Skocz do zawartości
IGNORED

dobra karta dźwiękowa


SUROyong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam kartę Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, karta dobra(jak na amatora) ale mam słuchawki Sony ZX700 i one mają bardzo szerokie pasmo przenoszenia(wydaje mi się że moja karta niema aż tak duzego pasma przenoszenia) i tu zaczyna się moje pierwsze pytanie. Jakie pasmo przenoszenia ma moja obecna karta bo na stronie producenta i w instrukcji niepisze. Zastanawiam się na kupnę nowej karty. Na oku mam 2. Xonar Essence STX i Sound Blaster ZxR(jeszcze niewyszła) lub SB Z. I o to moje kolejne pytanie czy one są owiele lepsze od mojej i czy opłaca sie zmieniać. I jak bym mógł to która z nich jest lepsza? Ta od Asusa? Czy te od Creative(która)? I tu kolejne pytanie. Jakie pasmo przenoszenia mają ta Creative? Jak ktos by sie pytał. Jestem amatorem ale kocham dobre(czyste) brzmienie i mocne basy, ale prawdziwe i czyste a nie tak jak w monster beats. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pasma kart się nie martw i w ogóle olej ten parametr :) tak samo w słuchawkach

 

Z wymienionych przez Ciebie to tylko STX jest wart uwagi, ew. creative titanium HD, ale nie wiem czy te karty to nie będzie przerosty formy nad treścią :)

może DAC? fiio e10 zbiera dobre opinie, ale nie wiem czy bedzie jakaś wielka różnica względem Twojego x-fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :D

Dotychczas uważałem że pasmo przenoszenia jest ważne, ale zdaje się na opinię lepszych znawców odemnie bo tak jak mówiłem wcześniej, ja niezabardzo się znam na sprzęcie audio, aczkolwiek ważny jest dla mnie czysty i dobry dźwięk.

Też wydaje mi sie, że STX będzie najlepszy, ale ostatnio zauważyłem w ofercie creativa kary z serji 'z' i karta zxr wyglądała bardzo interesująco.

I jeszcze takie pytanie :D trochę głupie..

Czym jest DAC w sensie muzycznym bo rozumiem jego techniczną definicję ale nw jakie on ma działanie? To jest karta dźwiękowa, ulepszacz dźwięku, wzmacniacz, eq?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :D

Dotychczas uważałem że pasmo przenoszenia jest ważne, ale zdaje się na opinię lepszych znawców odemnie bo tak jak mówiłem wcześniej, ja niezabardzo się znam na sprzęcie audio, aczkolwiek ważny jest dla mnie czysty i dobry dźwięk.

Też wydaje mi sie, że STX będzie najlepszy, ale ostatnio zauważyłem w ofercie creativa kary z serji 'z' i karta zxr wyglądała bardzo interesująco.

I jeszcze takie pytanie :D trochę głupie..

Czym jest DAC w sensie muzycznym bo rozumiem jego techniczną definicję ale nw jakie on ma działanie? To jest karta dźwiękowa, ulepszacz dźwięku, wzmacniacz, eq?

Przetwornik cyfrowa - analogowy. Czyli z 0 i 1 tworzy analogowy sygnał podawany np. do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest DAC w sensie muzycznym bo rozumiem jego techniczną definicję ale nw jakie on ma działanie? To jest karta dźwiękowa, ulepszacz dźwięku, wzmacniacz, eq?

DAC - digital audio converter, przetwornik analogowo cyfrowy, zamienia sygnał cyfrowy (0 i 1) na analogowy. Każda karta dźwięku posiada DACa.

 

EDIT

Trochę się spóźniłem ;) :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po ludzku to po prostu zewnętrzna karta dźwiękowa :)

potrzebujesz tej karty do grania czy głównie do muzyki? bo jeśli do muzyki to lepiej DAC, chociaż ten STX świetnie sobie radzi i z muzyką i z grami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@masterxaz - właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, bo wiem czym jest dac z elektronicznego pkt widzenia, ale niewiedziałem jakie ma zastosownaie w PC Audio.

Pisałeś o DAC'ach Fiio. Ale czy to nie są dac'i tylko do słuchawk? Który z nich jest lepszy? ALPEN(E17) czy OLYMPUS(E10)? I dlaczego on był by lepszy od mojego X-fi? Przecież on(DAC) nawet niema wejścia audio(nw jak to sie nazywa, ale chodzi mi o te czerwone i białe wejście).

A nie lepsza od tych DAC'ów była by ta STX?

Ja 'używam'.. nw jak to napisać.. karty dźwiękowej do słuchania muzyki(na słuchawkach) i do oglądania filmów(na głośnikach 5.1). Do gier mam słuchawki Logitech G35(na USB), które są 'widziane' przez PC jako karta dźwiękowa. Muzyki słucham tylko w formacie FLAC i Apple Lossles(M4A), zakupione w iTunes lub zgrane z płyt CD. Filmy oglądam tylko z płyt DVD(zakupionych) przez program CyberLink Power DVD(gdyż jako jeden z niewielu odkodowuje dźwięk Dolby i DTS).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@masterxaz - właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, bo wiem czym jest dac z elektronicznego pkt widzenia, ale niewiedziałem jakie ma zastosownaie w PC Audio.

Pisałeś o DAC'ach Fiio. Ale czy to nie są dac'i tylko do słuchawk? Który z nich jest lepszy? ALPEN(E17) czy OLYMPUS(E10)? I dlaczego on był by lepszy od mojego X-fi? Przecież on(DAC) nawet niema wejścia audio(nw jak to sie nazywa, ale chodzi mi o te czerwone i białe wejście).

A nie lepsza od tych DAC'ów była by ta STX?

Ja 'używam'.. nw jak to napisać.. karty dźwiękowej do słuchania muzyki(na słuchawkach) i do oglądania filmów(na głośnikach 5.1). Do gier mam słuchawki Logitech G35(na USB), które są 'widziane' przez PC jako karta dźwiękowa. Muzyki słucham tylko w formacie FLAC i Apple Lossles(M4A), zakupione w iTunes lub zgrane z płyt CD. Filmy oglądam tylko z płyt DVD(zakupionych) przez program CyberLink Power DVD(gdyż jako jeden z niewielu odkodowuje dźwięk Dolby i DTS).

 

Dlaczego DAC jest lepszy od karty w komputerze?.... Tak na prawdę to różnica jest tylko w torze Audio (pisze o tańszych DAC`ach). Prostsze DAC`e wykorzystują te same układy D/A co karty dźwiękowe, tory audio są podobnie wykonane. Aby odczuć różnice szukaj w DAC`ach kosztujących powyżej 1000 zł. Poniżej tej kwoty to zawracanie głowy i lepiej w tym przypadku kupić jakiegoś ASUSA. W przyzwoitych DAC`ach możesz liczyć na dobry tor audio i stabilne zasilanie, przynajmniej przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy. Nie możesz liczyć na wejście audio (czyli konwersje analogowo-cyfrową), i 5.1. No chyba ze będziesz czegoś szukał na rynku półprofesjonalnym (czyli np. M-audio fast track ultra)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu, że niemam do wydania 1000 zł to jednak odpuszcze sb dac'i i pozostane zwykłych kartach na pci.

Zastanawiam się nad zakupem Xonar ST + Xonar H6 + Fiio E11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stx ma całkiem dobry wzmak słuchawkowy albo i nawet wiecej niż dobry, więc fiio e11 jest niepotrzebny tutaj

a h6 to nie wiem czy tak łatwo dostać u nas, jakie masz głośniki? bo jak mają wejścię coax to wypuścisz dźwięk 5.1 bez h6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że STX ma bardzo dobry wzmacniacz(słuchawkowy), ale niestety STX niema dźwięku 5.1 i 7.1 i dla tego postanowiłem kupić ST(bez wzmacniacza)+h6(do 5.1)+wzmacniacz fiio.

H6 kupie na ebay bo wiem, że u nas bardzo trudno go dostać.

Ja używam głośników logitech z-5500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Tak, wiem, że STX ma bardzo dobry wzmacniacz(słuchawkowy), ale niestety STX niema dźwięku 5.1 i 7.1 i dla tego postanowiłem kupić ST(bez wzmacniacza)+h6(do 5.1)+wzmacniacz fiio.

H6 kupie na ebay bo wiem, że u nas bardzo trudno go dostać.

Ja używam głośników logitech z-5500.

 

Znaczy że jak? ST Twoim zdaniem nie ma wzmacniacza słuchawkowego takiego samego jak w STXie?

 

Jeśli tak uważasz, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. ST ma identyczny wzmacniacz, ten sam na TPA6120A. Pod tym względem nie różnic się od STXa nic, a nic. No popatrz, właśnie zaoszczędziłeś na zakupie Fiio :)

 

EDIT

 

Właśnie doczytałem, że używasz Z-5500. Jeśli to do nich potrzebujesz multichannel, to połącz je sobie z STXem kablem cyfrowym i h6 będzie zbędne. I zaoszczędziłeś kolejne pieniądze na zakupie h6.

 

Nie ma to tak dwie dobre wiadomości jednego dnia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czym się różnią ST od STX bo myślałem, że różnica polega na tym, że STX ma wzmacniacz.

Ciesze się, że zaoszczędze na Fiio.

A czy przez H6 będzie lepszy dźwięk niż przez cyfrówkę na ST?

Bo na stronie(xonar h6) Asusa jest napisane: 'Ulepszony 7.1-kanałowy dźwięk dla Xonar Essence ST'. Na czym polega ta 'lepszość'? Tylko na wysokim SNR na każdy kanał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

To w takim razie czym się różnią ST od STX bo myślałem, że różnica polega na tym, że STX ma wzmacniacz.

 

- PCI-E vs PCI

- złaczem do h6

- dodatkowym układem scalonym, do tzw. kondycjonera zegara.

 

Ciesze się, że zaoszczędze na Fiio.

A czy przez H6 będzie lepszy dźwięk niż przez cyfrówkę na ST?

Bo na stronie(xonar h6) Asusa jest napisane: 'Ulepszony 7.1-kanałowy dźwięk dla Xonar Essence ST'. Na czym polega ta 'lepszość'? Tylko na wysokim SNR na każdy kanał?

 

Podłączając poprzez złącze cyfrowe, wykorzystasz przetworniki kontrolera głośników. Przy połączeniu analogowym, przetworniki z karty.

Z głośnikami do których chcesz podłączyć, nie będzie żadnej zasadniczej różnicy. Szkoda pieniędzy.

A w folderach to zawsze piszą rzeczy, które fajnie i mądrze brzmią, ale które niewiele znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy XONAR D2X jest lepszy od ST ? Teoretycznie to ST powinien być lepszy bo droższy ale D2X ma nowszy procesor dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć lepszy czy gorszy..chyba bardziej powinno sie rozpatrywac w kwestiach mniej a bardziej funkcjonalny,

jako były posiadacz 'ST" i słuchawek senheiser HD 595 byłem bardzo zadowolony z tej konfiguracji, nie brakowało tego co zwykły śmiertelnik rzekł sie czepiac czyli basu.

dynamika była też na dobrym poziomie , poza tym jeśli chodzi o dziek 5.1 to bodajże można dokupić osobne rozszerzenie umozliwiające obsługe tego standardu.

myśle ze na dobry początek dzwięk Ausa jest idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.