Skocz do zawartości
IGNORED

dziwny (dla mnie) problem z dźwiękiem harman kardon


acado

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam od kilku dni kino harman kardona. Po podłączeniu sprzętu do telewizora za pomocą HDMI wszystko gra jak trzeba. Ale w momencie, kiedy tv jest wyłączony wzamacniacznie odtwarza mi dźwięków z CD. Muszę włączyć tv – gra, po wyłączeniu tv nadal gra. Mogę też odpiąć kabel HDMI – zaczyna grać. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam, Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuję : Problemem zapewne jest ustawienie HDMI ----- Control , ale na razie nic nie wiadomo póki nie napiszesz jaśniej , im jaśniejsze pytanie tym szybsza odpowiedź .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję. Ponieważ to nowy sprzęt nie znam na pamięć ich nrów. Podam je w poniedziałek, bo na weekend wyjechałem. na 99 % amplituner AVR260.

A problem wygląda w tej chwili w ten sposów, że wzmacniacz mam połączony przez HDMI z telewizorem. Tak samo (HDMI) wzmacniacz z odtwarzaczem dvd.

Jeśli do dvd włożę płytę cd muszę włączyć telewizor albo rozłączyć HDMI od tv czy wzmacniacza, by ten ostatni odtwarzał muzykę. Inaczej widać, że dvd odtwarza (czas się zmienia) a w kolumnach cisza. Gdy włączony tv i muzyka gra, mogę wyłączyć tv i muzyka nadal gra. Nadmienię, że kupiłem specjalnie kable HDMI 1.4a. Ale nic to nie pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałeś chyba z kablami , musisz sprawdzić czy prawidłowo podłączyłeś wszystkie kable HDMI ,

 

Z odtwarzacza DVD ( zakładam że DVD ma jedno gniazdo HDMI i nie ma tu pomyłki ) łączysz HDMI do ------------ Amplitunera 1,2,3 HDMI , do któregoś z tego gniazda

 

Z AMPLITUNERA HDMI MONITOR OUT DO ------------- TV . W TV też trzeba znaleźć odpowiednie gniazdo HDMI ( tak dla pewności , zerknąć na rysunek w instrukcji )

 

W odtwarzaczu wyłączasz dla HDMI sterowanie ( Control ) , jakkolwiek to nazywa się , jeżeli nie pomoże to szukasz takiej opcji w amplitunerze ( jeżeli jest wyłączanie to niech będzie wyłączone w ampli DVD )

 

Wyłączenie tej funkcji powoduje to , iż gdy włączysz DVD to nie włącza się automatycznie TV ( tylko kable trzeba prawidłowo podłączyć )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a telewizor skąd bierze sygnał ? Potrzebujesz wzmocnienia dźwięku poprzez wzmacniacz z telewizora ( np. jakiegoś programu telewizyjnego sportowego ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.