i z pewnoscia nie byloby to tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.