Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm mini monitor - która seria warta uwagi?


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem Paradigmów mini monitor V.4

 

Kiedyś miałem Studio 20 V1 i bardzo miło je wspominał. Przez lata namnożyło się wersji i odmian, Mini, Titan, Atom.

 

Czy warto zainteresować się serią V4?

 

Ciężko znaleźć dużo informacji w necie. A to, że ostatnia produkowana w Kanadzie a nie w Chinach, a to, że w od V weszła nowa technologia. Różne miejskie legendy. A ja jestem ciekaw opinii osób, które słyszały.

 

 

Będą grały przy TV. Właściwie nie grały, tylko nagłaśniały filmy i ciekawsze rzeczy w TV. Ważne, żeby średnica była bardzo czytelna, także przy niższych głośnościach a wysokie nie raniły uszu. Bas jak bas, nie mam parcia nań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pare lat temu Mini Monitory odsłona pierwsza bo nie miały dodatkowych oznaczeń,były to dość

fajne monitory grały sporym(jak na monitory)dżwiękiem jednak faworyzowały skraje pasma.Była to wtedy

prod.Kanadyjska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak faworyzowały skraje pasma

 

No tak. W studio 20 to nie było tak słyszalne. Możliwe, że niższe serie są bardziej "efektowne". Już miałem tego typu kolumny przy TV i niestety źle to było słychać, mowa ginęła na tle efektów. Przy naprawdę głośnym oglądaniu filmów ok, ale tak poza tym nie bardzo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu dyskutować. Monitory do tv - wszystko lepsze od głośniczków komputerowych i mikro głośniczków się sprawdzi wystarczająco :)

Jeśli chodzi o wersję v4 - miałem całe kino oparte na tej serii Paradigma, potem miałem v5.

Mini Monitor v4 - do średniej głośności grają jak porządne podłogówki basem, są dynamiczne i dość ciepłe/gęste na średnicy, bardziej miękkie od v5, wysokie tony nie są specjalnie szczegółowe (tu lepiej w v5), średnica jest w v4 lekko cofnięta ale to raczej zależy tylko od muzyki, na filmach kompletnie nie miało to znaczenia (a na pewno nic w sensie wyrazistości dialogów). Do kina domowego v5 generalnie lepsze z uwagi na bardziej szczegółowe i wyraziste brzmienie, ale ciut brakowało na średnicy/dialogach tej "masy" którą miała wersja v4, starsze były również nieco łagodniejsze dla ucha przy dłuższych odsłuchach w stosunku do v5 i v6 (praktycznie to samo co v5). Mix wszystkiego co najlepsze w starszych seriach, jest teraz w v7, bardzo udana seria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.