Skocz do zawartości
IGNORED

Nareszcie! Koniec barbarzyństwa, przynajmniej oficjalnie...


meloman 62

Rekomendowane odpowiedzi

Polska była jednym z nielicznych krajów cywilizowanych, w ktorych dopuszczalny był rytualny ubój zwierząt. Wreszcie to draństwo zostanie zakazane. Widziałem kiedyś film dokumentalny przedstawiający rytualny ubój - był to koszmarny widok.

 

"Rozporządzenie o uboju rytualnym jest niezgodne z konstytucją i ustawą o ochronie zwierząt - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Jak uznał TK, minister rolnictwa nie miał prawa zmienić swoim rozporządzeniem ustawy z 1997 r. o ochronie zwierząt.

Chodzi o par. 8 ust. 2 rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt. Zapis ten zezwala na tzw. ubój rytualny, bez wcześniejszego pozbawienia zwierzęcia świadomości. Rozporządzenie straci moc 31 grudnia."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam barbarzyństwo, zwykłe zarzynanie zwierzaków jakie ma i miało miejsce od wieków na polskiej i nie tylko wsi. Szwagier jako wet często bada mięso w ubojniach i nie widzi w tym nic obrazoburczego zwłaszcza, że to dotyczy głównie kurczaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kebabu halal w Polsce się nie kupi już? No to faktycznie byłby krok w cywilizowanym kierunku, i na pewno pod prąd, bo ubój rytualny kwitnie w Europie zachodniej: wszędzie widać napisy na resto/barach 'halal', w supermarketach są całe stoiska z mięsiwem 'halal'....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam barbarzyństwo, zwykłe zarzynanie zwierzaków jakie ma i miało miejsce od wieków na polskiej i nie tylko wsi. Szwagier jako wet często bada mięso w ubojniach i nie widzi w tym nic obrazoburczego zwłaszcza, że to dotyczy głównie kurczaków.

Barbarzyństwo, bo przecina się żyły, tętnice i tchawicę na szyi zwierzęcia nie ogłuszając go. W tym filmie dokumentalnym zwierzę rzucało się jeszcze przez parę minut, a po zalanej krwią podłodze chodzili zadowoleni z siebie rzeźnicy.

Tutaj link do innego filmu pokazującego jak to wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Czyli kebabu halal w Polsce się nie kupi już? No to faktycznie byłby krok w cywilizowanym kierunku, i na pewno pod prąd, bo ubój rytualny kwitnie w Europie zachodniej: wszędzie widać napisy na resto/barach 'halal', w supermarketach są całe stoiska z mięsiwem 'halal'....

 

Ubój halal

 

W krajach, gdzie występują duże skupiska muzułmanów, lokalne organizacje religijne wydają certyfikaty uboju zwierząt według reguł „halal”. Ubój zgodny z regułami halal musi spełniać m.in. następujące warunki:

 

zwierzę powinno być zwrócone w kierunku modlitwy muzułmańskiej (al-kibla), czyli miasta Mekka,

podczas uboju należy wypowiedzieć formułę „bismillah”,

uboju musi dokonywać muzułmanin,

w czasie uboju należy zadać cios w tętnicę szyjną zwierzęcia, aby jak najszybciej doprowadzić do wykrwawienia zwierzęcia (bo krew uchodzi za nieczystą). Czas pomiędzy przecięciem głównych naczyń krwionośnych a utratą przytomności, jak wynika z reakcji behawioralnych i centralnego układu nerwowego, wynosi 20 sekund u owiec, do 25 sekund u świń, do 2 minut u bydła, do 2,5 lub więcej minut u drobiu, a czasami ponad 15 minut lub więcej u ryb.

 

Uboju halal (podobnie jak koszer) dokonuje się na zwierzęciu żywym (niedopuszczalne jest jego ogłuszenie). Z tego powodu kwestionuje się go, głównie w Europie, jako niehumanitarny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Halal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja teraz czarne msze mam odprawiać ? Nielegalnie ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak teraz będą robili kosher?

Aj! Waj!

 

Warto zauważyć, że pierwsze zakaz szechity wprowadziły hitlerowskie Niemcy i Szwajcaria.

Ciekawy artykuł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę ustępowania animalsom i będziemy iść do więzienia za nastawienie pułapki na myszy, a handel mięsem będzie przypominał dzisiejszą dilerkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę ustępowania animalsom i będziemy iść do więzienia za nastawienie pułapki na myszy, a handel mięsem będzie przypominał dzisiejszą dilerkę.

Bez przesady. Człowiek jest istotą wszystkożerną i będzie nadal jadł mięso. Ale zwierzęta zabijane na mięso nie powinny być męczone jak to ma miejsce w uboju rytualnym. Pozbawianie świadomości przed ubojem jest warunkiem, aby zwierzę nie cierpiało. Natomiast ubój rytualny miał znaczenie na terenach o gorącym klimacie; chodziło o uniknięcie szybkiego psucia się mięsa. Teraz to uzasadnienie jest bezsensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubój halal

 

W krajach, gdzie występują duże skupiska muzułmanów, lokalne organizacje religijne wydają certyfikaty uboju zwierząt według reguł „halal”. Ubój zgodny z regułami halal musi spełniać m.in. następujące warunki:

 

zwierzę powinno być zwrócone w kierunku modlitwy muzułmańskiej (al-kibla), czyli miasta Mekka,

podczas uboju należy wypowiedzieć formułę „bismillah”,

uboju musi dokonywać muzułmanin,

w czasie uboju należy zadać cios w tętnicę szyjną zwierzęcia, aby jak najszybciej doprowadzić do wykrwawienia zwierzęcia (bo krew uchodzi za nieczystą). Czas pomiędzy przecięciem głównych naczyń krwionośnych a utratą przytomności, jak wynika z reakcji behawioralnych i centralnego układu nerwowego, wynosi 20 sekund u owiec, do 25 sekund u świń, do 2 minut u bydła, do 2,5 lub więcej minut u drobiu, a czasami ponad 15 minut lub więcej u ryb.

 

Uboju halal (podobnie jak koszer) dokonuje się na zwierzęciu żywym (niedopuszczalne jest jego ogłuszenie). Z tego powodu kwestionuje się go, głównie w Europie, jako niehumanitarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Partick, nie rozumiem dlaczego ta wklejka odnośnie mojego posta?

Mógłbyś sprecyzować? Bo ja wiem na czym polega ubój halal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Partick, nie rozumiem dlaczego ta wklejka odnośnie mojego posta?

Mógłbyś sprecyzować? Bo ja wiem na czym polega ubój halal.

 

ależ proszę.

 

Czyli kebabu halal w Polsce się nie kupi już? No to faktycznie byłby krok w cywilizowanym kierunku, i na pewno pod prąd, bo ubój rytualny kwitnie w Europie zachodniej: wszędzie widać napisy na resto/barach 'halal', w supermarketach są całe stoiska z mięsiwem 'halal'....

 

Z tego powodu kwestionuje się go, głównie w Europie, jako niehumanitarny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Halal

 

wytłuściłem.

 

PS. narobiliście mi smaku - jadę po wieprzowe steki do Morrisona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbawianie świadomości przed ubojem jest warunkiem, aby zwierzę nie cierpiało.

Zwierzę i tak często cierpi, bo pozbawienie świadomości, działa zbyt krótko.

Ten artykuł jest naprawdę ciekawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzę i tak często cierpi, bo pozbawienie świadomości, działa zbyt krótko.

Ten artykuł jest naprawdę ciekawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest artykuł z lat 30 ubiegłego wieku; fizjologia i weterynaria od tamtego czasu zrobiły spore postępy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu kwestionuje się go, głównie w Europie, jako niehumanitarny.

 

Partick, jak zapewne wiesz forma bezosobowa 'kwestionuje się go' jest zupełnie niekonkretna - kto? kiedy? jak często? Bo ja nie słyszałem, a to z powodu poprawności politycznej i unikania drażnienia naszych braci muzułmanów. Osobiście na zachodzie żyję od kilku dobrych lat i nigdy owego 'kwestionuje się' nie usłyszałem, natomiast widzę jak rozpleniają się plakietki 'halal'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest artykuł z lat 30 ubiegłego wieku; fizjologia i weterynaria od tamtego czasu zrobiły spore postępy

Technologia szlachtowania również?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Partick, jak zapewne wiesz forma bezosobowa 'kwestionuje się go' jest zupełnie niekonkretna - kto? kiedy? jak często? Bo ja nie słyszałem, a to z powodu poprawności politycznej i unikania drażnienia naszych braci muzułmanów. Osobiście na zachodzie żyję od kilku dobrych lat i nigdy owego 'kwestionuje się' nie usłyszałem, natomiast widzę jak rozpleniają się plakietki 'halal'.

 

mieszkałem kilka lat w Anglii, gdzie procentowo muzułmanów jest mniej więcej tyle samo co w Belgii, i wystarczyło pogadać z angolami na fajce aby to usłyszeć.

 

ale szczęśliwie zwiedziłem to co miałem zwiedzić i wróciłem na stare śmiecie do Szkocji - tu nie mamy problemów z muzułmanami, ponieważ Szkocja jest biała.

przyjedź kiedyś, a zobaczysz jakie to uczucie wyjść na ulicę czy wejść do supermarketu i nie zobaczyć ani jednego kolorowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita decyzja TK. Ludzie, w imię ideologii, religii i innych przesądów, a często dla rozrywki, stają się barbarzyńcami. A propos... Wklejam wspaniałą zemstę zwierząt nad barbarzyńcami. Brawo byki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Szkocja jest biała.

przyjedź kiedyś, a zobaczysz jakie to uczucie wyjść na ulicę czy wejść do supermarketu i nie zobaczyć ani jednego kolorowego :)

Jesteś rasistą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rasista jest lepszy tylko rasa, biała oczywiście. Mięsna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym...wierzacy.Osobiscie mam wrazenie ze ludzie w swojej sprytnosci zajmuja sie tematami ktore niejako robia im troche luzu w zlym samopoczuciu.Widze cale akcje zajmujace sie zwierzetami a jednoczesnie cale dzielnice pelne glodnych dzieci ktore trybynal nie interesuje.Pustki nie bedzie tym interesem zajma sie mniej wrazliwi z uwagi na ogromne pieniadze.To jak aborcja....

 

Nie rasista jest lepszy tylko rasa, biała oczywiście. Mięsna.

masz na mysli ..tuczniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze cale akcje zajmujace sie zwierzetami a jednoczesnie cale dzielnice pelne glodnych dzieci ktore trybynal nie interesuje.Pustki nie bedzie tym interesem zajma sie mniej wrazliwi z uwagi na ogromne pieniadze.To jak aborcja....

No teraz panie humanitaryzm to troska o braci mniejszych, nie mylić z braćmi w wierze.

 

masz na mysli ..tuczniki? <<<<<<<< zwłaszcza te spasione w czarnych kieckach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska była jednym z nielicznych krajów cywilizowanych, w ktorych dopuszczalny był rytualny ubój zwierząt. Wreszcie to draństwo zostanie zakazane. Widziałem kiedyś film dokumentalny przedstawiający rytualny ubój - był to koszmarny widok.

 

nie rozumie dlaczego postrzegasz problem w ten sposób?

Z zamieszczonych materiałów i z ogólnej wiedzy mozna wywnioskowć, że problem Polski raczej nie dotyczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga czciele slonca i swientego ducha to przeca dla NIEGO to wszystko.On widocznie tak kce......To kuda wam ludziom.Widocznie jak obojetny mu los ludzi, to zwierzat tym bardziej.....

 

prawie jak w buszu w afryce.Dymy, kadziedelka,mendzenie ,spuscanie krwi.I internet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli przepis zostanie wprowadzony i egzekwowany w całej Europie to dla mnie jest to jedynie cegiełka w (nieistniejącym ;0 ) konflikcie z Islamem.

co do idei samego uboju to sprawny rzeźnik jednym cięciem przecina obie tętnice szyjne .

po takim cięciu następuje utrata przytomności u zwierzęcia na skutek spadku ciśnienia i szoku.

kolejne cięcie przecina rdzeń kręgowy.

 

tak ubój powinien przeprowadzać fachowiec.,

 

ogłuszanie jest dyskusyjne ponieważ często sprowadza się do tłuczenia zwierzęcia młotkiem lub czym innym (nie będę tego komentował),

podobnie sam ubój przeprowadzony niewłaściwymi narzędziami przez chamów wygląda jak na różnych filmach i jest zwykłym męczeniem zwierząt(też bez komentarzy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak jak z każdym rzemiosłem. Skoro większość chce jak najtaniej i za nic nie kupi droższego "bo głupi nie jest" to mają to co mają. Ale kino domowe to i owszem, na naprawę zbyt tanio kupionego a za dużego auta też ma (i narzeka że to złom). Tak samo w budownictwie a potem się dziwią że nie ma rzetelnych elektryków tyle że kupa narodu nie chciała takim płacić to skąd mieli się wziąć?

Krowy ras mięsnych, odpowiednio ubijane, tusza kruszona i odpowiednio obrobiona. Spróbujcie jednak sprzedać coś takiego :D a i klient zacznie to oprawiać tłuczkiem bo wieloletni nawyk robi swoje i zmarnuje dobre mięso.

Mniej a lepiej, to się chyba u nas nie przebije.

 

Wszystko można prowadzić dobrze, średnio i gorzej. Jeżeli tylko cena ma najczęściej znaczenie to nie dziwmy się że coś jest nie tak, to nie dotyczy tylko prawa i wynikających z tego procedur budowy autostrad ale jest jakimś "sportem narodowym".

Można humanitarnie ubijać halal tyle że do tego potrzebni są fachowcy a nie przyuczone głąby. Że to kosztuje...

 

Stąd dobry interes krajowych eksporterów - tną koszty gdzie mogą (w sumie i tak tego nie jemy) i wysyłają kupę towaru do Turcji, na Kaukaz, do Egiptu i Tunezji (tak, możliwe że polscy turyści jedzą tam polskie mięso :D ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.