Jump to content
IGNORED

Paradigm mini monitor - która seria warta uwagi?


smog

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem Paradigmów mini monitor V.4

 

Kiedyś miałem Studio 20 V1 i bardzo miło je wspominał. Przez lata namnożyło się wersji i odmian, Mini, Titan, Atom.

 

Czy warto zainteresować się serią V4?

 

Ciężko znaleźć dużo informacji w necie. A to, że ostatnia produkowana w Kanadzie a nie w Chinach, a to, że w od V weszła nowa technologia. Różne miejskie legendy. A ja jestem ciekaw opinii osób, które słyszały.

 

 

Będą grały przy TV. Właściwie nie grały, tylko nagłaśniały filmy i ciekawsze rzeczy w TV. Ważne, żeby średnica była bardzo czytelna, także przy niższych głośnościach a wysokie nie raniły uszu. Bas jak bas, nie mam parcia nań.

Link to comment
Share on other sites

jednak faworyzowały skraje pasma

 

No tak. W studio 20 to nie było tak słyszalne. Możliwe, że niższe serie są bardziej "efektowne". Już miałem tego typu kolumny przy TV i niestety źle to było słychać, mowa ginęła na tle efektów. Przy naprawdę głośnym oglądaniu filmów ok, ale tak poza tym nie bardzo...

Link to comment
Share on other sites

O czym tu dyskutować. Monitory do tv - wszystko lepsze od głośniczków komputerowych i mikro głośniczków się sprawdzi wystarczająco :)

Jeśli chodzi o wersję v4 - miałem całe kino oparte na tej serii Paradigma, potem miałem v5.

Mini Monitor v4 - do średniej głośności grają jak porządne podłogówki basem, są dynamiczne i dość ciepłe/gęste na średnicy, bardziej miękkie od v5, wysokie tony nie są specjalnie szczegółowe (tu lepiej w v5), średnica jest w v4 lekko cofnięta ale to raczej zależy tylko od muzyki, na filmach kompletnie nie miało to znaczenia (a na pewno nic w sensie wyrazistości dialogów). Do kina domowego v5 generalnie lepsze z uwagi na bardziej szczegółowe i wyraziste brzmienie, ale ciut brakowało na średnicy/dialogach tej "masy" którą miała wersja v4, starsze były również nieco łagodniejsze dla ucha przy dłuższych odsłuchach w stosunku do v5 i v6 (praktycznie to samo co v5). Mix wszystkiego co najlepsze w starszych seriach, jest teraz w v7, bardzo udana seria.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.