Skocz do zawartości
IGNORED

Dwudrożne oversized ?


Arku

Rekomendowane odpowiedzi

U Gravesena oprócz Audaxa jest jeszcze wersja ScanSpeak D2904/710003 z WG300 po małych przeróbkach.

I przy okazji widać tam jak w miarę łatwo łączyć WG-300 z tweeterami o innym rozstawie otworów pod śruby niż DT-300. Krążek z MDF i trochę kleju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może to jest jakieś rozwiązanie, przynajmniej do JA8008.

Nie bardzo to widzę - efektywność napięciowa może i jest wysoka, ale kosztem 4ohm impedancji - gdyby chcieć ją podnieść do 8ohm, tracimy 6dB efektywności na dzień dobry. Jeżeli już miałbym eksperymentować z konwencjonalnym tweeterem w WG-300, wybrałbym Peerlessa HDS - zapewnia 8ohm sam z siebie, a i efektywności niskiej też nie ma.

 

Oczywiście należy się przygotować na straty przy R&D - kilka egzemplarzy WG-300 pościnanych na różne głębokości tuby i kawał MDF na odgrodę testową. No i pytanie o końcowy rezultat w sensie równomierności SPL w najwyższej oktawie, nie gwarantuję pomyślnego finału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę paćkania się z tym WG-300 jest. w ten sposób to nawet gdwk dałoby się do niego zamocować. Choć mnie się on wizualnie wyłącznie nie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravesen zdaje się testował sporo głośników i wybrał Audaxa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znalazłem też wzmiankę, że testował wymienianego wcześniej ScanSpeak 710003, wspomina nawet, że zwrotnica była ta sama. O ile dobrze rozumiem to podaje ten głośnik jako swego rodzaju alternatywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Testował też wstęgę Fountek JP2, ale rezultat niezbyt dobry. Za to znalazłem eksperyment z inna wstęgą, to jakiś model Aurum Cantus 10":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyglada na to, że autor jest zadowolony z rezultatu przy zwrotnicy 2 rzędu i podziale na 4kHz. Innych testujących nie znalazłem, czyli wybór nie jest łatwy.

 

Z kopułek jest jeszcze Wavecor TW030 w różnych wersjach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też wzmiankę, że testował wymienianego wcześniej ScanSpeak 710003, wspomina nawet, że zwrotnica była ta sama. O ile dobrze rozumiem to podaje ten głośnik jako swego rodzaju alternatywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na pewno 4ohm wysokotonówka oznacza mniejszą uniwersalność - impedancja musi zejść niżej w porównaniu z Audaxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil popełnik kiedyś taki głosnik jak GDWK 10/80/20 ze zintegrowany WG.

 

To była najtańsza opcja na naszym rynku, obecnie nie do zdobycia choć może dałoby się zrobić "przeszczep" frontu na GDWK 10/80/26 o mocniejszym napędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Innym stosowanym pomysłem były WG do GDWK 9/40 jedna głęboka i druga płytsza okrągła obie średnicy ok. 14cm, ale toś brzydkie z wyglądu.

 

To tak, w nawiązaniu do pomysłu wykorzystania GDN 20/100/3 do wykonania "taniego" oversized.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopałem jakiś starodawny temat - na podobny temat.

 

Otake coś ktoś kiedyś spłodził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, masz z tym jakiś problem ?

 

Pokazałem konstrukcje na dowód, że mozna też w taki sposób. Estradowo. Tam jest Beyma T2030 ktrą wczesniej znalazłem w konstrukcji na 10" Beymach i połączone tez z fostexem. Napisano w wątku, że tamte kolumny na Beymach "nie grały"

 

T2030 to chyba obecnie najtańszy głośnik z WG. I do tego z aluminium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp zamieścił tam schemat zwrotnicy. Niskotonowa do Eminence 8" przypomina układowo zwrotnicę którą robiłem do GDN20/100/3. też 2 rząd albo pierwszy z korektorem impedancji oraz pułapka rezonansowa r-l-c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdn20/100/3 z t2030

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem konstrukcje na dowód, że mozna też w taki sposób. Estradowo. Tam jest Beyma T2030 ktrą wczesniej znalazłem w konstrukcji na 10" Beymach i połączone tez z fostexem. Napisano w wątku, że tamte kolumny na Beymach "nie grały"

 

Osoby opisujace paczki na stronie 6moons pisaly, ze kolumny w ktorych byly te Beymy nie graly dobrze. Nie oznacza to ze glosnik jest do kitu. Po prostu cos bylo nie halo.

 

gdn20/100/3 z t2030

 

Wg mnie te glosniki nie pasuja do siebie. Majac GDN 20/100/3 robilbym podzial na max 2.5 khz, a Beyma na to nie pozwala. To specyficzny glosnik, do tego duza skutecznosc, raczej do projektow z wiekszymi glosnikami estradowymi. Bynajmniej ja bym tak zrobil.

Nie ma co sie bac niskich podzialow, jesli tylko glosnik na to pozwala. Przenalizowac pomiar znieksztalcen i widac na dloni na ile mozna sobie pozwolic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDN 20/100/3 nie daje się filtrować tak nisko. potrzebny były do tego bardzo złożony filtr, mój był podobny do filtru któy arturp zastosował w zestawie na Eminence - czyli jedna cewka lub cewka z kondensatorem i rlc.

Głośnik ma takie podniesienie charakterystyki że trzeba użyć bardzo dużej cewki w takim filtrze, a wtedy odcina się za dużo pasma powyżej 1 khz - ale głośnik nadal "śmieci" pasmem powyżej, i podnosi zakres 100-200 hz i zaczynają się bumsy. Podobnie też po zbyt dokładnym wyrównaniu impedancji.

Cały urok tego głośnika leży właśnie w paśmie 1500-3500hz. Nie da się tak wyciać tym filktrem żeby było do 2,5tys.khz i powyżej niezaburzony spadek spl.

 

Beyma daje możliwość pracy od 2,5khz najwyżej nierównomierność będzie większa i spl. Również dolne pasmo z niego brzmi lepiej niz górne pasmo z GDNa.

Do wyrównania pasma trzeba mu odjąć trochę od dołu. To bardzo wytrzymały głośnik. A co ciekawe jest określany przez producenta jako 1,25" mimo że cewka ma 26mm średnicy.

 

Aha, no i odnosząc się jeszcze do tego wykresu o ile pamiętam cewka miała 0,66mH i 0,32om. Maksymalnie jakie tam montowałem to 0,76mH. Myślę ze można dać jeszcze bez problemów 0,82 -0,9 wtedy cały zakres powyżej 1khz zostanie spłaszczony ale głośnik nadal z tym filtrem pociągnie do 3khz po obniżeniu efektywności wysokotonwego.

 

ps. Jeśli masz już gdwk 10/80/26 i nie szkoda Ci pieniędzy na gdn 20/100/3 to kup i rób. Do 3khz głośnik sobie radzi, a wysoko-tonowy też da radę tylko z ostrym filtrem i ewentualnie z WG - takim jak od Visatona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to chodzi. Baffle-step to książkowy problem, bo mamy pomieszczenie. Jak będziemy słuchać w komorze bezechowej to się wtedy pomartwimy o baffle-step.

 

Cewka poniżej 1mh dla takiego głosnika o Re3,4om jest jak najbardziej prawidłowa. A dla czytelnego odtwarzania basu chodzi o to uzyskanie łagodnego opadania spl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi z grubsza o to że w tym głośniku i jak pewnie w każdym innym 8", nie jest problemem bas i baffle-step ale właśnie takie wyciągnięcie średnich tonów żeby się dało to połączyć sensownie z wysoko tonową kopułką.

 

Jesli zbyt mocno wyfiltrujemy ten głosnik to zaczynają wychodzić nieprzyjemne efekty właśnie na tonach średnich. Nie wiem dokładnie dlaczego sie tak dzieje i co to są za zniekształcenia. Czy efekt składania indukcyjności cewki filtru z cewka głośnika? A może zniekształcenia inter-modulacyjne tak wychodzą przy obniżeniu średnich tonów względem niskich? Głosy staja się bardziej szorstkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały urok tego głośnika leży właśnie w paśmie 1500-3500hz. Nie da się tak wyciać tym filktrem żeby było do 2,5tys.khz i powyżej niezaburzony spadek spl.

Ale ten glosnik powyzej 3khz ma duzy pik rezonansowy, musisz sie tego pozbyc. Jak patrze na pomiary tego woofera, to on powinien dzialac max do 2-2.4khz.

 

Masz moze plik .pir z pomiaru arty? Oraz pomiar impedancji oczywiscie. Sprawdzilbym z ciekawosci co sie da z niego zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pozbycia się tego piku jest układ rlc - 0,1mH - 3,3om - 8,2uF . Układ stroić najłatwiej zmianą kondensatora zwykle w zakresie 6,8-10uF a skuteczność działania przez zmianę wartości rezystora - czasem mozna go w ogóle wyeliminować wystarcza rezystancja cewki. Układ rlc jest włączony równolegle z głosnikiem

 

Jeśli dasz większą cewkę w szerogowa w filtrze na przykład zamiast 0,68 dasz 1mH to rlc może być niepotrzebny. To znaczy pik rezonansowy gdzieś około 4 khz sie pojawi bardzo słaby ale spl będzie miał dziurę na częstotliwościach powyżej 1,2-1,5khz.

 

rlc działa najlepiej z I rzędem tak najłatwiej stroić ale ja włączałem jeszcze równolegle z głośnikiem 8,2-12uF plus 1-2,2om.

 

To jest generalnie układowo taka sama zwrotnica jak arturp robił do Eminence alpha 8.

 

Z Beyma T2030 jest więcej zabway bo trzeba wyrównać podniesienie charakterystyki ro można zrobic układem rc - i stroić go do zwrotnicy najlepiej III rzędu. rc obniża efektywność powyżej 10khz. I problemem jest równomierne rozciągniecie pasma T2030 w dół. Dlatego on na wykresie się odcina około 3,5khz. Ale powinno się dać do 3khz.

 

ps. nie mogę znaleźć plików pomiarowych, wydłubałem tylko ten obrazek zresztą nie pamiętam której wersji zwrotnicy. Mam jeszcze takie dwa labo trzy wykresy z prac nad zwrotnicą

Impedancji nie mierzyłem.

Ale kształt charakterystyki spl w polu bliskim pokrywał się z kształtem pomiaru Tonsila z komory bezechowej (pomiaru, nie rysunku z karty katalogowej bo to są dwie różne rzeczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to chodzi. Baffle-step to książkowy problem, bo mamy pomieszczenie. Jak będziemy słuchać w komorze bezechowej to się wtedy pomartwimy o baffle-step.

Ja nawet w pomieszczeniu wolę mieć baffle step skompensowany. Oczywiście w przypadku kolumn do stawiania blisko ścian - przykładowo na półce - lepiej go nie kompensować, jednak takie coś ma w ogóle mały potencjał jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mają być w zamierzeniu takie większe monitory, których się słucha niekoniecznie blisko ściany ale blisko słuchacza. Wiec nie będzie poczucia niedoboru basu. One maja równo ciągnąc do 50 hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im bliżej słuchacza tym lepiej słychać całe pasmo bez odbić przy mniejszej głośności. Łatwiej osiągnąć natężenie dźwieku przy którym czułość słuchu jest bardziej wyrównana

 

Ale to jest detal. Istotne jest to że trzeba wyciągnąć tony średnie z niskotonowego 8". Skoro potrzebne jest szerokie pasmo to trudno się spodziewać basowych pomruków. To nie ta filozofia, tu nie ma rozważań o jakichś kompensacjach baffle-step. Co najwyżej może wyjść czasem samo z siebie podczas strojenia zwrotnicy. Ten sam motyw będzie w Usher 8133. Inaczej może wypadac Seas CA22, który ma w miare równomierne podniesienie charakterystyki spl.

 

Ten tonsil ma tę brzydką przypadłość że po zbyt silnym filtrowaniu przekaz średni, zwłaszcza głosy spikerów z radia, staja się szorstkie i chrapliwe. Na muzyce nie ma takiego objawu ale zbytnie wycofanie średnich powoduje taki nieprzyjemny efekt radiowy jakby przesterowania.

Trzeba by do niego mieć głośnik wysoko-tonowy pracujący od 1,5kHz. Zresztą od połowy lat 80. większość monitorów podstawkowych na 8" woferze z Tonsilu miała 3 drogi.. Konstrukcje Oversized od nich to były o 10 lat wcześniejsze typu ZGC30-201 -215 itp. Gdzie stosowany był głośnik z małą cewką o bardziej szerokopasmowych właściwościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o symulacje zwrotnic, to teoretycznie nawet w gdwk10/80T dałoby się go połączyć. Niestety w rzeczywistości nie jest już tak łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdwk10/80T

Ten model tez byl w aktywnych i pasywnych TLC, rowniez od 3.5 khz. Problem w tym, ze nie wiemy jakie byly roznice w pasmie miedzy gdn20/120, a gdn20/100/3. Z tego co widze po gdn20/100/3 ciecie w takim pasmie nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak sądzisz?

 

Masz wyżej mój pomiar z odcięciem przy takim paśmie. Spłaszczenie rezonansu jest możliwe filtrem głośnik jak widzisz ma całkiem równe pasmo, żadnych dołków przed break-upem i nawet nie bardzo poszarpane poniżej 1 khz. Pociągnie wysoko i możesz mi nie wierzyć bo gusta są róne ale nie tnie po uszach i nawet za bardzo nie podbarwia "papierowo". Jest znośny w tym paśmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciac rezonans to nie ma problemu. Sek w tym, ze robi sie to zazwyczaj po to, zeby ten rezonans nie wlazil na pasmo uzyteczne, ktore powinno byc ponizej wyciecia tego rezonansu. Gdybys zmierzyl znieksztalcenia tego glosnika, to by bylo widoczne, jakie pasmo jest tutaj uzyteczne. Dlatego uwazam, ze nalezy wyciac rezonans, ale jednoczesnie obnizyc punkt podzialu do okolo 2.5khz, a nawet nizej.

 

Pomiar jaki pokazales nie wyczerpuje tematu. Gdybys pokazal pomiar bez zwrotnicy w docelowej budzie, zbramkowany od 200hz, oraz pomiar znieksztalcen, to mozna by bylo podumac, co dalej robic i czy jest sens zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna sprawa. Nie widziałem nigdzie AMS ani PMS z głośnikiem tytanowym. Jedynie czytałem że taka wersja też jest. Były AMS-1 w z gdwk10/80/19 TLC. PMSy widziałem tylko na Allegro i jestem przekonany że nie były oryginalne bo brakowało w nich pewnych elementów wykończenia które były w kierowanych do sprzedaży AMS-1.

Zwrotnica miała w nich być 24/24dg/okt. Ale również nie spotkałem nigdzie jej schematu. Gdybyś chciał soś na tym robić nie sugeruj się informacjami o tych konstrukcjach bo są z niepewnych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) prosze bardzo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciac rezonans to nie ma problemu. Sek w tym, ze robi sie to zazwyczaj po to, zeby ten rezonans nie wlazil na pasmo uzyteczne, ktore powinno byc ponizej wyciecia tego rezonansu. Gdybys zmierzyl znieksztalcenia tego glosnika, to by bylo widoczne, jakie pasmo jest tutaj uzyteczne. Dlatego uwazam, ze nalezy wyciac rezonans, ale jednoczesnie obnizyc punkt podzialu do okolo 2.5khz, a nawet nizej.

 

Pomiar jaki pokazales nie wyczerpuje tematu. Gdybys pokazal pomiar bez zwrotnicy w docelowej budzie, zbramkowany od 200hz, oraz pomiar znieksztalcen, to mozna by bylo podumac, co dalej robic i czy jest sens zrobic.

Pomiaru od 200 nie robiłem bo pomieszczenie nie bardzo na to pozwalało. Interesowało mnie tylko pasmo wokół podziału.

Rezonans membrany papierowej to nie to samo co rezonans w twardych materiałach. Nie wytniesz go skutecznie bo jest zbyt szeroki a ostre filtry zrobią z niego jeszcze większa rąbankę. jak chcesz się przekonać to po prostu musisz posłuchać tego rezonansu. Śmiem nawet twierdzić ze go nie rozpoznasz na słuch. Nawet bez filtrowania rezonans brzmi jako zwyczajne rozjaśnienie pasma i niezbyt nawet dokuczliwe. Po wycięciu będziesz miał w tym miejscu już przynajmniej -6db od poziomu średniego 90db czyli w rzeczywistości da się go obniżyć o około 12-14 db Sztuka jest jednak zrobienie równomiernie przebiegającego spadku - bez takiego "schodka" na charakterystyce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) prosze bardzo :)

No proszę. Są - nawet zdjęcie. Czytałem recenzje w EiS ale dotyczyła tylko modelu z tkaninową kopułką.

 

- nie tego opisu ale testu z użytkowania przez kilka tygodni.

 

ps. na Allegro uczestnik tego forum chyba sprzedaje wersję GDN 20/xxx/x z dwoma magnesami. Zainteresuj się może o to Ci chodzi? Ale cena raczej wysoka. To być może głosnik zmontowany dla niego przez tonsil-technologie wg dokumentacji TLC. Nie wiem w każdym razie skąd je ma i czy to sa od TLC AMS-1 czy raczej basowe z TLC Classik-2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym kupic, ktoregos z tych GDN, to wybralbym model ogolnie dostepny. Jak juz cos zrobic, to tak zeby, ktos mogl to jeszcze bez problemu skopiowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.