Jump to content
IGNORED

dziwny (dla mnie) problem z dźwiękiem harman kardon


acado

Recommended Posts

witam. Mam od kilku dni kino harman kardona. Po podłączeniu sprzętu do telewizora za pomocą HDMI wszystko gra jak trzeba. Ale w momencie, kiedy tv jest wyłączony wzamacniacznie odtwarza mi dźwięków z CD. Muszę włączyć tv – gra, po wyłączeniu tv nadal gra. Mogę też odpiąć kabel HDMI – zaczyna grać. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam, Andrzej

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką reakcję. Ponieważ to nowy sprzęt nie znam na pamięć ich nrów. Podam je w poniedziałek, bo na weekend wyjechałem. na 99 % amplituner AVR260.

A problem wygląda w tej chwili w ten sposów, że wzmacniacz mam połączony przez HDMI z telewizorem. Tak samo (HDMI) wzmacniacz z odtwarzaczem dvd.

Jeśli do dvd włożę płytę cd muszę włączyć telewizor albo rozłączyć HDMI od tv czy wzmacniacza, by ten ostatni odtwarzał muzykę. Inaczej widać, że dvd odtwarza (czas się zmienia) a w kolumnach cisza. Gdy włączony tv i muzyka gra, mogę wyłączyć tv i muzyka nadal gra. Nadmienię, że kupiłem specjalnie kable HDMI 1.4a. Ale nic to nie pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Namieszałeś chyba z kablami , musisz sprawdzić czy prawidłowo podłączyłeś wszystkie kable HDMI ,

 

Z odtwarzacza DVD ( zakładam że DVD ma jedno gniazdo HDMI i nie ma tu pomyłki ) łączysz HDMI do ------------ Amplitunera 1,2,3 HDMI , do któregoś z tego gniazda

 

Z AMPLITUNERA HDMI MONITOR OUT DO ------------- TV . W TV też trzeba znaleźć odpowiednie gniazdo HDMI ( tak dla pewności , zerknąć na rysunek w instrukcji )

 

W odtwarzaczu wyłączasz dla HDMI sterowanie ( Control ) , jakkolwiek to nazywa się , jeżeli nie pomoże to szukasz takiej opcji w amplitunerze ( jeżeli jest wyłączanie to niech będzie wyłączone w ampli DVD )

 

Wyłączenie tej funkcji powoduje to , iż gdy włączysz DVD to nie włącza się automatycznie TV ( tylko kable trzeba prawidłowo podłączyć )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.