Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy SET 300B


Petroniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Krętymi ścieżkami urządzenia audio chadzają...

Kilka dni temu pisałem, że nie zachwycił mnie legendarny Air Tight na osławionych Takatsuki. Dzisiaj słuchałem JJ 322 czyli teoretycznie dość przeciętnego wzmacniacza na równie przeciętnych EH. W dodatku to dwie lampy na kanał czyli już obciążone grzechem pierworodnym. I co? Wg mnie zagrało lepiej. Jasne, całkowicie inny tor, może wniosek przedwczesny i pochopny.

Wspomianł wyżej wakutoma, że Japończycy oszukują. Może to efekty oszustwa? A może gust mam inny niż autorzy recenzji???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Air Tight z jakimi kolumnami grał?

 

Wzmacniacz-kolumna stanowi o charakterze. Szukasz tych płynnych i obecnych wokali. Akurat słuchałem kiedyś kolumn Chario i zapamiętałem je z maksymalnie przyjemnego, łagodnego, niewymuszonego grania. Można usiąść i się relaksować. Potem zagrały jazgotniki Harpia Acoustic na srebrnych membranach. Dla mnie szok, jak różnie. A co ciekawe, że zdania o lepszości tych konstrukcji były podzielone. Ja oczywiście wolałem Chario.

 

Podłącz jakikolwiek wzmacniacz do Monitor Audio i nawet najlepszy skreślisz z listy zainteresowania. Tak to już jest, że najlepiej (i najtaniej) powtórzyć zastane gdzieś i sprawdzone połączenie.

Nie ma słabego sprzętu, słabe są tylko ich zestawienia. Szczególnie odnosi się to do wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Audio Note Meishu Single Ended 300B polecam.

 

Moc wzmacniacza może nie jest zaskakujaca, bo oddać może tylko 9W. ( RMS)

Zastosowano w układzie po jednej lampie 300B na kanał.

Jedynie przy wymianie lamp 300B głowa może nie boleć, bo na pokładzie mamy tylko 2 sztuki.

Jest to kolos wzmacniacz jakby w pancernej obudowie.

Z uwagi na moc Meishu 9W mankamentem jest jednak dobór kolumn do tego wzmacniacza.

Kolumny Tannoy wraz z Audio Note Meishu tworzą pewną synergię.

Wzmacniacz jednak świetnie sobie radzi w muzyce klasycznej.

Jeśli ktoś słucha dużo klasyki, to jak najbardziej polecam ten wzmacniacz.

Przekaz muzyczny jest transparentny, przejrzysty.

Potrafi oddać wrażenia dochodzące z sali koncertowej, filharmonii, albo muzyki organowej granej w kościołach.

Chórki męskie lub żeńskie, odtwarza z niebywałą dokładnością.

Najdrobniejsze wydarzenia są trójwymiarowe.

Meishu jest w stanie zawstydzić drogie wzmacniacze tranzystorowe.

 

Posiadam ten wzmacniacz w wersji podstawowego poziomu AN Meishu Line.

Dla mnie ten wzmacniacz to rewelacja !

A przecież są jeszcze wyższe poziomy:

Audio Note Meishu Silver.

Audio Note Meishu Silver Signature.

 

. pozdrawiam

tissot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Air Tight z jakimi kolumnami grał?

 

 

Pamiętam, że Hansen ale co dokładnie - nie pomnę. Chyba Książę. Albo Imperator. Ale raczej Książę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość brodacz

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze za 500euro jest wzmak z lampami na gotowo i do tego rok gwarancji tlye ze w HK:). ciekawe to moze byc to ze jeśli pomysł jest poprawny i konstruckaj też to pewnie wsadzając do niego jakies pieniądze mozna go niezle stuningować. bo nie sądze aby to gralo jakos szczególnie w wersji out-of-the-box.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Dzieki Panowie ,nie chcialem go kupywac tylko sie zastanawialem co mozna dostac za 2000 z lampa 300B.Czy zagra to duzo lepiej czy gorzej od takiego standardowego tranzystora za 2000.

Moj SET na 300B to Cary :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie ,nie chcialem go kupywac tylko sie zastanawialem co mozna dostac za 2000 z lampa 300B.Czy zagra to duzo lepiej czy gorzej od takiego standardowego tranzystora za 2000.

Moj SET na 300B to Cary :).

Pozdrawiam

Dobrze, że wspomniałeś o tym Cary... ktoś mógł przecież pomyśleć, żeś badziewiak co chce chinola kupywać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że Hansen ale co dokładnie - nie pomnę. Chyba Książę. Albo Imperator. Ale raczej Książę.

AirTight na 300B z Hansenami??? Taż to kolumny, którym nie każdy ponad 100W wzmacniacz tranzystorowy da radę, więc jak ten biedny AirTight mógł sobie poradzić??!! Hanseny Prince V2 nie pokazywały pełni swoich możliwości nawet z Tenorem 175 :) To trochę tak, jakby wziąć sportowy samochodzić i kazac mu ciągnąć naczepę z 24 tonami na pokładzie - może jakimś cudem ruszy z miejsca, ale 5 km/h nie przekroczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AirTight na 300B z Hansenami??? Taż to kolumny, którym nie każdy ponad 100W wzmacniacz tranzystorowy da radę, więc jak ten biedny AirTight mógł sobie poradzić??!! Hanseny Prince V2 nie pokazywały pełni swoich możliwości nawet z Tenorem 175 :) To trochę tak, jakby wziąć sportowy samochodzić i kazac mu ciągnąć naczepę z 24 tonami na pokładzie - może jakimś cudem ruszy z miejsca, ale 5 km/h nie przekroczy.

Masz rację , to jest bajka w podobnym stylu do tej że Sun Audio 2A3 ( moc 2 x 3,5W ) ciągnie Proacki 2.5 bez zająknięcia i tak że szczena opada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AirTight na 300B z Hansenami??? Taż to kolumny, którym nie każdy ponad 100W wzmacniacz tranzystorowy da radę, więc jak ten biedny AirTight mógł sobie poradzić??!! Hanseny Prince V2 nie pokazywały pełni swoich możliwości nawet z Tenorem 175 :) To trochę tak, jakby wziąć sportowy samochodzić i kazac mu ciągnąć naczepę z 24 tonami na pokładzie - może jakimś cudem ruszy z miejsca, ale 5 km/h nie przekroczy.

Pewnie masz rację, ale na taki zestaw do odsłuchu namówił mnie dystrybutor w salonie. Nie miałem wystarczającej wiedzy, by skreślić takie zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, doświadczenie rzecz nabyta. Nie znam się na tylu 300B co ty, w ogóle omijałem takie rzeczy, więc napisałem, co mi się podoba. Koledze się nie podoba. Ale ja jeden podałem jakiś przykład. A ty i Stygmatyk - nic, jeno podśmiechujki. Może to defekt znafffcufff?

 

Skoro kolega pisze co mu się podoba, to napisz jeszcze jaki kolor wzmacniacza preferujesz, to będzie bardzo pomocne?

 

Jeżeli opinie kolegi na temat innych kwestii są oparte na takim samym "merytorycznym"| fundamencie (...bo mi się podoba....) jak opinie na temat SET 300B, to gratuluję, a w szczególności opisów chińskich lamp, których pewnie nigdy kolega nie porównywał do dobrych NOS'ów a wypowiada się jako znawca tematu.

 

Ja słuchałem Jolidy 300B i brzmienie przestrzenne ale chude (lampy Full Music carbon, a jako sterujące NOS'y TFK).

 

Wracając do SET 300B, a może tak kolega napisze na czym słuchasz? Jakie konkretnie lampy 300B miałeś? Do jakich i ilu je porównywałeś? Jak długo trwały twoje testy lamp ? Na jakich kolumnach testowałeś ? Jakiego używasz źródła? Jeżeli nie, to nie wypowiadaj się więcej na temat rzeczy, o których nie masz "zielonego" pojęcia (ani o 300B, ani o NOS'ach).

 

Zen_66

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Jolidy 300B i brzmienie przestrzenne ale chude (lampy Full Music carbon, a jako sterujące NOS'y TFK).

Co do przestrzeni to potwierdzam ale co do chudości dzwięku to nie do końca bym się zgodził, chociaż faktycznie "mięsnym" dzwiękiem nie gra. Dużo zależy od źródła i kabli, w tym zasilania. W okresie gdy bawiłem się tym wzmacniaczem (teraz stoi nieużywany) dla wielu znajomych dzwięk był czasem nawet zbyt masywny z potężnym (ale bez przesady) dołem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz?? W Soundclubie Ci to tak zestawili??!!

Tak jest, w W-wie przy Wilanowskiej. Za mało jestem osłuchany, żeby samemu wiedzieć z czym łączyć (a czego unikać) Air Tighta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Najlepszy z najlepszych,zostanie dla synka i dalej bedzie najlepszy, nawet za nastepne 10lat!!!!

 

 

 

Co najwazniejsze najlepsza integra na swiecie,sluchawkowy czy kolumnowcy wszyscy placza z zachwytu jak graja w nim lampy 300B,polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwazniejsze najlepsza integra na swiecie

fajny ten internet, wszystko przyjmie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym to akurat podniecałem się całe 3 godziny ponad 15 lat wstecz i Audion Silver Night złoił im ich klimatyczne dupsko aż miło, barwa to za mało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym to akurat podniecałem się całe 3 godziny ponad 15 lat wstecz i Audion Silver Night złoił im ich klimatyczne dupsko aż miło, barwa to za mało

Zalezy co sluchasz,w moich klimatach leje Audion Silver Night i inne wzm 300B az milo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek zweryfikowałem z dystrybutorem kwestię ustawienie odsłuchu AirTighta z Hansenami - zacytuję dosłownie: "przecież nie jestem idiotą...". Innymi słowy nikt takiego odsłuchu u niego nie zestawiał, acz teoretycznie opcja, że ktoś takie zestawienie usłyszał jest możliwe, bo i owszem zdarzyło im się wygrzewać wzmaka, podłączonego do Hansenów, teoretycznie więc ktoś, kto przyszedł tam przypadkowo, a nie na odsłuch!, mógł takie zestawienie usłyszeć, ale nie był to faktyczny odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania Petroniusza z pierwszego postu. Zapewne nie "najlepszy", gdyż taki w przyrodzie po prostu nie występuje, ale moim zdaniem choć niepozorny, za to to jeden z najznamienitszych" i niewątpliwie godny uwagi... monobloki Cary Audio CAD 300 SE Signature

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.