Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do około 2000?


gerbalk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono znawców i zainteresowanych tematem.

W najbliższym czasie chciałbym poprawić nieco mój system DIY. Jeszcze nigdy nie słyszałem żadnego DAC-a ale myślę, że to dobry kierunek dla mnie. Co chciałbym uzyskać? A więc chciałbym podłączyć tuner sat n-ki, odtwarzacz Blue-ray (Sony niższy model), ewentualnie CD Sony 222ESD, a przede wszystkim najbardziej mi zależy na PC Toshiba Qosmio F60 jako główny transport. Wyjście słuchawkowe też by się przydało, ponieważ ze względu na rodzaj mojej pracy powiedzmy "mobilno-wyjazdowej" mógłbym również korzystać z przetwornika.

Do czego podłączę? Na razie mam tylko wzmaki SUA 700MK2 i Gainclona. Kolumny to słynne monitory DIY Seas ER18RNX + 27TBFCG.

Wobec powyższego czy warto w moim przypadku zakupić DAC?

Może zupełnie inna droga w celu poprawienia jakości brzmienia.

Oczywiście chodzi mi jak najdalej posunięty "uniwersalizm", czyli do wszystkich rodzajów muzyki w pełnym tego słowa znaczeniu. Może w jednym słowie - żeby była lepsza dynamika w odbiorze - czy to możliwe?

 

Po wstępnym rozpoznaniu w necie ciekawy wg mnie jest nowy Cambridge Audio Dacmagic 100 lub Plus.

Proszę o porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak coś z używek z rynku pro?

Za 2000 czyli 500 euro wyjmiesz na e-bayu Apogee Mini DAC. Sprzęt dedykowany do mobilnych studiów nagraniowych, więc przenośny z założenia.

Bardzo uniwersalny - gra plumkanie i Rammsteina - nie wybrzydza.

Niemal tak muzykalny, jak NOS- DAC'ki, w bezpośrednim porównaniu miażdży każdy NOS-DAC.

Niestety - przy dłuższym słuchaniu czegoś mi w jego dźwięku brakuje. Źle mnie nie zrozum - Mini DAC jest fantastyczny, tylko ja mam specyficzne oczekiwania względem dźwięku.

I wolę poświęcić uniwersalność, żelazną kontrolę basu i precyzję na rzecz lampowego czaru i nieuchwytnej magii. :)

Ale jak szukasz czegoś uniwersalnego za 2000, to Apogee MIni DAC jest świetnym wyborem. Nowy kosztował 1200 baksów.

Można znaleźć wersje z USB ale to wejście nie jest asynchroniczne więc konwertera USB/SPDIF i tak będziesz potrzebował. Ale to już groszowa sprawa.

Niemcy mówią "to się wie, co się ma". Więc ja Apogee mam i reklamuję z czystym sumieniem.

Mój nie jest na sprzedaż. Chcę dokupić zewnętrzny zegar Apogee Big Ben. Podobno warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC za 2000zl z rynku wtórnego mógłby się stać najlepszym ogniwem w twoim torze, i na nim można by było coś już niezłego budować.

Wyjście Spdif z tego komputera raczej należy potraktowac jako gadżet, i zgodnie z duchem czasu spróbować coś z dobrym USB.

Daki CA sobie odpuść, nie są warte tych pieniedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

...

Po wstępnym rozpoznaniu w necie ciekawy wg mnie jest nowy Cambridge Audio Dacmagic 100 lub Plus.

Proszę o porady.

 

 

NuForce HDP spełnia Twoje potrzeby w 100%. A tak w ogóle, to zacząłbym od wymiany wzmacniacza, ale to szczegół :). Nie o tym jest wątek, więc poprzestajemy na przetworniku.

 

EDIT

Ewentualnie Asusa Xonara Essence ONE, jeśli lubisz równowagę dźwiękową zaakcentowaną w stronę dolnych rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście również myślę o zmianie wzmacniacza jednak nie wszystko na raz, ale tego typu spostrzeżenia są też dla mnie wartościowe.

Rynek wtórny chyba odpuszczę bo byłby to zakup w ciemno, ponadto ma być to pierwsze moje urządzenie tego typu. Jeszcze wybór mizerny w Polsce, a z ebay.. wolałbym mieć możliwość sprawdzenia i posłuchania przed zakupem.

 

SlawekR: Rozumiem, że słyszałeś najnowsze CA Dacmagic 100 lub Plus i nawet nie ma co zawracać sobie głowy i tracić czasu na odsłuch powyższych w porównaniu bezpośrednim do NuForce HDP lub Asusa Xonara Essence ONE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem co kolega ma przeciwko DACom CA bo np. wspomniany Dacmagic 100 za swoją cenę prezentuje się naprawdę dobrze. Świetna przestrzeń, analityczność, neutralność. Dynamika też jak na tą cenę niezła. Ja uważam że warto posłuchać tego Daca. No i przyjmuje pliki hi-res do 192kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak mf m1dac ?

www.musicalfidelity.com/m1dac/

Temat jest o DAC za 2 tys. więc ten pewnie tyle kosztuje. ... jak ma regulację głośności to fajny sprzęt. Jak nie ma to jego funkcjonalność ograniczona (nie sprawdzi się np. do monitorów aktywnych ... bo trzeba by bawić się w dodatkowy regulator, a to już bez sensu, skoro są DAC z dobrą regulacją w tym zakresie cenowym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma to jego funkcjonalność ograniczona (nie sprawdzi się np. do monitorów aktywnych ... bo trzeba by bawić się w dodatkowy regulator, a to już bez sensu, skoro są DAC z dobrą regulacją w tym zakresie cenowym)

 

To moze problem bylby w monitorach aktywnych które takiej regulacji nie maja.

odtwarzacz cd,dvd, czy tez inne podobne zrodla tez sa ulomne, bo nie ma takiej regulacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD, DVD i inne podobne źródła mają przynajmniej odtwarzanie płyt/plików itp. ... i do tego DAC ... regulacja wyjścia też się czasem trafi. DAC "tylko i wyłącznie" wygląda przy tym blado, ale każdy kupuje wg. swojego uznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim celem wdawac sie z Toba w bezsensowne dywagacje nie na temat, zgadze sie, jednak z toba ze kazdy kupuje wg swojego uznania.

Kolega szuka dac'a do 2k, mysle ze moja propozycja miesci sie w tych ramach.

Jedno jest pewne, jak cos do wszystkiego to jest do niczego, dac z regulacja to juz dla mnie dac + element przedwzmacniacza lub nawet dac + przedwzmacniacz w jednym, wiec umówmy sie czy rozmatrujemy tutaj dac'a w takiej postaci w jakiej spotykany jest najczesciej czy mówimy tutaj o zabawce do wszystkiego.

Przedmiotowe 2000 zlotych nie jest kwota bagatelna dlatego przedstrawilem tylko swoja propozycje, kiedy ja szukalbym dac'a (zrodla) posiadajac wzmacniacz (SU-A700mk2 - z regulacja glosnosci) i wybiegajac nieco w przyszlosc z pewnoscia zastanawialbym sie wlasnie nad m1. eot.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiotowe 2000 zlotych nie jest kwota bagatelna dlatego przedstrawilem tylko swoja propozycje, kiedy ja szukalbym dac'a (zrodla) posiadajac wzmacniacz (SU-A700mk2 - z regulacja glosnosci) i wybiegajac nieco w przyszlosc z pewnoscia zastanawialbym sie wlasnie nad m1. eot.

Gdybym posiadał taki słaby wzmacniacz, tym bardziej myślałbym nad zakupem DAC który obsłuży aktywne kolumny w przyszłości. Kolumny pasywne + wzmak to technologiczny przeżytek ... choć dzisiaj brzmi to nieprawdopodobnie w skostniałym audiofilskim rynku, gdzie rozwiązania z podziałem pasma przed wzmacniaczami to unikat.

 

To moze problem bylby w monitorach aktywnych które takiej regulacji nie maja.

Gdybyś choć raz w życiu miał do czynienia z aktywnymi kolumnami, to nie pisałbyś takich rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz aby kolega który ma system (nie wnikam jaki) przesiadl sie na kolumny aktywne, kupil dac'a z regulacja wzmocnienia/glosnosci bo to co ma to przezytek.

Gratuluje wyczucia i oceny sytuacji.

Gdybyś choć raz w życiu miał do czynienia z aktywnymi kolumnami, to nie pisałbyś takich rzeczy.

Nie musisz uciekac sie do malo eleganckich postulatów

Skad wiesz jakie mam doswiadczenie na tym polu ? Po raz kolejny stosujesz te same praktyki w ocenie mojej sytuacji co wczesniej ?

Wycofuje sie z dalszej debaty,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio wymieniłem Matrixa mini na MF M1 i jestem bardzo zadowolony. Matrix grał dla mnie zbyt grubym i mało otwartym dźwiękiem w porównaniu z M1( klucha) a jako pre. nie potrafił wysterować końcówki Rotela : pojawiły się sybilanty i bardzo ostra góra. Dopiero pre. Audiolaba załatwiło temat (oczywiście poza charakterem brzmienia Matrixa).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.