Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka karta graficzna na PCIe pod Home Theatre PC


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup takiego urządzenia.

Gry raczej sporadycznie.

Na pewno z pasywnym chłodzeniem.

Nie znam się za bardzo w temacie(używam HD 2500 z i3), nie wiem ile to ma mieć szaderów, ile i jaka pamięc, jakie taktowanie itd.

Chciałbym przez to puszczać filmy z kontenera m2ts z 30mpbs i żeby obraz był jak najbardziej płynny pod 1920/1200pix 60Hz lub 1280x720 59Hz.

Wyjścia DVI i HDMI lub 2x DVI lub 2X HDMI

Próbowałem kiedyś z HD5450 ale obraz szarpał. Windows Aero też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 mbps ?

Nie lepiej jakiś odtwarzacz w stylu popcorna z procesorem do obróbki obrazu i dźwięku który to pociągnie ?

Kiedyś sam walczyłem z puszczaniem filmów z komputera ale zawsze coś było nie tak i przez jakiś czas skończyłem ze sprzętem za 100 pln który lepiej sobie radził niż komputer za 5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30mbps, czasem wiecej mają pliki z płyt blurej i remuxy 1080p

 

Nie kupie kolejnego chińczyka, do odtwarzania tylko filmów

 

czy np karta Radeon HD 5570 bedzie lepszym wyjsciem niż HD 2500 z intela..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30mbps, czasem wiecej mają pliki z płyt blurej i remuxy 1080p

 

Nie kupie kolejnego chińczyka, do odtwarzania tylko filmów

 

czy np karta Radeon HD 5570 bedzie lepszym wyjsciem niż HD 2500 z intela..?

 

Ciekawszy od 5570 bedzie 4850 w podobnym budzecie, starsza generacja ale model z wyzszej serii, lepszy pod kazdym wzgledem. No moze poza brakiem Dx11 (wzgledem 5570), ale na 5570 i tak w grach z tego nie skorzystasz zbytnio ;)

 

 

edit: kilka wykresow dla potwierdzenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX11 nie skorzystam, zapoznam się z tym 4850 co to za drań

 

Tak naprawdę może mieć chłodzenie wiatraczkiem takie urządzenie, bo i tak je zdemontuje i podłacze pasywne chłodzenie heat pipes w obudowie Zalman TNN 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Rozważam zakup takiego urządzenia.

Gry raczej sporadycznie.

Na pewno z pasywnym chłodzeniem.

Nie znam się za bardzo w temacie(używam HD 2500 z i3), nie wiem ile to ma mieć szaderów, ile i jaka pamięc, jakie taktowanie itd.

Chciałbym przez to puszczać filmy z kontenera m2ts z 30mpbs i żeby obraz był jak najbardziej płynny pod 1920/1200pix 60Hz lub 1280x720 59Hz.

Wyjścia DVI i HDMI lub 2x DVI lub 2X HDMI

Próbowałem kiedyś z HD5450 ale obraz szarpał. Windows Aero też

 

Powiem tak, na pewno szukaj czegoś z najnowszych kart. Może niekoniecznie demonów wydajności, ale najnowszych w sensie rozwiązań. Bo to jest to, co jest dla Ciebie istotne, jak karta traktuje sygnał video na poziomie sprzętowego wsparcia DXVA. Czyli koniecznie coś z najnowszych kart, w ATI to seria z 7 na początku, albo z analogicznych kart Nvidii.

W ATI, dodatkowo, jeśli wybierzesz serię 7, na przykład HD7750, to będziesz mieć bardzo przydatną w HTPC funkcjonalność, czyli Zero Core Power.

 

Dalej mamy wybór firmy, ATI czy Nvidia. To też zależy, z czego ci się obraz bardziej podoba w sensie właśnie traktowania sygnału. Czy ATI bardziej przetworzony, odszumiany itd, czy Nvidii bardziej surowy, ale naturalny. To już kwestia preferencji.

 

Reasumując, karta średniej półki, nie najszybsza, ale i nie najwolniejsza. Koniecznie z najnowszych rozwiązań coś, bo one mają komplet "fiuczersów" istotnych w HTPC. A której firmy chipset, to już kwestia preferencji indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

raczej na pewno będzie to używka, choć 4850 sa nowe po 170zł (faktura i gwarancja)

Moje PicoPsu 120W tego nie uciągnie.

Ale mam jeszcze zasilacz Zalmana z pasywnym chłodzenie z budy 350W

Nowsze karty żrą mniej prundu..

 

Poczytam sobie jeszcze trochę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ne kupowałbym HD4850 z racji na pobór energii, temperatury pracy i starą wersję UVD. A to są dokładnie te cechy, na których powinno Ci zależeć w takich zastosowaniach. Skoro chcesz to chłodzić pasywnie to musowo coś w możliwie najniższym procesie technologicznym. Tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4850 w idle 120-130W, 7750 80-90W (calego systemu), polecilem 4850 ze wzgledu na budzet (150-200), pomijajac wartosci jak zuzycie pradu bo kolega o tym nie wspomnial, ani ze mu zalezy na tym, ani jaki ma psu :o

 

7750 jak najbardziej ale to juz wydatek 400+zl , pasywny np. sapphire hd 7750 ultimate to ponad 500zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman podaje że TDP karty VGA max 70W..

Przy 1080p nawet z blurej nie osiągnie karta takiego obciążenia.

Intel HD 2500 przy Video w HD bierze kilka wat z gniazdka (ok 4 wat) :)

 

Ten 4850 120/130wat to pod obciażeniem 100%..?

Jak piłowałem Celerona G540 (rdzenie procesorów GPU i CPU) to dochodziło do 100 wat mimo że TDP ma na poziomie 65W. Proces technologiczny 32nm.

4850 ma 55nm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat,

Ja poszukuje dobrej, nie drogiej, pasywnie chlodzonej, karty 'low profile' do HP N40L

Przyznam szczerze ze zawodowo siedze w it, ale z tego typu sprzetu wypadlem juz jakis czas temu, nawet nie wiem z czym to sie teraz je :-)

zalezy mi zeby obsluzyla hull hd hdmi albo dvi, i zeby dalo sie to wykorzystac do wspomagania dekodowania x264 mkv.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat,

Ja poszukuje dobrej, nie drogiej, pasywnie chlodzonej, karty 'low profile' do HP N40L

Przyznam szczerze ze zawodowo siedze w it, ale z tego typu sprzetu wypadlem juz jakis czas temu, nawet nie wiem z czym to sie teraz je :-)

zalezy mi zeby obsluzyla hull hd hdmi albo dvi, i zeby dalo sie to wykorzystac do wspomagania dekodowania x264 mkv.

 

Pozdrawiam

 

Sprawdź np tutaj

ATI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NVIDIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W specyfikacji zobacz czy mają śledzia low profile lub w akcesoriach i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 4850 120/130wat to pod obciażeniem 100%..?

Jak piłowałem Celerona G540 (rdzenie procesorów GPU i CPU) to dochodziło do 100 wat mimo że TDP ma na poziomie 65W. Proces technologiczny 32nm.

4850 ma 55nm.

To pobor w idle (stan spoczynku) calego komputera z 4850 na pokladzie, na szybko szukalem, nie pamietam reszty klockow w zestawie.

 

Co do samego TDP to amd i intel podaja inaczej ;) AMD maksymalne wydzielane cieplo, intel wartosc usredniona - stad mogla wyjsc taka roznica. Nie da sie tez bezposrednio porownac cpu do gfx, pomijam przepasc w wydajnosci jednego i drugiego (GPU).

 

Ja poszukuje dobrej, nie drogiej, pasywnie chlodzonej, karty 'low profile' do HP N40L

 

7750 wspomniany wyzej, pasyw - 2 sloty. Wersje low profile rowniez sa, ale z malym wentylatorem, pewnie halasujacym przy 2k+ rpm

6570 z tego co teraz widze tylko mozna dostac passiv, low profile - modele wyzej tez low profile, ale juz z coolerem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Podczepie sie pod temat,

Ja poszukuje dobrej, nie drogiej, pasywnie chlodzonej, karty 'low profile' do HP N40L

Przyznam szczerze ze zawodowo siedze w it, ale z tego typu sprzetu wypadlem juz jakis czas temu, nawet nie wiem z czym to sie teraz je :-)

zalezy mi zeby obsluzyla hull hd hdmi albo dvi, i zeby dalo sie to wykorzystac do wspomagania dekodowania x264 mkv.

 

Pozdrawiam

 

A to coś, znaczy ten serwer, to ma w ogóle PCI-E x 16? Bo od tego trzeba zacząć jakiekolwiek rozważania :). Znaczy po zdjęciach, to fizycznie złącze ma, ale czy aby x16 obsługuje w ogóle? Bo w serwerowej płycie, to nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ma

 

mam obecnie w nim quadro nvs290, generalknie dziala pod Windows Server 2012 Essentials, ale denerwuje mnie to zlacze tej karty i koniecznosc stosowania kabla,

69080_nvidianvs290.jpg

 

Preferowalbym cos z hdmi.

Dzieki za wszelkie podpowiedzi,

Cos wybiore, jest tego tona na ebay'u :P

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pany,

Co byście z tego wybrali..?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ta sama kasa

Ten sam proces technologiczny

DDR3 i GDDR5

TDP 40 W i TDP 60 W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość obrazu NAPRAWDE ma znaczenie (bo chyba nie ogarnąłem w ogóle tego problemu z gpu, ja mam gt9600 od lat i jakoś nic mi nie laguje ani nic takiego a naprawdę komfortu odtwarzania filmów niejeden mógłby mi pewnie pozazdrościć, połowę pamięci karty czyli oh - cale 256mb używa windows postawiony na maszynie wirtualnej na linuxie i aero mi nie laguje, a uzywam 2 monitorów full HD wiec nie wiem o czym mowisz), to ja bym w ogóle nie zastanawiał nad czymś innym niż Quadro / ATI FirePro, to karty z wysokiej półki, nie jakaś tandeta do gier - dobry obraz to ich główne zastosowanie, wyższe modele przeważnie obsługują głębszy kolor niż 24/32 bit (np. niektóre FirePro ciśna 64 bitowy kolor) przy połączeniu z jakimś dobrym monitorem Eizo, NEC czy Iiyama z korekcją krzywej gamma nie ma szans zebys uzyskal lepszy efekt przy jakimś tandetnym konsumenckim sprzęcie - tak mam tu też na myśli telewizory i to nawet te niezłe, większość z nich pewnie nawet nie jest w stanie wyświetlić pełnej palety Adobe RGB. Osobiście oglądam bajki na Eizo EV2335W a filmy na Eizo Foris FS2331 (bajki nie maja czerni, a wymagają żywszych kolorów), chociaż prędzej poradziłym coś na S-PVA (np. starsze Eizo ColorEdge), bo przy IPS czerń pozostawia wiele do życzenia, a przy PVA znowu gamut w zasadzie chyba nie wykracza poza sRGB, ale niestety nie było mnie stać na porządny monitor łączący w sobie kontrast PVA i kolory IPS. Foris ma rzeczywisty kontrast 3000:1 i to naprawde czuć, przy zapalonym świetle w pokoju czerń wygląda jak na plazmie, a przy całkowitej ciemności i tak prawie wcale nie świeci, nie doświadczyłem tego jeszcze na zadnym innym monitorze z ktorym mialem stycznosc. Dodatkowo jak nie chcesz mieć wypranego koloru to dekoduj filmy na cpu, a nie gpu (mplayer umozliwia programowe odtwarzanie filmów) Może taki sprzet kosztuje troche ponad 8k (chociaż mój przy 2 monitorach razem z gpu kosztowal z 4k, ale nie mam quadro), ale jeśli to nie ma być rada w stylu "a kup nie poczujesz roznicy ale co tam, nie moje pieniądze, nie moj problem" to naprawde radziłbym poważnie do tego podejść EV2331 to jeden z tańszych naprawde dobrych monitorów, dostałem go za 1700zl i nawet przez chwile nie przyszło mi przez myśl że to był zły wydatek, jeśli jeszcze bardziej nie jesteś pewnien wyboru - poszukaj Iiyamy, ta firma prawie splajtowała po wejściu płaskich monitorów dlatego obecnie gdy się odbiła ich monitory są znowu bardzo dobre, a widziałem za 600zł Iiyame 23' na IPS, choć nie mogę za nią ręczyć. Używane monitory profesjonalne koniecznie trzeba skalibrować po zakupie, no chyba, że ktoś napisał że był kalibrowany przed wystawieniem na aukcje to mozesz wierzyc na slowo lub nie (można zanieść do specjalnego punktu, gdzie zrobią to na miejscu za kilkadziesiąt - góra kilkaset zł, jeśli nie zajmujesz sie grafiką i nie kalibrujesz regularnie to nie opłaca sie kupowac wlasnego kalibratora)

 

Jeśli jednak chcesz koniecznie uzywać telewizora i musi być hdmi, to ja bym wziął byle jaką kartę albo w ogole nie zmienial, zainwestował w jakiś mocny proc i odtwarzał filmy na procu - powinno odciążyć kartę na tyle żebyś nie miał żadnych syfów, a obraz będzie lepszy, ja jestem w stanie programowo na luzie oglądać gęste filmy 1080p na i7-2600K przy obciazeniu ~70%, a to juz dosc wiekowy proc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Pany,

Co byście z tego wybrali..?

 

http://www.hwcompare.com/96/radeon-hd-5570-vs-radeon-hd-5670/

 

Ta sama kasa

Ten sam proces technologiczny

DDR3 i GDDR5

TDP 40 W i TDP 60 W

 

Z Twojego punktu widzenia i do Twoich potrzeb, to są identyczne karty, więc wybierz tę z mniejszym TDP.

 

Jeśli chcesz rozważać różnice w kartach to bierz te z różnych "czasów" znaczy wersje z różnych lat. Oznaczenie tego jest w pierwszej cyfrze. Czyli ,5xxx, nowsze 6xxx, najnowsze 7xxx.

Więc jak bierzesz 2 karty 5xxx to będą się one różnić w zasadzie tylko wydajnością, ale "fiuczersy" w tym wersję UVD będą mieć takie same, więc bierzesz tę co mniej prądu ciągnie. Co innego jak porównujesz te z różnymi cyframi na początku, to z punktu widzenia HTPC warto brać tę nowszą.

Bo ona będzie mieć nowszą wersję UVD czyli nowsze funkcje sprzętowego wsparcia VIDEO. Więc namawiam Cię, abyś poszukał czegoś z najwyższą możliwą pierwszą cyfrą, a na którą możesz sobie kasowo pozwolić. Jak nie znajdziesz nic z serii 6xxx, no to wtedy pozostanie 5xxx.

 

Tak to, mniej więcej, wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase to bym bral:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet da rade pograc na tym w najnowsze gry (oczywiscie po zmniejszeniu detali na medium/low) ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Szczerze mówiąc, to nie pchałbym się w pasywkę. Cenowo sporo więcej, gorąco też będzie jak diabli, jak to w pasywkach. Bez wymuszonego obiegu powietrza i tak się nie obędzie, bo te pasywki są tak projektowane, że zakłada się wymuszoną cyrkulację powietrza. Więc wentylator i tak niezbędny, tyle że być może w innym miejscu :). Jednak optowałbym za chłodzeniem aktywnym. Faktycznie można poszukać czegoś dobrego i w miarę cichego, ale jednak aktywnego. I taniej będzie i nie tak wyżyłowane temperaturowo. Pamiętajcie też, że na płytach z odpowiednim chipsetem, gdzie będzie procesor z odpowiednią grafiką własną, można korzystać z obu grafik, a w przypadku kart z serii 7xxx można na niej wymuszać tryb głębokiego idle, a jechać na integrze. Kartę dyskretną można aktywować zależnie od potrzeb. To jest z grubsza odpowiednik dawnego trybu hybrid power.

Ale to wymaga karty z serii 7xxx. Wtedy w głęboki idle, zostaje odcięte zasilanie rdzenia i wentylator się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii chlodzenia GPU temat walkuje od wielu lat ;]

Jestem maniakiem ciszy komputerowej i w moim mniemaniu nie istnieje cos takiego jak karta graficzna z cichym chlodzeniem.

Istnieja tylko karty glosne, glosniejsze i jeszcze bardziej glosniejsze (oczywiscie wyjatkiem sa chlodzenia calkowicie pasywne)

Zakladam, ze w htpc cisza jest priorytetem (wzgledem wydajnosci calej jednostki)

Kazda karta graficzna z fabrycznym aktywnym chlodzeniem ma conajmniej jeden wentylator przynajmniej 80mm, ktory nawet na 10% obrotach jest wyraznie slyszalny wzgledem reszty elementow.

Niech przykladem posluzy moj sluzbowo-domowy pc:

 

Intel i5 2500k @ 4.3Ghz

Noctua NH-U12P | Noctua NF-F12

Asus P8P67 Pro

Kingston HyperX 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

ASUS Radeon HD 6950 2GB DirectCUII

BeQuiet! Dark Power PRO 550W

Samsung SSD 830 128GB

1x WD 1.5TB @ 5400rpm

1x WD 2.0TB @ 5400rpm (USB 3.0)

Fractal Design Define XL Black Pearl

Logitech G500

A4Tech G100

EIZO SX2262W

 

W tym momencie skompletowalem najcichsze z mozliwych chlodzen konwencjonalnych (powietrzem), a jednak i tak wyraznie slysze szum dwoch wentylatorow z mojej karty graficznej, ktora ma wedle powszechnej opini najcichszy z dostepnych na rynku fabrycznych aktywnych ukladow chlodzenia.

Wlasciwie to jedyne co slysze to karta graficzna.

Gdy na probe zatrzymalem palcem oba wentylatory od grafiki, to jedyne co uslyszalem to krecenie talerzy od hdd, ale i na to sa sposoby - tyle, ze narazie nie kupuje wytlumionej obudowy do hdd, bo po co - skoro i tak karta graficzna "zakloca" szum dysku.

Z kolei gdy na probe zatrzymalem wentylatory od karty graficznej i odlaczylem HDD (pracowal tylko SSD zeby uruchomic system), to z odleglosci okolo 0,5m od kompa, przy otwartej obudowie nie slyszalem absolutnie nic.

Musialem przylozyc ucho do radiatora cpu zeby wylapac cichy pomruk wentylatorow.

Mnie jako maniaka ciszy pc taki poziom szumu satysfakcjonowal, i mysle ze spokojnie bedzie wystarczajacy dla kazdego, kto sklada platforme htpc :)

Problem polega na tym, że mam slabość do gier komputerowych :)

A jak lubi sie pograc i chce sie miec te stale ~ 60 fps przy fullHD to nie ma zmiluj sie - trza sie zaopatrzyc w bardzo wydajne (bardzo grzejace sie) karty graficzne - wylacznie chlodzone aktywnie powietrzem badz woda.

Sęk w tym, że aktywne chlodzenie i cisza jest osiagalna dopiero przy zastosowaniu bardzo dobrej jakosci, wolnoobrotowych wentylatorow 12cm (lub wiekszych)

Zadna karta graficzna na rynku, z fabrycznym chlodzeniem nie posiada takich rozmiarow wentylatorow i zawsze, każda karta graficzna z konwencjonalnym chlodzeniem bedzie bardzo wyraznie slyszalna.

Rozwiazaniem alternatywnym jest np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale cena skutecznie zniecheca.. 240 pln za radiator + 100 pln za pozadne wentylatory do sporo jak dla mnie.

Jednak, gdy skladamy platforme htpc, to rozumiem ze priorytetem jest cisza, estetyka, rozmiary, funkcjonalnosc, a nie wydajnosc jednostek cpu i gpu.

W takim przypadku, gdy kwestia gier jest marginalna, ale jednak chcialoby sie czasem pograc, to karta ktora wskazalem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Plus dodatkowo jeden wolnoobrotowy wentylator 12cm @ ~ 300rpm z tylu lub z boku obudowy, zapewni wystarczajacy obieg powietrza aby utrzymac rozsadne temperatury radiatora karty graficznej, a jednoczesnie bedzie praktycznie nieslyszalny.

Moja propozycja jest kompromisem miedzy wydajnoscia a cisza.

Gdy nie uznajemy kompromisow i cisza uber alles, to szukalbym rozwiazania wsrod APU.

Ostatnie premiery AMD sa wrecz stworzone do zastosowan htpc:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 5570 ale resetuje mi się komputer co chwile :/

Nie ma blue screenów, ale filmy przez GPU (ATI AVIVO) szarpią.

Mam tu jakies proste wyścigi samochodowe, Tylko je próbuje odpalić i cyk. Czarny ekran.

Zużycie prądu skoczyło z 30 W do 70W, zasilacz w PC to 120wat PicoPsu na 7A zasilaczu impulsowym. Zasilanie znosiło dużo wieksze obciążenia (ok 100wat) ale z innym sprzętem. Macie pomysł co to może być..? Próbowałem aktualnych sterów jak i poprzedniej wersji i jest to samo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz, to na 99% zasilacz.

nie wiem co masz za cpu, ale zakladam ze TDP przynajmniej 60wat

karta ~ 40wat (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

kazdy tradycyjny hdd to ~ 20wat

plyta glowna, pamieci ram.. wszystko to tez bierze troche pradu.

a to jest o wiele za duzo dla tego PicoPsu ktory u ciebie pracuje.

zasilacze przewidziane sa na skutecznosc rzedu powiedzmy 80% mocy deklarowanej przez producenta (oczywiscie sa PSU o skutecznosci wiekszej, no ale to juz inna historia)

jezeli objawy o ktorych piszesz wystepuja wylacznie przy srednim, badz duzym obciazeniu calej jednostki to prawdopodobienstwo ze to zasilacz, wzrasta do 99,9% :)

a jezeli w idle dzieja sie takie siupy to grubszy problem..

 

*EDIT*

 

tu masz kalkulator do wyliczenia jakiego zasilacza wymaga posiadany system:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sprawdz co Ci tam wyliczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w gniazdku miernik zużycia prądu i pokazuje do 70 wat całą stacje.

Bez tej 5570 jest ~ 30wat.

Miernik działa dobrze bo 800 watowy czajnik mierzy z +/- 1% dokładnością :)

 

 

HDD nie ciągnie 20wat tylko kolo 6~8W. Poza tym nie mam HDD w obudowie.

Procesor ivy bridge i3 TDP 55W.

PicoPsu ma skuteczność ok 96%

 

W papierach do 5570 jest napisane zasilacz min 400W. Nie bardzo rozumiem po co 400W skoro urządzenie pod maksymalnym obciążeniem zużywa 10% tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje Ci 70wat, bo pewnie tyle faktycznie jest w stanie wyciułać PicoPsu.

Pamietaj tez, ze im bardziej obciazony psu, tym mniej stabilnie trzyma napiecia (a te z kolei wplywaja na stabilnosc systemu)

7wat HDD to chyba jakas wersja super eco green @ 4300 rpm :D

Jak masz miernik to sam sprawdz ile pradu pobiera obciazony hdd.

Dalej obstawiam, ze to wina zasilacza.

W instrukcji od 5570 podali min. zasilacz 400 wat, z powodu wlasnie skutecznosci.

Wlasciwie to z powodu malej skutecznosci wiekszosci zasilaczy.

Zazwyczaj karte graficzna podlacza sie do desktop PC, ktory to wedle sredniej statystycznej bierze przynajmniej te 150 wat przy obciazeniu.

Dodaj do tego zuzycie pradu przez gpu i wychodzi nieco ponad polowa 400 watowego zasilacza.

A nieoficjalne dane (opinie na forach itp) mowia o tym, ze 50% to jest max uzytecznosci slabej klasy zasilacza :D

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanego linka do kalkulacji dla PSu wyszło

 

Minimum PSU Wattage: 64 W

Recommended

PSU Wattage: 114 W

 

Pisałem że PICO mierzone ma ok 96%. To jest jakby przemysłowy zasilacz, nie ATX.

Ale tez sądze że wine ponosi zasilanie mimo że jest 50% zapasu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej bedzie jak po prostu podlaczysz zasilacz od innego pc i odpalisz np jakiegos OCCT.

W mig wszystko sie wyjasni.

Trzymam kciuki, zeby to byla wina wylacznie zasilacza, wtedy "naprawa" jest latwa i wzglednie tania.

Strach pomyslec, zeby to bylo cos z plyta glowna..

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 5570 ale resetuje mi się komputer co chwile :/

Nie ma blue screenów, ale filmy przez GPU (ATI AVIVO) szarpią.

Mam tu jakies proste wyścigi samochodowe, Tylko je próbuje odpalić i cyk. Czarny ekran.

Zużycie prądu skoczyło z 30 W do 70W, zasilacz w PC to 120wat PicoPsu na 7A zasilaczu impulsowym. Zasilanie znosiło dużo wieksze obciążenia (ok 100wat) ale z innym sprzętem. Macie pomysł co to może być..? Próbowałem aktualnych sterów jak i poprzedniej wersji i jest to samo..

Też stawiam jak kolega wyżej że zasilacz słaby. Taka pchła to jest dobra jak nie masz dodatkowej karty graficznej (przy takim oszczędnym CPU jak Twój)

 

Mam w gniazdku miernik zużycia prądu i pokazuje do 70 wat całą stacje.

Bez tej 5570 jest ~ 30wat.

 

... chyba w IDLE ... bo w stresie to nie sądzę.

 

W kwestii chlodzenia GPU temat walkuje od wielu lat ;]

Jestem maniakiem ciszy komputerowej i w moim mniemaniu nie istnieje cos takiego jak karta graficzna z cichym chlodzeniem.

Te wiatraczne, sprzedawane jako najcichsze, są dosyć głośne dla cichofila. Lepiej kupić pasywną (np. oparte na HD7750 lub 6850) i domontować niesłyszalny wentylator na nią (bez tego w stresie będzie się gotować ... w cieplejsze dni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.