Skocz do zawartości
IGNORED

Przesunięcie sceny/wokali w pokoju


Excalibue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tymczasowo ( na jakiś rok, zanim wykończę garaż gdzie zrobię już profesjonalne miejsce odsłuchowe ) przeniosłem się do pokoju gościnnego, że swoim sprzętem i jest tragicznie.

Scena dźwiękowa przesuwa się znacznie na prawą stronę, widać wszystko na rysunku, pomaga tylko balans, choć to nie jest dobry środek. Co ciekawe przeniosłem kolumny na dłuższą ścianę, tam gdzie są okna, efekt podobny choć w mniejszym stopniu.

Sprzęt sprawdziłem, na pewno jest dobry, uszy także. Inni domownicy również słyszą tą anomalie.

Dodam jeszcze, że dla różnych częstotliwości wokal różnie się ustawia, jak wokalista/wokalista spiewa wyżej, wokal wędruje do środka, niżej.. na prawo. T R A G E D I A.

Kolumny to Bang&Olufsen MC120.2 z kopułkowym średniotonowym, który jeszcze ten problem pogłębia ( wrażliwość na symetrie głowy z kolumnami ).

Pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Będzie to kosztowało Cię trochę przestawiania , ale proponuję mały eksperyment.

Na początek spróbuj wysunąć kolumny jak najbliżej miejsca odsłuchu ( starając się zachować symetrię i odpowiedni rozstaw ) - jeśli wokal się 'uspokoi' to ewidentnie wina akustyki ( a jak widać po rysunku - brak symetrii może tutaj wiele psuć ).

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem były naroża regału, który powodował jakieś dyfrakcje i przesuwał bazę w bok. Nawet kiedyś wykonałem wąskie gąbkowe narożniki na ten regał - i jak ręką odjął. Przestałem je zakładać dopiero, jak się przemeblowałem i regał wylądował w innym miejscu. Ponieważ po zmianie na ścianę z oknami jest u Ciebie podobnie, moje podejrzenia kieruję znów na krawędź szafy z boku miejsca odsłuchowego. Tak, że mój poprzednik dobrze prawi; albo trzeba dorobić coś, żeby głośniki i uszy "nie widziały" tych krawędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że ten róg jest tutaj największym ,,przeszkadzajką''

Spróbowałem jeszcze przesunąć kolumny do ściany i wokal już grał prawie na środku, ale brakowało jednak troszeczkę wypełnienia z lewej strony, więc zrobiłem tak jak mówił Audioburak, wykleiłem praktycznie całą szafę gąbką i wszystko jest na swoim miejscu ! Przynajmniej tak mi się wydaję, jutro spróbuje odsłunąć nieco kolumny od ściany i przetestuję dźwięk na innych płytach.

Jeżeli wszystko będzie ok pozostaję mi zrobić mobilny stojak z gąbki i ustawiać na czas odsłuchu, bo innego wyjścia nie widzę.

Tylko sam już nie wiem co bardziej wpłyneło na końcowy efekt, dosunięcie do ściany czy gąbka.

Jutro wieczorem dać znać i podam jeszcze koncepcje przemeblowania.

Dziękuje wszystkim za odzew w temacie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam(pływanie wokali i ciągniecie ich na lewą stronę) u mnie winą jest zbytnie wytłumienie jednej strony sypialni (na razie tam misi być) Pomogło wytłumienie ściany za głośnikami jednak nie jest to optimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.