Skocz do zawartości
IGNORED

"Odwrotny" wychył membrany powyżej 80 Hz


Mayster_89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie :) Dzwoniłem do sklepu z którego mam kolumny i padła propozycja wymiany moich 605 na nowe Q655, co stracę a co zyskam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Myślę ze powód jest banalny

Dziś głośnik to chinol

Po prostu taka jakość wykonania :)

Jeśli to nówka, to nie zakładam żeby był zrypany etc ...

 

Ale polecam też zapoznać się :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I teraz :

Cytuje

Symetryczne ustawienie głośników sugeruje taki też układ elektryczny, a więc w tym przypadku dwudrożny, jednak obydwa głośniki filtrowane są inaczej - jak w układzie dwuipółdrożnym (więcej na ten temat na końcu testu). Połączenie układu dwuipółdrożnego z symetrycznym ustawieniem głośników nie jest błędem, chociaż nie wiem, jakie są tego akustyczne zalety, dopóki do takiego rozwiązania nie skłania nas tak wysoka obudowa, że głośnik wysokotonowy znalazłby się, przy typowym dwuipółdrożnym ułożeniu, zbyt wysoko - wówczas taka quasi-symetryczna konfiguracja pozwala go przenieść niżej, na optymalną wysokość. W konstrukcji Quantuma 605 tweeter znajduje się jednak na wysokości 75 cm, nieco poniżej optymalnych 90-100 cm.

 

Tak więc głośniki nie za bardzo będą pracować w fazie :)

 

 

a 655 to chyba nastepca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak następca :) Nie wiem co zrobić, bo jutro koło południa mam zadzwonić do nich do sklepu i poinformować o swojej decyzji..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w totka tez jest szansa wygrać

To ty masz te głośniki

I ktoś ci oferuje inne spakuj je podjedz posłuchaj

To chyba nie jest skomplikowane.

Dlaczego uważasz ze ktoś ci wszystko powie ?

Razem z wszelkimi szczegółami jest internet jest wiedza

Troche chęci ...

 

 

 

Proste jak konstrukcja cepa

Dogadaj się z gościem

Ze przyjedziesz z tymi posłuchasz zobaczysz (np. jak membramki chodzą)

I będziesz widział czy ci grają wyglądowo, brzeminiowo i technicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bo gdyby to było bliżej, nie pytał bym o to na forum. Gdyby każdy z użytkowników miał 20 km od domu salon audio to z pewnością forum nie byłoby na tyle potrzebne jak jest teraz. Cały internet przeczytałem w kwestii porównania 605 do 655 i nigdzie niema bezpośredniego porównania! Dlatego pytam się tutaj grzecznie co nie oznacza, że jestem skończonym leniem i nie mam chęci, bo gdyby gość z którym rozmawiam miał sklep nieco bliżej niż to ma miejsce teraz to temat zostałby zamknięty kilka godzin temu. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień fazy tylko na tym jednym głośniku i powinno być ok

nie wyobrażam sobie jak głośnik, od pewnej częstotliwości może zmieniać fazę, po prostu dopiero od jakiejś czestoty to widać

odwrotnie podłączyli wyprowadzenie cewki i wszystko, partactwo nagminnie spotykane w starych polskich głośnikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie masz problem

To pozostaje ci spytać gościa czym się różnia

i Czy to ma sens

Szansa na to ze na tym forum i pewnie kilkuset innych ze ktoś miał dwa te głośniki to pewnie jak jeden do 100000 i pewnie się wiele nie myle :)

 

 

Nie słuchał bym mamela :)

Gość se tak trochę szczelił

A co jeśli elektrycznie i logicznie jest ok ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby elektrycznie było ok to działał by sinfazowo

ale kompinuj dalej, kompinuj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takiego "speca " co twierdził że jak zwiększa obroty tokarki to ta zaczyna się krecić w drugą stronę ... ale cały czas toczy (!)

Stary niby poważny chłop ...

tylko że debil bo nie wziął pod uwagę że oświetla miejsce pracy świetlówkami .

- tak wiem i przepraszam że prawie nie na temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa może być banalnie prosta, może został odwrotnie wstawiony magnes!!! A najprościej jest przecież zamienić głośniki w kolumnach i od razu będzie wiadomo czy to głośnik czy zwrotnica!! PO co te nerwy?

 

Panowie :) Dzwoniłem do sklepu z którego mam kolumny i padła propozycja wymiany moich 605 na nowe Q655, co stracę a co zyskam?

 

Jak sprzedawca uczciwy to powie jakie są różnice pomiędzy tymi modelami!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobię przeczytałem z nudów temat, nie wiem czy przeoczyłem czy nie... ale...

 

Czy dokonana została zamiana tego głośnika między kolumnami tj przełożyć go do tej kolumny która działa "prawidłowo" ... ? to chyba powie wszystko czy to głośnik czy coś innego... co to za problem kilka śrubek i 2 wsuwki...

 

Ja obstawiam że poprostu coś jest skopane w zwrotnicy :) albo zostawili małego chińczyka i Ci się zgrywa wypychając membranę, potrząśnij porządnie tą kolumną może wypadnie :)

 

Co do wymiany... W Dzisiejszych czasach coraz częściej wyższy model w nazwie jest złudny... jak już nie masz możliwości, żadnych testów, poproś o dokładne zdjęcia sprzedawcę, porównaj wagę, obadaj detale wyglądu - jakiś wyznacznik to jest. zwróć uwagę np. na wykończenie, jakość elementów np. terminale - wtedy mniej więcej masz szansę dostrzec czy producent w swojej "nowej, wyższej" serii tnie koszta czy rzeczywiście jest to model wyższy, Niestety prawdę powie jedynie zajrzenie do środka, no i odsłuch bo "nie wszystko złoto co ..."

 

 

ps. ta sama myśl - akurat jak pisałem o zamianie głośnika napisał kol. Asertywny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z całego serca za zainteresowanie tematem :)

 

Sprzedający jest osobą bardzo uczciwą i ugoda nie jest mu obca :) Kilkukrotnie miałem okazję się o tym przekonać, jednakże nie chcę w nadmiarze wykorzystywać jego dobrotliwości i nie chcę rozkręcać kolumny na którą niestety zezwolenia na rozkręcanie nie otrzymałem.

 

W obecnej chwili jestem na etapie rozmyśleń.. Czy w przeciągu kilku dni dokonać wymiany na model Quantum 655 czy czekać kilka tygodni na naprawę Q605 które to już z wiadomych przyczyn będą kolumnami serwisowanymi ( a i tak nie wiadomo jaki werdykt podejmie serwis) a jakoś szczerze powiedziawszy nie będę się z tym dobrze czuł chociażby z tego względu, ze swoje pomieszczenie dosyć długo poddawałem adaptacji i w chwili obecnej właśnie ta jedna kolumna stanowi przeszkodę w realizacji moich idealistycznych idei :) Kusi mnie na te Q655 bo wtedy znów stanę się posiadaczem nowych kolumn, a czy lepszych?

 

Niestety na to pytanie nie potrafię sobie sam odpowiedzieć, musiałbym zasięgnąć wiedzy osób bardziej doświadczonych w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od sprzedającego uzyskałem prawo do rozkręcenia ale jak będzie coś nie tak podłączone na zwrotnicy to nie mam zamiaru bawić się w lutowanie :(

&

nie chcę rozkręcać kolumny na którą niestety zezwolenia na rozkręcanie nie otrzymałem.

 

Czegoś tutaj nie rozumiem... raz piszesz tak i że w środku głośniki podłączone poprawnie - czyli dostawałeś się do środka (wątpię aby przez BR) a teraz co innego, coś tu kombinujesz przyjacielu - co to za filozofia przełożyć JEDEN głośnik... Mamy tutaj wszyscy gdybać i zastanawiać się a nie możesz wykonać jednego prostego zabiegu który dużo by wyjaśnił gdzie leży przyczyna i zmieniasz "zeznania" :)) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem o co chodzi :)

 

Seryjnie w jednej kolumnie wymieniałem jeden głośnik za zgodą sprzedawcy (bo jak kupiłem nowe to jeden miał wadę mechaniczną a więc z Magnata dostałem oryginalny głośnik by sobie podmienić ) by ominąć wysyłki do ich serwisu. Dostałem zezwolenie na rozkręcenie jednej kolumny. Druga kolumna jest w stanie nie naruszonym a więc nie chcę jej rozkręcać bo pozostaną ślady na tych niedorobionych śrubach. Było powiedziane,że jedną kolumnę mogę rozkręcić a więc jedną rozkręciłem, nie chce się bawić w zamiany głośników bo wiąże się to z rozkręcaniem obydwu kolumn a koleś wie, że jedna tylko podlegała naprawie. Od cała historia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w fabryce też skręcają śruby, nie wiem o jakich śladach mówisz... rozkręcasz przecinakiem ? robiąc to umiejętnie z odpowiednim narzędziem nie zrobisz najmniejszych śladów, są też patenty typu przez husteczkę itd, nikt Ci tego nie będzie pod mikroskopem oglądał, czy odcisków zdejmował... bez jaj...

 

w necie są jakieś zapytania 605 vs 655 ktoś pisał że w 655 jest tweeter z wyższej serii, zweryfikuj to już sam na pierwszej stronie google są już jakieś informacje dalej nie szukałem, szczerze nawet nie widziałem że magnat robi kolumny za 2k pln itd. dla mnie nadal to producent budżetowego car-audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecny problem tyczy się tej kolumny co wymieniałeś głośnik ? bo to by zmieniało postać rzeczy, nowy przetwornik potrzebuje czasu aż zawieszenia się odpowiednio wyrobią to może być przyczyną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tej kolumny, od początku ta kolumna sprawiała problemy niestety.

 

Nie zamierzam kombinować nic z drugą kolumną bez względu na to, będę rozkręcał to przez chusteczkę czy przez prześcieradło. Nie i koniec, jeśli głośniki z jednej kolumny działają inaczej niż z drugiej mimo poprawnego podłączenia to znaczy, że coś jest skopane wewnątrz kolumny i nawet jakbym do tego doszedł testując głośnik z jednej kolumny na drugiej to w ramach gwarancji musiałbym to odesłać do naprawy.

 

Nawet nie wiesz raczeqq jakie te śruby są delikatne, one nawet od odkręcania przez materiał się odkształcają - a w dodatku jest ich 8 i są zakręcone tak, jakby miały na celu podtrzymanie w powietrzu 10 tonowej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak uważasz ale w taki sposób nie licz że z kosmosu wywróżymy co jest grane, to tak jakby lekarz miał badać Cię przez telefon... co do śrub, ja raczej z tym nigdy nie miałem problemu w sprzęcie RTV..., no może ostatnio na padniętej turbinie od alfy po stronie gorącej jedną ze śrub trzeba było ożenić ze spawarką i to już jest inna bajka :)

 

wracając jeszcze do tematu , jak masz możliwość bierz w ciemno 655.. serwisy teraz takie numery potrafią wyprawiać że szkoda gadać...chyba więcej stresu można się najeść lub rozczarować, tak samo skoro zaproponowali wymianę na model wyżej może już nie supportują tego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się jeszcze czy te przetworniki są identyczne (góra dół), bo są inaczej filtrowane w zwrotnicy może same przetworniki różnią się również parametrami i zostały zamienione czyli dostałeś omyłkowo inny niż dedykowany w to miejsce kolumny. Ale ja obstaje przy niewygrzanym przetworniku oto cały problem:) pomyłka w samej zwrotnicy mało prawdopodobna. Zawieszenia są nierównomiernie dotarte trzeba czasu troszkę :)

 

edit

Ale bardzo ważną rzecz napiszę jak dostaniesz Nowe inne kolumny to tak jak byś kupił je dopiero co i zaczyna się odliczanie terminu 10dni do zwrotu od nowa, więc jak się zdecydujesz to nie ma ryzyka możesz oddać je w świetle prawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie napisałem już bardzo wiele, podsumowując coś jest uwalone w zwrotnicy lub też głośnik jest skopany skoro wszystko jest poprawnie podłączone i do zwrotnicy i do wzmacniacza! Odnośnie lekarza - miałem kiedyś rodzinnego który potrafił z odległości 3 metrów dokładnie mnie przebadać. Jeden może nie mieć w ogóle problemów ze sprzętem a taki fagas jak ja cokolwiek by nie kupił to kupi wadliwe. Ile to ja telefonów powyżej 1,5 kzł miałem w swoim życiu zanim trafiłem na ten który nie wykazywał wad fabrycznych. Ta sama sytuacja jest teraz z tym, że chodzi o kolumny, cały czas coś i coś :) Głośniki są identyczne, ten który wymieniałem pracuje tak jak powinien. Ten co jest od nowości nie pracuje tak jak powinien ale jest oryginalny w 100% bo sprawdzałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malikali rękojmia o której piszesz nie obowiązuje chyba w przypadku serwisu gwarancyjnego, a zakupu... to nie jest tak że jak dostanie 655 jakby kupił nowe - tylko podepną to jako wymianę gwarancyjną. rozumując to standartowo, oczywiście nie wiem jak się umówisz ze sprzedającym to wtedy co innego... to że chcą mu wymienić na nowe to tylko ich ładny gest z reguły na + dla konsumenta, normalnie jest chyba tak że masz 2 czy 3 naprawy a potem żądasz kasy lub wymiany... 3-cia opcja dowiedz się wprost czy możliwy jest zwrot kasy... bo wydaje mi się że chcą uniknąć serwisu twojego modelu...

 

Co do serwisu to słuchaj.... Ty teraz weźmiesz np. 655 oddasz swoje i albo je opylą "BCM" albo na serwisie własnie posłużą jako dawcy lub ktoś inny dostanie twoje bo mu np. się woofer rozkleił...w jakiś sposób wrócą do obiegu, raczej nie napalą nimi w CO, tak to działa często, dlatego unikam serwisów jak ognia...

 

pracowałem w dwóch serwisach(GSM i CCTV) wiem co piszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak raczek co pisze to pisze jak zwykle bzdurki

Moze i w serwisie GSM i CCTV takie numery to robili

Ale głośnik to nie komóra, i to szczególnie taka od takiego co to pochodzo od gościa co ma dresy.

Jesli gość ma normalny stacjonarny sklep, a głośnik pochodzi z normalnego źródła - dystrybutora to niczego nie bedzie rozbierał tylko po prostu odeśle głośnik do dystrybutora i albo mu wymienią, naprawią, albo zrobią korektę - po ludzkiu zwrócą kasę.

A ty sie chyba raczej pytałeś jaka jest róznica brzmieniowa ?, no chyba ze kupujesz na wygląd ? Bo teraz ku temu to zmierza ....

 

Głośników raczej sie nie kupuje na wygląd a jeśli juz ktoś kupuje to chyba nie ma co kombinować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się jeszcze czy te przetworniki są identyczne (góra dół), bo są inaczej filtrowane w zwrotnicy może same przetworniki różnią się również parametrami i zostały zamienione czyli dostałeś omyłkowo inny niż dedykowany w to miejsce kolumny.

Wszystkie przetworniki sa takie same z tym ze ta kolumna pracuje jako 2.5 drozna.

 

Mialem kilka Magnatow i nigdy nie mialem z ich serwisem problemu. Wrecz przeciwnie. Wymienili mi nawet za free glosnik ktory sam wcisnelem palcami popijaku dawno temu.

Co do Q605 i Q655 to obie zbieraja pochlebne opinie w sieci i prasie. Jezeli nic cie to nie bedzie kosztowac ja bym wzial nowszy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malikali rękojmia o której piszesz nie obowiązuje chyba w przypadku serwisu gwarancyjnego, a zakupu... to nie jest tak że jak dostanie 655 jakby kupił nowe - tylko podepną to jako wymianę gwarancyjną. rozumując to standartowo

 

Naprawa gwarancyjna tyczy się tego samego produktu na jaki zawarłeś umowę kupna sprzedaży on w tym wypadku nie korzystał by z gwarancji, a z tytułu towaru niezgodnego z umową. Sprzedawca w tym wypadku musi go doprowadzić do odpowiedniego stanu lub wymienić na nowy. Z tym tylko że nowy inny towar powoduje zerwanie starej umowy i zawarta jest nowa ponieważ fizycznie klient nie posiadał tego produktu jeszcze u siebie przez 10 dni i nie mógł się zapoznać z nim.

 

Jednym słowem sklep działa w tym wypadku niestandardowo bo powinien mu wymienić na ten sam towar, w tym wypadku tylko termin gwarancji uległ by przesunięciu i leciał by od nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślisz ze producent trzma 100 głośników na wymianę ?

Troszkę rozsądku

Im czasem łatwiej (i taniej) dać nowy, a najwyżej istniejacy zostawić (u producenta) na cześci, niż trzymać setki głosników na stanie na ewentualną wymianę

Teraz są czasy aby był ruch w interesie a nie jak kiedyś .....

Dziś na ogół (rzeczy tanich) koszty prodkucji są mniejsze niż koszty ewentualnych transportów.

I tak działają sklepy i firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.