Skocz do zawartości
IGNORED

Wtórnik katodowy


Milimetr

Rekomendowane odpowiedzi

"W Jadisie są głównie elektrolity Vishay (BC Components), a w bardziej krytycznych punktach francuskie SCR (Teflon Tin Foil)."

 

ja bym tego nie zmieniał, to są lata doświadczeń - po moich walkach diy doszedłem do podobnych wniosków - to jest końcowe zestawienie i zazwyczaj jak się ruszy to się pruszy ;-)

Chociaż wydaje mi sie ze teflon i tin foil nie jest tożsame, teflon przenosi więcej barwy i koloru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesądzone, że aż taka moc jest w tym miejscu wymagana

Oczywiście. Przyjmuje się że na rezystorze nie powinno się wydzielać więcej niż połowa mocy znamionowej.

 

Nie wiem jaki jest prąd spoczynkowy dla KT120 tutaj ustawiony, typowy dla KT88 wynosi 60-70mA, dla 2 lamp to 120-140mA. Co na 522-omowym rezystorze daje :

P = U^2 * I ~ 8-9W.

 

Możesz po prostu zmierzyć jaki jest spadek napięcia na tych rezystorach i wszystko będzie jasne .

 

10 sztuk dawało moc sumaryczną 20W. Szczerze mówiąc nie sądzę, aby niedobór mocy rezystorów był przyczyną ich palenia się

W takim razie przeciążenie można rzeczywiście wykluczyć. Cóż. Dlatego nie lubię audiofilskich komponentów. Ich jakość czasami mocno odstaje od średniej.

Może Millsy ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest prąd spoczynkowy dla KT120 tutaj ustawiony, typowy dla KT88 wynosi 60-70mA, dla 2 lamp to 120-140mA. Co na 522-omowym rezystorze daje :

P = U^2 * I ~ 8-9W.

 

Po ustaleniu się, napięcie mierzone na tych rezystorach (470 ohm) wynosi 50 Voltów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś licho z tym prądem tylko 100ma na 2 lampy.

Sam wymieniałeś na te kt120 ?

Nie wiesz jaki był tam oryginalny prąd spoczynkowy ?

Dla ultra-liner i autobiasu katalog pisze 87mA na jedną lampę.

Nie patrzyłeś jakie jest tam zasilanie anodowe ?

Może warto jeszcze zwiększyć bias ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymieniałem na KT120 samodzielnie i żadnych dodatkowych regulacji nie robiłem. Nie zwiększałem nap zasilania anodowego. Generalnie Jadis ma to do siebie, że lampy nie są mocno wyżyłowane. Dość porównać, że np. w takim Audio Researchu z 4 lamp na kanał wyciąga się 100W mocy nominalnej, a w Jadisie JA80 tylko 60 Watów.

Te 53mA biasu lampy całkiem ładnie brzmi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podajecie Bias dla lampy to powinniście podać również przy jakim Plate Voltage, wtedy dopiero ma to sens...

Jadis oryginalnie puszcza lampy w klasie AB, z bardzo małym biasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podajecie Bias dla lampy to powinniście podać również przy jakim Plate Voltage

Pewnie.

Niemniej jednak dla pentod są pewne ściśle określone optymalne punkty pracy.

Jadis oryginalnie puszcza lampy w klasie AB, z bardzo małym biasem

Ciekawe.

Dość porównać, że np. w takim Audio Researchu z 4 lamp na kanał wyciąga się 100W mocy nominalnej, a w Jadisie JA80 tylko 60 Watów.

100W można uzyskać z jednej pary KT88 :)

Moc we wzmacniaczach lampowych to ogólnie ciężka sprawa bo wszystko zależy jakie THD się przyjmie przy jej podawaniu.

Dwie KT120 Mają dopuszczalną moc strat 120W :)

Nawet zakładając napięcie anodowe 560V to sumaryczna moc strat w spoczynku na lampę to tylko 28W .

Jest sporo miejsca na eksperymenty a z doświadczenia wiem że wpływ biasu na brzmienie jest dużo większe niż wymiana rezystorów.

Ale jak gra OK to może nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadis, czyli lampa jest ustawiona bardzo płytko, dla kt120 485V i 53mA to mniej niż 50% ...

imho 70-80% gra najlepiej, a lampa nie jest jeszcze wyżyłowana (za pełną klase A uważa się 90%, czyli jakbyś chciał ustawić u siebie to powinienes pojechać na 100mA)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.